Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Na Amosie nie ma żadnych polskojęzycznych kanałów.

 

tu pisze że są polskie na Amosie

http://pl.kingofsat.net/sat-amos2.php

http://pl.kingofsat.net/sat-amos3.php

 

Podejrzewam, że częstotliwości pokrywają się z Amosem, tuner pokazuje, że jesteś na Amosie a w rzeczywistości antena jest ustawiona na Hot Birdzie.

 

tylko że jak sprawdzałem po kolei satelity to czasami pokazywał że jest w zasięgu np. Amos, a po przesunięciu czaszy pojawiał się jakiś inny - i sprawdzałem nigdy nie było Hotbirda - poza tym sobotnim tajemniczym samoistnym "pojawieniem się".

 

Czy jest możliwe że tuner źle nazwie (pomyli) satelitę - ja często przeglądałem dużą część listy satelit i różnie satelity mi się "pojawiały"?

 

Zapomniałem jeszcze dodać że tunery na których to sprawdzałem wcześniej pracowały pod TNK z Hotbirda i Astry (ja mam cyfrę) - i nie usuwałem obecnej już tam listy kanałów tylko dodawałem nowe listy z "nowo" odnalezionych satelit. Zastanowił mnie trochę fakt że jak skanowałem tego niby Amosa to znalazł mi mało kanałów - wszystkiego było chyba z 70 może 100.

Na komputerze też skanowałem satelitę - ale chyba z tego co pamiętam to wskazałem mu Amosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polskie są na Amosie ale są to jedynie dosyły do platform cyfrowych i sieci kablowych. I na pewno nie ma tam Polsatu, Czwórki, Planete i TVP Sport. Bawiłeś się, bawiłeś się i rozstroiłeś tak tuner, że nie potrafisz teraz tego ogarnąć. Osobiście nie widzę tego i na odległość Ci nie pomogę ale jeśli masz Polsat to może oznaczać to tylko jedno - antena jest ustawiona na Hot Birda. Prawdopodobnie bardzo niedokładnie ale na Hot Birda. Złap najlepszy możliwy sygnał na tym Polsacie, Czwórce i Planete i dojdź do ładu z samym tunerem. Nie łapiesz po ustawieniu samego Hot Birda bo pewnie poprzestawiane są też porty, może oscylator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... HB już działa, ale do końca nie wiem jaka była przyczyna.

 

Tuner (Ariva 100) wcześniej pracował pod TNK (ja mam cyfrę+), też na Hotbirdzie - z nieznanych mi przyczyn tuner wskazywał że łapał zasięg np z Amosa (a był to Hotbird). Skasowałem listę kanałów i pobrałem nową - mino że tuner wskazywał że nadal nie ma zasięgu z Hotbirda. Po pobraniu nowej listy, tuner już wskazuje że ma zasięg z Hotbirda ... ale równocześnie pokazuje mi zasięg Amosa i Nilesat - czyli mam niby z 3 satelit. Ariva chyba (nie jest moja), ma jakiś alternatywny soft.

 

Dzięki za pomoc ... nie wpadłbym na to że tuner kłamie jakiego satelitę widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Częstotliwości na Amosie i Nilesacie pokrywają się z tymi na Hot Birdzie i dlatego tuner pokazuje na tych satelitach sygnał mimo tego, że antena jest ustawiona na Hot Birda. Tuner nie rozpoznaje satelity na którego jest ustawiona antena. Po prostu w dziale AMOS są częstotliwości i parametry transponderów takie jakie są na Amosie itd. Jeśli ustawisz tuner na Amosie i powstawiasz mu częstotliwości z Hot Birda to też zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

 

Mam problem z odbiorem sygnału. Mam TNK z dekoderem DIGIT S2 CD z antena 80cm i konwerterem monoblock.

Jestem z Krakowa. Mam od wczoraj brak sygnału. Nie wiem czy to jest spowodowane wiatrem i chmurami które są w Krakowie czy przestawieniem się anteny.

Moje poziomy sygnałów to na programie TVP1:

HB13 -sygnał 47 (zakres zielony), jakość 0-1,2dB

HB9 - sygnał 15 (pomaranczowy), jakość 0dB jeszcze przed godziną było 95 poziomu sygnału i 0 jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich,to moj pierwszy post.Mam pytanie, przeprowadzilismy sie do bloku gdzie jest jedna antena sat, i w kazdym mieszkaniu i pokoju sa gniazdka zeby podlaczyc dekodery, i tu sie zaczynaja schody, mamy CP i gdy na jednym dekorzedze jest kanal TVN to na drugim mozemy ogladac prawie wszystkie kanaly,ale tylko gdy zmienie na pierwszym dekoderze kanal na inny to na tym drugim juz nie ma zadnego kanalu i jest informacaja szukam sygnalu.Dekodery to samsung i sagem z dyskiem twardym.Nie wiem czy to nie wina konwertera anteny sat, ktora jest na dachu budynku.Czy mozna to inaczej rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam do Was pytanko od kilku dni zauważyłem iż na HB transpondery 10.719V, 10796V, 10.873V mam duże wahania sygnału włącznie z całkowitym zanikiem.

Dodatkowo na transponderze 11.919V wyszukuje kanały z transpondera VIACOMu , oraz po chwili pokazuje się programy RETE 4. oraz powyżej tych transponderów bardzo nie regularnie pojawia się i znika sygnał.Nawet CZWÓRKA Radio na wizji także znika. :(

Może ostatnie wiatry zrobiły swoje.

Nie wiem czy jest to wina ustawienia czaszy czy konwenter jest do wymiany. (antena obrotowa).Pewnie bez wizyty montera się nie obejdzie.?!

 

p.s. Prośba do moderatora o przeniesieni mojego postu do viewforum.php?f=14 DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@michalx1974 - nie zauważyłem wcześniej, opisane objawy wskazują na uszkodzenie LNB (oby nie samego tunera). Rete 4 jest na 11,919V. Odejmujemy 10600 (górny LOF), dodajemy 9750 (dolny LOF) i wychodzi 11,069V, czyli w pobliżu transpondera Viacom-u. Takie rzeczy nie mogą się dziać od złego ustawienia czaszy - to problemy z przełączaniem pasma.

 

@harding - jeśli sygnał jest silny, to bywa też tak, że czasami nadawca nie da kanałowi nazwy i jest wyszukiwany bez tzw. identyfikatora (tunery przypisują zwykle jakąś nazwę z numerem SID z automatu). Jeśli natomiast sygnał jest słaby i stacja raz się wyszukuje, raz nie, raz jest z nazwą, raz bez - nie ma szansy na odbiór, bo to oznacza tyle, że tuner ma problem nawet z przetworzeniem danych identyfikacyjnych serwisu, to co dopiero obraz i dźwięk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To złożony temat, czasami nadawca może po prostu nie wstawić nazwy i wtedy robi się właśnie UNKNOWN lub coś w tym stylu w zależności od modelu tunera, może to być też przykładowo serwis z przekazem danych, błędnie zaliczony do kanałów TV przez odbiornik etc.

 

Jeśli po wybraniu coś leci, to można przykładowo ręcznie zmienić nazwę w tunerze albo poczekać aż nadawca to poprawi. Jeśli nie leci nic lub to jakiś bliżej nieokreślony serwis kodowany - najlepiej skasować, szkoda sobie śmiecić na liście ;)

 

Ogólnie jednak braki nazw się zdarzają, po pełnym przeskanowaniu Hot Bird-a zawsze przynajmniej kilka takich kanałów jest, zwykle nadających się do wy[beep]a ;) Dodatkowo nazwy nie muszą też odnosić się do tego, co jest faktycznie nadawane - zdarzają się też przypadki, że nazwa jest jedna, a leci coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te stacje są wyszukiwane normalnie z nazwami - tam nie ma błędu nadawcy, czyli problem musi być po stronie Twojego odbiornika. Kasowanie tych "unknownów" i ich ponowne wyszukanie nie pomaga? Stacje te zresztą wyszukują się po dwa razy, więc może gdzieś na liście schowały się, w wersji działającej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na winę tunera, ogólnie z tp. 79 (12,284H) powinny się wyszukać:

 

TV:

- Boomerang

- TVP Sport

- TVP INFO

- Zone Europa

- Polsat Jim Jam

- Polsat Film

- TV6 Test

- Info VoD

- Info VoD

- Info VoD

- Polsat Sport News Test

- Blue Hustler (w ciągu dnia zamiast niego Dla Abonentów - dwa razy)

- Travel

- Superstacja

- Disney Playhouse

 

Radio (warto odnotować, że wszystkie stacje wyszukują się po dwa razy!):

- Planeta FM

- Planeta FM

- Zlote Przeboje

- RMF FM

- Zlote Przeboje

- RMF Classic

- Radio PIN 102FM

- Jedynka - PR

- Trójka - PR

- Radio ZET

- Radio ZET

- RMF Classic

- Trójka - PR

- Radio PIN 102FM

- Jedynka - PR

- RMF FM

- RMF MAXXX

- RMF MAXXX

- jedna stacja bez nazwy (wg PID-ów: RMF FM)

 

Oprócz tego jest tu jeden kanał z danymi bez nazwy i sześć z nazwami: CP_Download, CP_Download_CPT, SAMSUNG370, CP_Download_D4, Sagem_Software, EDCPS.

 

Jeśli skasowanie wszystkich serwisów i wyszukanie na nowo nie pomaga - wina odbiornika (PS: Co to za model?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Radio (warto odnotować, że wszystkie stacje wyszukują się po dwa razy!):

Wyszukują się po dwa razy, ponieważ stacje radiowe w CP, znajdują się zarówno na liście kanałów telewizyjnych jak i radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TOK FM jest z innej częstotliwości - 10,892 GHz, pol. H, wyszukuje się jako CYFRA+ RADIO i wybiera się jeden z kanałów audio.

 

Nic mi nie wiadomo, żeby Fergusony z serii xx18 miały jakieś problemy ze stacjami radiowymi. Są dwie opcje:

1) Masz przepełnioną pamięć - skasuj niepotrzebne kanały kodowane z zagranicznych platform, te pechowe stacje i spróbuj jeszcze raz.

2) Być może aktualizacja/zmiana oprogramowania pomoże?

 

Ja używam karty DVB w komputerze, to się raczej nie nadaje do codziennego zastosowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...