Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OBWIESZCZENIE MARSZAłKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 18 lutego 2011 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o radiofonii i telewizji

Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) 24) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz [b]mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.[/b]

 

Takie obwieszczenie krąży po internecie. Według niego Polsat MUSI wyemitować w kanale otwartym mecz polskiej drużyny w Lidze Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBWIESZCZENIE MARSZAłKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 18 lutego 2011 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o radiofonii i telewizji

Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) 24) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz [b]mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.[/b]

 

Takie obwieszczenie krąży po internecie. Według niego Polsat MUSI wyemitować w kanale otwartym mecz polskiej drużyny w Lidze Europy.

 

Z tego wynika że nadawca MOŻE nadać mecz w kanale otwartym, ale nie MUSI

Ale z drugiej strony ma być to TYLKO nadane w kanale otawrtym więc POLSAT FUTBOL ODPADA - coś jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.epanstwo.net/prawo/DzU2011043022601

 

W powyższym linku potwierdzenie wiarygodności tego artykułu, jeśli ktoś nie wierzy na słowo (artykuł 20b).

 

 

No chyba, że rzeczywiście to stwierdzenie "Puchar UEFA" to jest ten kruczek, dzięki któremu Polsat meczu Legii w kanale otwartym nie pokaże. Wyłgają się, że o Lidze Europy nic w tym obwieszczeniu napisane nie było... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o Pucharze UEFA, a nie o Lidze Europejskiej czy Lidze Europy.

Prędzej prawo złamało ITI, które nie pokazało meczu Wisły Kraków w kanale otwartym.

Mam nadzieję, że SatKurier taki dociekliwy będzie także od przyszłego sezonu, a w pucharach będą grały przynajmniej cztery polskie drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Europy,to automatyczna kontynuacja P.Uefa,ale w Polsce,przy takich a nie innych układach w instytucjach centralnych,Polsat rzeczywiście się wyłga.Poza tym sama strategia transmisji meczów polskich drużyn jest perfidna.Transmitują tylko mecze domowe,a więc zmniejszają klubom frekwencję na stadionie.Jak już chcieli być tak bezczelnie selektywni,to mogli pokazywać na przemian mecze wyjazdowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z tych przepisów wyraźnie wynika, że mecze Polskich drużyn na poziomie rozgrywek grupowych jak i potem powinny być nadawane w kanale otwartym. Nie wiem, jak ma zamiar z tego wybrnąć Polsat ale nie po to zmieniano przepisy po czasach Wizji TV która miała prawa do meczy Reprezentacji i pokazywała je w kanałach zakodowanych, żeby teraz znowu nie można było zobaczyć meczy Wisły i Legii bez płacenia za abonament danej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia domaga się transmisji w kanale otwartym

 

Wiceprezes Legii Warszawa Leszek Miklas przesłał we wtorek do Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Mariana Kmity pismo, w którym domaga się transmisji meczu Legii z PSV Eindhoven w Lidze Europejskiej w kanale otwartym Grupy Cyfrowego Polsatu. Władze Legii zwróciły uwagę, że obowiązek taki nakładają na posiadacza praw telewizyjnych do rozgrywek UEFA Europa League przepisy Ustawy o radiofonii i telewizji.

 

Całość w poniższym linku

 

http://www.legia.com/www/index.php?akt=25035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety nic to nie dało:

 

- Mecz Legii będzie pokazywany na Polsacie Futbol oraz Polsacie Sport HD. Studio będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00. Na antenie otwartej będą pokazywane spotkania rozgrywane o godzinie 21.05. Pojedynek zespołu z Warszawy będzie pokazywany w TV4 za dwa tygodnie kiedy drużyna Macieja Skorży będzie grała o 21.05. Jutrzejszy mecz z PSV zostanie zaprezentowany widzom w kanale zamkniętym. Pismo pana Miklasa niczego nie zmienia, bo my już ustaliliśmy harmonogram - mówi specjalnie dla Legia.Net rzecznik prasowy Polsatu - Tomasz Matwiejczuk.

 

- Wszelkie decyzje mogą jeszcze zapadać. Pasuje nam harmonogram pokazywania spotkań, który już ustaliliśmy. Uważam, że podjęte przez nas decyzję są dobre, słuszne i w ten sposób będziemy realizować transmisję. Nasi prawnicy tak przeanalizowali wszelkie zapisy, że pokazujemy wszystko zgodnie z prawem. Moja opinia jest opinią stacji i dyrektor Kmita nie musi wypowiadać się na ten temat. Polsat Futbol jest dostępny dla widzów platformy Cyfrowego Polsatu, który dociera do ponad trzech milionów odbiorców, więc wiele osób będzie mogło obejrzeć spotkanie - dodał rzecznik Polsatu.

 

Nie będę komentował, bo nie chcę publicznie obrażać Polsatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M Borek mówi co pan Solorz chce nie jestem specem od prawa ale ustawie wyraźnie jest napisane że w otwartej telewizji muszą puścić mecze a nie mecz

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek mówił o jednym meczu w kontekście licencji,a nie prawa!Co wy mylicie te sprawy.Polsat jak nabywał licencję od UEFY na LE,to miał zaznaczone,że minimum 1 mecz ma być pokazany w paśmie otwartym.Natomiast polskie prawo nakłada na nadawcę dodatkowe obowiązki.Pisze jasno w ustawie,że jeśli jakiś mecz chce nadawca transmitować mecz polskiej drużyny w eur.pucharach,to musi być w paśmie otwartym.Koniec,kropka,i żadne głupie gadanie pana Borka tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie jeszcze sezon. Zobaczycie jak n-ka was potraktuje. Zapewne wy myślicie, że będą lepsi od Polsatu i dadzą wszystkie mecze polskich drużyn w otwartych kanałach :brawo: Trzeba zrozumieć, że Polsat za te prawa zapłacił i teraz chce zarobić. Taki jest rynek i koniec. Muszą pokazać jeden mecz w otwartym-pokazują. Koniec i kropka. Jedyne o co można mieć zastrzeżenia to to, że mogli dać legie w PS albo PSE. No ale zawsze można sobie za 5 złotych kupić transmisje w IPLA. To chyba niedużo w porównaniu z PPV kliczko-adamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą pokazać jeden mecz w otwartym-pokazują. Koniec i kropka.

 

Błąd. Muszą pokazywać wszystkie mecze polskich drużyn w kanale otwartym, bo tak każe polskie prawo. Jeden mecz w kanale otwartym to mogą transmitować w Burkina Faso, gdzie z tego co wiem, nie ma takich przepisów.

 

W świetle obowiązujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej przepisów Polsat łamie prawo. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to proszę podać argumenty.

W tym wypadku należy wnieść zawiadomienie o złamaniu prawa do odpowiednich organów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...