Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Niemca 20€ czy 25€ to nie jest duży wydatek. Dla nas w Polsce już ponad 100zl. Tyle że Niemcy nie chcą wydawać dużo za tv bo mają swoje kanały niekodowane ogólnodostępne a nie jak u nas zakodowane to co w naziemnej tv. 
Większość Niemców płaci abonament radiowo-telewizyjny od tego zacznijmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie włączyłam z ciekawości w VP, a tam logo Bundesliga jakieś rozmyte i obraz nieostry, oczywiście w stosunku do tego co prezentuje DAZN. A prezentuje HD w zakresie Bundesligi, które nie tylko jest lepsze od tego z VP, ale nawet od HD Sky. Aczkolwiek w tych cenach DAZN powinno już dawać UHD.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie Bundesliga do sezonu 2024/25 w Niemczech jest produkowana przez Sportcast, z tym że piątkowe i niedzielne mecze są realizowane przy współpracy z DAZN a sobotnie, wtorkowe i środowe mecze ze Sky Deutschland i tutaj jest różnica o której piszesz .

Mecze Full hd Bundesligi w SKY od paru lat nie grzeszą jakością.

Jedynie te spotkania które są transmitowane w UHD wyglądają naprawdę świetnie.

DAZN natomiast od zeszłego sezonu oferuje super Full hd przy meczach do których posiada prawa.

Różnicę widać gołym okiem.

Nie trzeba się nawet zbytnio przyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał(a):

Aż sobie włączyłam z ciekawości w VP, a tam logo Bundesliga jakieś rozmyte i obraz nieostry, oczywiście w stosunku do tego co prezentuje DAZN. A prezentuje HD w zakresie Bundesligi, które nie tylko jest lepsze od tego z VP, ale nawet od HD Sky. Aczkolwiek w tych cenach DAZN powinno już dawać UHD.

Ja tam nic rozmyte nie miałem. Może zmiana telewizora Ci pomoże? Nie wiem co Ty ciągle z tym DAZN.de wyskakujesz w kontekście Viaplay. Ten serwis jest 3X droższy i ma 3X słabszy kontent od Viaplay dlatego ja wybrałem ten drugi serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena DAZN zależy od sposobu nabycia, ale o tym już było. Ten sam mecz nadawali więc naturalne jest porównanie, a jego powodem była Twoja wypowiedź o rzekomo bardzo dobrej jakości VP.  Efekt braku ostrości wynika z podniesienia rozdzielczości i nie wypełnienia jej dodatkową porcją bitrate, nie bez powodu za przykład podaję DAZN,  bo tak się składa, że Bundesligę mają dopiętą na ostatni guzik pod każdym względem, HD wzorcowe.

PS. Dzięki za radę, ale poprawić odbiór VP mogę jak wymienię 65 cali na 32 cale lub mniejszy, wtedy niedoskonałości nie będą tak widoczne. Łatwiej przełączyć się na inną usługę niż robić technologiczny krok wstecz, ale to już co kto lubi.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał(a):

Ja tam nic rozmyte nie miałem. Może zmiana telewizora Ci pomoże?

Dawno takiej głupoty nie czytałem. Jeżeli dostawca nie potrafi zapewnić dobrej jakości nadawanego streamu to co chcesz uzyskać przez zmianę telewizora? Chyba że tak jak wspomniano wyżej wymiana na mniejszy żeby nie było widać. Rozumiem że do odbioru VP trzeba jeszcze mieć dedykowany telewizor, bo mimo że na innych serwisach nie ma problemów z jakością to w przypadku VP jest za mało? - kolejny absurd.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, opensource napisał(a):

co chcesz uzyskać przez zmianę telewizora?

Jak widać nie ogarniasz tematu ale chcciałeś zabłysnąc. Bebechy w telewizorach znacznie się różnią między sobą i stąd różnice w jakości obrazu. np taki procesor obrazu inny jest w budzetowym telewizorki i tym z wyższej pólki. Stad różnice w jakości obrazu.

Nie twierdzę,ze Viaplay jest idealny ale jednak u jednych działa dobrze a u innych źle. Chyba mi nie wmówisz, że to wina nadawcy?

16 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Cena DAZN zależy od sposobu nabycia

W Viaplay jest dokładnie tak samo. Porównujmy ceny "katalogowe" bez zniżek. 

16 godzin temu, Zuzia napisał(a):

mogę jak wymienię 65 cali na 32 cale lub mniejszy

Ja jakos 32 calowego ani laptopu ani tabletu ( jak niektórzy sugerują)  nie mam i na jakosć obrazu nie narzekam.

Jeszcze raz napiszę,bo niektórzy chyba nie doczytali - DAZN jest trzy razy droższy i ma 3 razy słabszy kontent od Viaplay i tylko niewiele lepsza jakość od Vipalay. Ciekawe kto by go wybrał a kto Vipalay w tych cenach i z tą zawartością?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze to wina nadawcy bo na jednych apkach działa lepiej, na innych gorzej. Kto jest za nie odpowiedzialny? Producent tv? 😂
O procesowaniu obrazu można dyskutować jak sygnał jest odpowiedniej jakości , a nie na poziomie hd ready 

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAZN ma swoje minusy (cena, reklamy), ale i tak stoi dwie klasy wyżej od Viaplay. Stabilność, jakość w tym aplikacji też wyższa. Kto by wybrał DAZN? Fani Bundesligi na przykład, to dla nich zrobili to piękne HD. Podejrzewam, że są tu tacy nawet na forum, bo szukają informacji o zdrapkach więc bywają/pracują też w Niemczech. Jak już porównywać ceny, to przy okazji zarobki, zakup DAZN nawet w cenie regularnej nie rujnuje przeciętnego Niemca, a są wciąż atrakcyjne promocje przez operatorów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe DAZN kupować, w ogóle nie w tym rzecz. Każdy ma swoje preferencje. Wybrałeś VP, bo masz atrakcyjną promocję przez operatora i jakość Ci pasuje, co nie znaczy, że obiektywnie ona jest dobra. Co do ilości.  DAZN ma co ma, bo wynika to z podziału praw na tamtym rynku, daje radę z transmisjami mimo, że przepływność +3 Mbps w stosunku do VP, a też są hitowe spotkania mające ogromną widownię. VP przepłacił by zgarnąć masę praw, ale nie potrafi utrzymać się na naszym rynku, bo biznes nie spina się na tym co sprzedali tanio i hurtowo poprzez operatorów. Nie są też w stanie tego ogromnego kontentu transmitować bez usterek. To są zasadnicze różnice między DAZN, a VP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aandin napisał(a):

Do Ciebie nadal nie dociera, że content w DAZN jest znacznie uboższy niż w Viaplay za to jest znacznie droższy. Pisze Ci to już chyba trzeci raz. Osobiście wybrałem Viaplay. 

Może i jest uboższy, ale prawa znacznie mocniejsze, zbierające większą publikę przed ekrany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał(a):

Do Ciebie nadal nie dociera, że content w DAZN jest znacznie uboższy niż w Viaplay za to jest znacznie droższy. Pisze Ci to już chyba trzeci raz. Osobiście wybrałem Viaplay. 

Zaraz zaraz, mówisz że Bundesliga, Liga Mistrzów, Serie A, Ligue 1, La Liga, pakiet EFL i FA Cup, Liga Narodów, European Qualifiers, NFL(normalnie w pakiecie, nie tylko przez game pass), NBA, MLB, UFC, pakiet EHF w piłce recznej to znacznie uboższy kontent względem Viaplay?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kunkore said:

Zaraz zaraz, mówisz że Bundesliga, Liga Mistrzów, Serie A, Ligue 1, La Liga, pakiet EFL i FA Cup, Liga Narodów, European Qualifiers, NFL(normalnie w pakiecie, nie tylko przez game pass), NBA, MLB, UFC, pakiet EHF w piłce recznej to znacznie uboższy kontent względem Viaplay?

On na niewygodne argumenty nie odpisuje wiec nie liczyłbym na jakaś refleksje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kunkore napisał(a):

Bundesliga, Liga Mistrzów, Serie A, Ligue 1, La Liga, pakiet EFL i FA Cup, Liga Narodów, European Qualifiers, NFL(normalnie w pakiecie, nie tylko przez game pass), NBA, MLB, UFC, pakiet EHF w piłce recznej

Dochodzą jeszcze kanały telewizyjne i to co można na nich zobaczyć: DAZN 1, DAZN 2, DAZN RISE, DAZN FAST, Eurosport 1, Eurosport 2, NBA TV, NFL Network, Red Bull TV, UNBEATEN, MBL Network, SPORTDIGITAL FUSBALL. Na tym ostatnim są między innymi wybrane mecze Ekstraklasy. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...