Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To kto wprowadził ten adres ze skrzynka pocztową ?

Adres z umowy to:

 

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. (Operator cyfry+)

al. gen. W. Sikorskiego 9

02-758 Warszawa

 

Czy na ten adres to mozna wysłac priorytet polecony z ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ?

 

Adres ze skrzynką pocztową jest zamieszczony na internetowej stronie Cyfry+ - klikamy w "Strefa abonenta", potem na "Kontakt" i "Adres do korespondencji".

 

Ja właśnie w tym tygodniu wysłałem poleconym (na adres skrzynki pocztowej) oświadczenie, że nie zamierzam kontynuować umowy zawartej w grudniu 2008 na 13-mcy. Zobaczymy jak to się potoczy. W przyszłym tygodniu mam zamiar zadzwonić i zapytać czy dotarło moje pismo.

 

Pozdrawiam

Jacek 'kocurek' Wojaczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto wprowadził ten adres ze skrzynka pocztową ?

Adres z umowy to:

 

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. (Operator cyfry+)

al. gen. W. Sikorskiego 9

02-758 Warszawa

 

Czy na ten adres to mozna wysłac priorytet polecony z ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ?

 

Ja wypowiadając umowę w maju br. wysłałem wypowiedzenie właśnie na podany przez Ciebie adres (nota bene ten adres przepisałem ze swojej umowy o abonament). Korespondencja dotarła do adresata, a po około 2 tygodniach od wysłania wypowiedzenia otrzymałem zwrotne potwierdzenie opatrzone pieczęcią Cyfry+ zawierającą datę wpływu mojego listu do nich oraz imię i nazwisko osoby, która potwierdziła odbiór korespondencji. Z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że wysłany przeze mnie list dotarł do operatora.

 

Panowie - moi przedmówcy.

Ja wiem, że należy mieć na względzie starą, dobrą rzymską zasadę, która stanowi: "Ignorantia iuris nocet" (po naszemu - nieznajomość prawa szkodzi), ale nie można popadać w skrajność i wietrzyć spisek w działaniach operatora na każdym kroku. W mojej ocenie zapisy regulaminów oraz umów są na tyle czytelne, że można świadomie kreować zakres naszego kontraktu z operatorem jakim jest Cyfra +. Niemniej jednak jeśli ktoś czegoś nie rozumie zawsze może skorzystać z infolinii, ewentualnie dopytać się chociażby na tym forum, które jest ogromną krynicą wiedzy, a jego użytkownicy zawsze chętnie służą radą wszystkim "potrzebującym". Szkoda życia na prowadzenie prawnych rozważań. Prawda jest taka, że nie mamy bezpośredniego wpływu ani na wzorce umów przedkładane nam do podpisania przez operatora, ani na zapisy w regulaminach. Jedyne co możemy nie wyrażać chęci korzystania z usług danego operatora.

 

pozdrawiam serdecznie

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. (Operator cyfry+)

al. gen. W. Sikorskiego 9

02-758 Warszawa

To jest adres siedziby operatora Cyfry+ czyli firmy Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o.

Natomiast adres

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o.

Skrytka pocztowa 8

02-100 Warszawa

jest adresem korespondencyjnym.

Korespondencja wysłana na adres "siedziby (zarządu)" i tak potem jest przekazywana do CTA, które nie mieści się ani w tym samym budynku, ani pod tym samym adresem, nawet nie na tej samej ulicy...

Pracownik odbierający korespondencję ze skrytki pocztowej (dla tych którzy myślą, że nazwa skrytka czy skrzynka pocztowa oznacza skrytkę w jednej ze ścian oddziału poczty, rozmiarami zbliżoną do pudełka na buty, informuję że są w błędzie) potwierdza odbiory całej korespondencji, i tej ZPO, jak i tej poleconej.

...choć z drugiej strony, znam też przypadki, że pani w okienku pocztowym nie chciała przyjąć listu poleconego na skrytkę pocztową - nie była świadoma, jakie usługi daje Poczta Polska dużym korporacjom, które do tego zlecają masową wysyłkę.

 

wracając do meritum... oba adresy są dobre, tyle że ten korespondencyjny gwarantuje, że przesyłka szybciej trafi do merytorycznej komórki - choć biorąc pod uwagę, że dla Cyfry ważna jest data nadania (a nie przyjęcia) to nadawcy nie robi to większej różnicy... no może pisania odrobinę mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dlatego wysyła się rozwiązanie listem poleconym. Gdy zaginie po drodze, to potwierdzenie wysyłki wraz z kopią rozwiązania jest traktowane jako wypowiedzenie z dniem, kiedy został wysłany pierwszy list.

To, jak potwierdzenie wysyłki zostanie potraktowane przez operatora, zależy tylko od jego dobrej woli. Ja np. tej dobry woli ze strony Cyfry nie zauważyłem, a tylko i wyłącznie chęć wyciśnięcia kasy z klienta.!

 

W regulaminie jest jasny zapis, że okresami rozliczeniowymi są pełne miesiące kalendarzowe (np. w przypadku listopada od 1 do 30 dnia).

Co do potwierdzenia wypowiedzenia - w twoim przypadku była inna sytuacja. Pomimo przedłużenia umowy postanowiłeś podpisać nową, mimo że nie mogłeś wypowiedzieć poprzedniej przed końcem okresu minimalnego. Nieopłacałeś pierwszej umowy i dlatego została Ci naliczona kara. Nie wiem tylko, czy zwróciłeś się z prośbą o anulację tej kary, bo o tym nigdy nie napisałeś.

 

Co do adresu do korespondencji, to jest on na skrytkę pocztową. Adres na Sikorskiego, to adres siedziby głównej. Tak naprawdę nie ma różnicy na który adres zostanie wysłane wypowiedzenie, chociaż jeśli jest wysłane na skrytkę, to szybciej wprowadzają do systemu.

 

To kto wprowadził ten adres ze skrzynka pocztową ?

 

Zapewne sama Cyfra+, żeby im głowy poleconymi nie zawracać.

Jeśli listonosz wrzuci polecony do takiej skrzynki, to żaden ślad doręczenia nie zostaje.

 

Ech, ale przecież wypowiedzenie należy wysłać poleconym, każdy tak wysyła, konsultanci taką informację podają, nawet jak wyślesz faks z wypowiedzenie to otrzymasz informację by wysłać poleconym, więc czemu doszukujesz się teorii spiskowych?

Polecony jest po to, by mieć potwierdzenie nadania i w razie czego możesz monitować na poczcie, gdzie jest przesyłka. A jeśli nie C+ nie dostanie takiego pisma? Patrz, co napisałem już 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ale przecież wypowiedzenie należy wysłać poleconym, każdy tak wysyła, konsultanci taką informację podają, nawet jak wyślesz faks z wypowiedzenie to otrzymasz informację by wysłać poleconym, więc czemu doszukujesz się teorii spiskowych?

Polecony jest po to, by mieć potwierdzenie nadania i w razie czego możesz monitować na poczcie, gdzie jest przesyłka. A jeśli nie C+ nie dostanie takiego pisma? Patrz, co napisałem już 2 razy.

Albo też wypowiedzenie można złożyć w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży "Cyfra+" za potwierdzeniem.

I aby się specjalnie nie męczyć, to nawet dają stosowny druk do wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo też wypowiedzenie można złożyć w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży "Cyfra+" za potwierdzeniem.

I aby się specjalnie nie męczyć, to nawet dają stosowny druk do wypełnienia.

 

Nie po raz pierwszy siejesz zamęt i wprowadzasz w błąd. Jedyną drogą rozwiązania umowy jest wysłane pismo na adres korespondencyjny (ewentualnie adres siedziby, chociaż jego rozpatrzenie może trwać dużo dłużej). Dystrybutorzy często biorą na siebie to zadanie jednocześnie proponując podpisanie nowej umowy. Powód jasny - prowizja od sprzedaży. Gorzej jeśli dystrybutor jednak tego wypowiedzenia nie prześle do Cyfry, co zdarza się niestety często. No ale "kto czyta, nie błądzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pozostawienie u Autoryzowamego Dystrybutora będzie nieskuteczne, tylko list polecony albo osobiście w kilku wybranych punktach obsługi zwanych Centrum Cyfra+

 

Pozdr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres z umowy to:

 

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. (Operator cyfry+)

al. gen. W. Sikorskiego 9

02-758 Warszawa

 

Czy na ten adres to mozna wysłac priorytet polecony z ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ?

W tym roku wysłałem właśnie na ten adres i po kilku dniach dostałem potwierdzoną zwrotkę.

 

A ja w tym roku wysłałem wypowiedzenie (brak akceptacji nowego cennika) na skrytkę pocztową Cyfry+ i wypowiedzenie dotarło (było skuteczne) oraz zwrotka wróciła do mnie podbita. Tak więc abonenci, którzy wysłali wypowiedzenie na adres skrytki pocztowej nie muszą się bać żadnych bredni o spisku Cyfry+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 23.11. 2009 zakupilem C + Pakiet podstawowy + w promocji za 21, 45 z miesiac przez 9 miesiecy i przez 4 miesiace za 42 pln do pakietu dolaczylem sobie za free przez 4 miesiace Canal + HBO i Cinemax i tu mam pytanie ile dni wczesniej musze powiadomic BOK C+ ze rezygnuje Canal + HBO i Cinemax .Dystrybutor C+ w ktorym kupowalem C+ niezbyt jasno mi to wytlumaczyl , sadze ze nie wiedzial jak to nalezy zrobic .Powiedzial mi tylko ze jesli nie wysle rezygnacji z Canal + HBO i Cinemax to zostanie mi automatycznie dolozona do pakietu ktory wykupilem i co za tym idzie bede placil normalne oplaty juz bez znizki . Prosze o wyjasnienie tej kwestii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrezygnowałem z wszystkich opcji dodatkowych. W poniedziałek chcę oddać dekoder i podpisać nową umowę 02.12. Czy mogę oddać dekoder pvr i dogadać sie z gościem z punktu że 2 wezmę ten sam używany bo wiadomo pvr-ów brak. Gdy rezygnowałem z opcji dodatkowych spytałem o jakąś promo na przedłużenie, pan powiedział że ktoś zadzwoni ale telefonu nie było. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo wszędzie piszą że od 1.12 nie będzie nowej promocji. Ta jest dobra byle opłat za pvr nie było i żeby on był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrezygnowałem z wszystkich opcji dodatkowych. W poniedziałek chcę oddać dekoder i podpisać nową umowę 02.12. Czy mogę oddać dekoder pvr i dogadać sie z gościem z punktu że 2 wezmę ten sam używany bo wiadomo pvr-ów brak. Gdy rezygnowałem z opcji dodatkowych spytałem o jakąś promo na przedłużenie, pan powiedział że ktoś zadzwoni ale telefonu nie było. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo wszędzie piszą że od 1.12 nie będzie nowej promocji. Ta jest dobra byle opłat za pvr nie było i żeby on był dostępny.

 

Ciekawe czy bedziesz mogl pdpisac nowa umowe bez czekania ,w moim przypadku po rezygynacji i zdaniu dekodera kazali odczekac 1,5 miesiaca zeby podpisac nowa umowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwoniłem dzisiaj do cyfry do dzialu wydającego pozwolenia na drugą umowę. Konsultant stwierdzil że wyda mi zgodę na drugą umowę, ale ta pierwsza będzie przydłużona na 13 miesięcy. Zaproponował mi 11 miesięcy abo na 50% tak samo opcje dodatkowe canal plus i hbo na 11 mieś. 50%. Wynajem dekodera PVR 10pln.

Gość stwierdził że od dwóch tygodni są takie zasady że ta pierwsza umowa też jest przedłużana. Czekałem około 30 minut na połączenie i facet był raczej mało przyjemny, chyba maja urwanie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem wszystkie punkty cyfry w swoim mieście i nigdzie nie mają pvr-ów. Dlatego postanowiłem zadzwonić na infolinie i zaakceptowałem następujące warunki przedłużenia umowy:

pakiet podstawowy 9 miesiecy 50%, canal plus 8 miesięcy 50 %, canal plus HD za darmo, opcja 5xhd za darmo, najem pvr za darmo, umowa na 13 miesiecy od jutra. Uważam że warunki bardzo dobre. Zapłace maksymalnie 73 zł i nie muszę czekać aż będą dekodery pvr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...