Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

... Jeżeli Vectra nie wprowadzi kiedyś pełnowartościowego multiroomu, to wróżę analogowi jeszcze dłuuugą przyszłość :)

 

Kilka dni temu serwisant mówił mi podczas wizyty że w najbliższym czasie pojawi się możliwość wzięcia więcej niż dwóch dekoderów na abonenta ale niestety nadal z tym ograniczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nie próbują wywalić Nsport bo od września będzie tam oprócz ligi mistrzów liga europejska, wole to niż jakieś polsaty sport z siatkówką na okrągło i odpadami ekstraklasy Nsport będzie lepszy niż polsat sport, jeśli chcą ruszać jakieś sportowe to niech wywalają eurosporty tam najczęściej leci tenis albo telezakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablu jest dosyć miejsca na planowane kanały i kolejnych kilkanaście o których nawet nie śni się nikomu.

 

Skoro jest tyle miejsca to po co ostatnio poupychali tak kanały SD i po co Vectra tam gdzie ma oferte cyfrową utrzymuje tyle kanałów (ok 50 w zależności od lokalizacji) w analogu? Kogoś kogo stać na pakiet VIP czy wykupienie HBO ewentualnie Canal+ na pewno stać na telewizory z możliwością odbioru programów HD i takie mają więc po co utrzymywać ich odpowiedniki w SD? Vectra zdecydowanie powinna iść w stronę HD a widać że idą bo przy okazji ostatnich zmian zwolnili pod nie aż cztery kanały. Włączyli TVP 1 i 2 w HD czyli mogą włączyć jeszcze od 14 do 18 kanałów HD!

 

Poupychali kanały żeby jeszcze zwiększyć ilość miejsca na dodatkowe usługi takie jak np. VOD.

Analog jest utrzymywany gdyż ponad połowa abonentów Vectry cały czas z niego korzysta. Pozatym jest to dodatkowy atut dla tych którzy mają więcej niż jeden telewizor - a dziś każdy ma. Vectra wie o kilku gniazdach w mieszkaniach i dopuszcza takie rozwiązanie nie pobierając za nie opłat. Pobierając za to opłaty zniechęcaliby do siebie klientów.

Nie można patrzeć przez pryzmat garstki tych co wykupili pakiet VIP i nie ważne jest to kto jaki ma telewizor. Ważne jaki ma dekoder od Vectry.

Wiekszość abonentów pakietów cyfrowych posiada dekodery SD dlatego póki co są i będą dublowane kanały w SD i HD gdyż dekodery SD nie odbierają kanałów HD - jest tylko dzwięk.

Przy obecnej polityce pobierania opłat dekodery SD jeszcze bardzo długo będą w użytku gdyż Vectra bardzo skutecznie zniechęca bardzo wysokimi opłatami wymianę-posiadanie dekodera HD. Znam bardzo wielu abonentów posiadających telewizory Full HD 30-40 cali którzy posiadają dekodery SD.

Dekoder HD to jest bardzo drogi luksus a nie każdy chce-potrzebuje go mieć za 10 zł /mc do abonamentu (dla umowy TV solo w pakiecie złotym).

Dopóki ta polityka się nie zmieni będziemy mieli duble i analogi przez długie lata :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile użytkowników tyle różnych propozycji dodawania/usuwania kanałów.

Wpadłem na pomysł. Może by zrobić tu na forum 2 ankiety:

1) Jakie kanały chciałbyś dodać do oferty Vectry (max 10)

2) Jakie kanały gotów jesteś wyrzucić z oferty Vectry, żeby móc odbierać dodatkowe (max 10)

Oczywiście, żeby ankieta była łatwa do wypełnienia, to przynajmniej w przypadku pytania 2. pasowałoby wszystkie obecne kanały wypisać w ankiecie tak, żeby użytkownik mógł "odptaszkować max 10.

W przypadku pytania 1. też można by wypisać przynajmniej wszystkie brakujące polskojęzyczne wchodzące w skład polskich platform satelitarnych oraz dodać 10 pod nazwą "inne", gdzie użytkownik mógłby dopisać swoje wybory spoza wykazu. Nie wiem jednak, czy forum ma taką funkcjonalność.

A jeśli nie ma, to można to zrobić na specjalnych stronach z ankietami i podpiąć tu linka na tym forum.

Żeby taka ankieta była jednak uczciwa, to pasowałoby ograniczyć użytkowników do nicków obecnie zarejestrowanych, żeby ktoś nie zarejestrował dodatkowo kilkanaście kont i nie głosował.

Ciekaw jestem co by wyszło z takiej ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśnie sytuację z pakietem Canal+. Posiadam go od roku, ale dopiero od niedawna mam nowy telewizor i dekoder HD. Dzisiaj się dowiaduje, że płacę 39,90 i nie mam w tym wersji HD kanałów Canal+. Każą sobie za to płacić dodatkowo. Jak to działa? Czy mam płacić jeszcze więcej czy mogę mieć tylko HD zamiast SD za jedną cenę? Gdyż na ich stronie w pakietach premium jest informacja, że Canal+ 'jest także dostępny w wersji HD', tak jakby to była opcja. Jeśli miałbym płacić jeszcze dodatkowo to jakiś totalny absurd! Oglądanie SD nie jest szczególnie fajne na 37 calach, a jak mam płacić dodatkowo ponad te 40zł za coś, czego nie będę wykorzystywał posiadając wersję HD to już w ogóle rozpusta.

 

Druga sprawa, kolejny absurd, to że wersje HD kanałów, które i tak mam dostępne w pakiecie platynowym (a nie w premium) też są dodatkowo płatne. Np Eurosport - jeden z podstawowych kanałów sportowych - jego wersja HD jest w 'Sport na ostro' Jest to pakiet, w którym interesowałby mnie właśnie tylko Eurosport HD i 2. Po [beep]ę mam jeszcze płacić za jakieś Extreme sports i ESPN gdzie nic nie ma dla mnie?! Z nSport to samo - jest w standardzie, HD nie. Kto to wymyśla?! Mam płacić łącznie prawie 200zł, żeby mieć dodatkowe 2 czy 5 kanałów HD? To chyba sprytna polityka, żeby ludzie brali pakiet VIP, maksymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson moja odp. na ankietę:

1) Polsat Play, Polsat Film, Npremium 1,2,3,4, FOX SD i HD, History SD i HD, AXN HD i AXN Spin HD

2) RTR Planeta (Polsat 2) LTV World (Polsat Film), Pro7 (Polsat Sport), Style (Polsat Play), EWTN (Polsat Cafe), RTPi (Polsat Sport News), France 24 Eng (Polsat News), RTL (FOX), Deutsche Musik Fernsehen (History SD)

 

() w nawiasach moje propozycje podmian

 

Za Canal+ w HD trzeba płacić dodatkowo wszystkie kablówki tak chyba mają

 

Co do pakietu Sport na ostro mnie akurat bardzo odpowiada pakiet sportowy osobny na wzór pakietu Sport HD w CP. Za chwile będziesz tam mieć Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra SD i HD. Platyna byłaby dużo droższa gdyby tam były kanały sportowe, a tak bierzesz albo platynę albo Sport na ostro albo rzeczywiście warto wziąć VIP o ile ktoś chce pakiet C+ i HBO/Cinemax. Ja kiedyś ten VIP pewnie wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kanałów obcojęzycznych zostawiłbym tylko kanały: EuroNews, BBC World, CNN, TV5 Monde, RTL, PRO 7, Deutsche Welle TV, Belsat TV, RTR Planeta czyli do usunięcia byłoby 7 kanałów do usunięcia i zastąpienia ich np. kanałami: France 24 Eng (Polsat Play), France 24 FRANC (Polsat Film), Russia Today (FOX), LTV World (FOX HD), RTPI (NEXT MUSIC HD), Al Jazeera(Discovery Historia), EWTN (History HD)

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Al Jazeera chcesz wyłączać? Za kanał SD trzeba włączyć kanał SD a nie HD. A i na co Ci ten RTL, RTR Planeta a szczególnie Pro7?

 

No to fajnie, że się reklamują że jest 26 albo ile tam programów HD, ale żeby mieć wszystkie to trzeba kupić VIP i/lub wszystkie pakiety premium. A jak mnie interesuje i Canal+ (najlepiej w HD) i Eurosport HD i 2 to muszę płacić jakiś majątek.

A to czemu majątek? złoty + Sport na ostro + C+ - masz full wypas ofertę sportową

 

Mnie tam Sport na ostro nie interesuje mając C+ i złoty już mam spoko ofertę sportowa a od października PS i PSN. Kiedy niby oglądać te kanały sportowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu majątek? złoty + Sport na ostro + C+ - masz full wypas ofertę sportową

100% poparcia, ja mam tę ofertę, płacę stosunkowo niewielkie pieniądze, a po dodaniu kanałów sportowych Polsatu, będę miał dostęp do wszystkich najważniejszych. Jeśli chodzi o programy, które bym wyrzucił to byłoby to TVS SD i HD, Fashion tv SD i HD, kilka zagranicznych, jakieś Mango, Romantiki itd.( podkreślam, że to DLA MNIE niepotrzebne kanały, w tym dwa HD!). Nie zapominajmy o dodaniu kanałów, które mamy w wersji SD, a są już ich odpowiedniki HD, czyli C+ weekend i gol, Ale Kino, Planete. Z nowych kanałów to oczywiście Fox, nPremium i Sundance Channel( wtedy mógłbym z czystym sumieniem porzucić N-kę i kupić Vipa w Vectrze!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson moja odp. na ankietę:

1) Polsat Play, Polsat Film, Npremium 1,2,3,4, FOX SD i HD, History SD i HD, AXN HD i AXN Spin HD

2) RTR Planeta (Polsat 2) LTV World (Polsat Film), Pro7 (Polsat Sport), Style (Polsat Play), EWTN (Polsat Cafe), RTPi (Polsat Sport News), France 24 Eng (Polsat News), RTL (FOX), Deutsche Musik Fernsehen (History SD)

W pełni popieram, za wyjątkiem Polsatu Play.

Powymieniał bym także kanały pochodzące z cyfry na swoje odpowiedniki w wersji HD, chociaż jest to mało prawdopodobne ze względu na masę osób nie używających dekodera HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój panowie z tym wyrzucaniem! Czy jest jakiś ustawowy limit kanałów sportowych, że wejście 5x Polsat Sport musi spowodować usunięcie innych stacji z tego gatunku? Przez ostatnie lata Vectra miała wybrakowaną ofertę sportową (m.in brak TVP HD na MŚ 2010), więc nie będą teraz znowu uszczuplać pakietów.

 

Oczywiście, że coś może wyjść z oferty znowu, ale nie musi to być kanał sportowy. 1 października 2009 uruchomiono pakiet platynowy - wiec może jakimś kanałom z platyny nie przedłużą umowy. Ale naprawdę nie ma sensu gdybać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile użytkowników tyle różnych propozycji dodawania/usuwania kanałów.

 

1) Jakie kanały chciałbyś dodać do oferty Vectry (max 10)

2) Jakie kanały gotów jesteś wyrzucić z oferty Vectry, żeby móc odbierać dodatkowe (max 10)

Skoro wszyscy patrza na czubek swojego nosa to i ja spróboję:

Ad1. Polsat News, Polsat Jim Jam, FOX HD, BBC Knowledge HD, Wojna i Pokój, NPremium, NPremium1, Npremium2, NPremium3,

As2. TVP Sport, N Sport, NSport HD, Eurosport, Eurosport HD, Eurosport2,Orange Sport, Sportclub, Sportclub+, ESPN

 

A tak na serio to taka ankieta nie ma sensu. Ile zadamy pytań tyle otrzymamy odpowiedzi bo każdy preferuje coś innego. Vectra powinna oferować maksymalnie dużo kanałów - więcej niż oferują platformy. Telewizja kablowa ma ta przewagę że nie jest ograniczona źródłem dostawy programu i zapchanym transponderem satelitarnym: może otrzymywać go z różnych satelit czy transponderów a nawet drogą kablową-światłowodem. To jest atut który tylko wystarczy wykorzystać. Dzięki temu może zaoferować najlepszą jakość i najlepszą ofertę programową - mix tego co jest porozrzucane w droższych platformach cyfrowych. Tego należy sie trzymać.

Moim zdaniem dodanie Polsatów Sport nie powinno wiązać się z wyłączeniem jakiegoś innego kanału sportowego i nie powinniśmy wcale w ten sposób podchodzić do tematu. Dodanie każdego kanału nie musi wiązać się z wyłączaniem innego. Era cyfrowa spowodowała że miejsca w kablu jest bardzo dużo tylko trzeba umieć liczyć i dobrze je wykorzystać. Nie jest to łatwe jak ma się ponad sto różnych sieci rozsianych w całym kraju i zbudowanych w różnych standardach ale za to płacimy abonament by otrzymywać najlepszą ofertę tak jakościową jak i programową.

 

Obecnie jakość telewizji mocno kuleje a dodanie nowych kanałów wcale tego nie przysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem dodanie Polsatów Sport nie powinno wiązać się z wyłączeniem jakiegoś innego kanału sportowego i nie powinniśmy wcale w ten sposób podchodzić do tematu. Dodanie każdego kanału nie musi wiązać się z wyłączaniem innego.

 

Oczywiście że dodanie Polsatów nie powinno wiązać się z wyłączeniem innych kanałów, ale chyba mało znasz Vectre. Oni muszą wyjść na swoje. Jeżeli nie podwyższą cen abonamentów to wywalą jakieś kanały. Rządzi ekonomia a nie wolne częstotliwości w kablu...Po drugie wyliczanie kanałów jakie byśmy chcieli nie ma żadnego sensu. Czy jest ktoś taki co chciał taki Bielsat tv? Vectra włącza to co im się opłaca z ekonomicznego punktu widzenia a jak przy okazji są to kanały które chcieli abonenci to mówią: spełniamy wasze życzenia, dajemy więcej a ludzie to kupują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Vectre bardzo dobrze i wiele bojów z nimi przeszedłem. Gdyby nie lokalny BOK dawno przeszedłbym do konkurencji chociażby dla zasady ( ich polityka bywa czasem "dziwna"). Podwyżka abonamentu czeka nas bez względu na to czy coś wyłączą czy nie bo kanały Polsatu do "grube ryby". Dlatego osobiście średnio się z tego cieszę. Mogliby zrobić pakiet "polsaty" i niech sobie zainteresowani płacą dodatkowo. Mnie przy telewizji z Vectry trzyma głównie to że mam bardzo dobej jakości analog w 4 telewizorach i jest tam Mini Mini. Drugim nie bez znaczenia atutem jest to że w cenie którą płacę nigdzie u dostępnej konkurencji nie otrzymam tych kanałów które daje Vectra. Obecna oferta cyfrowa jest dobra bo uzupełnia analog ale długofalowo jest niepraktyczna bo ograniczona do jednego odbiornika a nie tego oczekuję od dostawcy telewizji ( nie potrzebuję 160 kanałow w jednym dekoderze. Wystarczy 30-40 ale w kilku odbiornikach). Co będzie dalej to wszystko w rękach Vectry :-). Oczekuję dostępnego "multiroomu" - dostępności kanałów w całym domu a nie tylko w jednej skrzynce. Jeśli tego nie będzie będę musiał zrobic coś we własnym zakresie :-).

Wiadomo że Vectra to biznes. Dokładać do biznesu nie będą ale atrakcyjność oferty i dobre ceny to podstawa biznesu. Niestety jakość w dzisiejszych czasach przedkładana jest na ilość więc nie ma co liczyć że dla poprawy jakości wywalą połowę kanałów - a przydałoby się.

Obecnie stosunek cena/oferta programowa wypada dobrze (jest dużo i konkurencyjnie) zaś cena/jakość(TV cyfrowej) dostatecznie. Oferta "multiroom" jest żadna bo opłata aktywacyjna to jakiś żart. Dlatego analog trzymają :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze HD nie ma takiej funkcji. To można sprawdzić tylko w dekoderze SD.

Jesli masz dekoder SD wystarczy przycisnąć zielony przycisk. Wyświetli się okno z siłą i poziomem sygnału drugi klik to parametry Audio i Video w tym Bitrate.

W innych dekoderach nie można tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...