Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UMOWA Z TV ZAKUPIONYM NA WŁASNOSĆ ZA 1 ZŁ PAKIET PRESTIZ HD+

 

INFO WYSŁANE DO CENTRUM CYFRA+ I APS-OW

 

Witam,

 

 

zgodnie z wytycznymi z działu prawnego w przypadku akcji promocyjnej, w

ramach której abonent zakupił telewizor - jeżeli abonent nie ze swojej

winy rozwiązuje Umowę o abonament, a z taką sytuacją mamy do czynienia,

nie mamy podstawy, żeby go obciążać jakimkolwiek odszkodowaniem czy karą

umowną.Główny regulamin daje mu to prawo w określonych przypadkach (np.

wyłączenie sygnału programu )

Podstawa naliczenia kary zaistniałaby wtedy, gdyby abonent z własnej

winy rozwiązał umowę o abonament w Okresie Minimalnym.

 

Inaczej wygląda sytuacja, w której abonent, w ramach akcji promocyjnej,

jedynie wynajmuje telewizor.Jego właścicielem może stać się jedynie po

upływie Okresu Minimalnego.Jeżeli zatem rozwiązuje umowę o abonament, z

jakiejkolwiek przyczyny, nie przysługuje mu prawo do zakupu telewizora i

powinien go zwrócić, zgodnie z zasadami przewidzianymi w umowie

najmu.Jeżeli nie zwraca - jako właściciel telewizora mamy prawo do

odszkodowania.

 

Czyli w skrócie: ten co zakupił TV - nie zapłaci odszkodowania, ten co

wynajmuje- ma obowiązek oddać TV lub uregulować odszkodowanie w

wysokości jaka jest wskazana w Umowie Najmu.

Dotyczy to oczywiście abonentów, którzy zdecydują się na rozwiązanie

umowy z powodu odłączenia TVN Warszawa czy ORANGE Sport w przypadku

pakietu Prestiż i Prestiż HD.

 

Mam nadzieje ze rozwieje to wszystkie watpliwosci dla umów z TV zakupionymi od CYFRY+ oraz z umów z TV wynajetym od CYFRY+ i Ci którzy piszą ze przy umowach z TV które są wynajete od CYFRY+ nie zapłacą odszkodowania w wysokosci 800 zł bardzo sie myla chyba ze zwróca TV do Cyfry+ :D

A i nie ma zadnego 3 miesiecznego wypowiedzenia a jedynie to ze w ciagu 3 miesiecy mozna złozyc wypowiedzenie od zaistnienia zmian czyli od 1 czerwca 2011 do 31 sierpnia 2011

Dzisiaj taka informacja trafiła do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zatytułował swojego posta UMOWA Z TV ZAKUPIONYM NA WŁASNOSĆ ZA 1 ZŁ PAKIET PRESTIZ HD+

czy takie same warunki obowiązują abonentów z pakietem komfortowym i tv zakupionym za 1zł?

 

PS. Pytanie dla niektórych może banalne, ale polityka może być różna.

PS2. Mi też "wydaje się, że" warunki są takie same :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zatytułował swojego posta UMOWA Z TV ZAKUPIONYM NA WŁASNOSĆ ZA 1 ZŁ PAKIET PRESTIZ HD+

czy takie same warunki obowiązują abonentów z pakietem komfortowym i tv zakupionym za 1zł?

 

PS. Pytanie dla niektórych może banalne, ale polityka może być różna.

PS2. Mi też "wydaje się, że" warunki są takie same :wink:

Jeśli jest zakupiony to jest możliwość zakończenie max z końcem lipca, lecz jeśli wypowiedzenie trafi do Cyfry w czerwcu to z końcem czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. moze mi ktos pomoze.. w maju przedłuzylismy umowe na 19 m-cy akcja Cyfra+Powrót.. nie bede ukrywac ze w cyfrze jestem 6 lat.. potraktowali mnie gorzej niz nowego klienta.. pakiet optimum za 59 zl ale za to dekoderem hd mnie zalatwili.. nowi maja taniej.. niewazne.. chcielismy zerwac umowe oczywiscie meile mowily ze nie.. teraz dzwonili do mnie z Ntv i powiedzieli ze Cyfra zmienia regulamin i jak nawet przedluzylam umowe w maju do konca czerwca mam prawo za ich posrednictwem zerwac umowe bez konsekwencji.. czy to prawda? wiadomo wam cos na ten temat?? chce przejsc do Ntv bo mam dosc kretactw Cyfry... boje sie zebym nie zostala z 2 telewizjami w kieszeni.. pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy TV na wynajem był chyba zapis, że po okresie minimalnym dopłacasz 0.50pln i tv staje się Twoją własnościa, a to rozwiązuje problem z Twojego pytania.

Okres minimalny przedłużasz aneksem np na 19 miesięcy, a czy cyfra ci przyśle fakturę na 50 gr (czy doliczy do opłat za abonament )i jak oni to potraktują przy przedłużeniu to zobaczymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska nie gwarantuje Ci dostarczenie w regulaminowym czasie.... Zawsze możesz zgłosić reklamacje w PP. Wysyłaj emaila do Cyfry z zapytaniem czy poszło... jak dalej nie będzie to proponuję wysłać jeszcze raz powołując się, że to druga korespondencja w tej sprawie. List przecież może "zaginąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. moze mi ktos pomoze.. w maju przedłuzylismy umowe na 19 m-cy akcja Cyfra+Powrót.. nie bede ukrywac ze w cyfrze jestem 6 lat.. potraktowali mnie gorzej niz nowego klienta.. pakiet optimum za 59 zl ale za to dekoderem hd mnie zalatwili.. nowi maja taniej.. niewazne.. chcielismy zerwac umowe oczywiscie meile mowily ze nie.. teraz dzwonili do mnie z Ntv i powiedzieli ze Cyfra zmienia regulamin i jak nawet przedluzylam umowe w maju do konca czerwca mam prawo za ich posrednictwem zerwac umowe bez konsekwencji.. czy to prawda? wiadomo wam cos na ten temat?? chce przejsc do Ntv bo mam dosc kretactw Cyfry... boje sie zebym nie zostala z 2 telewizjami w kieszeni.. pozdrowka

Zerwać umowę z Cyfrą za pośrednictwem n-ki? A co to za bzdura? No chyba, że sam napiszesz wypowiedzenie, podpiszesz, zaniesiesz do n-ki i oni je wyślą. Tak może wyglądać ich pośrednictwo.

A co do wypowiedzenia umowy, możesz to zrobić do końca czerwca z powodu wyłączenia TVN Warszawa. Oczywiście jeśli w umowie masz TVN Warszawa - nie wiem czy w umowach zawieranych w maju jeszcze ten kanał był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwać umowę z Cyfrą za pośrednictwem n-ki? A co to za bzdura? No chyba, że sam napiszesz wypowiedzenie, podpiszesz, zaniesiesz do n-ki i oni je wyślą. Tak może wyglądać ich pośrednictwo.

A co do wypowiedzenia umowy, możesz to zrobić do końca czerwca z powodu wyłączenia TVN Warszawa. Oczywiście jeśli w umowie masz TVN Warszawa - nie wiem czy w umowach zawieranych w maju jeszcze ten kanał był.

 

Ntv pisze w moim imieniu wypowiedzenie cyfry+ i dodatkowo upoważnienie ze działaja w moim imieniu..podpisuje i oni to wlasnie wysylaja...takie zamowienie ntv przyjelo telefonicznie.. takie wiadomosci otrzymalam.. zobacze co w piatek dostane kurierem.. odpisze.. TVN Warszawa chyba w maju jeszcze bylo.. ale nie jestem pewna... zresztą uwziełam sie na C+ i nie chce z nimi miec juz nic wspolnego.. przechodze do ntv i koniec...moze sie uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w Cyfrze czy będą honorowali takie wypowiedzenie, bo możesz się później bardzo zdziwić i zostać z dwiema umowami, które trzeba będzie płacić. A że n-ka (tak, n-ka a nie ntv, ntv to rosyjska telewizja) to też kombinatorzy, więc nie dziwiłbym się gdyby próbując wykorzystać czyjąś niewiedzę próbowali naciągnąć klienta na nową umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue-voyager- ja juz nawet ta glupia kare jestem w stanie zplacic zeby cyfra zeszla mi z oczu.. a chyba nikt nie moze mi odmówic przyjecia wypowiedzenia w kazdej chwili.. przeciez nie bede placila 18 m-cy za c+ bo moga wypowiedzenia nie przyjac.. moja sprawa kiedy i czy z konsekwencjami czy bez.. nie ma teraz " nie bo nie bo okres minimalny konczy sie za 18 m-cy, ze nie moge zerwac" to nie Rosja ;) w jakiejkolwiek formie..a ze jest okazja bo jakas zmiana regulaminu czy TVn Warszawy nie ma.. trzeba korzystac... moj podpis i wszystkie dane tam sa.. i to chyba najwazniejsze... - i masz racje.. n-ka :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz zerwać umowę w każdej chwili i zapłacić karę, ale nie o to pytałaś, wiec nie do tego się odnosiłem. Pytałaś o wypowiedzenie umowy za pośrednictwem n-ki, a wg mojej wiedzy nie jest to możliwe. A pisanie o wypowiedzeniu "w jakiejkolwiek formie" świadczy tylko o tym, że nie znasz regulaminu, który podpisywałaś. Tylko list własnoręcznie podpisany, wysłany do Cyfry. Żaden mail, żaden faks ani inne formy. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale żebyś potem nie wylewała tu swoich żali, że Cyfra nie uznała Ci wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem priorytetem i poleconym, więc jestem zdziwiony, że jeszcze nie dotarło :(

 

Wtedy możesz się upominac do poczty polskiej:

 

W przypadku doręczenia przesyłki listowej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz zerwać umowę w każdej chwili i zapłacić karę, ale nie o to pytałaś, wiec nie do tego się odnosiłem. Pytałaś o wypowiedzenie umowy za pośrednictwem n-ki, a wg mojej wiedzy nie jest to możliwe. A pisanie o wypowiedzeniu "w jakiejkolwiek formie" świadczy tylko o tym, że nie znasz regulaminu, który podpisywałaś. Tylko list własnoręcznie podpisany, wysłany do Cyfry. Żaden mail, żaden faks ani inne formy. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale żebyś potem nie wylewała tu swoich żali, że Cyfra nie uznała Ci wypowiedzenia.

 

chyba sie nie zrozumielismy.. n-ka pisze wypowiedzenie w moim imieniu.. czyli argumentacja itp.. ja to podpisuje i wysylaja poczta do c+.. to chyba forma listu z wlasnorecznym podpisem.. prawda.. dlaczego nie mogliby tego nie przyjac.. ?? jesli widnieje moj wlasnoreczny podpis.. to chyba muszą...zreszta podziele sie uwagami w piatek.. jak to wyglada itp.. hmm.. a regulamin.. to rzecz wzgledna.. z tego co zauwazylam..a jestem z nimi juz ponad 6 lat !! wysylaja zwyklym listem, moglam nie miec okazji przeczytac ;) to na marginesie... i cytujac " Cyfra nie uznała Ci wypowiedzenia" tzn? bo nie zrozumialam... nie zerwa mi umowy i 18 m-cy placic?? mysle ze nie.. kwestia negocjacji czy bez kary ...nie maja prawa nie zgadzac sie z moja wola zerwania umowy.. prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje upowaznienie nce.. babka telefonicznie powiedziala ze oni wszystkim sie zajmuja.. zeby stresu zaoszczedzic... poza tym.. majac na uwadze fakt ze nie moga wprowadzac blednych informacji nawet w rozmowie telefonicznej pod grozba odszkodowania art.24KC jakos troszke w to wierze.. jest jeszcze inna opcja.. ze po prostu nic nie podpisze przy kurierze jesli cos mi sie nie spodoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eve4ever, masz jeszcze ten luksus, że to umowa podpisywana przez kuriera, więc w razie czego masz 10dni od momentu podpisania na jej zerwanie bez konsekwencji.

Mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji, że inny operator telewizyjny w Twoim imieniu wypowie umowę u obecnego, a wiesz chociaż z jakiego powodu to wypowiedzenie jest, czy podpisałeś w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji, że inny operator telewizyjny w Twoim imieniu wypowie umowę u obecnego

Z operatorem tv też się jeszcze nie spotkałem, ale w firmach telekomunikacyjnych to norma. Np. w moim przypadku wszystkimi formalnościami przy odejściu z TP zajmowała się Netia i nie było żadnych problemów. Wszystko zrobili jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...