Skocz do zawartości

EPG w Polsat Box


nowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brak EPG na kanałach TVN-u to nie wina CP, bo CP te kanały ma z transpondera ITI, więc nie mają wpływu na EPG. Więc czemu mamy problem z EPG tych kanałów? A no dlatego, że ITI testuje jakieś , czy już wprowadziło EPG specjalnie do nboxów. W związku tym na naszych polsatowskich dekoderach mamy taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, jednak czy nie uważacie, że EPG powinno działać automatycznie bez takich kombinacji?

Tylko, że kanały typu Eurosport czy BBC nie nadają EPG. Wyręcza ich w tym CP, więc powinieneś się cieszyć, że w ogóle jest EPG, albo EPG z kombinacjami od CP, albo żadnego EPG. Wybór należy do Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak EPG na kanałach TVN-u to nie wina CP, bo CP te kanały ma z transpondera ITI, więc nie mają wpływu na EPG. Więc czemu mamy problem z EPG tych kanałów? A no dlatego, że ITI testuje jakieś , czy już wprowadziło EPG specjalnie do nboxów. W związku tym na naszych polsatowskich dekoderach mamy taki problem.

czemu na polsatowskich dekoderach wszystkie TVN totalnie straciły EPG a za to na CAM Polsatu w tunerze Opticum 9500 HD PVR nieraz napisy EPG są na TVN-ach normalnie jak kiedyś a nieraz jest pusto pare godzin jak na polsatowskim dekoderze u rodziców...

 

TVN troche dłuuugooo miesza z EPG bo trwa to już ze 2 miesiące, żałosne jak na ITI który chciał uchodzić za wysoką jakość wśród nadawców....

 

z TVN-ami jest dziwny ten nowy standard EPG, bo jak sie wcisnie informacje o danym programie to normalnie działa opis, tytuł, czas... ale za to w okienku pokazuje tylko czasy bez tytułów.

 

To wszystko przez to ze N dopracowuje ślamazarnie wolno tą nowość w nBoxach nagrywania filmów przez SMS, Internet, EPG... synchronizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z TVN-ami jest dziwny ten nowy standard EPG, bo jak sie wcisnie informacje o danym programie to normalnie działa opis, tytuł, czas... ale za to w okienku pokazuje tylko czasy bez tytułów.

Pokazuje tytuł, a raczej pierwszą linię tytułu, która jest... pusta. TVN nadaje EPG w ten sposób, że "tytuł" jest dwuliniowy: pierwsza linia pusta (no może zawiera np. spację), druga zawiera tekst. Odbiorniki CP zakładają, że tytuł jest w pierwszej linii, więc wyświetlają linię pustą obok daty. Nie wiem - być może to złośliwość ze strony TVN ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może to złośliwość ze strony TVN ;-)

tez sie obawiam że to zlosliwosc ze strony TVN jak zobaczyli wyniki sprzedaży N i CP.... hehe :lol: no ale TVN sam na tym traci, 3mln widzów CP nie wie co jest i będzie "grane" i spada im jakiś odsetek oglądalności a tylko o to w komercji chodzi

 

jesli TVN zrobił to celowo, to jest żałosny, z takimi numerami może iść do piaskownicy a nie zmuszczać ludzi by tylko 500tys ludzi w nBoxach mialo poprawnie a 5 mln Polaków NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś sprawdzić na polsatowskim dekoderze czy już EPG na tvn-ach działają normalnie? :) bo nie wiem czy to znowu tylko chwilowo u mnie działa czy już ogolnie w koncu TVN naprawił problem

 

od wczoraj późnego wieczora na każdym TVN mam juz w pelni prawidlowe napisy EPG i juz kilkanascie godzin dziala, bez pustych wpisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie taki fakt , otóż gdy wyszukuję kanały alfabetycznie np. na literę ,, T ,, i na liście kanałów przechodzę na kolejne kanały ( bez wciskania ok. ) to na kanałach z paczki TVN jest normalne EPG , z nazwą aktualnego programu i następnego , ale po wciśnięciu ok. i wejściu na dany kanał opis info aktualnego programu znika , a pozostają tylko godziny emisji .

Proszę o sprawdzenie na swoich tunerach . Myślę , że brak EPG to nie wina TVN - ów , tylko CP . Proszę o opinię lepiej znających w/w problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirko1801: już wcześniej ktoś to wytłumaczył, że widać, głównie na tunerach z polsatu, tylko godzine na TVNach bo TVN dodaje w EPG pustą linie od paru miesiecy do swoich nBoxów itp...

 

mialem nadzieje ze juz TVN ten problem rozwiazal skoro u mnie juz na stale (Opticum 9500 HD) dzialają prawidlowo napisy na TVNach, ale widać że nadal nie zostal problem do konca rozwiązany przez stacje tvn... szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodzi . Oglądamy jakiś kanał z paczki TVN i naciskamy przycisk ,, ok. ,, wyświetla nam się lista kanałów , na górze wyświetla się ,, alfabetycznie ,, ( wciskam zielony przycisk ) daję na literę ,, T ,, mam wyświetlone wszystkie kanały na literę ,, T ,, i tu się zaczyna zabawa , otóż przechodząc po kanałach ( przyciski góra - dół , bez wciskania przycisku ,, ok. ,, ) wyświetlają się poszczególne kanały i w tym momencie na wszystkich kanałach z paczki TVN jest wyświetlane -- godzina emisji od - do -- aktualny program i pod spodem następny program . Teraz wciskam przycisk ,, ok. ,, i znika menu , a pojawia się cały obraz , ale już są tylko podane godziny emisji -- bez tytułu aktualnego programu .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ce ... 0f967.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e0 ... 377df.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/376 ... 6167d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kilka dni temu zauważyłem ze na transponderze 10.758 ( nowy ) nadawane jest epg kanałów z "obcych" transponderów ( np.EUROSPORT (1 i 2), CN/TCM, WSZYSTKIE HBO, TVN, TVN 7, WSZYSTKIE BBC , D.WORLD , D.SCIENCE, ZONE REALITY, ANIMAL PLANET, KINO POLSKA i inne )

co ciekawe wbrew informacji z najnowszego wydania SK z 10.758 nie jest nadawane epg kanałów z "domowych" transponderów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W końcu jest jakieś cywilizowane EPG. Opisy są naprawdę porządne. Na PS czy TVP Sport jest nawet info, czy jest to powtórka czy transmisja live. Szkoda tylko, że drużyny grające w meczu wepchali do tytułu, tak jak na ESPN Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EPG, dla wiekszosci pozycji programowych pojawily sie informacje "od lat: ", jest opis programu i na jego koncu jakby taka stopka, np. "Od lat: 7". Pozycje w EPG kanalow sportowych informuja teraz takze czy program jest na zywo czy tez powtorka, informacje podawane sa w nawiasach, odpowiednio: "(na zywo)" i "(powtorka)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że drużyny grające w meczu wepchali do tytułu

"Dzięki" temu ja na echoszajsie 717 nie jestem w stanie zobaczyć jakie drużyny grają pokazywany mecz. Opis kończy się z reguły na pierwszych kilku literach nazwy pierwszej drużyny. Być może jest opcja jakiegoś rozwinięcia tego, rozszerzenia, żeby było widać cały tytuł, ale ja na razie tego nie znalazłem. Dobrze, że za 2 tygodnie pozbywam się tego polsatu raz na zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...