Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

jaceknokia, Cyfromaniak: problem jest w tym, że te zapy z TV Disco przedstawione jako super jakość NC+ to są MOJE ZAPY Z VECTRY.. Teraz dotarło? ;-)

 

 

Wierzę. Jeżeli zdjęcie zostało zrobione podczas emisji jakiejś planszy czy obrazu bez ruchu to można uchwycić ujęcie bez artefaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy multirooma. Czy z drugiego dekodera można pociągnąć analog do kolejnego odbiornika tv? Mam trzy tv w domu i tylko na jednym jest cyfrowa vectra. Niestety nie mam jak kabla pociągnąć z dekodera na dwa kolejne telewizory więc chce multirooma wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak samo jak można z pierwszego dekodera pociągnąć analog do trzech TV.

Skoro nie masz jak pociągnąć kabla to jak chcesz zrealizować multiroom ? Drugi dekoder potrzebuje kabla poprowadzonego z gniazdka Vectry ( czy rozgałęźnika w zależności od sieci u Ciebie).

Można dać rozgałęźnik wcześniej nie trzeba "z dekodera". Tylko musi być odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli interesuje Ciebie tylko analog w innym pomieszczeniu to lepiej ciągnąć kabel od gniazdka/rozgałęźnika lub wstawić rozgałęźnik przed dekoderem (tylko musi być odpowiedni). Sygnał przechodząc przez dekoder ulega tłumieniu - pogorszeniu do tego kilka(naście?) metrów kabla, kiepskie wtyczki i w pokoju będzie "kasza" na obrazie. Dodatkowo aby sygnał był dostępny na wyjściu dekodera ten musi być włączony do prądu. Bez prądu sygnał nie przechodzi przez dekoder.

Tak więc lepiej zawsze wpinać się do sieci a nie do urządzeń odbiorczych. Z dekodera tylko wtedy kiedy podpinasz ten sam telewizor chociaż monter z Vectry podłączając u mnie dekoder analog podłączył także z rozgałęźnika (który wstawił przed dekoderem) a nie z dekodera pomimo że tak było trudniej bo musiał dołożyć rozgałęźnik i dać więcej kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03 cały myk polega na tym,że skrzynka vectry jest tuż za scianą pokoju w ktorym chce odbierać tv, a ktorego nie połącze z obecnie posiadanym dekoderem z drugiego pokoju bo kabel bym musiał w podłodze puścić a to by z remontem sie wiązało. Rozmawiałem dziś prywatnie z monterem to powiedział, że sygnał do drugiego dekodera puści bezpośrednio ze skrzynki i po problemie. Tylko muszę złożyć zamówienie na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem no ale chyba nie tyle co drugi abonament. To się okaże. W każdym razie coś musi być bo mi łeb urwą jak nic nie założę. Myślałem nad satelitą ale mi drzewo przez lata wyrosło na wysokość 4 piętra a ja na 3 mieszkam...

 

Na stronie jest regulamin promocji na multiroom z którego wynika, że miesięczny koszt to 5 zł. Aktywacja 69 zl. Wydaje się, że to chyba wszystkie koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam prośbę do osób, które przedłużały umowę z Vectrą. Moi rodzice posiadają pakiet złoty i dekoder SD , umowa na czas nieokreślony. Złożyli wypowiedzenie umowy . Do jakich kwot mogę się z nimi targować. Interesuję mnie Platyna z dekoderem PVR lub zwykłym HD. Może być dodatkowo MR z dekoderem HD. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam prośbę do osób, które przedłużały umowę z Vectrą. Moi rodzice posiadają pakiet złoty i dekoder SD , umowa na czas nieokreślony. Złożyli wypowiedzenie umowy . Do jakich kwot mogę się z nimi targować. Interesuję mnie Platyna z dekoderem PVR lub zwykłym HD. Może być dodatkowo MR z dekoderem HD. Z góry dziękuje.

 

Zależy mi na czasie , dlatego ponawiam swoja prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem. Czuje się oszukany przez Vectrę. Jakieś 2 miesiące temu w kablówce na TV Jawor Info. Vectra zapewniała, że do odbioru telewizji cyfrowej nie będzie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń.

 

Co więcej rozpowszechniający taką informację mieliby być karani!!!. :evil: Aż tu nagle pojawiły się dekodery Vectry. Bez nich można odbierać z kablówki cyfrowej tylko czarny ekran z napisem zakodowany.

 

Miało być dwa dekodery na abonenta. Tymczasem jest tylko jeden. W drugim TV każą sobie oglądać programy w analogu!!!.W pakiecie złotym z 51 zostało 38 programów. Jakość tych programów ma wieeeele do życzenia!!!! Wcześniej jakość była dożo lepsza.

 

Jednym słowem wielka kicha. Po prostu zrobiono nas w to co koń nosi pod brzuchem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem. Czuje się oszukany przez Vectrę. Jakieś 2 miesiące temu w kablówce na TV Jawor Info. Vectra zapewniała, że do odbioru telewizji cyfrowej nie będzie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń.

Co więcej rozpowszechniający taką informację mieliby być karani!!!. :evil: Aż tu nagle pojawiły się dekodery Vectry. Bez nich można odbierać z kablówki cyfrowej tylko czarny ekran z napisem zakodowany.

Miało być dwa dekodery na abonenta. Tymczasem jest tylko jeden. W drugim TV każą sobie oglądać programy w analogu!!!.W pakiecie złotym z 51 zostało 38 programów. Jakość tych programów ma wieeeele do życzenia!!!! Wcześniej jakość była dożo lepsza.

Jednym słowem wielka kicha. Po prostu zrobiono nas w to co koń nosi pod brzuchem :lol2:

 

To albo ktoś czegoś nie zrozumiał, albo ktoś coś źle przekazał a znając życie i jedno i drugie po trochu. W Vectrze nie było nie ma i w najbliszym czasie nie będzie możliwości odbioru TV cyfrowej bez dekodera.

Prawdopodobnie chodziło o informacje związane z DVB-T w których podaje się iż do starego telewizora należy dokupić dodatkowe urządzenie by móc odbierać Naziemną Telewizję Cyfrową. W tym kontekście posiadając Vectrę niczego kupować dodatkowo nie trzeba bo analog jest nadal dostępny a jak ktoś ma cyfrę to ma już dekoder i żadnych kolejnych dodatkowych urządzeń nie potrzebuje.

2 dekodery na abonenta są jak najbardziej możliwe. Trzeba wykupić usługę multiroom i wtedy posiada się dwa.

To wszystko jest od dawna na stronie Vectry opisane. Wystarczy wejść i poczytać.

Jeśli w analogu masz kiepską jakość zgłoś problem do BOK. U mnie analog odbiera bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Vectra zapewniała, że do odbioru telewizji cyfrowej nie będzie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń"

Taa a ludzkość będzie żyła bez tlenu...Warto czasem poczytać, zadzwonić albo zapytać na forum..

Dzwoniłem do vectry w sprawie multiroom. Cena mają wysokie niestety. Jeden z konsultantów chciał mi instalacje wcisnąć za 192 zł , inny za 220! Zadzwoniłem trzeci raz i jakaś pani oznajmiła 142 zł. Zapytałem czemu wcześniej otrzymałem inne kwoty to odpowiedziała, że zależy to od dekodera. Aha no i dochodzi do tego comiesięczny abonament 5-12zł i też zależy to od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament to się zgadza ( płaci się odpowiednio 5;7,50;12,50 w zależności od dekodera SD,HD,PVR) ale z tą instalacją to trochę sprawa "umowna" ( cennik wynosi 69;119;149,90 w zależności od dekodera) bo w ofercie zastrzegają sobie iż cena może ulec zmianie w przypadku konieczności dokonania montażu drugiego gniazda. Tak więc nie ma sensu rozmawiać z konsultantami na odległość tylko spróbować iść do BOK i wynegocjować najlepszą ofertę. Konsultanci potraktują Cię "z buta" urzędowo z tabeli.

A jak to nie pomoże to zaczekać aż będzie możliwość i wypowiedzieć umowę.... :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest, że w przypadku konieczności instalacji drugiego gniazda pobierana jest opłata zgodna z cennikiem tj jak zauwazylem 65 zl czyli te 142 zl co mi konsultanci podali by sie zgadzalo z tym co jest w regulaminie(9 zl aktywacja uslugi+69 zl aktywacja dekodera+ 64 drugie gniazdko). Nie zaszkodzi jednak podjechać do BOK. Z ta rezygnacja to nie jest zly pomysl. UPC w najnowszej promocji instaluje multiroom za 0 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...