Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkon Ja uważam, że to nie Haaland jest kluczem do sukcesu w Lidze Mistrzów, jeśli mówimy o Manchesterze City, a bardziej rozsądne podejście Guardioli i przede wszystkim nie [beep]zenie się w najważniejszych momentach. Często czytam, że Real wygrał te rozgrywki sezon niezasłużenie, ale ciągle nie rozumiem dlaczego. Możesz grać pięknie, a na końcu i tak wynik jest najważniejszy. Wizualnie byli słabsi, z tym się zgadzam, ale byli w ogólnym rozrachunku mocniejsi, bo strzelali więcej bramek. Moim zdaniem nie da się tak trudnej drabinki przejść na farcie. PSG, Chelsea, City, Liverpool. Arcytrudna droga. Można mieć raz szczęście, ale cztery razy? A druga sprawa jest taka, że krytykowany jest Real za styl, a mało kto mówi o s[beep]zeniu się całej czwórki. Dlaczego nie strzelili więcej bramek od Realu, kto im bronił? I można mówić o stylu, zachwycać się nim, ale koniec końców liczy się ile bramek strzeliłeś. Niby takie oczywiste, a trzeba to ciągle przypominać. Dla mnie niezasłużona wygrana meczu czy jakiegoś turnieju jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy dana drużyna wygrywa po błędach sędziowskich, ale na pewno nie po tym, że mają mniejsze posiadanie piłki i mniej strzałów, bo wtedy ten sport byłby bez sensu. Poza tym, może nie jesteś do końca obiektywny w kwestii Realu, skoro wspominałeś, że kibicujesz Barcy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem. Tak samo jak ogromne szczęście miała Chelsea za Di Matteo. Nikt mi nie powie, że to była najsilniejsza wtedy ekipa, a ich trener to geniusz. Mieli mnóstwo szczęścia, tak samo jak Real w zeszłym sezonie. W tym liczę, że wygra drużyna naprawdę najlepsza. Haaland może być kluczem, bo od bardzo dawna MC nie miało typowej, wysokiej 9. Aguero nie liczę, bo on nawet w kadrze przegrywał z przeciętnym Higuainem. Ja wiem, że to kontrowersyjne opinie, ale obaj Argentyńczycy są mocno przereklamowani.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aandin napisał:

Według forumowych znawców taka ta Bundesliga nędzna  a 4 drużyny wyszły z grup a piąta do LE.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. :) W zeszłym roku w LM play off tylko Bayern, który zresztą odpadł w ćwierćfinale. Tu też dopiero 4 miejsce https://rankingi-sportowe.pl/ranking-uefa/

O tym już lepiej nie wspominać, bo nie pasuje do z góry założonej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiunio Liverpool, który ani nie był mistrzem swojej ligi, ani nie wygrał Ligi Mistrzów xD I City, które zrobiło z siebie po raz kolejny pośmiewisko w tych rozgrywkach.

 

No fajna ta gala Złotej Piłki. Dali ich wyżej, żeby ich pocieszyć, bo nie widzę innego wytłumaczenia. Na całe szczęście to Real zgarnął kolejny triumf w Champions League, a Liverpoolowi i City pozostało płakać i podziwia najlepszy klub w historii piłki nożnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

UCZESTNICY 1/8 FINAŁU LIGI MISTRZÓW 2022/23
1. KOSZYK: SSC Napoli, FC Porto, Bayern Monachium, Tottenham Hotspur, Chelsea FC, Real Madryt, Manchester City oraz SL Benfica
2. KOSZYK: Liverpool FC, Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk, Borussia Dortmund oraz Paris Saint-Germain.

https://www.realmadryt.pl/news/116018-siedmiu-potencjalnych-rywali-realu-madryt-w-1-8-finalu-ligi-mistrzow
Benfica w obecnej formie z kazdym zespolem z 2 koszyka bedzie faworytem, moza za wyjatkiem Liverpoolu jesli ten wroci do dawnej formy.

 

 

Edytowane przez aboutreka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Najważniejsze, że Real Madryt wygrał sezon temu Ligę Mistrzów zasłużenie, bez żadnych kontrowersji. 

 

A co do ligi hiszpańskiej, to faktycznie obecnie nie jest w top 3, ale szybko mogą wrócić na szczyt.

 

Mnie ciekawi czemu liga polska jest tak słaba. Mamy dużo drużyn kompromitujących się w Europie, Raków, Legia czy Lech. Przecież taka liga czeska, czy norweska nas biją na łeb.

Edytowane przez Sajonara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...