Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

jestem klientem cyfry od roku... umowe zawarłem 23 grudnia 2006.... teraz chce zrezygnowac.... i prosze mi powiedziec przez ile najblizszych miesiecy bede musial placic abonanment? 1 mies? czy 3 mies? pani z cyfry powiedziala mi ze jak wysle rezygnacje to zaplace tylko za styczen a pierwszego lutego przestane placic abonament... pytam was dlatego bo wiekszosc z was pisze ze okres wypowiedzenia jest 3 mies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka umowa obowiązuje do 31 grudnia 2007 (pełen okres). Żeby ją wypowiedzieć z tym dniem trzeba było wysłać polecony w grudniu. Teraz zostanie przedłużona do 31 marca 2008 (jeśli polecony wyślesz w grudniu). Tak dotychczas było chyba, że coś się zmieniło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo aktywna jest Cyfra w nakłanianiu abonenta do pozostania. Dzisiaj zaraz po świętach dzwonili do mnie już 5 raz. Niestety oferta nie zmieniła się i cały czas proponują to samo. Przy okazji próbują nieudolnie przekonac mnie że oferta konkurencji jest dużo droższa i dużo gorsza.Dokonałem dla miłej pani konsultantki porównania ofert. W cenia 38 zł jest pakiet Podstawowy Cyfry i Familijny Polsatu. Czym się różnią? W podstawowym Cyfry jest TVP3, Ale Kino, Hallmark, Hallmark 2 (Movies 24), Planete, Minimini, Zigzap i Mtv Polska. Natomiast w Familijnym Polsat Sport, AXN, Cartoon N., TCM, 4 razy BBC, E!, Disney Channel, Discovery Science i Civilization, Travel, Animal Planet i Polsat. Jak widac oferta Cyfrowego Polsatu jest o wiele bardziej atrakcyjna. Po takim porównaniu miła pani z Cyfry przestała mnie przekonywać o tym że ich oferta jest atrakcyjniejsza. Dodałem jej jeszcze że HBO u nich też jest droższe. Po chwili ciszy w słuchawce usłyszałem że starają się polepszyć ofertę i cały czas prowadzą rozmowy z nadawcami. Stały tekst. Rok temu o tej samej porze słyszałem że prowadzą rozmowy z TVP Sport. I nadal po roku ten sam tekst.

Powiedziałem jej ze nie jestem nadal zainteresowany przedłużeniem umowy o ile nie ma informacji o dołączeniu nowych kanalów i ewentualnie obniżeniu ceny za HBO. I na tym się zakończyła moja 5 rozmowa po rezygnacji z Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że liczy się data rezygnacji z umowy, czyli data nadania listu poleconego.

Jeśli umowa była zawarta w grudniu 2006 to obowiązuje do 31 grudnia 2007.

Aby płacić tylko do grudnia trzeba było wysłać rezygnację w listpadzie.

Jeśli się to zrobi w grudniu - to trzeba jeszcze opłacić styczeń.

Jeśli rezygnacje wyśle się w styczniu - to okres wypowiedzenia trwa już 3 miesiące.

 

Mam jeszcze pytanie do tych co zrezygnowali z Cyfry - czy adres, na który należy wyslać rezygnację z umowy to ten, ktory podają w stopce korespondencji, czyli :

canal+ cyfrowy sp. z o.o.

00-971 Warszawa

skr. poczt. 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne co uważacie tylko co pisze w regulaminie a nie pamiętam na 100% i nie mam go teraz pod ręką.

@Darth Vader nie ściemniaj że proponowali Ci podstawowy za 38 bo to żadna promocja :lol: Za tyle proponują komfortowy a ten już jest lepszy od familijnego i do tego możesz dobierać sobie swobodnie opcje wg upodobania. Za podstawowy to proponują 18zł czyli niewiele więcej niż Mini a oferta nieporównywalna. Uważaj żebyś nie przelicytował bo wtedy faktycznie zostaniesz z ręką w nocniku :lol: czyli z Polsatem. No chyba że faktycznie wolisz Polsat to go bierz i życzę miłego odbioru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne co uważacie tylko co pisze w regulaminie a nie pamiętam na 100% i nie mam go teraz pod ręką.

 

W regulaminie nie jest sprecyzowane czy chodzi o datę wysłania rezygnacji czy o datę jej otrzymania przez C+.

 

Sam fakt, że jeśli wypowiadasz umowę w ostatnim miesiącu jej obowiązywania, a musisz płacić jeszcze w kolejnym miesiącu - świadczy, że ta pierwsza opcja jest właściwa (czyli liczy się data wysłania pisma). C+ każąc płacić za ten dodatkowy miesiąc - zabezpiecza się właśnie przed rezygnacjami wysyłanami po sam koniec obowiązywania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne co uważacie tylko co pisze w regulaminie a nie pamiętam na 100% i nie mam go teraz pod ręką.

@Darth Vader nie ściemniaj że proponowali Ci podstawowy za 38 bo to żadna promocja :lol: Za tyle proponują komfortowy a ten już jest lepszy od familijnego i do tego możesz dobierać sobie swobodnie opcje wg upodobania. Za podstawowy to proponują 18zł czyli niewiele więcej niż Mini a oferta nieporównywalna. Uważaj żebyś nie przelicytował bo wtedy faktycznie zostaniesz z ręką w nocniku :lol: czyli z Polsatem. No chyba że faktycznie wolisz Polsat to go bierz i życzę miłego odbioru :lol:

 

Nie napisałem że proponowali mi podstawowy za 38 zł tylko że porównałem ceny obu pakietów po 38 zł poza promocjami. Nie mozna porownywać pakietów w ten sposób że Podstawowy porównujemy w cenie promocyjnej a Familijny poza promocją (np. 5 miesiecy gratis). A możesz mi napisać w czym jest lepszy komfortowy od familijnego? Eurosport 2 lepszy od Polsat Sport? Czy Fox Life lepszy od AXN? Czy może National Geographic lepszy od Discovery Science i Civilization i Travel? Czy odchodzący z oferty BBC Prime lepszy od 4 nowych BBC i E!?

Jedyne w czym jest lepszy to MTV i VH1 . I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę o poradę.

 

Zapewne zadzownią do mnie z cyfry, bo właśnie im wysyłam rezygnację. Do tej pory mialem comfort i canal+.

W tej chwili chciałbym przejść na podstawowy, canal+ i kanały hd (c+ hd i ng hd)

Według normalnego cennika musialbym zapłacić 38+29+6+6 czyli 79 zł. Jaką mniej więcej cenę mogę z nimi wytargować telefonicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 5 m-cy gratis ale 19 pełnopłatnych, a tu masz 12 zniżkowych i 1 pełnopłatny. A co do oferty to ja wolę Cyfrę, ale jak wolisz Polsat to droga wolna, o gustach się nie dyskutuje.

 

@the zerter dostaniesz podstawowy za 18, C+ i HD po normalnych cenach, chyba że ujmą parę złotych za polecenie zapłaty albo dorzucą jakiś pakiecik gratis na pewien czas. Razem wychodzi 59zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thezeter zapropunaja ci najprawdopodobniej 25% rabatu wiec cena za pakiet ktore wymieniles wyniesie 59zl przy tech obliczeniach @andyg cena jest taka sama. Ja dzisiaj wyslalem wypowiedzenie. W poprzednim roku dostalem 25% rabatu na 12 miesiecy zobaczymy co tym razem zaproponuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem regulamin tej promocji, wysyłają go tym co wypowiedzieli i przyjęli promocyjną ofertę. Okazuje sie że ta promocja (-20zł na podst. lub komfort) jest już od lipca!

Jak wypowiesz, to przyślą Ci pismo że im przykro itd. z nr tel pod który się kontaktować. Wtedy dzwonisz i się dogadujesz 8). Nie ma sensu czekać aż sami zadzwonią, nic lepszego nie uzyskasz a tylko będziesz dłużej w niepewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko patrzac na prace poczty to moge taki list dostac po koncu umowy akurat rachunki i prenumarata gazet przychodza mi z 2-3 tyg opoznieniem. A negocjacji tez chyba zbytnich niema bo pewnie przygotowana jest sztywna oferta do wyboru i pewnie ten pakiet co sie weznie niemozna go zmienic podczas trwania umowy na nizszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę o poradę.

 

Zapewne zadzownią do mnie z cyfry, bo właśnie im wysyłam rezygnację. Do tej pory mialem comfort i canal+.

W tej chwili chciałbym przejść na podstawowy, canal+ i kanały hd (c+ hd i ng hd)

Według normalnego cennika musialbym zapłacić 38+29+6+6 czyli 79 zł. Jaką mniej więcej cenę mogę z nimi wytargować telefonicznie ?

 

Ja mam podobnie tylko bez NG hd i place 54 zl :)przez 12 mies umowe mam na 13:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...