Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gdy chodzi o ustawienie anteny, to mam ją ustawioną bardzo dobrze (czasza 120 cm). Zastanawia mnie tylko, czy tuner musi być podłączony do konwertera dwoma kablami, dlatego że ma dwie głowice i czy to może mieć wpływ na opisany przeze mnie problem. A moduł mam zamiar sprawdzić u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

generalnie jak masz dwie głowice w dekoderze to najlepiej podłączyć 2 kable z konwertera TWIN-a, jeśli masz 1 kabel podłączony do dekodera to w menu ustawień powinieneś mieć ustawiony "pojedynczy", Podłączenie jednego kabla nie powinien mieć wpływu na odbiór poszczególnych kanałów - no chyba że masz źle zarobione końcówki lub gdzieś kabel przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam pytanko: jest mutiswitch http://www.hollex.pl/multiswitch/940-mu ... r-5-16-piu z wyjściem na 16 odbiorników. Jest C+ z pakietem Prestige. po ostatniej burzy brak sygnału z transponderów z polaryzacji H. Wszystkie z polaryzacji V odbierają. I tak si ę zastanawiam czy walnięty multiswitch ( ma raptem 6 m-cy) czy konwerter (http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... om-qth-031), byłbym wdzięczny o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedy wyszukuję ręcznie kanał (TNK SD) 4fun.TV, to koduje się Euro News, a kiedy wyszukam Euro News, to na pozycję 4fun.TV wchodzi BBC News z podpisem 4fun.TV.

Wcześniej, kiedy szukałem Rebel: TV, to 4fun.TV się zakodowywał, a jeśli wyszukałem 4fun.TV, to Rebel: TV się zakodowywał. Usunąłem już całą listę i wyszukałem kanały od nowa, problem się powtarza, proszę o pomoc.

Mam dekoder: Echosmart (Echolite) DSB791 PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, posiadam antenę 80-tkę oraz monoblock Inverto Black Pro, w celu uzyskania stabilności kanałów na HB podwyższyłem mocowanie anteny i tym sposobem jakość na HB udało mi się uzyskać w przedziale 69-73% (siła 85-87%) a na Astrze 1 65%-70% (siła ok 85%). Teraz nawet przy ulewach sygnał traci na jakości jakieś 5-6% i sygnał nie zanika, czasami jednak zdarza się, że na 4 Fun czy Discovery Channel (11,508 HB) jakość spada o jakiś 1-2%. Czy muszę korygować antenę czy takie spadki jakości to normalna sprawa? czy ewentualnie mogę na swojej antenie uzyskać większy procent jakości, a dodam że przed balkonem mam koronę dębów. Oczywiście konwerter mam delikatnie skręcony, kabel dobrze "obrobiony" i nic nie zwisa i nie lata na wietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy ulewach i burzach sygnał jest słabszy i to jest całkowicie normalne, inaczej rozchodzą się fale gdy niebo jest bezchmurne a inaczej gdy jest gruba warstwa chmur burzowych, spadek o kilka procent jest do przyjęcia. Przy silnych burzach pewnie będzie brak sygnału ale tego i tak nie zauważysz bo w takiej sytuacji zazwyczaj się wyłącza dekoder i odłącza od anteny żeby przypadkowe wyładowanie nie uszkodziło głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Chyba dobrze trafiłem w temat. Mam problem z odbiorem satelity Eutelsat W2M/Eurobird 16A/Sesat1 z pozycji 16.0E. Chodzi o pakiet serbskiej telewizji Total TV. Jako że nie mogę powiesić zwykłego talerza na ścianie, zakupiłem na test płaską antenę Selfsat H21D. Niestety, jedyne co udało mi się na niej złapać to 2 kanały z transpondera 12733.00 H (w tym BN Music). Tuner pokazywał max. 10% jakości. Inne kanały szatkowały lub w ogóle nie było obrazu. Co ciekawe, na talerzu 60cm (z cyfry), jakość na tym transponderze skoczyła do 60% (ten sam tuner). Wg producenta Selfsat, antena ta powinna być porównywalna do talerza 70cm. Znalazłem na youtube film, gdzie uzytkownik z Wiednia testuję identyczny model anteny z tej satelity i mu to działa. Odpisał mi nawet, że nie pamięta dokładnie, ale jakość sygnału oscylowała w granicach 60%. Czyżbym dostał wadliwy egzemplarz, czy może to różnica 5 stopni dł. geograficznej robi swoje? Choć wg mapek pokryć, jest tak samo w Polsce jak i Wiedniu. HB czy Astre łapię bezproblemowo (odpowiednio 99 %i 70% jakości). Czy ktoś z Was miał styczność z taką płaską anteną lub posiada taką samą i mógłby sprawdzić jak odbiera pozycję 16.0E? Ewentualnie, jeśli wymiana nie pomoże, to jaki talerz i konwerter byłby tu optymalny. nie chcę, by był na wyrost. Może 85 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Selfsat H21D to odpowiednik 55cm.

Jesteś pewien? To chyba w specyfikacji, którą czytałem był błąd, albo celowo zawyżony parametr. H10D lub H30D były by lepsze?

 

Jak ustawiasz Astrę i HB na antenie panelowej?

Oczywiście albo albo :]

 

Wcale się nie dziwię że na odpowiedniku 55cm się nie da - Dla 16.0E myślę dopiero 80cm będzie dobry, sygnał jest słabszy niż z HB.

No jeżeli to faktycznie odpowiednik 55 cm to sprawa jasna. Moglibyście polecić inną tego typu antenę? Chyba będzie ciężko. Problem w tym, że nie mogę jej wieszać na ścianie (balkonu brak) ani na dachu. Jedyna opcja to zamontowanie na statywie w pokoju i uchylenie okna pod odpowiednim kątem (lub pełne otwarcie) albo wymiana szyby na plexi... Bo montaż talerza w pokoju to naprawdę ostateczność, z płaską nie było by problemu, jest całkiem zgrabna.

 

Edycja 1

Sprawdziłem jeszcze raz na stronie producenta i tak:

H10D: 32.8dBi @12.7GHz (475x259 mm) - odpowiednik czaszy 50cm

H21D: 34.5dBi @12.7GHz (566x300 mm) - odpowiednik czaszy 60cm

H30D: 33.7dBi @12.7GHz (517x277 mm) - brak informacji o odpowiedniku

H08D: 34.1dBi @12.7GHz (375x375 mm) - odpowiednik czaszy 60cm

 

Czyli mam tą "najmocniejszą". No ale faktycznie to pewnie za mało. Nie ma więc chyba dyskretnej anteny o wzmocnieniu porównywalnym z czaszą 70-85 cm, a może jednak są - ktoś wie/używa?

 

Jak nic nie wykombinuje, to może uda mi się załatwić z sąsiadem z sąsiedniego bloku instalacje tunera u niego, i przesłanie obrazu i sygnału pilota senderem 2.4GHz (o ile nie będzie zakłóceń), bo sendery 5GHz są chyba jeszcze wciąż strasznie drogie. Kilka lat temu trafiłem na stronę firmy, która oferowała (m.in. dla Polaków za granicą) instalację dowolnego tunera z opłaconym abonamentem w ich serwerowni, a obraz i sterowaniem pilotem przesyłany był przez sieć do komputera - niestety nie mogę ich teraz znaleźć).

 

Edycja 2

Tutaj http://youtu.be/jamLBHW3KP8 i tutaj http://youtu.be/hyfEpOvYghw widać tą antenę w akcji. Lokalizacja Wiedeń. Widzę, że odbiera tam kanał Folk TV, u mnie w najlepszym wypadku obraz szatkuje. Testy robię wprawdzie na zwykłym ferdku, ale sygnał i tak mam na granicy, więc lepszy tuner to nie rozwiązanie (Echolite CDVB5668 od Total TV nawet nie chce ruszyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak myślałem że albo albo ale miałem cichą nadzieję że może antena jest wieloogniskowa. Niestety takich cudów ciągle nie ma. Co do panelowej to przyczyną jej słabego odbioru jest po prostu jej mała powierzchnia, panelowe zbierają sygnał na konwerter umieszczony za ekranem a paraboliczne zbierają na konwerter przed czaszą ale w obu przypadkach na odbiór wpływ ma wielkość powierzchni anteny. Poza tym zauważ że zysk podają dla 12.7GHz a dla tej częstotliwości zysk anteny jest największy. Dla anten parabolicznych często podawany jest zysk minimalny czyli dla 10.7GHz, przeważnie 2-4dBi mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...