Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

To jaki jest teraz plus zawierania umowy na czas okreslony skoro nie ma gwarancji ceny i moga podniesc cztery razy w ciagu dwoch lat ? No chyba ze na bezterminowej w takim przypadku podniesliby szesc razy hehe.

Nie wiem teraz co robic bo zazwyczaj skladalem wypowiedzenie i zawieralem kolejna umowe. W dodatku od jakiegos czasu wydzwamiaja do mnie z Vectry ale nie mam czasu odbierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie widzę sensu zawierać terminowej umowy teraz w Vectrze. Oni nawet twierdzą, że to nie jest zmiana cennika.
Zmieniają cenę ustaloną przy podpisywaniu umowy i twierdzą, że to nie jest zmiana cennika.
Po anulowaniu umowy zostałem na bezterminowej, tam w regulaminie nie ma tej klauzuli inflacyjnej i mi nie podnieśli ceny, została ta co była.
Teoretycznie mogą mi podwyższyć opłaty, ale wtedy muszą zmienić właśnie cennik. Ja na to nie musze wyrazić zgody i się żegnam z nimi bez konsekwencji w następnym miesiącu.
Jak Ci podniosą cenę na umowie terminowej to ich nie obchodzi, że nie wyrażasz na to zgody, bo oni nie traktują tego jako zmianę cennika. Musisz płacić więcej do końca trwania umowy, albo ją zerwać i wtedy dowalą Ci karę umowną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że mogą podnieść teraz o 15 procent i za pół roku znowu o 16 procent mimo że zmiana inflacji to 1%  także sprytnie przezucili cała odpowiedzialność za inflację na klienta. 

 

Jak się nie ma alternatywy jak ja to najlepiej umowa na rok na minimum usług. Wtedy podwyżka tak nie zaboli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doją kasę od ludzi bo musi być na karę dla UOKiK. A ta ich raczej nie ominie, kwestia tylko ile.
Zastanawiam się tylko nad jednym, to już nie pierwsza taka wpadka Vectry i dalej wolą stosować podejrzane metody. Uważam, że więcej wyciągną z ludzi kasy z zaskarżonych metod niż dostają kary i kasa się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek:

 

Ostatnio dostawałem maile o modernizacji sieci i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze ostatnie modernizacje jednak faktycznie coś zmieniły i od teraz w Katowicach są dostępne prędkości 450, 600, 900 i 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nowe dane na szybkie szukanie kanałów?

Była modernizacja sieci, wyłączyli większość analoga, poprzestawiali częstotliwości...

Na szybkim szukaniu mogłem w TV zaktualizować listę kanałów w 5-10 sek, teraz na ustawieniu szukania sieć lub pełne muli po 15 min i dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Tak mnie zaciekawiło to 1200Mb/s. To chyba tylko deklaracja a nie realna prędkość.
Jak uzyskać te 1200Mb/s jak ich urządzenie ma tylko gigabitowe porty?

Nowe komputery mają już karty LAN 2,5Gb. Poza tym routery z wifi6 na 5GHz i 160MHz paśmie bez problemu obsłużą te 1,2Gb/s.

Mówiłem Ci już że wypowiadam każdą podwyżkę. Jak się zbuntują i nie przedłużą mi umowy to pójdę gdzie indziej. Teraz operatorów na pęczki. No i nie muszę mieć 600, starczy mi 150Mb. Wyższe pakiety neta to tylko ściema marketingowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maross napisał(a):

Jak uzyskać te 1200Mb/s jak ich urządzenie ma tylko gigabitowe porty?

Korzystając z internetu na wielu urządzeniach :)

Na tej samej zasadzie działa oferta 2Gbps w Orange, pełna przepustowość jest osiągalna przy użyciu dwóch urządzeń z GbE, ewentualnie jedno na kablu, drugie po WiFi.

Takie oferty mają głównie nieść przekaz marketingowy, a nie realną wartość. W warunkach domowych ciężko uznać łącze >1Gbps za potrzebne :)

Nie wspominając o tym, po światłowodzie, gdzie funkcjonuje GPON dzielisz łączną przepustowość (2.5G DOWN/1.2G UP) pomiędzy dziesiątki klientów (nawet do 128).

W HFC tych klientów na jednej "rurze" może być jeszcze więcej.

W godzinach szczytu bardzo wątpliwe, że wyciągniesz pełną prędkość.

 

47 minut temu, kfm877 napisał(a):

Nowe komputery mają już karty LAN 2,5Gb.

 

Komputer może i ma, ale modem już nie, więc łącze spada do GbE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam teraz z modemów oferuje Vectra, ale np. Sagemcom, który do światłowodu za darmo daje T-Mobile oprócz Wifi 6 ma także jeden port 2,5 giga :).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten od Vectry też jednak ma, kolega mnie zmylił :)

Na ich stronie nie widzę dokładnego modelu, ale ze zdjęcia ofertowego wynika, że do 1.2Gbps dają modem CGA4236, który ma port 2.5G:

https://www.normann-engineering.com/products/product_pdf/cable_modems/technicolor/EN_CGA4236.pdf

 

Także technicznie da się odebrać 1.2Gbps na jednym urządzeniu.

Komu to potrzebne to już inna kwestia :)

 

EDIT: kolejna poprawka, 2.5G port jest opcjonalny w tym modelu, więc pozostaje jeszcze kwestia jaką wersję zamawia operator :)

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maross napisał(a):

Tak mnie zaciekawiło to 1200Mb/s. To chyba tylko deklaracja a nie realna prędkość.
Jak uzyskać te 1200Mb/s jak ich urządzenie ma tylko gigabitowe porty?

 

Najlepiej po wifi :D Ja router z Vectry używam tylko w trybie bridge, a wifi rozgłaszane jest w domu routerem, który w teorii może wyciągnąć ponad 5000mbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lapin napisał(a):
 
Najlepiej po wifi  Ja router z Vectry używam tylko w trybie bridge, 


Raz włączyłem brige to i teraz internetu nie miałem jakiś czas.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co Ci więcej Mb w telewizorze niż 50? Do streamingu 4k i ściągnięcia aktualizacji wystarczy.
Karty lanowe w TV chyba zawsze są FastEthernet, więc nawet na kablu nie poleci więcej niż 100Mb.

https://www.klonex.com.pl/sieci-dostepowe-docsis-hfc/bezprzewodowa-brama-kablowa-voip-cga4236-32x8-docsis-3-1-2x2-ofdm-docsis-3-1-wifi-6/
Modem CGA4236 w Vectrze nie ma ani jednego portu 2,5Gb.

Być może następcą będzie ten modem https://www.klonex.com.pl/sieci-dostepowe-docsis-hfc/modem-kablowy-vantiva-cva4004-2-5gbps-lan-32x8-docsis-3-0-2x2-ofdma-docsis-3-1/
Tyle że on nie ma routera wifi, co nieco komplikuje sytuację. Klient, żeby zachować standardy musiałby kupić swój router z wanem 2,5G, co sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE49MU6452 . Kupiony w 2018 roku. LG OLED C1  z 2021 roku.  Na obu jest to samo.
 
Wg specyfikacji oba mają 802.11ac, więc teoretycznie nie powinno być problemów, by prędkość podchodziła pod 300Mbit.
Telefonem mierzysz prędkość w tym samym miejscu gdzie masz telewizor?
Jak mierzysz prędkość na tv?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...