Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja również wczoraj otrzymałem pismo z Vectry, ale wyraźnie zaznaczone jest że nie będzie podwyżki moich abonamentów za usługi. A dodam, że mam platyne , Canal +, 8 Mb.

To nowy cennik obowiązuje tylko na nowo zawierane umowy ??

Blank, można wiedzieć ile płacisz, jaki masz dekoder i czy C+HD?

 

A więc dekoder z tego co pamiętam ( w pracy teraz jestem ) to 5800C, C+ bez HD i opłata 155 zł.

 

Byłem jakis czas temu w BOK i kobitka powiedziała, żeby podejść na początku września to uda sie przedłużyć umowę na korzystniejszych warunkach oszczedzając kolo 20 zł i nie tracąc nic z oferty.

Jednak po ostatnim piśmie przestałem w to wierzyć.

Widząc co ma jaceknokia w stopce to sporo przepłacam. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w necie przeczytałem ciekawe spostrzeżenie odnośnie kanałów HD nadawanych w Polsce:

...Kanał "premium" HBO-HD z bitrate niesamowitym obrazu balansującym w zależności od pory od 1,8 do 2,5 mbita (w porywach czasami leci 4,5 - 5 ale to raczej późno wieczorem albo w nocy)

 

Mamy dwa kanały Comedy Central z porażającym o[beep]wem widza (bezmyślnie układana ramówka, obsuwy czasowe +/- 20 min nie raz wiecej, tragiczna niskie bitrate i rozdzielczość w szczególności CCFamily poniżej krytyki, często brak niektórych odcinków z sezonów poszczególnych seriali i td....)

 

Kanał TCM gdzie jeszcze jako taki wygląda znośnie na starych telewizorach SD bo na HD to bardziej przypomina starszą erę VHS

 

Cała gama "super kanałów" typu Axn-HD,Axn Spin-HD, Fox Life HD, Filmbox HD, Cinemaxy 1 i 2 HD z badziewnym bitrate na poziomie 2,5 - 4,5 mbit i z dużą ilością pozycji która jest upscalem z SD...

 

Nowe kanały TVP1-HD i TVP2-HD gdzie poza euro i olimpiadą szło może z max 10 pozycji w jako takim HD...ostatnio rozwaliło mnie jak puścili w TVP1 film Pokój 1408 i na odpowiedniku HD leciał materiał 4/3 z bitrate 4 mbity....

 

Canal+HD,Canal+FilmHD, HBO2-HD,HBO-COMEDY HD tutaj trzeba powiedzieć że jakość bywa różna ale większość ma powyżej 5 czy 6 mbit bitrate, z rodzynkami w postaci pozycji filmowych gdzie bitrate był powyżej 10 mbit i sięgał nawet 13.

 

Canal+SportHD tu trzeba przyznać że jakość przekazów z polskich stadionów jak i lig hiszpańskich, francuskich i ostatnio angielskiej jest bardzo dobra, mecze np na żywo z Anglii lecą po 12 - 13 mbit.

Szkoda tylko że jako drugiego audio nie ma jakiegoś oryginalnego studia komentującego.

 

Kanały z paczki TVN jak TVN-HD i TVN7-HD są dobrej jakości ale powala częstotliwość reklam i różnych zajawek jakiś innych programów co to się nam objawiają w czasie transmisji filmu.

 

Kanały BBC-HD,NGC-HD/Wild-HD jakość dobra

wielki plus za oryginalne drugie audio.

Mogła by być lepsza oferta programowa albo bardziej urozmaicona.

 

AleKinoHD i Planete+HD tutaj mamy totalny

mix jedne materiały lecą w HD inne to SD z upscalem do HD, niestety niekóre filmy na AleKinoHD mają marną jakość nawet jak na SD.

 

można by pisać i pisać...czego my nie mamy a tuż zaraz za granicami mają

 

Ostatnio korespondowałem z technikami firmy

Haenlein-Software (oprogramowanie DVR-Studio HD) mając pewien problem musiałem wysłać parę próbek materiału HD, zrobilem pare sampli z polskich kanałów HD... goście nie wierzyli że mamy takie tragiczne przekazy.

Hmm nie dziwie się...na astrze na kanałach HD jak ZDF, 3sat i tp są bitrate po 11 - 13 mbit.

 

Na koniec BRAWO :brawo: dla ludzi którzy odpowiadają za reklamę pakietów czy kreowanie "jedynie słusznej prawdy" dotyczy to Wszystkich operatorów..."w naszej ofercie 34 kanały HD!"...."w naszej paczce 40 ! kanałów HD!"...a jaka prawda ? raptem z 10 - 13 max a reszta to udawane "HD" delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma, powtarzam NIE MA kanału nadającego obraz HD lub SD zgodnie z technicznymi wymaganiami emisji. Wszystkie kanały cieniują i oszczędzają na przepływności ponieważ przepływność na transponderach SAT kosztuje.

Dlatego SD wygląda jak LD a HD jak SD. HD mozna sobie obejrzeć z płyty BluRay. W telewizji NIE MA.

Najbliżej pożądanych wartości są ogólnie kanały TVP na Astrze oraz kanały grupy TVN,Polsat i Canal+ (mozna znaleźc w necie dokładne pomiary poszczególnych kanałów odbieranych z różnych źródeł).

Reszta nawet "nie stoi" obok parametrów. Nie ma to znaczenia czy kanał jest premium czy nie...

Niestety widzowie za to słono płacą, platformy i kablówki sprzedają się jak ciepłe bułeczki to znaczy że akceptują taką jakość i biznes się kręci.

Tylko co mnie to ... abonenta Vectry której płacę jak za zboże i żądam jakości... to interesuje ?

Kanały w Vectrze jakościowo są jeszcze niżej niż to co dostępne jest na transponderach SAT. Na czym oszczędza Vectra nie wiem. Przepływność w kablu nie kosztuje. Oczywiście jest ogranioczona ale obecnie nie ma potrzeby na tym aż tak oszczędzać.

Gdyby Vectra i inni operatorzy kablowi i satelitarni dbali o jakość wypowiedzieliby umowę kanałom o kiepskiej jakości. To wymusiłoby poprawę jakości przez dostawców albo upadek tych kanałów. Wtedy mielibyśmy rzeczywiście rynek telwizyjny a nie rynek zapchajdziur. Ja jako abonent wolę mieć 30 kanałów w należytej jakości niż 120 czy 150 z których oglądać można 5 bo reszta to morze pikseli.... Niestety jakość kosztuje a Polacy chcą mieć dużo (byle jakich) kanałów i chcą mało płacić... no to mają...

 

Widać "rynek" czyli dostawcy usług mają w nosie jakość bo idą na ilość. Jakość dziś się nie opłaca.

I na co kupować drogie duże i płaskie telewizory ? Bo sąsiad ma ? Na pewno nie do oglądania TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w temacie jakości HD w Polsce widzę trochę tzw. "polaczkowania" czyli ciągłego narzekania i niezadowolenia. Oczywiście, że do ideału wiele brakuje, ale przyjrzyjmy się kanałom HD spoza Polski które możemy oglądać. Chociażby taki Fashion HD - mnie osobiście rzadko kiedy ta stacja zachwyca pod względem jakości. 100% ramówki to audycje własne w postaci relacji z pokazów, a prawdziwe HD to może tylko na logotypie widać. Drugi przykład: MTV Live HD, któego produkcję niedawno przejęli Brytyjczycy (wcześniej odpowiedzialni był polski oddział). Tymczasem kilka dni temu trafiłem na tym kanale na teledysk w pillarboxie! Więc to nie jest tak, że tylko w Polsce jest pseudo HD!

 

A teraz inny temat. Podlinkowałem petycję w sprawie usunięcia kanałów Planete+, Domo+, Kuchnia+ rzecznikowi Vectry. Oto odpowiedź którą otrzymałem:

Szanowni Abonenci Vectry,

Dziękujemy za zainteresowanie telewizyjną ofertą Vectry. Głos Państwa, jako naszych abonentów, jest dla nas najważniejszy, kiedy podejmujemy decyzje o włączaniu i wyłączaniu poszczególnych kanałów. Nie są to decyzje łatwe. Naszym celem jest dostarczać Państwu jak najwięcej programów, które spotkają się z szerszym zainteresowaniem. Z różnych względów, także technicznych, nie jest możliwe włączenie wszystkich dostępnych na polskim rynku propozycji programowych. Dlatego co i raz dokonujemy trudnych wyborów, zwłaszcza kiedy musimy włączając nowe programy wyłączać niektóre inne. Ale zawsze wtedy kierujemy się Państwa preferencjami. Dlatego w najbliższym czasie dołączamy do oferty programy grupy Polsat. Jednocześnie podjęliśmy trudną decyzję o wyłączeniu Planete+, Domo+ i Kuchnia+ uznając, że to optymalny wybór uwzględniający życzenia większości abonentów. Chcielibyśmy podkreślić, że zawsze staramy się, aby w naszej ofercie były kanały z każdej grupy tematycznej. Miłośnicy dokumentów mogą oglądać m.in. takie kanały jak BBC HD, Discovery Channel i programy z grupy National Geographic. W tematyce lifestyle'owej dostępne są TVN Style, Polsat Cafe i BBC Lifestyle.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem informacji o wyłączeniach, dlatego moje pytanie: czy "podjęliśmy trudną decyzję o wyłączeniu Planete+, Domo+ i Kuchnia+" oznacza, że te kanały znikają, czy jeszcze coś? Obiło mi się o uszy, że i AleKino+ się załapało na cięcie. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

AleKino + wycofują z Pakietu Złotego i dodają do Pakietu Platynowego jako AleKino+ HD.

 

Całkowicie z oferty zostaną wycofane Planete+, Kuchnia+, Domo+.

 

Pozostaje do wyjaśnienia czy w/w kanały mogą zostać zastąpione odpowiednikami w wysokiej rozdzielczości.

Do dzisiaj Vectra ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób z Krosna.

Czy nie macie problemu z kanałem Nat Geo Wild? To chyba jedyny kanał, na którym dolny pasek mocy sygnału nie ma 100%. Górny pasek poniżej 50%. Reszta kanałów raczej lekko powyżej 50%.

Instalacja jest po drodze rozdzielona na 2 inne TV (analog), ale chyba tylko ten 1 kanał ma tak zaniżoną moc.

Powinienem interweniować w Vectrze czy raczej kombinować z rozgałęźnikami u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z Krosna, ale postaram się pomóc ;) Ważniejszy od paska poziomu sygnału jest ten od jakości. Nie wiem jaki masz dekoder. Dla przykładu jeśli jest to Technisat to gdy wskaźnik jakości sygnału jest koloru zielonego nie ma większego znaczenia czy wskazuje on 80 czy 100% obraz będzie tak samo dobrze wyglądał ;) Jeśli natomiast jest on koloru żółtego bądź czerwonego to mogą być problemy z odbiorem. Jeżeli te dodatkowe odbiorniki analogowe sam podłączałeś to proponuję samemu najpierw sprawdzić instalację (nie wiem jak technicy Vectry podchodzą do poprawek "samoróbek" - jaka opłata ;) ) . Może ten rozgałęźnik masz "no-name", wtedy lepiej wymienić go na coś markowego. Jeśli natomiast nie manipulowałeś przy instalacji a jakość jest kiepska zgłoś problem technikom z Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób z Krosna.

Czy nie macie problemu z kanałem Nat Geo Wild? To chyba jedyny kanał, na którym dolny pasek mocy sygnału nie ma 100%. Górny pasek poniżej 50%. Reszta kanałów raczej lekko powyżej 50%.

Instalacja jest po drodze rozdzielona na 2 inne TV (analog), ale chyba tylko ten 1 kanał ma tak zaniżoną moc.

Powinienem interweniować w Vectrze czy raczej kombinować z rozgałęźnikami u siebie?

Nat Geo Wild jest w paczce razem z innymi kanałami. U ciebie jest prawdopodobnie tak jak u wszystkich abonentów DTV i kanał ten jest razem z:

Eurosport 2, ESC, Sportklub +, ESPN America, Filmbox Extra, Filmbox Family, Nat Geo Wild, Viasat Explorer, MTV Rocks, Spice, Blue Hustler, Hustler TV, Adult Channel, Private Spice, Daring TV

sprawdz więc w zalezności od tego do których kanałów masz dostęp czy na tych kanałach wskazania sa takie same jak na Nat Geo. Powinno tak być bo ten sam kanał i częstotliwość.

Jeśli pasek siły sygnału jest stabilny ( nie waha się np od 20-60 %) i zawiera się w granicach 50-100% a pasek jakości wskazuje wartość powyżej 80% to jest OK. Jeśli obraz nie zacina się, dzwięk nie dostaje "czkawki" to jest OK.

Oczywiście demontując rozgałęźnik może nieznacznie podniesiesz wskaźnik siły sygnału jednak nie będzie to miało znaczenia na otrzymany na ekranie obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa z Vectrą. Czy jeśli podpiszę nową umowę np. 30 sierpnia na pakiet złoty i zmienię dekoder na HD to będę miał promocyjnie odkodowane wszystkie kanały przez miesiąc czy tylko do ok. 7 września kiedy Vectra prześle uprawnienia ?

Po zmianie dekodera na HD przez miesiąc są odkodowane wszystkie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno składałem wypowiedzenie. Po kilku dniach zadzwoniła do mnie pani z infolinii i zaproponowała przedłużenie na pakiet platynowy za 59zł + PVR gratis i to wszystko bez okresu minimalnego. Wydaje mi się że to dobra propozyja, a może da się coś więcej wynegocjować?

 

Teraz chciałem wziąć drugi dekoder (multiroom) dla dziecka, też PVR. To ma mnie kosztować 198zł za aktywację i instalację oraz 22zł miesięcznie. Ale muszę podpisać zobowiązanie na 2 lata. Ktoś wie, czy da się coś taniej, albo na krótszy okres, lub bez okresu minimalnego?

 

Jak działa multiroom? Czy tak jak w cyfrze, że trzeba latać z kartą zbliżeniową, czy jest to niezależna karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa z Vectrą. Czy jeśli podpiszę nową umowę np. 30 sierpnia na pakiet złoty i zmienię dekoder na HD to będę miał promocyjnie odkodowane wszystkie kanały przez miesiąc czy tylko do ok. 7 września kiedy Vectra prześle uprawnienia ?

Po zmianie dekodera na HD przez miesiąc są odkodowane wszystkie kanały.

 

Jak będziesz miał szczęście to będzie nawet więcej niż miesiąc, u mnie po zmianie dekodera były to - bez kilku dni - dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz więc w zalezności od tego do których kanałów masz dostęp czy na tych kanałach wskazania sa takie same jak na Nat Geo. Powinno tak być bo ten sam kanał i częstotliwość.

Jeśli pasek siły sygnału jest stabilny ( nie waha się np od 20-60 %) i zawiera się w granicach 50-100% a pasek jakości wskazuje wartość powyżej 80% to jest OK. Jeśli obraz nie zacina się, dzwięk nie dostaje "czkawki" to jest OK.

Może wyraziłem się mało precyzyjnie. Sprawdziłem teraz następujące 2 kanały z paczki:

Nat Geo Wild

MTV Rocks

Na obydwu dolny pasek sygnału pokazuje 0%. :( Górny 43-45%. Brak obrazu.

Na wszystkich pozostałych kanałach jest 100% na dolnym pasku.

Czy możliwe, żeby to moja wewnętrzna instalacja tak szczególnie tłumiła tę jedną częstotliwość?

PS. Właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że na tej częstotliwości (562 MHz) nadaje u mnie MUX-2 w DVB-T. Czyżby to to?

PS 2. Czy Vectra nie powinna unikać tych częstotliwości, które pokrywają się z telewizją naziemną w danym regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mozliwe. Przyczyną może być wadliwy rozgałęźnik, uszkodzony kabel, lub "minizwarcie" we wtyczce antenowej przy telewizorze. Miałem dokładnie taki sam przypadek u znajomej - paczka z TVS była niemożliwa do oglądania. Poziom sygnału w okolicach zera a jakośc skakała od 5-100%. Przyczyna - zwarcie we wtyczce TV w jednym z 3 odbiorników.

Przenieś dekoder do innego pokoju i zobacz jak tam odbiera. Przejrzyj wszystkie wtyczki, rozłącz rozgałęźnik i zamień kable miejscami. Problem może być też poza Twoim mieszkaniem.

 

PS2. Powinna unikać ale w praktyce róznie to wygląda. W praktyce jeśli sieć jest szczelna to telewizja naziemna nie powinna zakłócać odbioru kablowego. Nie na tyle żeby uniemożliwić odbiór. Gorzej jeśli ktoś "majstruje" przy sieci i ją rozszczelni (np. stosując byle jakie rozgałęźniki, czy inne "splittery" z plastiku, demontując gniazda nie zapewniając nic w zamian itp...). Wtedy "cuda" mogą się dziać nie tylko u "winowajcy" ale w całym budynku a zakłocenia z zewnątrz bezkarnie mogą wnikać do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej samej częstotliwości co MUX z Vectry nadaje i u Ciebie MUX naziemny to przyczyna raczej na pewno tkwi z nieszczelnej sieci w Twoim mieszkaniu. Sieci kablowe mają coraz więcej usług, a co za tym idzie coraz więcej kanałów jest potrzebnych i czasy kiedy z kanałów "kolizyjnych" z nadajnikami naziemnymi się nie korzystało dawno minęły. Dobrze ekranowane kable, wtyki, rozgałęźniki problemy z przenikaniem sygnału naziemnego do sieci tvk (i wycieki sygnału z sieci tvk na zewnątrz) eliminują w 99% . Teraz w kablu wykorzystuje się nieraz wszystkie kanały od S01 do K69.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej samej częstotliwości co MUX z Vectry nadaje i u Ciebie MUX naziemny to przyczyna raczej na pewno tkwi z nieszczelnej sieci w Twoim mieszkaniu.
No tak, po odłączeniu sumatora, obraz na Nat Geo Wild jest prawidłowy (na standardy Vectry).

Muszę jeszcze tylko dojść do tego dlaczego ten prosty sumator robi taki "syf" skoro żadne z wejść sumatora nie jest podłączone do anteny DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie, dociera do Ciebie silny sygnał tv naziemnej i dostaje się do instalacji przez sumator, mimo braku anteny. Generalnie nie powinieneś podłączać tego sumatora, ponieważ wprowadzałeś do sieci zakłócenia i pół biedy jeżeli szkodziłeś tylko sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...