Skocz do zawartości

TVK Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Małe info dla tych którzy korzystają z netu vectry:

 

Piractwo: Vectra przekazuje Policji dane o abonentach

Według naszych nieoficjalnych informacji, niektórzy dostawcy Internetu – zarówno lokalne firmy jak i poważne sieci kablowe - w tym Vectra - rozpoczęły współpracę z Policją w celu ścigania osób ściągających nielegalnie filmy z Internetu.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, takie praktyki stosują już niektórzy usługodawcy Internetowi z całej Polski. Przygotowują, a następnie przekazują oni listy komputerów z numerami IP oraz konkretnymi danymi osób, które ściągały filmy m.in. przez programy p2p. Mówi się, że służby mundurowe już kilkukrotnie interweniowały we wskazanych mieszkaniach, gdzie na komputerach znajdowały się nielegalnie pobrane filmy.

 

Wśród firm, która przekazywały Policji dane o abonentach, wymienia się telewizję kablową Vectra, oferującą usługę dostępu do Internetu VectraNet.

 

Najbardziej zagrożone interwencją policjantów są te osoby, które ściągały największe ilości filmów, często na długo przed ich kinową premierą w Polsce.

 

Źródło media2.pl

 

Edycja Mr. Orbita: Poprawione cytowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się iż to prawda posiadałem internet z tej tvk i był prowadzony nasluch portów p2p ostatnim razem wpadło kilku moich znajomych oczywiście sprawa umozona za mala szkodliwość czynu ale to fakt ze takie dzialania prowadza ale tylko by straszyc ludzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewnikam ale w przypadku moich znajomych niestety zostal raport z analizy łącz i portów przekazany policji i policja z nakazami sadowymi otrzymała wgląd do danych abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem list z Vectry o podwyżce od 1 marca

polski - 30 zł

srebrny - 35 zł

złoty - 52,90

 

wytłumaczenie tego poza oczywistym blablabla o podniesieniu standardu usług to nowe kanały hallmark i superstacja.

 

Jest też regulamin świadczenia usług telekom. Wiec nie wiem czy to zmiana, bo może tak i jak ktoś ma lojalke to może ją wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak dobrze że mam neta z tp czyli neostrade a nie vectry więc się nie muszę martwić tym że ktoś będzie mnie kontrolował to jest raz a dwa to to że moglibyśmy tu wszyscy na forum wystosować pismo do operatora głównego vectry by zmienił plan wprowadzenia kanału hellmark channel od marca i zamiast niego wprowadził razem z superstacją comedy central polska co wy nato chłopaki robimy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawa jest na granicy piractwa, ale właśnie zauważyłem że vectra w moim mieście nadaje na tej samej częstotliwości co naziemna

i podpinając antene pokojową ze wzmacniaczem, obraz części kanałów jest całkiem przyzwoity. :)

i tu rodzi sie pytanie czy jest to wogóle piractwo?

a jeśli nie to jak poprawić w takim razie jakość obrazu?

 

Czekam na wasze odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj oglądasz w bloku z siatki to co nadają z kablówki?? jak tak to czasem tak sie zdarza :) ze łapiesz ja kiedyś robiłem doświadczenie wystawiłem siatkową antene w strone skrzynki z kablówką na korytarzu i działalo

 

Edycja Mr. Orbita: Wiadomo co jest na czerwono :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawa jest na granicy piractwa, ale właśnie zauważyłem że vectra w moim mieście nadaje na tej samej częstotliwości co naziemna

i podpinając antene pokojową ze wzmacniaczem, obraz części kanałów jest całkiem przyzwoity. :)

i tu rodzi sie pytanie czy jest to wogóle piractwo?

a jeśli nie to jak poprawić w takim razie jakość obrazu?

 

Czekam na wasze odp.

 

No co Ty, nie jest to zadne piractwo. Nie rozwalasz skrzynki i nie podłączasz się kablem na lewo. A to, że instalacja TVK jest nieszczelna to nie Twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwa to to że moglibyśmy tu wszyscy na forum wystosować pismo do operatora głównego vectry by zmienił plan wprowadzenia kanału hellmark channel od marca i zamiast niego wprowadził razem z superstacją comedy central polska co wy nato chłopaki robimy coś takiego?

 

Każdy chce coś innego. Ja bym bardziej wolał żeby wrócił BBC Prime.

 

A co do rozwiazania umowy to właśnie doczytałem na dole jak zwykle drobnym druczkiem:"W związku z wprowadzonymi zmianami informujemy, że w przypadku braku akceptacji nowych cen przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po publikacji w naszym portalu tekstu pt. „Vectra przekazuje Policji dane o abonentach”, otrzymaliśmy pismo, w którym Vectra nie zaprzecza jakoby taki precedens miał miejsce w firmie. Zaznacza, że takie działania mają miejsce jedynie, gdy prosi o to Policja.

Odnosząc się do artykułu opublikowanego przez portal media2.pl pragniemy oświadczyć, iż nieprawdą jest jakoby Vectra „przygotowywała, a następnie przekazywała policji listy komputerów z numerami IP oraz konkretnymi danymi osób, które ściągały filmy m.in. przez programy p2p”.

 

Prawo telekomunikacyjne oraz Ustawa o policji nakładają na wszystkich dostawców usług telekomunikacyjnych obowiązek przekazania danych abonenta na umotywowane prawnie żądanie policji lub przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Poza takimi przypadkami, Vectra nigdy nie przekazuje – a tym bardziej z własnej inicjatywny – danych abonentów jakimkolwiek podmiotom zewnętrznym.

 

Odnosząc się do powyższego oświadczenia należy stwierdzić, że Media2.pl nigdy nie sugerowało działań podejmowanych z własnej inicjatywny przez wyżej wspomnianą firmę, w tekście „Vectra przekazuje Policji dane o abonentach”

 

żródło:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wsio jasne a co do anteny to nielicze na poprawe odbioru z siatki oferty kablowki:( niestety:( moje doświadczenie pozwoliło oglądac na byle/jakiej antenie w jakości dobrej bo miałem ustawioną antene wprost na skrzynke i nie/bylo scian i nic nie/tlumilo:) w moim bloku nikt nie patrzy na takie anteny i są ludze co mają tak anteny ustawiane i nie/ma problemu administracja czasem sie odezwie ale nie lamie sie prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się z Tobą nie zgodził. Fakt, może codziennie lecą te same seriale, ale jest ich bardzo dużo. Według mnie to bardzo ciekawy pomysł z tym kanałem, gdyż nie muszą czekać na jakieś swoje ulubione seriale, tylko tak naprawdę mam je w każdej chwili... Ja na przykład bardzo często oglądam ten kanał. Uważam, że moja kabloweczka zrobiła dobry krok dodając go do oferty. To tylko takie moje skromne zdanie ;), pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białostocka Vectra ma chyba jakiś przestuj w dodawaniu nowych kanałów. Tyle nowości pojawiło się już na orbicie a w kablówce kilka miesięcy temu dołączono tylko 4funTV, Zdrowie I Uroda, Polsat Sport Extra i TVP Kultura. Jeżeli chodzi o nowe kanały to cicho i głucho w Biurze Obsługi.

 

No ciekawe, kilka tygodni temu zrezygnowałem z usług tej kablówki ale jak dodadzą Superstację to będe miał znowu dylemat. Już tęsknię za TVN24 i TVN Turbo.

 

A jak u Was jest z Superstacją w Vectrze? Wielu z Was ma już ten kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczone i jak mi odpowiedzili na moje pytanie wejda na nową cześtotliwość czyli nie zastąpią innego kanału :D Ale to było na pytanie o Kielce ale czy wszedzię tak bedzie tego już nie wiem :?:

 

A i ciekawe na ich stronie w tym oknie co kanały lecą są wszytskie kanały Zone : Club, Europa, Romantica, Reality Ciekawe ja mam tylko Club a gdzie ta reszta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...