Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Mam problem z odbiorem sygnału, zdarza się że podczas ładnej słonecznej pogody obraz znika na 5-10 minut, zaczyna skakać na kanałach HD, czasami nawet skacze przez 30-50 minut. Wystarczy, że lekko pogoda się zachmurzy i sygnał czasami zniknie całkowicie na wszystkich kanałach i po 5 minutach wróci, a pogoda wcale się nie poprawi. Mam antene cyfry 60cm, konwerter opticum quad, kabel triset 113 pe, sumator twin i to zakończone gniazdem rtv-sat. W czym może leżeć problem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 60cm jest za mała na transporty w dvb-s2. Poza tym nie mam pewności, że właściwie ustawiona, w dodatku sygnał tłumisz jeszcze na sumatorze i gnieździe. Poziom pewnie na granicy zasięgu, wystarczy lekka zmiana pogody i BER wariuje. Zmień czasze na conajmniej 80cm, właściwie ją ustaw i skręć konwerter a pozbędziesz się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinno być na LNB 1, inaczej nie powinno chodzić. Chyba że Hot Bird jest ustawiony jako "zezujący" .

 

Co do "Postscriptum", przejrzyj swoje posty i przeczytaj regulamin, wtedy dowiesz się za co ostrzeżenie. Wniosków na temat ostrzeżenia na forum nie musisz pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Posiadam Cyfrowy Polsat z dekoderem HD 5000 . Antena na balkonie 3 piętro ( antena troszkę mniejsza od tej którą dostałem od Polsatu , ale nie wiem czy to może być tego wina ? ) 2 m kabla na balkonie > przejściówka okienna > 5 metrów kabla do TV . Czasami jest tak , że mogę 2 h ogladać i HD się nie zacina ( gdy się zacina sygnał jest dobry cały czas 3/4 skali ) . Nie ma zanczenia pogoda czy warunki na dworzu . Kabel który jest to jakiś najtańszy cienki kabel ( może jego problem ? ) ale sygnał mam cały czas dobry

 

TV to Panasonic CX720 .

 

Czekam na sugestie

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli podczas przycinek sygnał wg ciebie jest ok, to może z dekoderem jest problem.

Natomiast mała antena, przejściówka okienna, cienki kabel = same problemy. Sygnał może masz na granicy, ale lecą błędy BER lub wpuszcza w sieć zakłócenia poprzez lipny kabel. To prędzej czy później się zemści.

Jeśli chcesz się pozbyć problemu to zrób instalke raz a porządnie. Antena conajmniej 80cm, dobry konwerter np Inverto, 7m bdb kabla, dziura w ścianie i 2 dobrze założone złącza. Pzdr.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie. Mam CP w multiroom. Zauważyłem że na wszystkich kanałach TVN w HD obraz mi się zacina, urywa (TVN HD, TVN 24 HD, TVN 7 HD, TVN Fabuła HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD). Nie ma różnicy czy na głownym dekoderze czy na dodatkowym.

Mutliroom mam od jakiegoś miesiąca i chyba od tego momentu mam problem z tymi programami ale nie jestem pewien. Konwertem mam z 4 gniazdami, 4 żyły wykorzystane, w tym 2 aktywne a 2 luzem - nie podłączone do żadnego urządzenia. 

Inne kanały w HD działają bez problemu, wszystko śmiga. Moc sygnału: ~92%, jakość sygnału: ~68%.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co może być przyczyną nie działania niektórych kanałów HD? Np C+2 sport HD nie działa, polsat 2hd nie działa. Drugi kanał Elevenu nie działa. Pozostałe kanały z paczki c+ działaja poprawnie z bardzo dobrą jakości podobnie jest z paczka TVP.
Konwerter który ma ~10 lat ( podejrzewam że to taki z najtańszych) Czasza 90, a może coś innego? Antena była już korygowana z miernikiem. Mie mam juz pomysłu co może być jeszcze przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prośba o wsparcie.

Opis sprzętu:

antena satelitarna 125cm offset ustawiona centralnie na Astre1-19 z zezami na HB-13, Astre3-23 i Astre2-28

ustawiona na pionowym maszcie (nie obrócona w stosunku do masztu) jedynie ustawiona elewacja + kierunek

4szt Universal Quad Rod LNB Maximum XO-R4 - cienka szyjka (slim design) ustawione pionowo tj. kąt konwertera 0st

dekoder opticum prima hd 9600 ts

diseqc 4x1 switch globo 6014/O

Lokalizacja anteny Pruszków mazowieckie

 

Występujący problem:

większość kanałów na prawie wszystkich transponderach odbiór w jakości od 60-100%, w większości powyżej 90%

na HB 13 wszystkie wiązki Horyzontalne jakość od 90-100%,a wiązki Vertykalne dla częstotliwości od 10719 do 11662 Hz jakość od 80-90%, ale dla wiązek od 11727 do 12713 jakość i sygnał spada nawet do 0% tj. do 11958 do 40%, a powyżej 11996 0% i taka sytuacja występuje przy pięknej bezchmurnej słonecznej i bezwietrznej pogodzie, w dzień i w nocy - ale nie zawsze czasami sygnał niespodziewanie wraca do 90% bez zadnej ingerencji.

 

Czy ktoś ma pomysł co może szfankować i jak poprawić odbiór (jakość sygnału)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na to, że konwerter ma problem z górnym pasmem polaryzacji V lub problem na tym konkretnym porcie przełącznika diseq. Spróbuj z innym konwerterem.

Jak wygląda odbiór z tego pasma z innych odbieranych przez ciebie satelitów?

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...