Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś doszło:

TVP Bydgoszcz, TVP Warszawa ( nie było od zeszłego wtorku żadnego TVP Info),ATM Rozrywka, FightBOX, FilmboxAction

Wiara chciała ATM to ma. To nic innego jak Polsat2 i w kablówce szkoda miejsca na coś takiego. Pisałem już do Polsatu by nadać temu kanałowi nazwę Polsat 2 -1 albo poprostu Polsat 3. Odpisali że nie mogą bo koncesja naziemna nie jest własnością Polsatu :-).

 

Ma u was ATM EPG? U mnie jest, ale z jakiegoś innego kanału, pewnie z E!, którego już nie ma... Fightbox jest na 228 a nie jak sugeruje grafika z facebooka na 229, Filmbox Action jest z tego co wiedzę póki co odkodowany. Jakość pozostawia znowu wiele do życzenia...

 

U mnie na jednym dekoderze jest jakieś EPG (błędne) a na drugim nie ma. Oba dekodery są takie same i "wiszą" na tym samym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli te kanały mają zniknąć to powinniśmy w zmian otrzymać inne programy. Co Wy na to?

Popatrz nasza kochana Vectra Cię posłuchała:-). Mamy trzy nowe, dla mnie nieprzydatne programy. Mam nadzieję, że nie oznacza to rezygnacji z dołączenia Foxa.

P.S. jaceknokia- zauważyłem, że zmieniła się Twoja belka z ceną, czyżby dotknęła Cię jakaś podwyżka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku a widziales jakosc tych kanalow? Ja ich nawet do swojej listy nie dodam bo szkoda oczu. Pomijam juz brak epg na tych kanalach lub bledne epg...

 

Ja zrobiłem tak samo.Nie mam pojęcia skąd oni wykopali te kanały ale chyba jeszcze z lat 70,bo w 80 był WHS o dużo lepszej jakości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch ciałem zabrać glos w sprawie tych nowych kanałow Filmbox na kanale Filmbox Action ogladajac wczoraj co jakis czas pikseloza obraz jak z VHS i Vectra ten kanal wciska do płatnych ,przecież to kanal smiec,za darmo nie nadaje się do oglądania.Odpowiedzialni za jakos programow pała.Chcemy kanału FOX SD i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli te kanały mają zniknąć to powinniśmy w zmian otrzymać inne programy. Co Wy na to?

Popatrz nasza kochana Vectra Cię posłuchała:-). Mamy trzy nowe, dla mnie nieprzydatne programy. Mam nadzieję, że nie oznacza to rezygnacji z dołączenia Foxa.

P.S. jaceknokia- zauważyłem, że zmieniła się Twoja belka z ceną, czyżby dotknęła Cię jakaś podwyżka?

 

Cena na belce to cena z umowy. Przez 7 miesięcy było 10zł taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch ciałem zabrać glos w sprawie tych nowych kanałow Filmbox na kanale Filmbox Action ogladajac wczoraj co jakis czas pikseloza obraz jak z VHS i Vectra ten kanal wciska do płatnych ,przecież to kanal smiec,za darmo nie nadaje się do oglądania.Odpowiedzialni za jakos programow pała.Chcemy kanału FOX SD i HD.

 

jak włączali do oferty Filmbox, FilmBox Extra i FilmBox Family tez na początku było beznadziejny odbiór szczególnie Extra teraz jak widzę jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy kanału FOX SD i HD.

Podobne głosy są na facebooku Vectry, ale nasz kochany operator wie lepiej, a najlepiej taniej i stąd dołączenie takich, a nie innych "śmieciowych" kanałów.

Ja z oferty Vectry oglądam głównie Canal+, HBO, Ale Kino, TVP Kultura, Viasat Nature/History HD i History SD, Travel Channel SD i HD, Polsat Sport i Extra HD, Orange Sport, Eurosport 2(niedługo HD), Da Vinci Learning i czasem muzyczne Rebel, Kino Polska Muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w platynie jest i ATM. Po jakimś czasie korzystania z tv cyfrowej Vectry niestety dla mnie też jakość kanałów SD w większości jest tragiczna. Często oglądam BBC Knowledge, z racji Top Gear i moje oczy cierpią :D Na wielu innych kanałach jest podobnie. O dziwo TVN24 który tu wskazywano jako tragiczny wcale mnie aż tak nie przeraża, a i Polsat News nie prezentuje lepszej jakości, ale ktoś tu pisał ostatnio, że jakość tego programu spadła. Kanały HD naprawdę ładne, ale o SD szkoda gadać. Trochę żałuję wyboru Vectry, ale cóż. Póki jeszcze mam pełną ofertę, to chociaż jest co w HD pooglądać, a jak zostanie goła platyna to będzie słabo. Pomęczymy się, chyba że wcześniej dadzą możliwość zerwania umowy, co w Vectrze, z tego co zauważyłem, dzieje się stosunkowo często :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często do was dzwoni Vectra? Ja w przeciągu pierwszej umowy mam już 2 aneks a wczoraj dzwonili z propozycją 40 Mb/s i niewiele brakowało abym się skusił:)

Do mnie wcale. Mało tego, napisałem do nich że chciałbym rozszezyć ofertę i proszę o propozycje z ich strony bo oferta "ze strony internetowej" mnie nie interesuje, do dziś cisza :-).

Pewnie jestem u nich na "czarnej liście" bo to raczej ja do nich piszę a potem Oni oddają kasę :-). Ale to dobrze bo nie lubię takiego nagabywania. Jak jestem czymś zainteresowany to sam znajdę drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w platynie jest i ATM. Po jakimś czasie korzystania z tv cyfrowej Vectry niestety dla mnie też jakość kanałów SD w większości jest tragiczna. Często oglądam BBC Knowledge, z racji Top Gear i moje oczy cierpią :D Na wielu innych kanałach jest podobnie. O dziwo TVN24 który tu wskazywano jako tragiczny wcale mnie aż tak nie przeraża, a i Polsat News nie prezentuje lepszej jakości, ale ktoś tu pisał ostatnio, że jakość tego programu spadła. Kanały HD naprawdę ładne, ale o SD szkoda gadać. Trochę żałuję wyboru Vectry, ale cóż. Póki jeszcze mam pełną ofertę, to chociaż jest co w HD pooglądać, a jak zostanie goła platyna to będzie słabo. Pomęczymy się, chyba że wcześniej dadzą możliwość zerwania umowy, co w Vectrze, z tego co zauważyłem, dzieje się stosunkowo często :D

 

mnie zastanawia jakim kablem macie (Ci co narzekają na jakość) podpięty dekoder do TV czy swoim czy tym od Vectry (z dekodera)? Nie wiem ja co prawda mam mały TV a właściwie monitor wiec może dlatego nie narzekam na jakość

 

Chcemy kanału FOX SD i HD.

Podobne głosy są na facebooku Vectry, ale nasz kochany operator wie lepiej, a najlepiej taniej i stąd dołączenie takich, a nie innych "śmieciowych" kanałów.

Ja z oferty Vectry oglądam głównie Canal+, HBO, Ale Kino, TVP Kultura, Viasat Nature/History HD i History SD, Travel Channel SD i HD, Polsat Sport i Extra HD, Orange Sport, Eurosport 2(niedługo HD), Da Vinci Learning i czasem muzyczne Rebel, Kino Polska Muzyka.

 

Nie przesadzasz trochę Dodali ostatnio Polsat News, Polsat Sport SD i HD, Polsat Sport Extra SD i HD, Polsat Sport News, Ale Kino+ HD, Travel Channel HD, Viasat Nature/History HD, Orange Sport za chwile Eurosport 2 HD czyli właściwie większość tych które wymieniłeś. Też uważam że FilmBox wystarczyłby tylko HD w platynie no i główny FilmBox w złotym no ale tez nie wiem ile osób bierze ten pakiet FilmBox kiedyś czytałem że są lubiane te kanały w Polsce.

Eros to już nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ich kabel hdmi, ale szczerze wątpię żeby to miało aż taki wpływ na jakość. Na małym ekranie może faktycznie nie drażni. Na 32" z odległości około 2 metrów i na 42" z odległości 3 metrów jest słabo. Ale masakrę widać jak się stanie trochę bliżej... Pixele rażą po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek Vectry sypnął się na Fejsie że z oferty zniknie Viasat Explorer. Niestety Vectra nie może przeżyć żeby nie usunąć jakiegoś kanału ze swojej oferty. Rozumiem że z Polski wycofuje się kanał Spice który dzieli czas z Viasat Explorer, więc tak czy inaczej zniknąłby z pseudo sportowego pakietu, ale żeby wyłączać również taki dobry kanał dokumentalny to kolejna głupota gdyńskiego operatora zwłaszcza że 31 grudnia wyłączony zostanie Planete+. Stracimy dwa dobre kanały dokumentalne, a co dostaniemy w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często do was dzwoni Vectra? Ja w przeciągu pierwszej umowy mam już 2 aneks a wczoraj dzwonili z propozycją 40 Mb/s i niewiele brakowało abym się skusił:)

Do mnie w ciagu ostatnich dni kilkukrotnie - a w marcu podpisalem nowy aneks na 24 mce. Najpierw Pani zaproponowala "super oferte" , czyli zwiekszenie predkosci do 40 Mb / s za jedyne 40 PLN dodatkowo na miesiac (+40 PLN jednorazowa aktywacja). Wynikiem moich sceptycznych komentarzy Pani "nagle" w systemie odnalazla korzystniejsza oferte i wychwalajac mnie jakim to jestem skutecznym negocjatorem (myslalem, ze padne w tym momencie ;) ) zaproponowala zwiekszenie predkosci za "jedyne" 20 PLN / mc (+ 40 PLN oplata aktywacyjna).

 

Robienie ludzi w konia i proby banalnego naciagania na cene , a przy ewentualnym "oporze klienta" wspanialomyslne zejscie z oferty - jakims tam cudem w systemie odnalazla sie korzystniejsza oferta - sa to metody ktore podrzednym firmom handlowym i ich przedstawicielom juz nie przystoja. A mowimy tu o jednym z najwiekszych graczy w branzy na terenie kraju.

 

Dodam jeszcze, ze moja zgode na 20 PLN warunkowalem czyms extra - mobilny internet (karta microSim) za 1 PLN - ktory niegdys byl oferowany promocyjnie. Pani nie dala sie przekonac. I ja rowniez przekonac sie do "mega" oferty nie dalem. Glownie pewnie dlatego, ze choc 40 mbitow brzmi kuszaco, to metoda rozmowy jaka przyjela konsultantka (zapewne jest to typowa strategia sugerowana przez Kierownictwo) byla nieakceptowalna.

 

Niewrazliwa byla Pani rowniez na moje argumenty zwiazane ze Swiateczna Promocja w ktorej dodaja dla nowych abonentow xbox'y, tablety itp za symboliczne 1 PLN. Traktowanie stalych klientow wzbudza moja niechec, Vectra jest totalnie nastawiona na pozyskiwanie nowych - stad te gadzety. A ci ktorzy juz podpisali umowy i niekiedy maja rozbudowane uslugi sa zostawieni nieco sami sobie.

 

Moja oferta mobilnego internetu vs nowy xbox dla nowego klienta ? Kosztowo nie wierze , ze mobilny net gorzej sie kalkuluje dla Vectry przy pozyskaniu Nowej Umowy niz xbox z kinect. Zwyczajnie olewka ze strony dostawcy uslug bedaca efektem przyjetej strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co udało wam się uzyskać za składana reklamacje za zła jakość obrazu .Mi za każdy miesiąc zlej jakości obrazu zaproponowano po 2 zl przy platynie .Dwa razy już była składana reklamacja i 2 razy uznana

 

Tak. W okresie maj- sierpień składałem kilkukrotnie reklamacje. Wszystkie rozpatrzono pozytywnie i oddano kasę równowartości 3 miesięcznych abonamentów (platyna).

2 zł to sobie z Ciebie zakpili poprostu.

 

[

mnie zastanawia jakim kablem macie (Ci co narzekają na jakość) podpięty dekoder do TV czy swoim czy tym od Vectry (z dekodera)? Nie wiem ja co prawda mam mały TV a właściwie monitor wiec może dlatego nie narzekam na jakość

W przypadku nadmiernej kompresji i spadku jakości z tego tytułu rodzaj kabla nie ma znaczenia. Piksele będzie widać tak w przekazie analogowym (podłączenie przez SCART) jak i cyfrowym (podłączenie przez HDMI). Nie ma co wierzyć w cuda że lepszy (czytaj droższy) kabel HDMI cudownie sprawi że znikną piksele. Takie rzeczy tylko w sklepach sprzedających kable :-). Tak samo jest z kablem antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate nowych kanałów: ATM Rozrywka: 386 MHz (paczka, na której jest np. 4Fun.TV, Tele 5 czy RBL.TV), QAM 256, bitrate 1,9-2,8 MB/s, rozdzielczość 704x576, dźwięk 192 KB/s

Fightbox: 410 MHz (paczka, która zawiera m.in VH1 Polska), QAM 256, bitrate 1,6-2,9 MB/s, rozdzielczość 704x576, dźwięk 128 KB/s

Filmbox Action: 434 MHz (paczka z 2x TVP Info, nowymi Polsatami), QAM 256, bitrate 1,4-2,5 MB/s, rozdzielczość 704x576, dźwięk 192 KB/s

 

U mnie nadal Filmbox Action jest odkodowany - Pakiet Złoty Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...