Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj oddać dekoder SD, poszedłem wraz z mamą. Okazało się, że lekko zagięta karta to nie problem, żadnej kary nie ma. Co ciekawe, na koncie była nadpłata w wysokości 53 zł ;). Poszło pisemko do Gdyni, do tygodnia pieniądze powinny być na koncie :).

 

No i kilka spraw: jeżeli zniknął kanał w analogu, a się miało umowę na pakiet Złoty analogowy, to moim zdaniem można wypowiadać. Oczywiście, jeżeli abonent nie zostaje o tym poinformowany, to tym bardziej - np. wyłączenie Teleinformatora w Żarach w analogu - nikt nikogo o tym nie poinformował, zniknął i już.

Poruszyłem również temat złej jakości kanałów. Pan mi powiedział, że gdybym wymienił dekoder na HD to jakość wszystkich kanałów uległaby poprawie. Ale co ma piernik do wiatraka? :lol2:

Moja babcia ma kablówkę od początku jej istnienia (od 1993 roku), jeszcze pod szyldem "Żarska Telewizja Kablowa Tele-Żet" a później przeszło to w Vectrę. I pracownik w BOK-u miał tylko standardową ofertę.. (tj. Wymiana dekodera SD na HD i płać 3 zł więcej - Złoty HD za 60 zł). Powołałem się na Was, że przy wypowiadaniu umów Vectra negocjuje ceny. On natomiast rzekł "No, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.." czy coś takiego, jakoby miało oznaczać, że Vectra nie posiada Działu Utrzymania Klienta ani nie negocjuje cen, jak klient chce odejść ;). Oraz mówił , że nie podaje Vectra numerów do lokalnego BOK, bo gdyby podawali to by wisieli na telefonie :D.

 

Ja tam jakości kanałów HD się nie czepiam, bo na żywe oczy nie miałem do czynienia z HD w Vectrze. Ale za miesiąc jest szansa, że moja babcia dostanie ten dekoder HD, ale trzeba się z nimi podroczyć, by obniżyli cenę ;).

 

Na koniec - oferta programowa Vectry z wakacji 2011 roku.

vectraoferta072011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog będzie gratis do momentu jego istnienia.

Analog tak naprawdę jest kulą u nogi Vectry, którą zagwarantowały jej przejmowane sieci. Spora część infrastruktury Vectry, szczególnie w domach szeregowych pochodzi jeszcze z lat 90. i nie była modernizowana, natomiast z uwagi na ilość abonentów przy wybranych ulicach niektórych (choć myślę, że wszystkich) miejscowości nic się w tym kierunku nie zmienia (przykładowo: na 50 domów szeregowych oraz jednorodzinnych przy jednej drodze), legalnie analogową kablówkę (bez możłiwości oglądania cyfry i dostępu do internetu) odbiera dwie rodziny - a ile nielegalnie? Tego już sami nie wiedzą. W każdym razie póki co wiążą z Vectra jest z nimi związana bezterminowymi umowami, których póki co nie rozwiąże. Co ciekawe, sposób podłączenia w nich telewizji jest tak prosty, że gdy będą usiłowali "odłączyć" kablówkę w domu nr 1, to dostęp do telewizji straci kolejne 49 gospodarstw i nie ma możliwości ominięcia danej działki :) A nawet jeśli się uda, to ktoś może podłączać się nielegalnie, a technicy Vetry nie będą mieli prawnych możliwości tego sprawdzać. Reasumując: Vectra nie chce przeinwestowywać w modernizację sieci na terenach gdzie jest to nieopłacalne, z drugiej strony abonenci sami jej to uniemożliwiają ze strachu, że stracą możliwość darmowego oglądania analogu... a czyja to wina? Abonentów, którzy płacą legalnie za odbiór :lol: bo oni trzymają jedynie Vectrę, która dawno mogłaby się wynieść lub po prostu oferować wyłącznie sygnał cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugmenot:

Tak. Szukam dziury, w ich umowach, żeby pożegnać się z vectrą jeśli chodzi o telewizję. Bo mam alternatywę w postaci innego operatora i bardzo dobrej jakości obrazu jak na analog lub założenie nc+. U jednych i drugich przynajmniej wiem za co bym płacił.

Jak czytam od dłuższego czasu te wszystkie posty o narzekaniach na kiepską jakość cyfry zwłaszcza w tej 'namiastce hd' to się zastanawiam czy może faktycznie nie ma różnicy między dekoderem sd, a hd (jeśli chodzi o jakość odbioru). Tak przynajmniej obserwuję czasem u znajomych z innych miast z cyfrową vectrą. A przy okazji, co takiego 3x niesamowitego według ciebie posiada ten dekoder SD? EPG czy coś bardziej oszałamiającego?. ;)

 

Jeśli chcesz się z Vectrą pożegnać to się pożegnasz natomiast kilka faktów:

1. Jakość TV cyfrowej w Vectrze jest zawsze lepsza od analogu. Oczywiście są kanały SD o kiepskiej jakości ale takie są u każdego operatora. Vectra ma trochę "za uszami" ale to i tak lepiej niż analog który posiadasz obecnie lub który weźmiesz od innego operatora.

2. Jakość kanałów HD w cyfrowej Vectrze jest bardzo dobra. Nie wiem gdzie czytałeś o "namiastce hd". Tutaj Vectra nie ma się zbytnio czego wstydzić.

3. Dekoder SD dostajesz gratis bez dopłat (idz i upewnij się czy tak jest). Vectra nie może "zmusić cię" do zmiany warunków umowy w trakcie umowy promocyjnej z gwarancją stałej ceny ( zobacz niedawną sprawę z NC+ i burzę abonentów). Jeśli Cię zmusza masz prawo się niezgodzić a wtedy umowa ulega rozwiązaniu i odchodzisz bez konsekwencji bo rozwiązanie jest z winy operatora. Inaczej jest gdy na takiej umowie nie jesteś. Ale wtedy możesz rozwiązać umowę w każdej chwili i także odchodzisz.

4. Biorąc dekoder SD nie będziesz miał dostępu do kanałów HD ale opłaty pozostaną na niezmienionym poziomie a ilość kanałów zwiększy się z 60 kilku na 90 kilka.

5. Biorąc dekoder HD zmieniają się warunki umowy ale otrzymujesz dostęp do jakości HD i jest to tylko i wyłacznie Twoja decyzja.

5. Jeśli obecnie analog masz rozdzielony na kilka OTV powinieneś za to dodatkowo płacić. O ile w analogu Vectra przymykała oko i przyzwalała o tyle z cyfrą już się tak nie da. Analog można dzielić do woli ale jak chcesz dzielić cyfrę to już Multi-room. Za drugi dekoder SD płacisz dodatkowo 5 PLN/mc za HD 7,50 PLN/mc.

6. Posiadając dekoder HD możesz wykupić usługę nagrywania (PVR) za 2 PLN/mc.

 

Podłaczenie nagrywarki po eurozłączu w Twoim przypadku nie obiża jakości kanałów SD. Mało tego jakość nagrań po Eurozłączu z dekodera SD będzie lepsza niż obecnie z analogu. Tylko o jakiej Ty jakości mówisz skoro szukasz oferty analogowej u innego operatora... ? Sądzisz że ten inny operator będzie utrzymywał analog w takiej ilości ? Co zrobisz jak 2 miesiące po przejściu wyłączy połowę kanałów ? Albo zostanie wykupiony przez sieć Vectra ? :-).

 

Przyznam że całość Twoich argumentów to mocno dorabiana ideologia. Raz piszesz o "namiastce hd" a za chwilę że chcesz zostać w analogu tylko dlatego żeby nagrywać...Czyli jakość jest dla Ciebie nieważna... Jeśli chcesz zrezygnować z Vectry poczekaj na wycofanie jakiegoś kanału i to zrób zamiast pisać że Vectra Cię krzywdzi dając więcej kanałów w lepszej jakości za te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej mieć gorsze SD i świetne HD niż średnie SD i średnie HD.Całe szczęście że idą w kierunku kanałów HD, za rok góra dwa, wszystkie najważniejsze kanały będą miały swoją wersje w HD, przecież już teraz 80% najczęściej oglądanych kanałów ma swoją wersje w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceknokia - jednak standard MPEG-4 stosowany w DVB-T robi swoje. MPEG-2 jest bardziej podatne na artefakty, stąd lepsze wrażenia wizualne w przypadku PoloTV na naziemnej.

 

Bardzo wiele zależy od telewizora. Ostatnio oglądałem DVB-T na 26' LCD, i co prawda nie widziałem artefaktów, ale nie byłem zachwycony wyrazistością obrazu. Twarze postaci były w jednolitym bladym kolorze, mało widać było szczegółów biorąc pod uwagę średnie wymiary odbiornika. Mam wrażenie właśnie, że w Vectrze jest więcej artefaktów widocznych z bliska, ale obraz jest nieco bardziej wyostrzony. Widać to fajnie na statycznych obrazach szczególnie na TVP Kultura, CBS Europa w momencie gdy lecą w miarę nowe filmy.

 

Dzisiaj pooglądałem Cyfrę+ na 32' Samsungu i widziałem podobne efekty do Vectrowskich artefaktów - na niektórych stacjach w nieco mniejszym stopniu, ale za to sporo kanałów na satce jest w niższej rozdzielczości (4x CBS, wszystkie Discovery).

 

Najlepsze wrażenia odniosłem po obejrzeniu kanałów SD w sieci kablowej Telpol ze Śląska. Tu nie było artefaktów (oczywiście na pewnych kanałach były wyraźne - z winy nadawcy), obraz był "stabilniejszy" niz w w Vectrze przy dynamicznych scenach, ale lekko mniej wyraźny niż u nas. Muszę sprawdzić czy w tej kablówce nie ma przypadkiem MPEG-4...

 

Tak więc jestem umairkowanym krytykiem Vectry. Zamierzam zwracać im cały czas uwagę na pewne problemy, żeby nie było zbyt różowo.

Czasem jednak myślę sobie, że mogę przeboleć tych kilka kanałów, które ewidentnie są zaśmiecone pikselami (ATM, BBC Knowledge, ID). W porównaniu z poprzednimi latami większość kanałów przeszła na 16:9 co jest według mnie pewną formą "poprawy" jakości. Do tego, bez podwyżki abonamentu dostałem niemal wszystkie najważniejsze kanały w HD (TVP 1, 2, TVN 7, 24, Polsat), więc pewne straty są zrekompensowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfromaniak: jest możliwość, żeby po 10 latach bycia w Vectrze, otrzymać taki pakiet: Złoty HD + Dekoder HD + Dekoder SD Multiroom za tyle ile obecnie moja babcia płaci (56,99 zł/mies.)? Czy to dopiero jak postraszy się ich wypowiedzeniem? Bo sam Złoty HD + Dekoder HD to za tą cenę to spokojnie , ale Multiroomem też nie pogardzimy ;)

 

Ja uważam , że w Vectrze nie jest różowo z jakością, ale nigdzie tak nie jest idealnie. Moim zdaniem mogli zrobić tak, żeby namówić ludzi na wymianę dekoderów na HD - te 44 kanały, co są oferowane w jakości HD - to ich odpowiedniki w SD upchać w paczki po 11-12 (a co ja mówię, po 15 :D ) programów, aby ich jakość była słaba. Byłby to dodatkowy argument za tym, aby ludzie wymieniali dekodery na HD. Reszta programów SD - paczki po 8 kanałów. I tutaj Vectra świadomie mogłaby wycofywać Technisaty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceknokia - jednak standard MPEG-4 stosowany w DVB-T robi swoje. MPEG-2 jest bardziej podatne na artefakty, stąd lepsze wrażenia wizualne w przypadku PoloTV na naziemnej.

A i widzisz. Jestem odmiennego zdania. Ludzie tak chwalą DVB-T, a jak dla mnie cudów nie ma. Na moim 40-calowym Samsungu obraz jest dużo lepszy z Vectry niż z NTC. Jedynie co jest godne poch[beep]a to naziemne TVP1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na politykę Vectry Technisaty jeszcze długo pozostaną. Cały czas oferowane są nowym klienom i najwięcej tych urządzeń klienci posiadają, zwłaszcza w miejscowościach gdzie cyfra weszła niedawno. Koszt byłby ogromny a jaki zysk dla operatora ?

Technisaty będą znikać stopniowo ale to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem na hotline w sprawie mojego zablokowanego konta na FP Vectry. Dowiedziałem się że na hot line konsultant wszystko ma w systemie, za co zostałem pozbawiony ( słowa używane na FB ) możliwości komentarzy na forum. Czyli takie bzdety w systemie mają, ale jak trzeba info o jakości TV Cyfrowej to już jest problem i cisza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś osobiście czy przez internet? Ciekawe, bo nie widzę opcji (nawet przy samodzielnym tworzeniu paczek) Platynowego i 40Mb/s w cenie, o której napisałeś, więc coś mi tu śmierdzi... mało tego, w sieci nie widzę regulaminu odnośnie właśnie tego kompletu, ale zaniżona (89zł/mies.) stawka jest przez jedynie kilka miesięcy, później będziesz płacił dość słono... Przecież ta sama promocja dotyczy wszystkich ofert z Pakietem Platynowym i internetem od 10 Mb/s wzwyż. Nawet ten najtańszy później staje się droższy. No chyba, że jest inaczej? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś osobiście czy przez internet? Ciekawe, bo nie widzę opcji (nawet przy samodzielnym tworzeniu paczek) Platynowego i 40Mb/s w cenie, o której napisałeś, więc coś mi tu śmierdzi... mało tego, w sieci nie widzę regulaminu odnośnie właśnie tego kompletu, ale zaniżona (89zł/mies.) stawka jest przez jedynie kilka miesięcy, później będziesz płacił dość słono... Przecież ta sama promocja dotyczy wszystkich ofert z Pakietem Platynowym i internetem od 10 Mb/s wzwyż. Nawet ten najtańszy później staje się droższy. No chyba, że jest inaczej? ;>

 

W internecie jest inny cennik, inny jest na infolinii (znacznie korzystniejszy), i inny u przedstawiciela.Jak sam przedstawiciel mi powiedział niższe ceny są w miejscach gdzie jest konkurencja w postaci innych kablówek. Co do jego oferty, nie jest zła(pod warunkiem że cena jest podana już w raz z ceną za dzierżawę dekodera), taką samą mi proponował przedstawiciel handlowy, ale już zgodziłem się na 95zł za to samo + 300 minut do wszystkich sieci i 2 miesiące po 3zł.

 

Natomiast ja mam inne pytanie - Czy te minuty do "wszystkich" sieci są także do sieci play?

 

Oraz czy dobierając pakiety np biorąc pakiet na ostro + pełen canal + jest możliwość negocjacji tych pakietów czy jeśli chodzi o dodatki cena jest stała, taka jak w internecie?

 

Czy przy wszystkich dodatkowych pakietach jest 12 miesięczne zobowiązanie tak jak przy canal + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zadzwonili z Vectry do mojego taty (mają dwa numery w systemie i trafiło na niego). Mój tata trochę pokręcił co i jak, ale w poniedziałek Pani ma dzwonić do mnie z tą samą ofertą jednak zapytam od razu, a w poniedziałek najwyżej sprostuję (o ile zadzwoni w odpowiednich godzinach). Otóż Pani zaproponowała, z tego co zrozumiałem, 40% zniżki na dowolne pakiety (przy czym wymieniła wszystkie prócz C+ i Film GO), po czym jednak podała pakiet SuperFilm GO (wnioskuję po opisie taty, tj. wszystkie HBO + jakieś kanały filmowe i HBO przez internet :D) w cenie 30zł, co jakby nie patrzeć nie jest 40% tańsze, ale jest w cenie pakietu Film GO. Pytanie brzmi, czy da coś próba negocjowania ceny za ten SuperFilm GO, czy ceny pakietów są niewzruszalne w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...