Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wprowadzili tv cyfrową w moim mieście i dzisiaj poszedłem do BOK. Oczywiście zgodnie z tym, co ktoś już wcześniej pisał, Pan z BOK stwierdził, że u niego nic nie ugram i jeszcze mi powiedział, że nie mam też co wypowiadać umowy, bo i tak nie zaproponują nic ciekawego, a najwyżej mogą zaoferować dodatkową usługę, typu internet mobilny (płatną dodatkowo). Gdy to usłyszałem, stwierdziłem, że nie ma sensu dalej dyskutować. Teraz mam pytanie. Umowa kończy mi się w marcu, więc wypowiedzieć ją będę mógł dopiero w lutym, a nie chciałbym do tego czasu pozostawać z analogiem, więc jak myślicie, czy zgłoszenie się teraz do Vectry i po prostu telefoniczna negocjacja na zasadzie 'za 2 miesiące będę mógł wypowiedzieć umowę i zrobię to, bo oferta mnie nie satysfakcjonuję chyba, ze dacie mi dzierżawę dekodera i multiroom gratis" ma sens? Czy jestem skazany na czekanie do lutego? Z tą dzierżawą i multiroomem to takie losowe wymagania, bo pewnie dwóch takich obniżek nie da się wywalczyć przy pierwszej umowie na tv cyfrową... Chociaż za swoją kartę przetargową uważam to, że od początku istnienia w tym mieście Vectry jestem jej abonentem, obecnie płace za 3 usługi i chcę zakupić pakiet VIP, więc dla nich powinno być lepiej dać mi zniżki i żebym płacił te 184 zł niż nie dać i wtedy wezmę tańszy pakiet albo w ogóle wypowiem umowę i pójdę do jakiejś platformy. I druga kwestia, czy w tej sprawie mam wypełnić formularz kontaktowy "Sprzedaż" i tam "Oferty promocyjne" czy "Inne"? Numer ewidencyjny znajdę na rachunku, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka dni temu, że ostatnio otrzymałem fakturę na wyższą kwotę niż zawsze... zgodnie z sugestią skontaktowałem się BOK

i dzisiaj dostałem taką odpowiedź:

 

"Uprzejmie informuję, iż z dniem 01.10.2012 wprowadziliśmy podwyżke opłat o kwotę 5,40. Zmienuiono takż eRegulamin Świadczenia Usług oraz Cennik. Podwyżka spowodowana jest wzrostem kosztów działalności firmy Vectra. Pragnę nadmienić, iż, zgodnie z Regulamine Świadczenia Usług, mamy prawo maksymalnie dwa razy w roku dokonac podwyżki. Informacje o powyższych zmianach były wysyłane do klientów w miesiącu sierpniu 2012. Pragnę zaznaczyć, iż z dniem 01.10.2012 wprowadzi;liśmy także opłatę za dostęp do DTV, która jest opłatą za dekoder. Opłata ta znajduje się w nowym cenniku."

 

ech, zastanawiam się tylko gdzie się podział ten list od nich... kluczyk do skrzynki mam tylko ja, więc nikt nie mógł wyjąć listu - a jestem na 100%, że nic od nich nie dostałem.

No cóż, skończy się umowa i pewnie powiem "papa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standard w Vectrze że nie powiadamiają o podwyżce. Ja bym to reklamował jeśli rzeczywiście nie dostałeś powiadomienia. Każdy operator ma obowiązek powiadomić o podwyżce z odpowiednim wyprzedzeniem a Ty ma czas aby wypowiedzieć umowę jeśli się nie zgadzasz.

Dwa lata temu miałem identyczny przypadek. Wcisnęli mi podwyżkę bez powiadamiania ( dokładnie 2,14 PLN). Sprawa zakończyła się wygraną i anulowaniem podwyżki, ale kosztowało to trochę czasu i wymiany korespondencji reklamacyjnych, straszeniem zerwaniem umowy z winy operatora oraz gotowością spotkania się w sądzie. Tu wcale nie chodziło o pieniądze ale o zasady i przestrzeganie regulaminu.

Potem Vectra przepraszała że to wina poddostawcy który nie dostarczył przesyłki itp. itd... no tak tylko co mnie to wszystko obchodzi.

 

Oczywiście możesz potem Vectrze powiedzieć "papa" tylko u innych jest to samo. Pod tym względem Vectra nie ma konkurencji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wycofują Spice'a Vectra powinna rozważyć likwidację pakietu Sport na ostro a kanały sportowe z tego pakietu wrzucić do Platyny ewentualnie np. Eurosport 2 do Złotego.

Ja bym wolał, żeby zamiast tego przesunęli większość programów sportowych do pakietu Sport na ostro, a cenę platyny/złotego zmniejszyli…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Wszystkie kanały sportowe do pakietu "sport na ostro" a ceny platyny i złotego w dół :-).

Ale tak możemy dyskutować w nieskończoność. Każdy woli coś innego. Rozwiązaniem idealnym byłoby płacenie za każdy kanał oddzielnie. Może kiedyś doczekamy takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem idealnym byłoby płacenie za każdy kanał oddzielnie. Może kiedyś doczekamy takiej możliwości.

Wystarczyłoby podzielić to na pakiety ‒ ogólny, sport, filmowy, dla dzieci, muzyka itd. Każdy wykupuje takie pakiety, które mu pasują i tyle. Ale czuję, że wtedy biznes by się nie domknął, więc pewnie tego nie doczekamy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie ale niezbyt praktyczne. Platforma N kiedyś miała taki podział i przyznam że był to najgorszy wariant z możliwych. Kanały które mnie interesowały wymagały wykupienia niemal wszystkich pakietów co stawiało ofertę na przegranej pozycji bo konkurencja oferowała te same kanały za połowę ceny.

Podam mój przykład.

Kanał TVN Turbo zapewne trafiłby do kanałów sportowych. Mnie kanały sportowe nie interesują ale TVN Turbo chciałbym mieć. Nie wykupię całego pakietu sport dla jednego kanału...

Kanał Mini Mini jest pożądany do tego BBC CBeebies - musiałbym wykupić cały pakiet z bajkami a nie potrzebuję CN, Nickelodeon czy Disney Channel ( Kiepskie kanały nie nadające się dla dzieci).

Więc najlepszym rozwiązaniem będzie kupowanie tylko tych kanałów które chcemy oglądać.

Będzie to miało swoje zalety:

1. Pomniejszymy opłaty za TV.

2. Poprawi się jakość obrazu bo połowa kanałów nie przetrwa konkurencji więc opuszczą transpondery SAT.

 

Może okazać się że to będzie się średnio opłacać dostawcom a i wielu klientów woli zdecydowanie ilość ... im więcej tym lepiej. :-)

Więc zbyt prędko to nie nastąpi ale kiedyś nastąpi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chciałbym pakiet zloty i pakiety tematyczne sport, film, dokument i dzieci - łącznie nadal nazywany platyną pakiet sport to dzisiejszy pakiet Sport na ostro bez Viasat Explorer. Pakiet film na bazie pakietu FilmBox do tego dodać ze złotego FilmBox i Comedy Central Family (w zamian za to FOX SD I HD w złotym) z platyny tematyczne AXN, Fox Life, Ale Kino (SD i HD) dodać Universal, SciFi, MGM HD, Wojna i pokój, Sundence Channel. Kanały zagraniczne z platyny oraz takie jak Polsat News czy Cafe oraz BBC do złotego, Disney XD w pakiecie dla dzieci. No i stworzyłbym pakiet srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuję rynek platform cyfrowych w Polsce i coraz bardziej cieszę się, że posiadam Vectrę. Teraz ta niby najtańsza opcja na rynku wprowadziła około 20 nowych kanałów, pełna oferta z multiroom kosztuje ok. 95 zł, a braki są ogromne, do tego trzeba doliczyć internet. Podobnie sytuacja przedstawia się w platformach oczekujących na fuzję. Jak już wcześniej wspomniałem niecierpliwie czekam na pełną ofertę Canal+ w HD oraz Fox HD i to mi w zupełności wystarczy. Po dokupieniu opcji HBO będę płacił niecałe 160 zł za praktycznie wszystkie potrzebne mi kanały. Także nie jest źle, pytanie tylko ile Vectra każe mi czekać na 3 w/w przeze mnie kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w sumie z jednej strony psioczę na Vectrę za tą fatalną jakość obrazu, z drugiej strony jednak się cieszę, że ją posiadam, bo w sumie nie ma zbytnio kandydatów na zastąpienie. Gdyby dodali FOX HD i AXN HD, oferta programowa by mnie w 100% zadowalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak sobie marzymy co vectra powinna dodać to mi brakuje pełnej paczki C+ w HD. Jakość tv cyfrowej u mnie uległa poprawie i w tej chwili nie widzę różnicy w stosunku do UPC. Z ciekawości dzwoniłem do konkurencji i zapytałem o pakiet podobny do tego co mam w vectrze i różnica w cenie była naprawdę spora z korzyścią dla vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakosc jest naprawde fatalna

 

To prawda. Niektóre kanały jeszcze niedomagają i gorzej je widać w Vectrze niż na satelicie ale trzeba przyznać że sporo się poprawiło i nadal poprawia. Ostatnio zauważyłem poprawę na BBC CBeebies oraz kanałach TVN24 i TVN Meteo.

Ostatnio porównywałem jakość Polsat News z Vectry i z platformy-matki tego kanału. Nie zauważyłem róznic na minus w Vectrze. Jeszcze ich trochę trzeba "pocisnąć" to poprawią pozostałe kanały :-).

 

Moi znajomi posiadający platformy nowej generacji oglądają się już w stronę Vectry (rok temu odeszli skuszeni promocjami, kanałami HD a Vectra była tylko analogowa). Teraz promocje się skończyły a kieszeń drenują rzeczwiste kwoty na rachunkach to okazuje się że jakość HD już tak nie cieszy a kanałów jakoś mało "a i tak nie ma co oglądać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytanek odnośnie cyfrowej vectry

 

Obecnie posiadam jakiś bardzo stary pakiet analogowy z bardzo starej umowy, który jest kompletnie nie opłacalny.

 

Zastanawiam się nad zmianą na cyfrowy pakiet złoty. Z tego co widze jest w cenie 35+10 za dekoder sd czyli bardziej opłacalny niż to co teraz posiadam

Mam pytanie odnośnie multiroomu. Ile wynosi opłata za jeden dodatkowy telewizor miesięcznie? Dobrze wyczytałem, że 5zł ?

Czyli całkowita opłata miesięczna wynosiła by 50zł za dwa tv?

 

I pytanie czy można liczyć na jakiś rabat jeśli jest się wieloletnim klientem vectry? Sami z ciebie gotowi coś przyznać czy trzeba to z nich 'wydusić' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rabaty, to Vectra najchętniejsza jest dla nowych klientów :) Generalnie im dłuższy masz u nich staż, tym mniej Ci przysługuje. Do niedawna multiroom za dekoder SD kosztował dodatkowo właśnie 5zł miesięcznie, więc pewnie dobrze przeczytałeś, za dekoder HD z PVR płaci się trochę ponad 10żł/mies. Myślę, że to i tak nie wygórowana cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet nie jest najgorszy, chociaż czasem pojawiają się krótkotrwałe przerwy - z reguły następują one równocześnie z przerwą w dostawie cyfrowego sygnału tv, bowiem zdaje się, że za wszystko odpowiada jeden światłowód. Co do multiroomu, trzeba liczyć się także z dwiema opłatami aktywacyjnymi - za właściwy dekoder, jak również dodatkowo za drugi. Ostatnio wymieniałem dekoder SD (Technisat - nie pamiętam modelu), który już trochę świrował ze starości, na ADB 5830CDX z PVR (aktywacja bodajże 149zł), z którego jestem bardzo zadowolony, bowiem jest dużo żwawszy od swoich poprzedników (a jednego z nich także posiadam) sprzęt. Aha, w przypadku multiroomu można wziąć dodatkowo tylko jeden dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niedługo od nich internet, bo od początku tego miesiąca, ale nie brałbym w ciemno - u mnie w budynku sąsiedzi, jak i inni, co mieszkają w okolicy (w sumie z dalszej okolicy również) nie narzekają na internet - łącze jest prawie cały czas (jak wyżej napisano, nie ma telewizji najczęściej nie ma też internetu i na odwrót. Osobiście mam opcję 40Mbps i niestety się nie załapałem na nocne podwojenie transferu (gdy przeglądałem miesiąc przed, ta opcja była normalnie u każdego, teraz karzą sobie dopłacać 5zł, chłop przy biurku wprowadził w błąd, ale nie będę się szarpał) i cały czas prędkość oscyluje w tych granicach (speedtest pokazuje 36-38Mbps, podczas pobierania nie osiągam więcej niż 4,64MB/s).

 

Co do tego ich routera - skrojony rzeczywiście jest i to, że nie mogę pogrzebać w ustawieniach mnie boli, ale nie jest to must have dla mnie, tak więc nie kupuję nic. Jak masz w domu więcej urządzeń to w moim przypadku z powodzeniem działają trzy urządzenia po WiFi i jedno po kablu, wbrew temu, co wyczytywałem (że po WiFi max. 2 urządzenia). Hasło nie powiem, że należy do trudnych, ale zdecydowanie trudniejsze niż wcześniejsze imię i nazwisko tego, na kogo jest podpisana umowa.

 

Żeby nie było, że nie o telewizji - w dekoderze jest taki przycisk App, tam gdzieś w menu można wygrzebać Gry - ktoś wie, czy i kiedy będzie to działać? Albo już działa, ale trzeba coś zrobić/wykupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...