Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

To jak wygląda ściana Vectry to najzwyczajniej w świecie kpina z abonentów :). To jest jedna WIELKA ściana płaczu... Nie ma dnia, żeby nie było wpisów kilentów, którzy nie moga sobie poradzić z "bandycką" działalnością tej firmy. Owszem "hejterów" nie brakuje ale większość z wpisów to najzwyczajniej w świecie wpisy bezradnych klientów, którzy walczą o swoje prawa. Nikt nie panuje nad chaosem, który zapanował w tej firmie. Od rana trwa awaria usług cyfrowych. W niektórych rejonach kraju nadal występuje pikseloza na większości nkanałów. Dzisiaj Vectra poupychała po 6 kanałów HD na transport...!!! Czy tam już nikt nie myśli?! Kanały SD uległy delikatnej poprawie od jakiegos czasu. Wprawdzie do jakości sprzed modernizacji to trochę jeszcze brakuje ale da się je już ogladać (mam porównanie bo mam na nagrywarce nagrania sprzed modernizacji). Teraz podobną "modernizacją" objęto kanały HD :(. TVP1 HD i TVP2 HD nie da się ogladąć :(:(. Przez te wszystkie modernizacje, ciągłe i nieustające awarie moja opinia o Vectrze jest coraz gorsza :(. JEDEN WIELKI WSZECHOBECNY CHAOS, którego nikt nie ogarnia :( a już na pewno nie Vectra :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bicie piany na forach to zwyczajna strata czasu. Jeśli komuś nie odpowiada usługa oferowana przez dostawcę to niech zwyczajnie z niej zrezygnuje. Oczywiście wcześniej radzę pisać reklamację i żądać zwrotu kosztów. Sam tak robiłłem i trochę kasy wpadło spowrotem.

Nie ma też przymusu podpisywania umów lojalnościowych, promocyjnych, wiążących.

Najbardziej jednak może irytować fakt iż Vectra wcale nie odstaje od swojej konkurencji i nie za bardzo jest dokąd uciekać. Standard świadczonych usług i "zadowolenia" klientów zgoła u wszystkich wygląda podobnie bez względu na to czy kablówka czy satelita.

Szczęśliwi ci którzy są w zasięgu telewizji kablowych spółdzielczych. Te może nie zapewniają lepszej jakości ale przynajmniej nie łupią swoich abonentów jak ogólnopolskie molochy.

Dostawca usług nie przejmuje się garstką niezadowolonych bo z ich zadowolenia nie przybędzie mu pieniędzy. Żyjemy w systemie w którym większość ma rację i ta większość z usług Vectry jest (niestety) zadowolona. Mniejszość niech spada do innych operatorów.

 

Z drugiej strony mamy coraz więcej kanałów a coraz mniej do oglądania. Może warto się zastanowić czy taka płatna TV jest nam wogóle potrzebna? Może lepiej zostać przy DVB-T a na dobry film pójść raz w miesiącu z rodziną do kina ? :-). Będzie dźwięk przestrzenny, obraz w Full HD i bez artefaktów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem problemu niektórych. Mieli awarię czy tam modernizację, to chyba dobrze że dochodzą sprawnie z tym ładu? Z własnych list zniknęły głównie kanały HD, ale wystarczy je dodać z powrotem i koniec afery - 5 minut z życia stracone, ale płakać nie ma po czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chcielibysmy rozwiazac umowe z Vectra, jakies pol roku temu babcia dostala cyfrowy dekoder, przegladalem papiery ktore razem z nim przyszly i wsrod nich nigdzie nie ma mowy o podpisywaniu umowy na 2 lata jedynie o cyklicznym przedluzaniu umowy co 6 miesiecy, jednak gdy wujek dzwonil do vectry powiedziano mu ze umowa jest na 24 miesiece ? Dodatkowo kobieta nie potrafila podac kwoty jaka trzeba zaplacic za wczesniejsze rozwiazaniu umowy. Ktos ma podobne doswiadczenia lub moze wyjasnic jakim cudem umowa jest na 2 lata kiedy ostatni papier jaki byl od vectry podpisywany to odbior dekodera cyfrowego i nigdzie tam nie ma mowy o umowie na 2 lata ?

 

Maly edit bo przyszlo mi jeszcze do glowy jedno pytanie, chodzi o to jak vectra nalicza odsetki za spoznienie z zaplata rachunku ? bo szukam w necie i szukam i znalezc nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W związku z narzuconą zmianą Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych informuję, że nie akceptuję wprowadzanych zmian i wypowiadam umowę na świadczenie usługi telewizyjnej, internetowej i telefonicznej (tu wymienić wszystkie posiadane usługi) świadczonej pod adresem ..." W nagłówku pisma tytuł: "Wypowiedzenie umowy w związku ze zmianą Regulaminu''

 

Wystarczy napisać takie ładne wypowiedzenie i Vectra może Babcię w dusze pocałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos dostal pismo o ktorym juz mowa (o zmianach) w ktorym :

 

1. Brak jest zdania : wysokosc miesiecznych oplat za posiadane pakiety uslug nie ulega zmianie

 

a jest za to :

 

2. Panstwa miesieczna oplata z posiadany pakiet premium Canal + Platinum wzrosnie o 5,4 PLN brutto . Zmiana spowodowana wzrostem oplaty licencyjnej.

 

 

To jakis ..zart ? Moze to ze mna tylko chca sie posmiac, bo ja wersji :

 

http://img59.imageshack.us/img59/1199/2akn.jpg

 

nie otrzymalem. Mam inna , z podwyzka za Canal + . wtf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly edit bo przyszlo mi jeszcze do glowy jedno pytanie, chodzi o to jak vectra nalicza odsetki za spoznienie z zaplata rachunku ? bo szukam w necie i szukam i znalezc nie moge

Kiedyś pracowałem w Vectrze i jeśli rachunek przychodził pocztą (papierowy) to odsetek nie naliczaniu. Co do naliczania standardowo powinni naliczać odsetki ustawowo, czyli 13% kwoty rachunku liczone od terminu płatności do daty faktycznej zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wygląda ściana Vectry to najzwyczajniej w świecie kpina z abonentów :). To jest jedna WIELKA ściana płaczu... Nie ma dnia, żeby nie było wpisów kilentów, którzy nie moga sobie poradzić z "bandycką" działalnością tej firmy. Owszem "hejterów" nie brakuje ale większość z wpisów to najzwyczajniej w świecie wpisy bezradnych klientów, którzy walczą o swoje prawa. Nikt nie panuje nad chaosem, który zapanował w tej firmie. Od rana trwa awaria usług cyfrowych. W niektórych rejonach kraju nadal występuje pikseloza na większości nkanałów. Dzisiaj Vectra poupychała po 6 kanałów HD na transport...!!! Czy tam już nikt nie myśli?! Kanały SD uległy delikatnej poprawie od jakiegos czasu. Wprawdzie do jakości sprzed modernizacji to trochę jeszcze brakuje ale da się je już ogladać (mam porównanie bo mam na nagrywarce nagrania sprzed modernizacji). Teraz podobną "modernizacją" objęto kanały HD :(. TVP1 HD i TVP2 HD nie da się ogladąć :(:(. Przez te wszystkie modernizacje, ciągłe i nieustające awarie moja opinia o Vectrze jest coraz gorsza :(. JEDEN WIELKI WSZECHOBECNY CHAOS, którego nikt nie ogarnia :( a już na pewno nie Vectra :(.

Dlatego też wczoraj złożyłem wypowiedzenie umowy z uwagi na zmiany w regulaminie i przenoszę się do nc+. Kwota ta sama a jakość nieporównywalnie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nigdzie nie jest idealnie. Jednak to, co ostatnio "daje więcej" Vectra woła o pomstę do nieba, a nowy regulamin to już przegięcie. Ok. 50 kanałów niegwarantowanych, okres wypowiedzenia 60 dni i wiele innych niekorzystnych, z punktu widzenia abonenta zmian. Poza tym blisko 15 miesięczna "modernizacja", VOD wprowadzane już 3 lata...

Nie mówiąc o tym, że multiroom tylko na dwóch odbiornikach i w dodatku nie ma mowy o tym, żeby na obydwu był najwyższy pakiet.

 

Abonentem Vectry jestem ponad 15 lat (najpierw ŚTK) ale to, co teraz się dzieje, to jedna wielka porażka.

 

Nie twierdzę, że w nc+ będzie idealnie ale to, co proponują jest w tej chwili najbardziej korzystną ofertą na rynku - zarówno pod względem programowym, jak i technologicznym. Plus umowa na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od zaklinania rzeczywistości przez "wielbicieli" jakości Vectry, dla mnie nie ulega wątpliwości, że większość kanałów SD(np. Orange Sport) i niektóre HD(TVP 1 i 2 HD) są w lepszej jakości w nc+. Tak się składa, że dwa dekodery HD(od Vectry i nc+) mam podpięte do tego samego TV, więc nie wmawiajcie mi, że Vectra nadaje je w lepszej jakości, bo nawet moja córka widzi zdecydowaną różnicę na korzyść nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nc+ daje możliwość odbioru bezpośrednio z TV ( tak jak kiedyś było w c+) czy trzeba brać od nich pudło (dekoder) ?

No i wadą nc+ jest konieczność posiadania instalacji SAT w moim przypadku inwestycja w multiswitch konieczna i conajmniej 4x 20 metrów kabla na dach (2x20 już mam :-)) :( plus instalacja sieci do multiroom do której nie mam żadnego przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nc+ daje możliwość odbioru bezpośrednio z TV ( tak jak kiedyś było w c+)

A Vectra daje?

 

czy trzeba brać od nich pudło (dekoder) ?

Trzeba, niestety.

 

No i wadą nc+ jest konieczność posiadania instalacji SAT

Wada i zaleta jednocześnie - bo uzyskujemy dostęp do kanałów FTA

 

Niezależnie od zaklinania rzeczywistości przez "wielbicieli" jakości Vectry, dla mnie nie ulega wątpliwości, że większość kanałów SD(np. Orange Sport) i niektóre HD(TVP 1 i 2 HD) są w lepszej jakości w nc+. Tak się składa, że dwa dekodery HD(od Vectry i nc+) mam podpięte do tego samego TV, więc nie wmawiajcie mi, że Vectra nadaje je w lepszej jakości, bo nawet moja córka widzi zdecydowaną różnicę na korzyść nc+.

 

Nie byłem nigdy wielkim hejterem jakości Vectry, ale też trzeba na to spojrzeć trzeźwym okiem. Różnica jest, im większy telewizor, tym bardziej jest to widoczne. Jeśli nawet Vectra przyznaje (ostatni wywód na fb), że średnio na jeden kanał HD przypada bitrate 8,5 mbps, a w nc+ jest to średnio 11-12 mbps (chociaż oczywiście zależy od transpondera) to jakość musi być lepsza w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...