Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i sprawiedliwe to nie jest, ale jakoś trzeba zachęcić drużyny do walki w Lidze Europy. Wszyscy znają zasady, to że ktoś sobie odpuszcza LE, a potem płacze, że mu zabrakło punktów do rozstawienia, to jego problem.

Monaco na przykład potrafiło awansować mimo braku rozstawienia i na dodatek nie za dobrego losowania.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF widać nie może pogodzić się z porażką włoskich klubów i pisze najbardziej wymyślne posty próbujące jakoś ratować sytuację. Roma odpadła trudno, jakby byli tacy dobrzy to by sobie poradzili nawet z Porto.

Po pierwsze nie klubów tylko klubu, po drugie to takie myślenie jest bardzo nieobiektywne, bo jak już wczoraj wspominałem czym innym jest grać z klubem ze Szwajcarii, a czym innym z FC Porto. O ile liga portugalska jako całość nie robi na mnie spejclanego wrażenia o tyle wizytówki tej ligi, czyli Porto i Benfica już tak. 

 

 

Rywale klubów Serie A:

2016 - Porto

2015 - Bayer

2014 - Athletic

2013 - PSV

2012 - Braga

2011 - Arsenal 

 

 

Rywale klubów Bundesligi:

2016 - Young Boys

2015 - Lazio

2014 - FC Kopenhaga

2013 - PAOK

2012 - Dynamo Kijów

2011 - Zurich

 

 

Widać różnicę? W takim razie nie dziwcie się, że ktoś tu nie może się z czymś pogodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym Ty się nie możesz pogodzić, kluby z Bundesligi były zwykle rozstawione, to miały łatwiejszych rywali, kluby włoskie wystawiały w LE drugie garnitury przez lata, więc mają za swoje.

Borussia M. ma minimalnie lepszy ranking od Romy, zawdzięcza rozstawienie Szachtarowi i Anderlechtowi, które odpadły w 3 rundzie eliminacji. W losowaniu też miała farta. Zresztą Roma to co pokazała w dwumeczu z Porto, to może jedynie Ajax by potrafiła pokonać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś w ogóle ten dwumecz?

Na pewno nie ogladali...tutaj przecież wszyscy oglądają Multiligi i piec meczow naraz.

 

Roma w dwumeczu pilkarsko byla lepsza. Wystarczy obejrzec 1 polowe meczu na Dragao. Potem czerwo i wiadomo mecz zmienil bieg w druga strone.

 

W rewanżu zbyt zestresowani chyba wyszli, ale Porto nie potrafiło i tak mocno zagrażać bramce Szczęsnego.

Faule ewudentne, wiec czerwa zasluzone. Roma niestety przez Vermaelena, De Rossiego i Emersona s[beep]yla sprawę awansu.

 

Szkoda bo potencjal w zesoole naprawdę duży. Pilkarsko tez sa lepsi od Porto, które jednak nie jest juz taka maszynka jak kilka lat temu.

 

LE w tym roku bardziej mnie interesuje. Roma, Ajax i przede wszystkim Man.Utd wiec mam co tam ogladac ;)

Pozdro @Project_ALF, jeden z nielicznych tu kumatych ktory pisze rzetelnie i ciekawie. Ja doceniam i zawsze chętnie czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i sam się pukałem w czoło jak Roma odpadła z tak słabym zespołem jak Porto, który w poprzednim sezonie Ligi Portugalskiej kompletnie się nie liczył w walce o mistrzostwo. Zwykła kompromitacja i tyle. Dostać trzy zasłużone czerwone kartki w jednym dwumeczu, oni nawet na Ligę Europejską się nie nadają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam to co usunieto - edytowane tak, zeby nie zostalo znow usuniete:

 

1. Alf - Roma byla nierozstawiona a Gladbach bylo rozstawione - dlatego, ze osiagnelo w ciagu 5 lat lepszy wystarczajacy do rozstawienia rezultat uzyskala Borussia, Roma zas nie. Czegos tu jeszcze nie rozumiesz? Do tego dochodzi 20% pkt zdobytych przez dana federacje dla kazdego z klubow - jako ze liga niemiecka jest mocniejsza to Borussia dostala wiekszy bonus  :)

 

2. Alf gada glupoty i wprowadza ludzi w blad - zmieni sie tylko format LM, system naliczaczania pkt pozostanie taki sam.

 

3. Do tego Alf ma problemy z matematyka i zyje w swoim Świecie, naliczajac swoj wlasny, urojony ranking (na jakichs chorych zasadach ktorych nie raczyl opisac), majac pretensje, ze liga wloska ktora osiaga gorsze rezultaty niz niemiecka jest za nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i sam się pukałem w czoło jak Roma odpadła z tak słabym zespołem jak Porto, który w poprzednim sezonie Ligi Portugalskiej kompletnie się nie liczył w walce o mistrzostwo. Zwykła kompromitacja i tyle. Dostać trzy zasłużone czerwone kartki w jednym dwumeczu, oni nawet na Ligę Europejską się nie nadają. :)

To obecne Porto będzie można ocenić za rok, a nie na podstawie tego co Portugalczycy pokazali w zeszłym sezonie. Nowy sezon to nowa historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pobawić się w ''łysego z Uefy'' i wylosować grupy LM. (wiem, że on już nie losuje, ale jest z tego znany :mrgreen:),

 

Oto co mi wyszło:

 

GRUPA A:

Real Madryt, Arsenal, Dynamo Kijów, Besiktas Stambuł

 

GRUPA B:

CSKA Moskwa, Atletico Madryt, Tottenham, Kopenhaga

 

GRUPA C:

PSG, Manchester City, Sporting, Celtic

 

GRUPA D:

Leicester, Porto, PSV, Rostov

 

GRUPA E:

Benfika, Bayer, Basel, Legia Warszawa

 

GRUPA F:

Bayern, Sevilla, Olympique Lyon, Dynamo Zagrzeb

 

GRUPA G:

FC Barcelona, Napoli, Borussia Mönchengladbach, Ludogorets

 

GRUPA H:

Juventus, Borussia Dortmund, Club Brugge, Monaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna grupa dla Legii i polskich kibiców. Nieatrakcyjni i dość wymagający dla Legii rywale. 

 

Legii życzyłbym czegoś takiego:

 

- Real Madryt

- Arsenal

- Club Brugge

- Legia

 

Dwaj atrakcyjni rywale + drużyna z którą można powalczyć o Ligę Europy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił Arsenal bo oni muszą w grupie trafić na Barcelonę żeby jak zwykle dostać lekcję futbolu. Real ma w ostatnich sezonach niesamowitego farta w losowaniach czyli pewnie dostanie najsłabszy zespół ze stolicy Polski i do tego może jakieś Dynamo Kijów czy Brugge żeby kibice wojskowych zaczęli snuć plany na trzecie, a co tam 2 miejsce w grupie!  :mrgreen: City musi dostać Bayern i kulki zostaną odpowiednio zmotywowane do tego żeby te dwa kluby właśnie na siebie trafiły zupełnie przypadkowo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna grupa dla Legii i polskich kibiców. Nieatrakcyjni i dość wymagający dla Legii rywale. 

 

Legii życzyłbym czegoś takiego:

 

- Real Madryt

- Arsenal

- Club Brugge

- Legia

 

Dwaj atrakcyjni rywale + drużyna z którą można powalczyć o Ligę Europy.

To akurat to co ja napisałem to nie było celowe ukladanie, tylko absolutnie ślepy los. Takiej grupy dla Legii osobiście tez bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...