Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, matka zrywa umowę i przechodzi do N, ale w lutym wzięła sobie opcję HBO ze zniżką 10 zł na okres 4 miesięcy, po okresie promocyjnym może zrezygnować z opcji HBO i teraz tak, dzwoniąc do Cyfry konsultant powiedział że nie może zrezygnować z powodu zmian w regulaminie bo ma promocję na HBO!! Dzisiaj gdy ja zadzwoniłem w tej sprawie dostałem inną odpowiedź że owszem można zrezygnować, jak widać konsultanci C+ mogą świadomie czy nieświadomie wprowadzać ludzi w błąd.

 

to z pewnością wprowadzenie w błąd, umowę oczywiście można rozwiązać bez względu na promocję na HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tym bardziej, że kto przy zdrowych zmysłach korzystając np z promocji 50% taniej przez x miesięcy nie wypowie umowy, jeśli będzie zbliżał się (lub już będzie) w momencie 100% opłaty. A jeśli cyfra wypnie się na tą ogromną rzeszę klientów, to musi się liczyć z odpływem sporego odsetku abonentów (...)

Jesteś tego pewien ? Bo ja jakoś nie bardzo. W Polsce jest jeszcze zbyt mało ludzi którzy posługują się internetem, którzy wchodzą na fora. Są to ludzie głównie młodzi i w średnim wieku. A pozostali? Nie wiem czy Cyfrze choć 1 % abonentów ubędzie z powodu zmiany regulaminu . Znam takie osoby że jak dostają kopertę z Cyfry to wyjmują tylko rachunki, a resztę wyrzucają do kosza.

No i dzisiaj wysłałem rezygnację z powodu zmiany regulaminu :] możne i bym nie wysyłał ale rano wszedłem do sklepu znajomego który prowadzi sprzedaż n-ki i jest teraz promocja w n-ce wszystko za 48 zł. Stała cena do końca umowy, dekoder HD za 0 zł. Promocja dla przechodzących z innych platform. Teraz płacę 57,90 w N-ce bym płacił 48 zł. Zawsze to parę złociszy zostaje w kieszeni, tylko ta długość umowy mnie zniechęca 24 miesiące.... :cry: . W każdym bądź razie rezygnacja wysłana.

Nie widzę żadnego problemu. Jeśli zamówisz N-kę przez internet to wtedy masz prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji finansowych już po roku od jej podpisania. Inaczej mówiąc, podpisujesz umowę z telewizją nowej generacji na dwa lata, a po 12 miesiącach decydujesz czy chcesz ją zakończyć przed czasem (lub przedłużyć na warunkach promocyjnych) czy też wypełnić do końca.

Tylko że przez internet nie jest dostępna promocja dla przechodzących z innych płatnych telewizji. Promocja za 48 zł. Jest dostępna tylko przez telefon lub u dystrybutorów n-ki. A po za tym dzisiaj dzwoniłem do n-ki to mi konsultant powiedział że ta promocja za 48 zł jest jeszcze dostępna tylko przez pięć dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie osoby że jak dostają kopertę z Cyfry to wyjmują tylko rachunki, a resztę wyrzucają do kosza.

 

Tak, tyle że tym razem wyraźnie jest napisane o możliwości rozwiązania umowy w tym liście o zmianie regulaminu.

 

Tylko że przez internet nie jest dostępna promocja dla przechodzących z innych płatnych telewizji. Promocja za 48 zł. Jest dostępna tylko przez telefon lub u dystrybutorów n-ki. A po za tym dzisiaj dzwoniłem do n-ki to mi konsultant powiedział że ta promocja za 48 zł jest jeszcze dostępna tylko przez pięć dni.

 

Serio? 5 dni jest jeszcze ważna promocja za 54 zł.

 

fjlywx.jpg

 

Ta za 48 zł (https://satkurier.pl/news/64170/promocja ... zji-n.html) jest dostępna ledwo 3 dni.. Dziwne by wprowadzali promocję na 8 dni.

 

I powtarzam po raz n-ty. Nie pękać tylko czekać do okolic świąt, na pewno jakieś inne promocje będą. Nawet przy wypowiedzeniu Cyfra podziała do końca kwietnia, więc czasu na manewry jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sporo ludzi jest mało świadomych z możliwości jakie daje im zmiana regulaminu, co nie zmienia faktu, że jednak cyfra może odczuć dość poważnie tą sytuację.

N'ka obecnie też daje możliwość rozwiązania umowy, ale jestem pewien, że nieporównywalnie mniej osób skorzysta z tej możliwości niż w cyfrze. Dlaczego? Dlatego, że n'ka lepiej planuje swoje promocje. Np jak ktoś w n'ce ma fulla za 99zł, to po co ma zrywać umowę? Po to by podpisać nową umowę na fulla za tą samą cenę i jeszcze dodatkowo zapłacić kolejny raz aktywację dekodera i wiązać się na kolejne 24 miesiące? A w cyfrze tak jak pisałem wyżej, gdy ktoś kończy swój okres tańszego abonamentu i wisi nad nim widmo płacenia pełnej podwyższonej ceny to głupotą było by takiej umowy nie zerwać, bo każda promocja będzie lepsza od płacenia pełnej stawki. Dlatego też cyfra musi się o wiele bardziej martwić odpływem klientów przy zmianie regulaminu niż n'ka w analogicznej sytuacji. Jedyną głupotą w przypadku n'ki jest brak multiroomu dla obecnych abonentów. Ale w takiej sytuacji wystarcza właśnie złożenie wypowiedzenia i momentalnie n'ka proponuje multiroom.

 

Zresztą inną kwestią jest straszne przekombinowywanie z ofertami przez cyfrę. W jednej chwili obowiązuje 10 różnych aneksów, 5 różnych promocji itp itd. Jedni mają stałe ceny inni nie, inni mają zniżki procentowe inni kwotowe, jedni mają gwarancję ceny za multiroom do sierpnia, inni do 2015r itp itd. Totalny mętlik, współczuje pracownikom CTA, którzy muszą się w tym wszystkim połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar i mnie też to się wydawało nielogiczne, ale tak gościu twierdził, może tak tylko bajerował żeby się zdecydować na złożenie zamówienia, ale poczekam jeszcze, może się coś w ofertach zmieni. @boyler ja w dalszym ciągu będę podtrzymywał te zdanie że w skali ogólnej, to dla nich będzie mały procent rezygnujących z powodu regulaminu. Już oni sobie musieli to dobrze biznesowo przeanalizować, że zdecydowali się na taki ruch jak podwyżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly czy nie maly procent... co to zmienia? Kazdy operator nie lubi tracic klienta i bedzie sie staral w ramach mozliwosci utrzymac go przy sobie. Nie wierze tez w jakies kalkulacje typu, z tylu abonentow swiadomie rezygnujemy, bo Ci co zostali beda placic wiecej i rachunek wyjdzie na zero. Przeciez Cyfrze zalezy zeby sie odkuc za wydane pieniadze na nowe kanaly i mozliwosc powalczenia o E-klase. Nie oszukujmy sie, jesli by ostatecznie wygrali ten przetarg to trzeba bedzie znowu kase zebrac wiec kazdy klient bedzie na wage zlota. Nie wpsominam o dlaszym rozwoju oferty i angazowaniu sie w projkety 3D.

 

Tak czy owak nie zaluje ze wyslalem wypowiedzenie. Jak juz ktos tu pisal, w kwietniu sa swieta Wielkanocne wiec pewnie tez promocje beda (choc pewnie nie lepsze niz na Gwiazdke, mimo iz ostatnio i tak nie byla zachwycajaca). Jak nie zaproponuja czegos zamiast wypowiedzenia to wezme sie cos na danej promocji jaka bedzie dla Nowych Abonentow i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze pamietam to wypowiadalem juz dwa razy umowe z powodu braku akceptacji nowego regualminu, a ani razu nikt nie dzownil z oferta pozostania.. jesli sie nie akceptuje regulaminu to logiczne ze nie bedzie sie chcialo zostac.. to nie aneks do umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o pomoc. Dostałem dosłownie przed chwilą list od cyfry+ i nie mogę się dowiedzieć ile będę płacił. otóż przez 9 miesięcy (od grudnia) płacę za optimum 50% taniej, więc ile będe płacił od maja????

 

od maja 34,5, bo jak masz rabat 50% na optimum to od maja po prostu połowę z ceny 69 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko i bardzo prosze o szybką odpowiedz. Czy ceny pakietu premium canal+ i multiroomu wzrastaja? Otóz mam wykupiony na caly okres umowy paczke canal+ premium, za którą płace 25.90zł m/c. W umowie mam zapisane "zniżka 25% za paczke canal+ przez caly okres umowy". Jezeli teraz w nowym cenniku jest cena 34,90 zł to znaczy, że cena poszla do góry o 10zł czy po prostu ta cena była zawsze tylko obowiazywala na nią promocja 25% taniej? Tzn, że teraz od tych 34,90 odejmuje 25% ceny idalej wychodzi 25,90? czyli nic sie nie zmienilo?

 

I ten multiroom. W umowie mam zniżke 35zł na caly okres umowy i pisze, że przez 22 miesiace obowiazuje mnie stala cena 1 zł. Tzn, ze w tej kwestii nic sie nie zmienilo?

 

bardzo prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Od 18 marca wchodzi zdaje się do nowych umów, tj jak podpiszesz w APS-ie, to do umowy dostaniesz już nowy regulamin.

 

Dla wcześniejszych klientów wchodzi dopiero od 1 maja i potrzebna jest zgoda.

 

Nowy regulamin i cennik obowiązują obowiązuje od 18 marca 2011 roku, przy czym dla abonentów, którzy zawarli umowę do dnia 17 marca 2011 roku - obowiązuje od dnia 1 maja 2011 roku. W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku klientowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z operatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytający-wnikliwie-umowy-użytkowniku, przytaczany przez Ciebie artykuł dotyczy C+ VOD.

 

To co winno Cię interesować to Artykuł 15 § 7 "Regulaminu Umowy o Abonament" (a nie Załącznik nr 1: "Regulamin Warunków Korzystania z Opcji Dodatkowej Cyfra+ VOD zwany dalej Regulaminem Cyfra+ VOD"), który stanowi, że:

 

Regulamin oraz załącznik nr 1 do Umowy w niniejszej wersji obowiązują od dnia 18 marca 2011 roku, przy czym dla Abonentów, którzy zawarli umowę do dnia 17 marca 2011 roku - obowiązują od dnia 1 maja 2011 roku.

 

Trzeba czytac a nie powielac bajki
:-8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przez internet nie jest dostępna promocja dla przechodzących z innych płatnych telewizji. Promocja za 48 zł. Jest dostępna tylko przez telefon lub u dystrybutorów n-ki. A po za tym dzisiaj dzwoniłem do n-ki to mi konsultant powiedział że ta promocja za 48 zł jest jeszcze dostępna tylko przez pięć dni.

Całkiem możliwe. Nie sprawdzałem regulaminu promocji i po prostu nie pomyślałem o tym, że N-ka akurat w tej konkretnej ofercie promocyjnej uniemożliwi swoim klientom zawieranie umów na odległość. Lipa... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podpisaną umowę z C+ od czerwca zeszłego roku, płacę po 124 zł i tak się zastanawiam czy w związku z tym mi też podniosą opłatę abonamentową? w związku z nowym cennikiem, bo jeśli tak to jest podstawa do odstąpienia od umowy z winy operatora i bez żadnych dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że promo świąteczna kod18SD grudzień-styczeń 2010 nie obowiązuje nowy regulamin i brak możliwości rezygnacji ?

 

W liście przysłanym cyt." Przypominamy, że do czasu zakończenia promocji na pakiet, z której obecnie Państwo korzystają, cena abonamentu pozostaje bez zmian."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...