Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zwrot karty jest 30 dni.

Czy jest ktoś kto zostawił sobie starą kartę z cyfry (już nie działającą- tą sprzed wymiany) czy też trzeba oddać.

BOK twierdzi że trzeba oddać ale chętnie bym zostawił bo tuner nawet jako FTA bez niej nie działa.

Tak na marginesie sprzedawanie dekoderów przez Cyfrę i później mus zdania karty powoduje że owe tunery nawet FTA nie będą działać.Mogłaby Cyfra jakoś temu zaradziać jeśli już sprzedaje tunery.CP potrafił to zrobić.

Ja kupiłem Pace'a za 149, w lipcu będzie koniec umowy ale na szczęście mam jeszcze starą szachownicę dzięki której będzie działać FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa skończyła mi się 30 kwietnia (potwierdzone: list dotarł, zablokowali mi dostęp do ICA) ale kanały dalej się świecą. W szczegółach karty jest napisane, że ważna do 01.07.2010. Kartę muszę oddać w ciągu 30 dni - czy to oznacza, że przez te 30 dni mogę oglądać cyfrę za darmo, czy sygnał się wkrótce wyłączy? Skoro uprawnienia przesyłają na TVP1, to może blokady również i wystarczy nie oglądać TVP1, żeby mieć cyfrę za darmo jeszcze przez 30dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia akurat przesyłają nie tylko na TVP1, ale ten akurat kanał podają jako właściwy do aktywacji aby nie robić zamieszania (bo jakby to wyglądało jak każdy konsultant podawał inny kanał), oraz dlatego że jest pierwszy na liście ;]

Jak nie chcesz żeby odebrano ci uprawnienia to najpewniejszy sposób to oglądanie jedynie kanałów z obcych transponderów (transmitowanych przez CP, N bądź inną zewnętrzną firmę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zadzwoń do Cyfry i zapytaj jak jest z terminem wypowiedzenia, bowiem data na stemplu pocztowym ma zastosowanie w postępowaniu administracyjnym, natomiast w sprawach cywilnych zastosowanie ma zasada dotarcia oświadczenia woli do adresata - zatem skuteczne jest złożenie rezygnacji z chwilą gdy wiadomość ta dotarła do adresata (Cyfry+).
Takie rzeczy to w... mBanku

W Cyfrze decyduje data nadania.

 

Wydaje mi się, że się mylisz. Decyduje data otrzymania pisma, a nie nadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam natomiast prośbę. Gdzieś widziałem podany telefon bezpośrednio do działu utrzymania klienta czy jakoś tak. Chciałbym podpisać umowę na korzystniejszych zasadach :wink: Tyle, że nie mogę teraz nigdzie znaleźć. Jeśli ktoś zna ten numer to proszę o pomoc.

 

Nr do Działu Utrzymania Abonenta to (22)310 45 65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zadzwoń do Cyfry i zapytaj jak jest z terminem wypowiedzenia, bowiem data na stemplu pocztowym ma zastosowanie w postępowaniu administracyjnym, natomiast w sprawach cywilnych zastosowanie ma zasada dotarcia oświadczenia woli do adresata - zatem skuteczne jest złożenie rezygnacji z chwilą gdy wiadomość ta dotarła do adresata (Cyfry+).
Takie rzeczy to w... mBanku

W Cyfrze decyduje data nadania.

 

Wydaje mi się, że się mylisz. Decyduje data otrzymania pisma, a nie nadania.

Jestem pewien, że się nie mylę. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

 

Zastanawia mię taka rzecz wcześniej na stronie Cyfraplus.pl był Regulamin umowy o abonament C+ i pisało Listopad 2009r.

teraz pisze Maj 2010r. Czy to oznacza ,że Cyfra+ wprowadziła nowy regulamin i można wypowiedzieć umowę w 31 dni od zmiany preambułki :read: dopisując powód zmiana Regulaminu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję profesjonalnej porady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posiadam dwie umowy, jedna kończyć będzie mi się koniec pod grudnia 2010 a druga pod koniec stycznia 2011 roku.

Poradźcie, kiedy trzeba złożyć wypowiedzenie na jedną i druą umowę, w jakim terminie muszę się zmieścić na każdą z nich.

Wiem że jeszcze sporo czasu, ale za miesiąc wyjeżdżam na 4 miesiące za granicę i chciałbym aby żona czegoś nie przegapiła.

Jeśli złożą ciekawą ofertę, to zostanę w cyfrze, jeśli nie to wezmę inną telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz złożyć wypowiedzenie już teraz. Obie w ten sposób będą miały zaplanowane rozwiązanie na koniec okresu minimalnego, a jak wrócisz, to będziesz odbierał telefony od Cyfry z promocjami za odstąpienie od rezygnacji.

Najpóźniej kiedy trzeba wysłać to, na I do końca listopada, a na II do końca grudnia 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie umowy zawarte w dniu

03.10.2009

i 09.09.2009

kiedy najlepiej wyslac wypowiedzenie ?

Do tej zawartej w październiku wypowiedzenie należy wysłać najdalej do końca października 2010,

natomiast do tej z września - do końca września 2010 / decyduje data stempla pocztowego.

Równie dobrze możesz wysłać obydwa do końca września albo... w poniedziałek.

Po prostu - możesz wysłać wcześniej ale nie później, niż na miesiąc przed końcem okresu minimalnego.

W Twoim przypadku pierwsza ma okres minimalny do końca listopada 2010 a druga do końca października 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Podpisywalem umowe 11.08r. ROzumiem ze nie liczac listopada bo gratis to moja umowa trwala od grudnia do konca maja tego roku tak ? 18miesiecy. I juz jest za pozno na wyslanie (3dni do koncamaja) rezygnacji ?NAwet jak wysle teraz to bede mial 3 miesieczny okres wypowiedzenia bo nie wyslalem rezygnacji 30dni przed zakonczeniem mojej umowy tak ? Chociaz gleboko w watku jedna osoba pisala ze przedluzyla mi by sie niby tylko o miesiac bo napisalem wypowiedzenie w trakcie trwania umowy a nie juz po... Jak to jest ? BO nie wiem co robic czy dzis zlozyc rezygnacje i wziasc nowa umowe bo lepsze warunki czy nie brac odrazu nowej bo bede placil podwojne abo przez 3 miesiacie :/

 

cytat z tego watku : ".....Podpisałeś umowę 02.04.2007 więc kwiecień 2007 był darmo.18 miesięcy biegnie od 01.05.2007 do 31.10.2008.Jeśli wypowiedzenie umowy zostało doręczone w miesiąc poprzedzający ostatni miesiąc trwania OKRESU MINIMALNEGO w Twoim wypadku wrzesień to umowa kończy się 31.10.2008.Jeśli zatem wysłałeś 01.10 to umowa kończy się 30.11.2008.Jeśli wysłałbyć wypowiedzenie po 31.10.2008 to wtedy obowiązywałby 3-miesięczny okres wypowiedzenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...