Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Powinien być ??????? A co to koncert zyczeń ? Powiem Ci coś ciekawego nie tylko nie będzie go w złotym ale tez w platynie .... A ofycjalny głos Vecry brzmi "... kanał Filmbox Action docelowo wchodzi w skład pakietu Premium Filmbox oraz VIP, w związku z tym nie będzie dostępny w pakiecie Platynowym. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ??????? A co to koncert zyczeń ? Powiem Ci coś ciekawego nie tylko nie będzie go w złotym ale tez w platynie .... A ofycjalny głos Vecry brzmi "... kanał Filmbox Action docelowo wchodzi w skład pakietu Premium Filmbox oraz VIP, w związku z tym nie będzie dostępny w pakiecie Platynowym. "

Po pierwsze pakiet Filmbox to, moim zdaniem, żadne premium. A po drugie okazuje się, że Vectra łaskawie dała nam na święta 1 kanał(jego poziomu nie będę nawet komentował), do tego dostępny bezpłatnie. Się postarali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek Vectry sypnął się na Fejsie że z oferty zniknie Viasat Explorer. Niestety Vectra nie może przeżyć żeby nie usunąć jakiegoś kanału ze swojej oferty. Rozumiem że z Polski wycofuje się kanał Spice który dzieli czas z Viasat Explorer, więc tak czy inaczej zniknąłby z pseudo sportowego pakietu, ale żeby wyłączać również taki dobry kanał dokumentalny to kolejna głupota gdyńskiego operatora zwłaszcza że 31 grudnia wyłączony zostanie Planete+. Stracimy dwa dobre kanały dokumentalne, a co dostaniemy w zamian?

 

Ja tam nie widzę nic o wycofaniu Viasat Explorer. Ale i tak nie będe miał tego kanału po okresie promocji wiec wszystko mi jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa- rzeczywiście są dostępne w ofercie sport na ostro, a nie w platynie. W ogóle nie oglądam tych kanałów, tylko widziałem, że je mam i pomyślałem sobie, że są w platynie- jakoś Viasat Explorer nie kojarzy mi się ze sportem, podobnie jak Spice. Przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie:

 

Jak rozumieć ofertę, która znajduje się na stronie Vectry pt. NAPAKOWANA paczka TV Złoty + 10 Mb/s, gdzie w opisie oferty znajduje się sformułowanie "Cena Internetu po okresie 12 miesięcy wynosi 30 zł"? Cena za paczkę przy umowie na 36 miesięcy to 50 pln. Czy to oznacza, że po 12 miesiącach ta paczka kosztuje 80 pln? Może ktoś ma taką paczkę i powie jak to wygląda z opłatami...

 

2 pytanie:

Znajoma chce się pozbyć TV Złoty. Czy w najbliższym czasie będą jakieś zmiany w układzie programów, które pozwolą na bezproblemowe rozwiązanie umowy?

 

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale w tej paczce internet kosztuje w promocji 1 zł. Czyli wychodzi na to, że 79 zł. Moim zdaniem zostanie to wyszczególnione na rachunku.

2. Tak, od 1.01.2013 znika Planete+ i Ale Kino+ (ten drugi przeniesiony do Platyny). Ale to już inni koledzy muszą ci powiedzieć do kiedy można wypowiedzieć umowę. Bodajże na miesiąc przed zmianami, ale nie chcę wprowadzać w błąd. Lepiej będzie, jak odpowie na to ktoś bardziej zorientowany w tej sprawie.

A i ma umowę na czas określony czy nieokreślony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara im się słusznie należy ale powinna być wyższa od poprzedniej (poprzednia to 500 000) chociażby z tego powodu że Vectra nie wyciągnęła żadnych wniosków z tamtej kary.

Tą karą się nie zapewne przejmą bo się nie opłaca więc najdalej za dwa lata będzie kolejna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

nie ma porównania. W DVB-T jakość żyleta bez pikselozy. W Vectrze pikseloza jakbym oglądał śnieżący analog. Podobnie jest z ATM rozrywka. Jakość tego kanału w Vectrze to kpina. Polsat Sport jest dużo lepszej jakości.

Chociaż w analogowej Vectrze u znajomych jakość PSN też jest taka kichowata. Piksele widać nawet w analogu. Na analogowym PS nie ma pikseli.

Może wypowie się ktoś kto ma Cyfrowy Polsat. Czy są róznice w jakości tych dwóch kanałów ?

 

Ja coprawda kanałów sportowych nie oglądam więc nie drażni mnie to tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksele? W moim ostatnim badaniu PS i PSN mają w Vectrze bardzo wysokie bitrate - do ok 6 MB/s (ale to było zanim pojawił się Filmbox Action, jednak już po dodanych 2x TVP Info).

PSN w analogu prawdopodobnie jest zpikselowany, bo sygnał biorą z cyfrówki - u mnie tak robią z TVP1, TVP2 (co ciekawe, tu jest TVP2 HD), Polsat i MTV Dance.

Najczęściej kanały pobierane z cyfrówki są rozciągnięte do 4:3, a jeżeli nie to można rozpoznać po tym, że jak masz ustawione Auto. Szerokość w TV Samsung, kanał nadaje w formacie 16:9 i się nie rozciąga to znaczy że prawdopodobnie leci z cyfrówki. Innym sposobem na rozpoznanie jest włączenie kanału w analogu i po chwili włączenie go w dekoderze. Jeżeli po włączeniu nie usłyszysz ponownie tego samego, to sygnał leci z cyfrówki.

 

W Cyfrowym Polsacie na LED-owym ekranie 32 cali z odległości 3m kanały sportowe Polsatu ogląda się dobrze, są lekkie artefakty na PSN pod logiem, rzadziej na PS. Ale pikseli to raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w momencie dodania 2x TVP Info na tą częstotliwość - bitrate na wszystkich kanałach nieco spadła (nie pomogło nawet usunięcie TVP Info Warszawa). Polsaty Sportowe już nie miały tak wysokiego bitrate jak na samym początku. Filmbox Action ma od 1,4 do 2,5 MB/s bitrate obrazu.

 

Oczywiście, ale wieczorem, jak będę u siebie w domu. Obecnie nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksele? W moim ostatnim badaniu PS i PSN mają w Vectrze bardzo wysokie bitrate - do ok 6 MB/s (ale to było zanim pojawił się Filmbox Action, jednak już po dodanych 2x TVP Info).

PSN w analogu prawdopodobnie jest zpikselowany, bo sygnał biorą z cyfrówki - u mnie tak robią z TVP1, TVP2 (co ciekawe, tu jest TVP2 HD), Polsat i MTV Dance.

Bitrate może być duży ale to nie znaczy że obraz będzie dobry. To co my widzimy u siebie w telewizorach jest już po transkoderach... Jak wpuszczą w kabel po transkoderze skompresowane 1,0 MB/s to potem podanie kanału w pusty multipleks i zwiększenie bitrate jakości nie poprawi. :(

No coś na rzeczy musi być bo jakość PS i PSN to zupełnie inna jakość pomimo zbliżonego bitrate. Podejrzewam że trochę knoci też transponder Polsatu :( a skoro widac róznicę na platformie Polsatu to znaczy że PSN idzie w gorszej jakości od nadawcy a Vectra dodaje swoje.

 

Najczęściej kanały pobierane z cyfrówki są rozciągnięte do 4:3, a jeżeli nie to można rozpoznać po tym, że jak masz ustawione Auto. Szerokość w TV Samsung, kanał nadaje w formacie 16:9 i się nie rozciąga to znaczy że prawdopodobnie leci z cyfrówki.

Może tak być ale nie musi. Wszystko zależy od ustawień tunerów w stacji czołowej a u Vectry nie ma żadnej zasady w tym temacie. Co stacja czołowa to inne ustawienia. Kanały o których piszę nadawane są prawidłowo w 16:9 z sygnałem WSS. OTV Samsung w trybie Auto przełącza się na panoramę i zachowuje właściwe proporcje. Na 100% z DVB-T pobierane jest TVP1 i TVP2 do analogu, także w prawidłowych proporcjach i sygnałem WSS. Obraz jak na analog jest bardzo dobry ( nie jest brana wersja HD tylko SD choć przez kilka dni były wersje TVP1 i 2 HD w analogu:-)).

Ja myślę że gdyby brali PSN z DVB-T do analogu to obraz byłby lepszy - porównywalny z TVP1,2 a niestety daleko mu do niego....

Mam tez mozliwośc porównania jakości PSN z DVB-T po przekonwertowaniu na analog i modulator - no niestety jakość w Vectrze jest znacznie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej rozmowie w sprawie jakości PolsatSN konsultant, po tajnej naradzie stwierdził, że taki sygnał dostają od nadawcy, stwierdził również, że widział i oglądał PSN w Vectrze i powiedział że jest źle...

30 minut rozmowy i tłumaczenie jeden przez drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ofertę sieci kablowych na stronce: http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_sieci_kablowe i dochodzę do wniosku, że po ostatnich zmianach najciekawiej wygląda oferta UPC. Właściwie brak tam tylko Viasatów, ale za to mają pełną ofertę Canal+ HD, Fox HD, Sundance Channel HD i Discovery Historia, już nie mówiąc o Planete+ HD. Z przykrością stwierdzam, że nas przegonili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon dekodery w upc nie mają możliwości ustawienia własnej listy kanałów. Zobacz jak beznadziejnie są poukładane. Nie wspomnę już o nachalnych reklamach vod na każdym możliwym kanale. No i jeszcze cena. Dla 2-3 kanałów nie będę płacił 50 zł więcej. Jeszcze nie tak dawno upc za kanały HD kazało sobie dodatkowo płacić co w vectrze było w ramach abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...