Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A ten co gotuje, Kuchnia Śląska czy jakoś tak, to już też nie leci?

 

Przez długi czas leciały powtórki, a niedawno zauważyłem że pan Rączka przeszedł do TVP Katowice.

 

 

Abstra[beep]ąc od jakości nadawanych na nim programów to wydaje mi się, że co najmniej równie dobra jakość jest na TVP HD(inna kwestia to pytanie o potrzebę utrzymywania tego kanału, kiedy są już TVP1 i TVP2 HD- ja wolałbym TVP Sport HD) oraz TVN HD, a z kanałów premium Canal+ HD.

Mam pytanie do posiadaczy opcji HBO HD- jak z jakością, bo w N-ce fatalnie i czy HBO SD jest już nadawany w formacie 16/9?

 

TVP HD jest chyba rozpowszechniany na zasadzie kanału płatnego. Przy obecności TVP1 i TVP2 HD obawiam się, że w takiej formie stacja może być wkrótce usuwana z pakietów, choć wolałbym żeby została jak najdłużej. Faktycznie - jakość jest bardzo dobra (lepsza niż na 1,2 HD), emituje seriale TVP z opóźnieniem kilkugodzinnym, więc jak się przegapi coś na JEdynce czy Dwójce to TVP służy pomocą. Podejrzewam, że mogą się tam pojawiają wkrótce bardziej ekskluzywne treści (3D, prapremiery filmów). Kiedyś emitowali na żywo futbol amerykański...

 

 

Jeżeli chodzi o HBO - wersja SD jest już w 16:9. Vectra chyba korzysta z przekazu światłowodowego, więc jakość jest możliwie najwyższa chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten TVP Seriale to tragedia we wtorek ogladałem Siła wyższa było nawet OK, dzien później Paradoks problemy z glosem w pewnym momencie nawet jego brak i stopowanie obrazu a teraz głos wyprzedza obraz.. Ale w środę jeszcze mi net nawalał to wyzywałem na Vectra chyba po raz pierwszy odkąd mam. A problemy są odkąd sygnał jest z Zabrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBS Drama to pewnie będzie dramat :-) Jeśli to rodem z Ameryki do zapewne znowu zobaczymy powrótki powtórek co to już na wszystkich kanałach było merytorycznie blisko asfaltu lub znacznie poniżej. Ja jestem za usunięciem wszystkich dzisiejszych kanałów z napisem "Zone" ze względu na marną jakość merytoryczną i techniczną. One zajmuja tylko miejsce w kablu (podobno dobro rzadkie?). Przy tej okazji zwolni się też miejsce w transportach Vectry i poprawi jakość pozostałych kanałów.

W zamian za smieciowe "zone" zostawiłbym w nowym osobnym transporcie nieporównywalnie lepsze merytorycznie i jakościowo kanały ze znaczkiem "+" które Vectra planuje wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam niech stracę, napiszę coś pozytywnego! Dzisiaj wykonałem tel. do UPC, żeby dowiedzieć się ile musiałbym płacić za te kanały i usługi, które mam w Vectrze. Okazało się, że to nie jest konkurencja, przynajmniej cenowa. Za dokładnie te same usługi, czyli pvr, pakiet MaxHD, wifi, Canal+HD i multiroom(w cenie 25 zł!!!) musiałbym zapłacić 166 zł, czyli prawie 40 zł więcej niż w Vectrze! Kolejny punkt dla Vectry!

He he u mnie różnica to nawet 50 zł na korzyść vectry. Napisałem to na innym forum to nagle odezwali się obrońcy upc, że vectra jest droższa itp. Widocznie jesteśmy wybrańcami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Zone Europa marna jakość ? Dzisiejsza ramówka: Jesus Christ Superstar, Tysiące mil samotności, Depresja gangstera, kto nie widział tych filmów gorąco polecam. Nie będzie zawiedziony... Pozostałe kanały z grupy Zone do śmietnika... :)

 

Zone Europa to wyjątek potwierdzający regułę :-). Jedynie on może zostać. Reszta to zapchajdziury zabierające tylko bitrate :-).

Przez 10 lat posiadania kablówki nigdy nie oglądałem żadnego z tych kanałów dłużej niż 20 sekund a Europy nie było w analogu :-).

 

He he u mnie różnica to nawet 50 zł na korzyść vectry. Napisałem to na innym forum to nagle odezwali się obrońcy upc, że vectra jest droższa itp. Widocznie jesteśmy wybrańcami:)

Napewno tak. Niska oferta cenowa Vectry idzie w parze z niską jakością techniczną oferty telewizyjnej i żenująco niską jakością obsługi klienta. Bardzo kiepska jakość obrazu po majowej modernizacji TV cyfrowej niespotykana u żadnego innego dostawcy, ciągłe problemy z zanikaniem programów i błąd E8 to standard wliczony w cenę.

Jeśli porównamy ofertę Vectry z dużymi konkurentami jak Multimedia czy UPC to wypada ona relatywnie dobrze. Jeśli zaś porównamy ceny Vectry i małych osiedlowych, spółdzielczych sieci kablowych to już nie wygląda to tak korzystnie. Takie porównanie pokazuje jaką różnicę płaci się będąc abonentem molocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak. Niska oferta cenowa Vectry idzie w parze z niską jakością techniczną oferty telewizyjnej i żenująco niską jakością obsługi klienta. Bardzo kiepska jakość obrazu po majowej modernizacji TV cyfrowej niespotykana u żadnego innego dostawcy, ciągłe problemy z zanikaniem programów i błąd E8 to standard wliczony w cenę.

Jeśli porównamy ofertę Vectry z dużymi konkurentami jak Multimedia czy UPC to wypada ona relatywnie dobrze. Jeśli zaś porównamy ceny Vectry i małych osiedlowych, spółdzielczych sieci kablowych to już nie wygląda to tak korzystnie. Takie porównanie pokazuje jaką różnicę płaci się będąc abonentem molocha.[/url]

Osobiście nie narzekam na obsługę, nie wiem, o co chodzi. Zanikanie problemów czy ja wiem, kilka razy zanikło to fakt, nie wiem jak w innych kablówkach bo w sumie u mnie nic innego nie ma - więc tym bardziej skoro nie ma konkurencji za wielkiej w dostarczaniu telewizji po kablu, to mogli by sobie bardziej pozwolić, bo w końcu nie przejdą gdzie indziej, bo nie ma bardzo gdzie. W sumie wśród znajomych wszyscy mają Vectrę (albo satelitarną, ale kto ma możliwość po kablu, to bierze po kablu), UPC jest jeszcze ale z dostępnością beznadziejnie. Nikt nie narzeka, czasem kanały zanikają, E8 swojego czasu się nagminnie pojawiało, ale poprawili i jest OK, zdarzy się jeszcze, że wyskoczy ale to na chwilkę, więc mogę przeżyć. Jedynie co ostatnio zaczęło znikać to Travel Channel HD.

 

Jakość niektórych kanałów jest zacna, a niektórych rzeczywiście beznadziejna jak Orange Sport - ciekawi mnie jak to wygląda z innymi kanałami typu 13th Street Channel czy Sport Klub, bo tam jakość leży i kwiczy, nie mam porównania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Polsaty i Sportklub się tną, co chwilę ginie obraz i wyskakuje błąd..

 

Na dodatek jakość techniczna wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nawet na C+ Sport słynącym z dobrej jakości widać bardzo wyraźną kompresję.. O innych kanałach nie wspominając. PS News nie dość, że pikseloza, to jeszcze co chwilę obraz jakby w zwolnionym tempie, coś jakby zakłócenia, zbyt duży BER. No i jeszcze teraz ginie obraz co chwilę.

 

I taki syf leci z centrali. Bo w "mierniku sygnału" jakość cały czas 100%, a siła około 50%.

 

Te wszystkie problemy są śmieszne. Gorzej, że nam - abonentom - nie do śmiechu, kiedy przychodzi rachunek za taką kaszanę. Zastanawiam się, czy warto pisać skargi, składać reklamacje.. przecież tego się nie da oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki syf leci z centrali. Bo w "mierniku sygnału" jakość cały czas 100%, a siła około 50%.

 

Te wszystkie problemy są śmieszne. Gorzej, że nam - abonentom - nie do śmiechu, kiedy przychodzi rachunek za taką kaszanę. Zastanawiam się, czy warto pisać skargi, składać reklamacje.. przecież tego się nie da oglądać.

6 dni było w miarę. Teraz znowu problemy :-)

Jak najbardziej warto. Jesli nic nie zgłaszasz nie składasz reklamacji to znaczy że jesteś zadowolony i że taka jakość ci odpowiada.

Jeśli zgłosisz dziś skargę na zacinanie obrazu a za kilka dni reklamację otrzymasz zwrot abonamentu + karę za każdy dzień braku dostępu do usługi. Zacinanie się kanałów = brak dostępu do usługi a to znaczy że za każdy taki dzień należy się zwrot abonamentu + kara którą płaci Vectra.

Jeśłi tego nie zgłaszasz to płacisz za [beep] i wierz mi nikogo to nie interesuje czy jesteś zadowolony z usługi czy nie :-).

panowie słuchajcie czy to jest normalne ze u mnie na sd na TVP 1 spada mi poziom z 67 na 65/4 na przy 100% na dolnym?

Nie jest to problem. Słupki mogą trochę pływać. Nienormalne byłoby gdyby skakało ci z 67 na 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgłosisz dziś skargę na zacinanie obrazu a za kilka dni reklamację otrzymasz zwrot abonamentu + karę za każdy dzień braku dostępu do usługi.

 

Rozumiem, że trzeba napisać jakieś oficjalne pisemko, czy wszystko da się zgłosić "na [beep]"? Pytam, bo z tego co wcześniej pisałeś to masz doświadczenie w tych sprawach ;) Zwrócą mi abonament za cały miesiąc? Ile trwają te wszystkie procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie czy wy tez macie w swoich miejscowosciach takie problemy z Zone reality no programu sie nie da ogladać a to głosu nie ma a to czerwona kartka wyskakuje i to nie tylko na tym jednym programie ...

reklamować ?

druga sprawa wczoraj wszystko działało sprawnie dzis na prv nie mam głosu, na analogowym wyjsciu z dekodera działa , sprawdałam drugi dekoder jest ok ... czy to wina kabla ?? pytam bo moze u kogos tez tak jest , zmieniłam kabel tez echo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...