Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Speedlink ja mam efakture ale jeszcze nie dostałem za ten miesiąc. Vectra nawet faktury @ dostarcza nieregularnie. Jeśli nie dostaniesz np. do 20-go to zadzwoń na infolinię i zgłoś brak otrzymywania faktur.

Zawsze powinieneś dostać info o wystawieniu na @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fakturami to zawsze Vectra miała problem. Ja z nimi wojowałem 2 lata. Płaciłem dopiero wtedy kiedy otrzymałem papierowe faktury a noty odsetkowe olewałem. Bywało że nie płacłem za usługę 3-4 miesiące a potem "hurtem" jak przyszły faktury. Miarka się przebrała jak zaczęli przysyłać SMS'y o zaległościach. Zgłosiłem więc reklamację żądając wyjaśnienia narosłych zaległości (niezasadnych moim zdaniem not odsetkowych). Jak przysłali saldo wpłat i należności okazało się że podoliczane są takie cuda że się w głowie nie mieści. Połowa roszczeń Vectry była nieuzasadniona (może chcieli żebym zapłacił jeszcze "za sąsiada" :-)). Not odsetkowych nie zapłaciłem bo zgodnie z regulaminem dostawca winien wystawić odbiorcy rachunek za wykonaną usługę. Nie ma rachunku nie ma zapłaty.

W ciemno się nie płaci. Vectra anulowała noty i naliczenia "za sąsiada".

W końcu przeszedłem na e-fakturę myślałem że będzie lepiej bo pomija się doręczyciela papierów a system wystawi fakturę na czas. Niestety pomyliłem się. Przez pół roku działało sprawnie...

Z Nowym Rokiem dostałem jakieś noty odsetkowe do płacenia a wpłatę którą dokonywałem 8.12.2012 Vectra zaksięgowała u siebie 10.01.2013 :D.

Zgłaszałem też problem że nie dostaję na @ potwierdzenia o otrzymaniu e-faktury. Usunięcie tego "problemu" zajęło Vectrze 7 miesięcy !

Pozostaje Ci zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać i pilnować swoich wpłat bo Vectra nalicza opłaty z kosmosu a błędy to dzień powszedni. Oczywiście mylą się zawsze na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to e-faktura wystawiona 8-go pojawia się w systemie zazwyczaj około 16-go (w tym miesiącu rekord - była już 11-go) zaś termin jej płatności jest około 21-go. Za czasów faktur drukowanych regularnie były one dostarczane już po terminie płatności pierwszej z nich. W odpowiedzi na dwie lub trzy reklamacje z tego tytułu Vectra obiecywała że przyjrzy się dystrybucji faktur w moim regionie i oczywiście nic się w temacie nie zmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zalogowałem się kilka minut temu do ebok i co? I to, że mam jakieś noty odsetkowe a niewielka nadpłata wynikająca z uznania reklamacji zniknęła. Mam stałe zlecenie więc o niezapłaconym rachunku nie może być mowy. Zaczekam do wystawienia faktury (lada dzień powinno to nastąpić) i dzwonię do Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze ustawienie stalego zlecenia na jedna kwote (a ja tak place chociazby za vectre czy mobilny internet od play) to jednak niektorych mocno przerasta... ;d.

 

Każdy robi to co lubi. Co jak co ale kasę to wolę mieć pod kontrolą a wykonanie jednego przelewu wiecej to 20 sekund. Automaty są dobre do wydawania batoników na dworcu a nie moich pieniędzy :-)

Pozatym Vectrę trzeba krótko trzymać bo automat będzie płacił a za pół roku dowiem się że Vectra nie zaksięgowała jak trzeba i będę wyjaśniał pół roku i szukał swoich pieniędzy :D. Tak jak właśnie teraz się znowu dzieje :-).

Wadą takiego automatu jest brak automatycznej zmiany opisu. Ja wolę mieć każdy przelew opisany czego dotyczy ( np. numer faktury czy podanie okresu rozliczeniowego którego przelew dotyczy) a automat takiej możliwości nie daje więc lipa Panie lipa.

 

Z ciekawości zalogowałem się kilka minut temu do ebok i co? I to, że mam jakieś noty odsetkowe a niewielka nadpłata wynikająca z uznania reklamacji zniknęła. Mam stałe zlecenie więc o niezapłaconym rachunku nie może być mowy. Zaczekam do wystawienia faktury (lada dzień powinno to nastąpić) i dzwonię do Vectry.

Witaj w klubie :-)

Vectra szuka dodatkowej kasy na zapłacenie nałożonych kar :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 03 można by powiedzieć ach co to byłby za klub :D Dobra, zadzwoniłem. Wyszło, że to ja jestem winny bo zapłaciłem przed terminem tzn. przed wystawieniem korekty :brawo: . No jaja po prostu. Czekam teraz na korektę korekty... Pytam czy mogę dostać na @ odpowiedź bo kwota nieduża więc po co wysyłać pocztą. Nie! będzie wysłane pocztą :lol2: . Człowiek nie jest u[beep]liwy, chce rozwiązać problem najprościej jak się da ale procedura jest święta. I jeszcze telefon z ankietą na temat rozmowy z konsultantem :jupi:

 

ps. nie mam facebooka ale znajoma ma konto i wczoraj wszedłem z ciekawości zobaczyć profil vectry bo tak się nim chwalą na swoje www. Widzę, że niektóre osoby za życiowy cel obrały sobie jazdę po vectrze. My tutaj to święci jesteśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i do sprawy wartej 2 PLN dostaniesz stertę papierów w kopercie której materialna wartość to zapewne 2 PLN a koszty wysłania do Ciebie wynoszą 5 PLN :-). Nie licząc kosztów pracy osoby która to wszystko musi napisać, wydrukować, złożyć, zapakować do koperty, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki ( przekazać "poczcie") :-). I Całość dotrze do Ciebie za jakieś 2 tygodnie albo wcale :-).

Niektóre polskie przepisy niestety są tak absurdalne i śmieszne że głowa boli.

Też nie mam konta na FB i w najbliższym czasie pewnie nie nie będę zakładał. Do przeglądania wpisów forum vectry na FB nie trzeba mieć konta.

Jazda po Vectrze jest tam ostra a efekty żadne więc to tylko bicie piany i nic więcej.

Vectra zatrudniła panią sekretarkę na umowę o dzieło lub na 0,025 etatu która w wolnej chwili pomiędzy pierwszym a drugim śniadaniem co drugi dzień lub z nudów wieczorem wpisuje na FB standardowe formułki podpisując się zamiennie różnymi inicjałami. Koszty żadne ale jak "image" firmy rośnie.... :-) A może to nie pani sekretarka a jakaś studentka dorabiająca sobie w ten sposób :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie 2013 roku Vectra planuje uruchomić usługę VOD. W 2013 roku planuje, również przejęcie wielu mniejszych sieci kablowych. Vectra nie wyklucza także uruchomienia własnego operatora komórkowego i zaoferowanie taryf z nielimitowanymi połączeniami z numerami komórkowymi w ofercie telefonii stacjonarnej.

 

Źródło: media2.pl / Dziennik Gazeta Prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi o starcie VOD w I / II polowie 20XX roku pojawiaja sie juz od 2007, wiec sugerowalbym nie brac tej daty powaznie. Moznaby na ten temat nawet ciekawy artykul napisac, gdyz jakby przesledzic dostepne online komunikaty prasowe to tego typu teksty pojawialy sie minium raz w roku. Zenujace. (przepraszam za brak polskich znakow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie.

Na co komu VOD ???

A drugie pytanie jest lepsze od pierwszego:

Na co komu VOD w jakości Vectry ???????????

Czyżby zamierzali puszczać nowości za 1-2 PLN ?

Bo jeśli w normalnej cenie i w znanej jakości to ja wolę do kina pójść :-). Szkoda miejsca w kablu na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym decyzją nadawcy kanał Discovery Showcase HD ma być podmieniony na Discovery HD czyli kolejny kanał mniej w ofercie. W grudniu zabrali Planete+, wkrótce mają zabrać Viasat Explorer, co dziwne w rozsyłanych ulotkach nie ma o tym ani słowa! Czyli tracimy trzy kanały dokumentalne, aż się prosi aby dodać History HD, a oni w zamian dają jedynie TVN 24 HD. Dobrze że ten kanał będzie w jakości High Definition, ale wliczając w to Discovery HD będzie to już 30!!!! dubel w sieci Vectra. W ostatniej ulotce Vectra chwali się że będzie miała w swojej ofercie 179 kanałów. Tak naprawdę będziemy mieli nędzne 149...Jeszcze jedno na fejsie Vectra obwieściła że od 1 marca wprowadza 4 nowe kanały. W rozsyłanych ulotkach jest ich tymczasem pięć! Na fejsie nie ma nawet zdania o dołączeniu Fightbox HD, a w ulotce już jest. Natomiast na fejsie napisali o Filmbox Action HD a w ulotce jest jedynie mowa o wersji SD. Gdzie oni do [beep]y piszą prawdę? Z innej beczki, ostatnio w Dzienniku Gazeta prawna" ukazał się artykuł o Vectrze w którym prezes tej firmy twierdzi, że cytuję "W ubiegłym roku, jak wynika z danych firmy badawczej Nielsen, sieci kablowe straciły ok. 300 tys. abonentów głównie na rzecz platform satelitarnych.

– Dotyczy to przede wszystkim małych graczy, którym coraz trudniej nadążyć za zmianami oczekiwań klientów i jednocześnie stawiać czoła rosnącej konkurencji, zwłaszcza platformom satelitarnym – tłumaczy Tomasz Żurański." Otóż w tej wypowiedzi prezes mówi o małych operatorach, a nie dostrzega że firma którą kieruje nie nadąża za oczekiwaniami klientów!!! Nie wiem na jakim świecie on żyje, nie widzi że to właśnie od dużych operatorów typu Vectra ludzie odchodzą do platform satelitarnych. Uciekając od zdzierstwa, mało atrakcyjnej oferty i zacofania. Platforma satelitarna włącza nowy kanał bardzo szybko. W kablówkach pojawia się on po kilku miesiącach, a w przypadku Vectry nawet po kilkunastu!...Dziwić się że oferta Vectry tak wygląda jak ma takiego prezesa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniła się sprawa z moimi fakturami.

 

Okazało się, że idioci źle odczytali maila we wniosku o e-fakturę który został wysłany na ich pocztę. Oczywiście nie raczyli wysłać jakiegoś maila weryfikacyjnego czy dane są poprawne tylko na ślepo zaczęli wysyłać powiadomienia odnośnie faktur na nieistniejącego maila. Zalogowałem się na stronie vectry (nawet nie wiedziałem, że każdy ma tam konto :P ) i oczywiście okazało się, że mam już odsetki za dosłownie kilka dni.

 

Dziadostwo w Vectrze osiąga coraz wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...