Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej nie warto brać tego internetu , gdyż przy tak dużych prędkościach są bardzo małe limity.Po wykorzystaniu limitu ponosi się dodatkowe koszty.Oczywiście limit kwoty wydanej poza abonamentem można ustawić za 0 i tym samym nie przekroczymy kwoty abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zaczyna nachalnie reklamować swój internet LTE. Nie byłoby w tym nic złego gdyby swoje wywody poparli prawdziwymi screenami lub zrzutami z faktycznej pracy np. internetu w systemie Windows. Te prezentacje, które pokazuje Pan Dowbor sa jedynie symulacjami nie mającymi z rzeczywistością nic wspólnego. Mało tego same prezentacje są żałośnie przygotowane (np. ta z formuła). Czy taka reklama jest legalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeel Teee Eee xd. Nie no masakra. 150 Mb/s? Ciekawe gdzie, bo na pewno nie do osiągnięcia dla zwykłego użytkownika. Do tego zasięg fatalny. We Wrocławiu 5 nadajników, to jakiś żart. I pakiety 1 GB za 15 zł, gdzie przy takiej szybkości to zejdzie w godzinę przy normalnym korzystaniu albo przy kilku filmikach 1080p. Ale reklamować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystkie internety zarówno mobilne jak i stacjonarne podają informacje o prędkości "do". Póki co prawo telekomunikacyjne nie zapewnia nam użytkownikom tzw. prędkości zapewnionej z której operatorzy muszą się wywiązać. W przypadku LTE od polsatu czy plusa jest to jeszcze bardziej trudne bo im więcej osób zaloguje się przez dany nadajnik tym prędkość łącza z pewnością się zmniejszy. A co do prędkości LTE to na wielu forach userzy osiagają bez problemu wartości ponad 100 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mobilny internet w Polsce długo nie wyprze kabla. LTE to jest na pewno standard przyszłości, ale narazie u nas to jest więcej szumu niż realnych prędkości. Cóż, reklama dźwignią handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z internetu CP w domu i w pracy. W domu w technologii HSPA+ osiągam około 6-7Mbps pobieranie i około 1,5Mbps wysyłanie.

W pracy na końcu zasięgu LTE (według mapy zasięgu 300m dalej jest juz HSPA+) w budynku na parterze osiagam 7-8Mbps pobieranie i około 1Mbps wysyłanie, po podłączeniu anteny do modemu osiągam 25Mbps pobieranie i prawie 5Mbps wysyłanie. Do moich potrzeb aż nadto i pakiet 10GB wystarcza mi na cały miesiąc (miesieczne zużycie nie przekracza 9GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie porusza kwestii przedłużenia umowy.

Po złożeniu wypowiedzenia umowy powinno udać ugrać się następujące warunki przy umowie na 12miesięcy bez modemu:

 

1GB - 14,90zł

4GB - 19,90zł

12GB - 39,90zł

17GB- 49,90zł

23GB- 69,90zł

30GB - 89,90zł

35GB - 129,90zł

 

Dodatkowo można uzyskać +3GB lub +5GB związane z cross promocją (posiadaniem usługi TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skusiłem się na LTE za 14,90 (1Gb+5 Gb Cross promocja) póki co wyniki zadowalające 100 Mb/s nie ma ale nie mogę narzekać , zasięg LTE siła ok -69 dBm bez anteny zewnętrznej, poniżej najlepszy jak do tej pory wynik , na co dzień ok 20-25 Mb/s Up i 15-20 Mb/s Down, jak mi się umowa na play online skończy zwiększam pakiet w CP i zostanę tutaj ze względu na tańszą opcję niż w Play

 

2388687906.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi mi o działanie bez zewnętrznej anteny.

 

Poza tym raczej Mb/s, a nie gb...

 

Jesli mówisz o zasięgu wewnątrz budynku (tak jak ja prosiłem o opinię) to jak dla mnie totalna lipa. Jesteś pewien, że to nie jest granica na zewnątrz? Gdzie sprawdzałeś zasięg (mapa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz trzeba brać pod uwagę, czy korzysta się z nadajnika CP czy roamingu Plusa. Mapą nie sugerowałbym się aż tak ponieważ nie zawsze będzie dokładna. Przykładowo u mnie w punkcie bez anteny zewnętrznej zasięgu nie łapie (ok. 4 km od nadajnika, ale duży wpływ na to ma też wysokość budynków w okolicy). Najlepiej samemu się przekonać, a jak nie będzie odpowiadało zwrócić w ciągu 7 dni praktycznie bez kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam CP nie ma swoich nadajników., korzysta tylko z innych.

4 km to sporo, także nie ma się co dziwić... To dużo za daleko od granicy zasięgu wewnątrz budynków. Poza tym u mnie nie ma wysokich budynków, także mam taki plus z tym wszystkim. Pytam, bo chcę komuś zamienić Play na LTE ewentualnie i myslę czy się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP jako CP nie ma swoich nadajników, ale przez powiązane z nim firmy owszem, ale od kilku miesięcy korzysta również z nadajników Plusa. Jaki pakiet Cię interesuje? Oczywiście tak jak napisałem, najlepiej podpisać umowę ze sprzętem na udostępnienie i jeśli nie będzie odpowiadało to odstąpić od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus nie ma pozwoleń na LTE, więc siłą rzeczy sam nie oferuje na swojej sieci LTE. Pozwolenia mają Aero2, Mobyland i Centernet.

Z pakietem to się właśnie zastanawiam, ale myślę nad najniższymi. To nie jest taka osoba jak ja, że musi mieć koniecznie filmy w "HD" (trudno po YT spodziewać się porządnego HD, a zresztą sam ekran nie jest na 1080p, ale chodzi o ludzką jakość).

 

no a trzemu bez anteny chcesz skoro z anteną na bank bedzie działać?

Mało wygodne to będzie dla tej osoby. Ot taka kwestia. Zresztą dla mnie też by było.

 

Oceńcie wg TEJ mapy, bo na stronie CP jest tylko "na zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy zasięgu LTE Plusa i CP pokrywają się ;) Zasięg LTE wg. Plusa wewnątrz to max. 2 km od nadajnika, a 4 km jeśli mówimy na zewnątrz, ale nawet w odległości tych 3-4 km działą bez problemu chociaż zalecałbym wtedy przynajmniej antenę "biurkową". Wiem, że się powtórzę, ale takie pisanie nic nie daje dopóki się nie przekonasz osobiście jak to działa. W takim przypadku ma to też inną zaletę, jeśli działanie spełni oczekiwanie wtedy rozwiązzujesz umowę i podpisujesz nową ze sprzętem na własność bo moim zdaniem płacenie za dzierżawę modemu 10 zł./m-c mija się z celem gdy można kupić modem za 149 lub 249 zł. ;) Jak będziesz miał jakieś pytania pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich zastanawiających się nad internetem w cp.....

Mam mobilny router ZTEMF -60 podzielę się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami.

Modem ten mam od niecałego miesiąca... łączę się z tabletem nie za wysokiej półki PRESTIGIO poprzez oczywiście WIFI. i tak Prędkości jakie osiągam:

- Opole - Zaodrze po 18 ok 1 mb/s, po pierwszej w nocy ok. 2,5mb/s -blok parter

- Zabrze obrzeża około 4mb/s wewnatrz budynku

- BYTOM galeria handlowa - m1 - 4mb/s Youtube nie rwie... teledysk wyświetla sie płynnie...

-okolice Tczewa około 3mb/s wewnątrz budynku niski parter, z obu stron domy jednorodzinne,

- Okolice Bydgoszczy (w pociągu w kierunku Wrocławia) około 0,7 a to dlatego że las, z obu stron nasypy

- Okolice Poznania (w pociągu kierunek jak wyżej) 1,5 mb/s

- Okolice Obornik, Żmigrodu w granicach- 2- 2,5 mb/s

- za Lesnem rwało dziura w zasięgu- drzewa....

Powyższe prędkości osiągnięto bez anteny zewnętrznej.

 

Prędkość ok 1 mb s strony onet wp sie otwierają płynnie bez jakiegoś czekania.

Nie oglądam filmików, żadnych flashów normalny tekst zdjęcia, poczta, strony PKP - to wszystko otwiera się szybko.

Po ponad godzinie użytkowania nawet jedna kreska z baterii nie spadła... ile wytrzyma przy ciągłym użytkowaniu nie wiem nie sprawdzałem na pudełku niby 5h....

Czas ładowania kilka godzin - bateria na full:)

Pozdrawiam wszystkich w razie pytań - odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...