Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@kfm877: dzięki za wyjaśnienie. No w sumie jest, jak myślałem, czyli technik lokalny nie ma nic do gadania, a za czasów analogu było inaczej. No a anteny przydały się kiedyś do odbioru TVP3 (ta na wschód pod TVP3 Wrocław, ta na północ - pod TVP3 Gorzów Wielkopolski) i późniejszego wpuszczenia tego w analog. Aktualnie (z tego, co pamiętam) w analogu jest tylko TVP3 Gorzów Wielkopolski.

Mimo tego jestem ciekaw, dlaczego w TV cyfrowej na pozycji 103 było TVP Wrocław (a na 139 TVP GW), jak Żary są w woj. lubuskim?

A znasz może powód, dla jakiego typowo lokalne kanały TV (te dostępne pod numerem 140) są nadawane w SD? Ja słyszałem o tym, że lokalna TV z Żar (TV Regionalna) emituje swój program w HD, nawet jest gotowa do takiej emisji, ale Vectra ich nie chce nadawać w HD. Podobnych przypadków w skali kraju może być sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon to zależy od Vectra Media czyli organizacji, która zrzesza wszystkie TV lokalne w ramach emisji programu w sieci Vectra kanał 140.
Zazwyczaj lokalne TV dostają encoder SD i tak nadają do sieci. Po spotkaniu nadawców lokalnych z Vectra Media została poruszona kwestia nadawania w HD, więc nieliczne TV lokalne zostały wyposażone w encoder HD i tak nadają. Ale to obecnie można traktować jako test.
Jeśli chodzi o kanał 138 i 139, to generalnie na tym pierwszym kanale jest regionalna z danego województwa a na drugim z sąsiedniego województwa. Ale czasami jest tak, że sąsiednie są 2, więc wybiera chyba Pani Wojtaszko od programmingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę teraz masz nc+, więc przesiadka na Vectrę będzie dla Ciebie szokująca. Jakość obrazu nigdy nie była mocną stroną tej kablówki, ale obecnie woła o pomstę do nieba. Ja na Twoim miejscu albo kupiłbym internet i został w nc+, albo migrował do UPC oczywiście pod warunkiem uzyskania satysfakcjonującej Cię ceny. Telewizja w Vectrze to porażka.

Witam

Nc+ mam dosyć ładny jest obraz ale co chwilę trzeba z anteną latać chyba wybiorę upc wszystko full bez dekodera mam miejsce na modul CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kiedyś w takich sprawach jak jakość kanałów w kablówkach czy platformach można było liczyć na redakcję SatKuriera... ale te czasy bezpowrotnie mineły... sami się zastanówcie dlaczego. Na portalu w wiadomościach dotyczących plaform czy kablówek tylko same notaki prasowe przepisywane bez większej analizy czy to co serwują im dostawcy to prawda czy zaklinanie rzeczywistości.

Nie twierdzę że mają się zajmować problemami abonentów, nie od tego są ale żeby chociaż nie udawali, że nie ma problemu to już by zmieniło postać rzeczy. Szkoda... czasy kiedy SatKurier był pomocny dla abonentów dawno mineły i już na pewno nie wrócą.

 

Zastanawiam się czy Vectrze naprawdę nie zależy na tym, że mają opinię operatora kablowego z najgorszą jakościa obrazu telewizyjnego... 

 

Dzwoniłem na infolinię, Pan konsultant zaproponował resetowanie dekodera... i jak tu nie bluzgnać.

Edytowane przez whome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy, bo sprzedaż i tak się kręci.

Popytałem parę osób, czy są zadowoleni z usług Vectry (TV) i wszyscy zgodnie są, nie widzą złego obrazu. Takich osób jest sporo - pewnie dlatego, że większość ludzi ma większe problemy w życiu niż jakieś piksele na ekranie ;). Większości tych, którzy narzekają na obraz w Vectrze przyjęła z otwartymi rękoma konkurencja (w tym i mnie). Skoro Vectrze nie zależy na dobrej jakości usług, to mi tym bardziej nie zależało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość znajomych też nie widziała problemu..., do momentu gdy nie zwóciłem im uwagi, gdzie leży problem i teraz się denerwują, że faktycznie obraz im sie sypie na kanałach HD :D. Twierdzą wręcz, że woleli o tym nie wiedzieć bo teraz zwracają uwagę a wcześniej im to nie przeszkadzało bo po prostu nie zwracali na to uwagi :)

Edytowane przez whome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Panowie jestem abonentem NC+ i już wam pisałem macie jakość kanałów HD słabą....

Kilka weekendów w miesiącu mam możliwość oglądania waszej Vectry na TV 55 calowym i taka jakość co wam serwuje wasz operator woła o ...do nieba :/

Kanały typu Teletoon+ HD czy Mini MiniMini+HD to jakaś pomyłka

Dla mnie kolejnym bzdurnym wymysłem jest to że się posiada dostęp do kanału Eurosport w SD a za HD się dodatkowo płaci :crazy:  czytaj "Sport na Ostro" czy jakoś tak...

To jakiś archaiczny pomysł...

Kolejna rzecz która jest zauważalna nie tylko za pewne dla mnie po co tyle kanałów SD jeśli macie ich odpowiedniki w HD??

Masakra jakaś totalna...jak przeglądam epg to pytam teściową czy jej się to podoba taki nieład artystyczny na liście :P;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho kanały dziecięce :) Na tych mi nie zależy :) ale jak się chce obejrzeć przyrodę na BBC Earth albo NG Wild gdzie akurat jest woda albo dużo drzew to to jest śmiech na sali. Wcześniej tego nie było albo nie aż tak jak teraz. Było nawet ok. Te rozsypki obrazu (takie nieostrości) widać bardzo kiedy nastepuje przeskok do innej sceny albo widoku z innej kamery. Wzrok sie męczy od takiego obrazu. Nie żartuję. Ja nie mam już możliwosci skorzystania z innego operatora :(. Sprawa jakości standardów HD to skomlikowana sprawa ale nie wierzę, że nie mozna wprowadzić jakis minimalnych parametrów - wymagań - standardów. Przeciez to co robi Vectra to po prostu gruba przesada...

Edytowane przez whome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pal licho kanały dziecięce :) Na tych mi nie zależy :)

Jak będziesz miał córkę to zapewne się przekonasz że "MY Little Pony" lub "Mija i Ja" w HD o wiele lepiej wygląda niż w SD :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy w dekoderze po części nie leży (chociaż główna przyczyna to upychanie zbyt dużej ilości programów na jednej częstotliwości i to jest niezaprzeczalne).
Byliśmy przecież zdziwieni, gdy podczas awarii pod koniec 2013 r. po podłączeniu kabla antenowego do TV i wyszukaniu kanałów cyfrowych, ich jakość była lepsza z TV niż z dekodera :)
Pytanie brzmi, jakim cudem?

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś około godziny Polsat na 116 i TVN na 114. Telewizor Samsung 40" i moduł CI+. Obraz normalny hd, nie odbiegał jakością od tych w nc+. Być może nie wszystkich kanałów to dotyczy?

Jeśli chodzi o kanały SD to faktycznie katastrofa, jakość 240p...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne praktyki mają... gonić technika bez powodu, Na miejscu tego technika to bym to zlecenie odesłał do konsultanta z komentarzem jak jest taki mądry żeby sam ten dekoder wymienił ;)

Jeszcze nie dzwonił.... Znamy się i wie że ja u[beep]liwy jestem. To nie jego wina, dostaje maila z Gdyni że ma wymienić dekoder to wymienia.... Kasę bierze bo to firma zewnętrzna. Fakturę wystawi i już.

Oglądałem dziś około godziny Polsat na 116 i TVN na 114. Telewizor Samsung 40" i moduł CI+. Obraz normalny hd, nie odbiegał jakością od tych w nc+. Być może nie wszystkich kanałów to dotyczy?

Jeśli chodzi o kanały SD to faktycznie katastrofa, jakość 240p...

A co leciało na nich? Fakty i Słoiki? Obraz statyczny ,mało ruchu i dynamiki....

Wczoraj czy w sobotę na TVP1 HD Skoki RAW AIR to już tak słodko nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...