Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, moj post zostal daleko w tyle bez odpowiedzi tak wiec jeszcze raz go zamieszcze bo zalezy mi na odpowiedzi.

 

Oprocz CP mam takze Cyfre + z umowa na 18 miesiecy podpisana w lipcu 2008 roku. Czytam teraz Wasze wypowiedzi i zastanawiam sie nad rozwiazaniem umowy za sprawa zmiany Regulaminu czy tez usuniecia kanalu Podroze. Posiadam pakiet podstawowy ale place za niego w starej cenie czyli 40 zl miesiecznie. Teraz sa lepsze promocje tak wiec ciekawi mnie to.

Prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy jezeli uda mi sie rozwiazac umowe to po jakim czasie moge podpisac nowa? Czy odrazu po wyslaniu pisma czy musze czekac na wylaczenie sygnalu?

Drugie pytanie ktore duzo z Was tu zadaje to czy w ogole mi sie to uda, czy ja takze dostane ten nowy regulamin i czy mozna sie powolywac na usuniety kanal Podroze?

 

I jeszcze jedno, czy wszelkie formalnosci zwiazane z rezygnacja moge zalatwic w Centrum Cyfra+?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy jezeli uda mi sie rozwiazac umowe to po jakim czasie moge podpisac nowa? Czy odrazu po wyslaniu pisma czy musze czekac na wylaczenie sygnalu?

Podpisać możesz od razu - nikt przecież nie zabroni Ci posiadania dwóch abonamentów. Zawsze też możesz wziąć nowy na kogoś z rodziny (żonę?). Należałoby zadać inne pytanie - po jakim czasie od wysłania pisma wypowiadającego umowę, wyłączą sygnał? Chodzi o to, żeby podpisać nową umowę mniej więcej wtedy, kiedy rozwiążą starą, by nie zostać bez telewizji, a jednocześnie nie płacić za dwa abonamenty niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy rezygnując teraz z Cyfry z powodu zmiany regulaminu dostanę antenę satelitarną na własność (kupowałem Cyfrę w kwietniu 2008 i Cyra mi ją użycza z tego co rozumiem)

 

to zalezy jak masz w umowie

 

w mojej jest tak że: "Po wygasnieciu/rozwiazaniu Abonent bedzie mial prawo do odkupenia Anteny Satelitarnej za zaplata 1 zlotego brutto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy jezeli uda mi sie rozwiazac umowe to po jakim czasie moge podpisac nowa? Czy odrazu po wyslaniu pisma czy musze czekac na wylaczenie sygnalu?

Podpisać możesz od razu - nikt przecież nie zabroni Ci posiadania dwóch abonamentów. Zawsze też możesz wziąć nowy na kogoś z rodziny (żonę?). Należałoby zadać inne pytanie - po jakim czasie od wysłania pisma wypowiadającego umowę, wyłączą sygnał? Chodzi o to, żeby podpisać nową umowę mniej więcej wtedy, kiedy rozwiążą starą, by nie zostać bez telewizji, a jednocześnie nie płacić za dwa abonamenty niepotrzebnie.

 

Wydaje mi sie ze jak rozwiaze umowe np. jutro to do konca miesiaca bede mial sygnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moj post zostal daleko w tyle bez odpowiedzi tak wiec jeszcze raz go zamieszcze bo zalezy mi na odpowiedzi.

 

Oprocz CP mam takze Cyfre + z umowa na 18 miesiecy podpisana w lipcu 2008 roku. Czytam teraz Wasze wypowiedzi i zastanawiam sie nad rozwiazaniem umowy za sprawa zmiany Regulaminu czy tez usuniecia kanalu Podroze. Posiadam pakiet podstawowy ale place za niego w starej cenie czyli 40 zl miesiecznie. Teraz sa lepsze promocje tak wiec ciekawi mnie to.

Prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy jezeli uda mi sie rozwiazac umowe to po jakim czasie moge podpisac nowa? Czy odrazu po wyslaniu pisma czy musze czekac na wylaczenie sygnalu?

Drugie pytanie ktore duzo z Was tu zadaje to czy w ogole mi sie to uda, czy ja takze dostane ten nowy regulamin i czy mozna sie powolywac na usuniety kanal Podroze?

 

I jeszcze jedno, czy wszelkie formalnosci zwiazane z rezygnacja moge zalatwic w Centrum Cyfra+?

 

Pozdrawiam!

Jeśli z tym kanałem "Podróże" jest tak jak piszą inni - to złóż rezygnację z umowy. To nic nie kosztuje. Jeśli w C+ nie uznają tego, to zostaniesz ze starą umową.

W Centrum Cyfry+ nic nie załatwisz - tam się zdaje sprzęt i podpisuje się nowe umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce najpierw opierac sie na nowym regulaminie. Jezeli to nie pomoze to bede walczyl z poziomu kanalu Podroze. Ten program byl na wszelakich materialach Cyfry+ a takze podpisywalem na niego umowe. To nie jest jakis wloski kanal z zakupami a to ze jest on FTA nic nie zmienia. Jezeli platformy wspomagaja sie kanalami niekodowanymi aby byc atrakcyjniejszym to musza sie liczyc z tym ze jak taki kanal przestanie istniec to abonenci moga odejsc. Poza tym klient nie musi sie znac i wiedziec jak dany program jest nadawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wg info z c+ mogę zerwać umowę mimo ze do końca zostało 10miesiecy powoływać się na zmianę regulaminu takie rozwiązanie umowy uznają na 100wke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zerwać umowę w związku ze zmianą regulaminu/usunięcia Podróże TV w przypadku jeśli w zeszłym miesiącu telefonicznie zmieniłem pakiet z Komfortowego na Podstawowy+? Umowę podpisywałem na 18 miesięcy w czerwcu ubr.

I jak wygląda sprawa z wykupionym dekoderem, bo wziąłem od nich mediasata za 49zł (którego zresztą odrazu sprzedałem), czy w takim przypadku będą rządać zwrotu jego, jako że umowa została wypowiedziana po jakiś 8 miesiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej pewne bo otrzymane z działu reklamacji z c+:) poza tym na infolinie 2x dryndałem no i dystrybutor potwierdził Każda zmiana Regulaminu wiąze sie z opcją zerwania umowy nie pasuje zrywasz.Cokolwiek w nim jest.AA odnosnie zmiany pakietu i zerwania umowy ja 31 zmieniłem na komfort+ i pan powiedział ze w styczniu jak dostane regulamin moge zerwac umowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zerwać umowę w związku ze zmianą regulaminu/usunięcia Podróże TV w przypadku jeśli w zeszłym miesiącu telefonicznie zmieniłem pakiet z Komfortowego na Podstawowy+? Umowę podpisywałem na 18 miesięcy w czerwcu ubr.

Regulamin obowiązuje wszystkich, więc każdy może zerwać umowę. Co ma do tego zmiana pakietu?

 

I jak wygląda sprawa z wykupionym dekoderem, bo wziąłem od nich mediasata za 49zł (którego zresztą odrazu sprzedałem), czy w takim przypadku będą rządać zwrotu jego, jako że umowa została wypowiedziana po jakiś 8 miesiącach?

Dekoder zostaje u ciebie. Z tą sprzedażą przed końcem umowy to chyba jednak złamałeś regulamin. Z tego co pamiętam, dekoder przechodzi na własność dopiero po zakończeniu umowy (zerwanie też się CHYBA liczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wysłać juz dziś wypowiedzenie umowy z powodu zmiany regulaminu jeżeli jeszcze go nie otrzymałem a jest juz opublikowany na stronie C+.

Z jakim dniem wtedy składam wypowiedzenia?

ja już wysłałem dziś,trybie art15 &8 w związku ze zmianą regulaminu w dniu 01.01 oraz publikacją tegoż regulaminu na stronie http://www.....

 

Nie zapomnij dodać że zgodnie z aneksem możesz wykupić antene za 1 PLN

 

przy nadpłacie jak najbardziej muszą oddać pieniadze.Ja dodałem że zgodnie z regulaminem umowa była ważna do 31.12-ostatniego dnia trwania regulaminu przed zmianami.Wiec jesli nawet pobiora bejmy ( a mam polecenie zapłaty) to muszą oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie?Przecież art 15 & 8 stanowi:

Zmiany Regulaminu/Umowy wydane w czasie trwania Umowy będą wiązały Abonenta, jeżeli ich

treść zostanie mu doręczona, a Abonent nie wypowie Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia

Abonentowi. W wypadku wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu z

ostatnim dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami. Niezależnie od

doręczenia Regulaminu Abonentowi, Regulamin oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą

w siedzibie Operatora CYFRY+ oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów"

 

Więc powinna być ważna do 31.12.No chyba że na podstawie:

"

§ 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca kalendarzowego

następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony w taki sposób, że mogła

zapoznać się z jego treścią"

Jeżeli przyjmiemy że nie akceptujemy regulaminu w grudniu to tak.Ale przecież regulamin poznaliśmy w styczniu.Nie mieliśmy szans się z nim zapoznać wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam proźbe niech ktoś mi poda gotowca:)Jak toto ma wyglądać w związku ze zmianą regulaminu:(I odnosnie anteny co napisac by za 1zł odkupic od nich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie terez wysłałem wypowiedzenie na Multipakiet z powodu zmiany regulaminu i czekam teraz na ruch z ich strony, co mi zaproponuja abym z nimi został, no chyba ze mnie beda mieć daleko w ....!

 

W przypadku rezygnacji z powodu zmiany regulaminu nikt się do Ciebie nie odezwie. W końcu ewentualnie przedłużając umowę będzie Cię obowiązywać ten sam (nowy już) regulamin, który Ci nie pasuje bo rozwiązujesz umowę więc po co mają do Ciebie dzwonić? Tym bardziej że umowa będzie rozwiązana wstecznie z dniem 31 grudnia 2008 w dniu rozpatrzenia pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zawsze możesz wysłać fax/list z informacją że odstępujesz od rezygnacji z umowy wysłanej tego i takiego dnia. Umowa wówczas jest dalej kontynuowana albo wznawiana (w zalezności czy została już wcześniej rozwiązana na podstawie otrzymanego wcześniej pisma z rezygnacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz zapewne promocję 50% na pakiet na 9 m-cy + jakieś fajne zniżki na opcje premium. Umowa albo na 13 albo 15 miesięcy, nie wiem dokładnie jakie teraz od 1 stycznia mają oferty. Ale zniżka na pakiet i opcje premium jest gwarantowana :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...