Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tam gdzie jest możliwość Vectra dostarcza światłowodem do domu tzw gpon.
Jeśli nie, usługa 1,2Gb jest świadczona po koncentryku w systemie docsis 3.1 i przy 32DS-ach.
Co za różnica czy to internet światłowodowy do domu czy do budynku? Ostatnie 50-100m od węzła optycznego w piwnicy do mieszkania nie ma takiego znaczenia. Sprzedaż tzw "światłowodu" to ściema marketingowa, którą wszyscy łykają. Większość klientów chce "superszybki" internet światłowodowy, a mają 10 letniego laptopa z jednozakresowym wifi....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kfm877 napisał(a):

Co za różnica czy to internet światłowodowy do domu czy do budynku? Ostatnie 50-100m od węzła optycznego w piwnicy do mieszkania nie ma takiego znaczenia.

 

Ma kolosalne znaczenie. 

DOCSIS to schyłkowa technologia, duże opóźnienia, niski upstream, możliwość "dopchania" wielu klientów na stosunkowo wąskim paśmie.

Światłowód, nawet ten współdzielony (PON) to gigabity symetrycznej przepustowości przy trywialnych zmianach po stronie "centrali" i klienta (XGS-PON), <1ms opóźnienia.

 

34 minuty temu, kfm877 napisał(a):

Sprzedaż tzw "światłowodu" to ściema marketingowa, którą wszyscy łykają.

 

Ściemę to sprzedają kablówki pokroju UPC, które klasyczny internet po "koncetryku" reklamują jako internet światłowodowy i podpinają się pod przekaz marketingowy operatorów, którzy faktycznie oferują FTTH. Teraz oczywiście po zmianach właścicielskich narracja się trochę zmieniła i jednak ten prawdziwy światłowód ma jakieś zalety :D

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder odbiera te kanały w streamingu. Cyferkowo jest lepiej niż to co dają w DVB-C (pozostaje pytanie co jest źrodłem ;)). 

Jeśli obraz wyglada naprawdę źle to możliwe, że nie wskakuje Ci najwyższy profil jakościowy?

Ale generalnie Vectra to od dawna nie jest kablówka dla tych co preferuja jakość obrazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Nie wiem czy to wina dekodera, ale jakość obrazu to katastrofa. Pikseloza w szybkich scenach jest dramatyczna.

Kanały z SAT czy pewnej 3-literowej grupy medialnej już na wejściu będą miały pikselozę w wymagających scenach, więc zmiana na inny dekoder niewiele tutaj zmieni.

Najpopularniejsze kanały powinny wyglądać przyzwoicie, o ile oczywiście nie masz problemów na łączu i nie wpada słabszy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Nie wiem czy to wina dekodera, ale jakość obrazu to katastrofa. Pikseloza w szybkich scenach jest dramatyczna. Czy HDR musi być cały czas włączony? W poniedziałek mam dostać inny dekoder, w razie czego zwrócę to ustrojstwo 

Odpisałem na twoje pytanie w innym dziale, w którym pytałeś. Wkleje to samo tutaj:

 

 

Jak chcesz wyłączyć HDR to wejdź na:     Ustawienia> Ekran > Rozdzielczość ekranu> Ustawienia głebi kolorów> Wyłączone

---

Jest jeszcze takie coś jak tryb wyświetlania: standardowo jest włączone 4k2k-59.94hz , ja zmieniłem na 4k2k-50hz- obraz mam płynniejszy ( choć u Ciebie może być inaczej) - warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ściemę to sprzedają kablówki pokroju UPC, które klasyczny internet po "koncetryku" reklamują jako internet światłowodowy i podpinają się pod przekaz marketingowy operatorów, którzy faktycznie oferują FTTH. Teraz oczywiście po zmianach właścicielskich narracja się trochę zmieniła i jednak ten prawdziwy światłowód ma jakieś zalety 
 
Jeśli chodzi o nieograniczone przepustowości to się z tobą zgadzam, ale porównując pakiety wydzielone przez operatorów i sprzedawane klientom to już takiej różnicy nie ma. Wielokrotnie testowałem bezpośrednie łącze światłowodowe 600/60 z łączem HFC 600/60 i różnica jest tylko w pingu między 4 a 8ms. Dla 98% klientów nie ma to znaczenia, reszta to gracze i pracownicy IT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie po kablu? 
Netflix przy 30mb/s powinien pokazywać spokojnie materiały w 4K. Czy sprawdzałeś Netflixa na wszystkich urządzeniach? Czy oglądasz na ich dedykowanym dekoderze Smart TV? Może gdzieś pobiera Tobie w tle aktualizację i wszystko zamula?

Jak rzeczywiście masz tak niskie prędkości po kablu na różnych urządzeniach, dzwoń do nich i niech sprawdzą, czy masz poprawną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kfm877 napisał(a):
13 godzin temu, mattem napisał(a):
 
Ściemę to sprzedają kablówki pokroju UPC, które klasyczny internet po "koncetryku" reklamują jako internet światłowodowy i podpinają się pod przekaz marketingowy operatorów, którzy faktycznie oferują FTTH. Teraz oczywiście po zmianach właścicielskich narracja się trochę zmieniła i jednak ten prawdziwy światłowód ma jakieś zalety emoji3.png
 

Jeśli chodzi o nieograniczone przepustowości to się z tobą zgadzam, ale porównując pakiety wydzielone przez operatorów i sprzedawane klientom to już takiej różnicy nie ma. Wielokrotnie testowałem bezpośrednie łącze światłowodowe 600/60 z łączem HFC 600/60 i różnica jest tylko w pingu między 4 a 8ms. Dla 98% klientów nie ma to znaczenia, reszta to gracze i pracownicy IT.

Nie wiem kto Ci za to płaci, może sama vectra ale nie wciskaj świadomym użytkownikom że nie ma różnicy między FTTH a światłowodem do centralki i koncentrykiem do klienta sama specyfika kabli to już różnica......
Wystarczy przyjrzeć się ofercie vectra do 600/60 orange 600/100 na umowie realne 630/100 oczywiście wszystko to wymaga albo podpięcia po kablu albo sporej wiedzy o specyfice sieci wi-fi standardach urządzeń końcowych poprawnej konfiguracji i tak dalej i tak dalej

Jeszcze raz VECTRA sprzedaje internet światłowodowy a nie światłowód różnica jest podobna do kupna cukru waniliowego i cukru wanilinowego.
Nie zmienia to  jednak  faktu że gdyby nie klauzula inflacyjna to te ich oferty na tv byłyby  całkiem niezłe
86 kanałów do tego eleven sports i canal+online w cenie  za 39,99 na 12 miesięcy .... nic tylko brać......gdyby nie klauzula inflacyjna.   

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te oskarżenia o opłacanie, to już jest nudne.
Ja nie wciskam kitu, piszę jak wygląda w realu i w praktyce.
Kit wciska klientom vectra, sprzedając usługi internetowe. Bo opowiadają klientom że to internet światłowodowy a są świadomi że usługa bedzie realizowana w technologii HFC.
Oczywiście trzeba pamiętać, że Vectra sprzedaje także usługi po gpon i wtedy to jest ftth. Przy zamówieniu świadomy użytkownik powinien zapytać się w jakiej technologii pod tym adresem usługa bedzie realizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model EG8145X6, router z Wifi6e, niestety nie ma ani jednego portu 2,5Gb co do tej prędkości powinno być adekwatne, tym bardziej że coraz więcej nowych pc ma karty LAN 2,5Gb. Po kablu o 1,2Gb raczej zapomnij, ale te ok 900Mb/s powinno lecieć.
Oczywiście do wifi6 lub 6e trzeba mieć najnowszy sprzęt. Jeśli działasz na starym wifi5 to nie licz nawet na połowę tej prędkości.
Jeśli faktycznie masz tylko 30Mb to zgłaszaj usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tanich zabawkach co ludzie kupują jak jest 200-300 Mbps to i tak dobrze. WiFi 5 teoretycznie jest do max 1 Gb/s. W praktyce max 600 - 650 Mbps.

4 minuty temu, Pawelgor napisał(a):

Nawet nie mam jak zrestartować routera.

Przecież masz to w ustawieniach routera.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co jutro po wymianie dekodera na ten z dyskiem i przestawienie routera. Monter zamontował router do metalowej skrzynki na korytarzu i zamknął ją na klucz . Nawet nie mam jak zrestartować routera. W razie czego mam czas na rezygnację. Połasilem się na niską cenę.
Powinieneś dostać model dv-8988, to jest ott z nagrywarką 1TB. Niestety te wszystkie zabawki mają port LAN FE do 100Mb. Więc na dekoderze te Speedtesty troche niemiarodajne.
Router masz zamontowany u siebie w mieszkaniu czy na korytarzu, bo tak dziwnie napisałeś? Generalnie montaż urządzenia radiowego w takiej skrzynce powoduje ekranowanie sygnału, więc sygnał wifi który stamtąd wychodzi bedzie zawsze słabszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...