Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wmawiasz sobie,  że było warto i jeszcze innym próbujesz obrzydzić standardy oglądania tv inne niż ubiegłym wieku xD

Edytowane przez Sentence
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, supersupreme napisał:

a jak ktoś da realne liczby i informacje dostępne dzięki takim portalom jak digitalbitrate to nagle argumentów zaczyna brakować

1080p 50 FPS z kodekiem H.264 przy bitrate 8 Mb/s nie nadaje się na TV o większej przekątnej.  To jest za mało, trzeba podnieść bitrate albo zmienić kodek na wydajniejszy H.265. 

A na TV 65 cali widać wszelkie niedoskonałości obrazu.

 

Powiedzcie mi lepiej co tam warto sprawdzić, jest sporo kategorii, niektóre rzeczy mają ograniczenie wiekowe (trzeba podać jakiś pin). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia no to w tym momencie napisałaś, że 95% kanałów z satelity poza tak naprawdę polsat sport premium nie nadaje się też do oglądania bo przecietnie nadaje w 4-6 mbps w h264... jakoś narzekań jednak nie widze za dużo..

nsport+ średnio 4.9 mbps

eurosport 2 3.9 mbps

tvn hd 5.4

canal+ film 4.1

hbo hd 2.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Umek napisał:

Rzecz której nie chcesz zrozumieć to to że taki EuroSport na wielkie imprezy zapodaje kanał 4K.. Canal+ zapodaje 4K..wiec pisanie że one maja 4 Mbps… to już nie ma znaczenia..o tym mogliśmy sobie pogadać 5 lat temu nie dziś..

No i gdzie masz w polsce ten eurosport 4k w jakieś platformie? w paru kablówkach jest i to też nie w dvb-c tylko głównie po streamingu xD...

A kto ma trikolor rosyjski to ogląda go od 3 lat: https://satkurier.pl/news/172294/eurosport-4k-w-rosji.html

Po prostu im się wcześniej nawet w polsce nie opłacalo tego uruchamiać xD.

do tego canal+ 4k na którym nic nie ma...

No ale nagle viaplay czy dazn to w 8k w polsce powinni nadawać i po 5 zł... 

 

@Zuzia Nadają w 1080i wiec każdy normalny telewizor przetwarza to na 1080p/50 bo matryc interlaced i mniej niż 50 hz to nie ma...

Edytowane przez Sentence
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest, operator mógł dołączyć..nie wiem co Ty próbujesz udowodnić ale naprawdę..HD to już przeszlosc…

 

to czy DAZN miał dać 4K za 5zl.cóż sam to sam to napisałeś..

Mamy 2021 rok..wchodzi Viaplay przepłaca  za prawa …i wrzuca je w 720p..w 5 Mbps.

Swietnie nakręcona maszynka reklamowa i pojawia się tygrys DAZN…i 1080p..brawo..

 

Gdy na świecie nawet TVP wrzuca za darmo 4K . Doprawdy… 

W ogóle o czym tu rozmowa..dziwie się że nie narzekasz że gdzieś tam SD ma 1 Mbps..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołączył bo to mu się nie opłacało, bo 99% ludzi ogląda w hd...

Tak samo jak nie opłaca mu się filmów w 4k dawać i na canal+ 4k jest jedna premiera na 3 miesiące...

Twoje imaginacje vs biznesowa rzeczywistość są tutaj grane

"3,57 mln widzów 1/4 finału Euro 2020 w kanałach TVP - W TVP2 było to 2,56 mln, w TVP Sport - 995 tys., a w TVP 4K - 99 tys"

 

tyle w temacie xDDD

Edytowane przez Sentence
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moje imaginacje to jak widać biznesowa rzeczywistość…świat bez względu na region o jakim rozmawiamy dawno już olał HD.

Mozesz tupać nóżkami ile wejdzie ale to się nie zmieni.

Nie wiem ile 4K jest dziś w Canal+ ale wiem że 90% tego co ja oglądam u sobie to 4K HDR. I tyle mi wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, supersupreme napisał:

wyżej masz napisane, 3,5 miliona osób ogładało mecz w hd

I? Polska jest jakaś wykładnia dla świata? Co ma jedno z drugim wspólnego? Nagle Ci bitrate podniosą?;)

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty z dzisiejszym repertuarem i parametrami materiału DAZN poleciały do działu Kodi: https://forum.satkurier.pl/topic/36065-kodi/?do=findComment&comment=1679490

Choć tyle tylko mają z nim wspólnego, że po prostu DAZN odtwarzam w Kodi, bo oryginalnej apce nie widać rozdzielczości i bitrate. Podziękowania składać @kingofsouth bo to z jego inicjatywy. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, supersupreme napisał:

@Zuzia no to w tym momencie napisałaś, że 95% kanałów z satelity poza tak naprawdę polsat sport premium nie nadaje się też do oglądania bo przecietnie nadaje w 4-6 mbps w h264... jakoś narzekań jednak nie widze za dużo..

nsport+ średnio 4.9 mbps

eurosport 2 3.9 mbps

tvn hd 5.4

canal+ film 4.1

hbo hd 2.5...

 W UPC nadają z dwa razy większym bitrate więc dają się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cidik napisał:

Żaden z nadawców o zdrowych zmysłach nie będzie pchał się w 4K na satelicie. Za droga zabawa. Widać co coraz bardziej po ostatniej dezyzji choćby Sky w Niemczech. Czy to się komuś podoba czy nie, ale to steraming jest przyszłością

Oni tego nie zrozumieją. Ma być 4K nawet gorzej wyglądające niż dobre HD. Podobnie z HDR, którego większość nie zobaczy w swoich budżetowych tivikach, obsługujących HDR jedynie na papierze. Streaming też nie jest złotym środkiem do transmisji 4K. Dlaczego Netflix ciął bitrate podczas pandemii? Ludzie siedzieli w domach, oglądali, a serwery się pociły. Owszem, wszystko da się zrobić tylko najpierw trzeba zainwestować, by to jakoś działało podczas ekstremalnego obciążenia, jednak ową inwestycję musi ktoś spłacić. Kto? Pan, pani, my, klienci. Kto z krzykaczy 4K skłonny dopłacać za lepszą jakość? Ludzie nie mają pojęcia, że między transmisją na żywo, a z odtworzenia/na życzenie(np Netflix) jest kolosalna różnica jeśli chodzi o obciążenie sprzętu. Niby 2018r ale doskonale oddaje clou problemu: 

Przejście z programów UHD na życzenie do relacji na żywo w UHD stanowi poważne wyzwanie inżynieryjne dla naszych zespołów. Wysoka jakość kodowania HEVC UHD w czasie rzeczywistym jest wciąż w powijakach i jest znacznie bardziej wymagająca w przypadku programów na żywo niż treści na życzenie.

https://satkurier.pl/news/170223/bbc-pierwsza-transmisja-na-zywo-w-uhd-hdr.html

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto część prowokującą do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko jest  w powijakach (a nie jest) to po co inwestują w prawa? Ktoś zmusza?

 

W ogóle to przytocz artykuł z 2005;)

 

@Zuzia i to najbardziej wkurza..wchodzi taki podmiot na rynek..przepłaci za prawa byle je wygrać..i potem się puszcza 720p..

 

niestety o ile 5 lat temu owszem (tyle że znów wtedy internet był u wielu za wolny) można było to spokojnie obejrzeć to dziś gdy ludzie maja ogromne telewizory często kupione właśnie dla bardzo dobrej jakości tego się oglądać zwyczajnie nie da.

 

 

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ultimoromantico napisał:

Ktoś może poradzić jakiego VPN-a najlepiej użyć, żeby oglądać niemiecki DAZN w Polsce? Bo wiem, że bywa to problematyczne. Express VPN, Surfshark, Nord VPN?

Żadnego, normalnie z polskiego IP oglądałam. Najpierw zainstalowałam apke na tablecie, a potem spokojnie dało się oglądać przez przeglądarkę, Kodi i na TV.

 

 

1 godzinę temu, stanley840 napisał:

VPN napewno trzeba użyć do rejestracji a do oglądania nie trzeba VPN z usługi można korzystać w całej UE😉

Zgadza się. Z darmowych podobno VPN Express daje radę z rejestracją, ale nie sprawdzałam więc nie wiem, czy jeszcze aktualne.

Do celu rejestracji możesz kupić VPN za kilka złotych, są takie oferty.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 09:48, GONET.TV napisał:

 

Kłóci się to z naszym założeniem. Nie chcemy być po prostu kolejną telewizją internetową, chcemy mieć coś więcej. A założeniem naszej firmy jest wolność wyboru. 

 

W dniu 8.08.2021 o 04:54, Zuzia napisał:

Na smartfony i tablety nadaje się jak najbardziej. Na TV coś okropnego. Zresztą, czego się spodziewać po bitrate 3 Mb/s.

 

0000.png

 

0000.png

 

01.png

 

02.png

 

0000.png

 

 

 

 

Zuzia, z jakiej aplikacji korzystasz z dazn ? Co to za wersja ,chyba nie polska ,bo tam tylko boks. Czy o czymś nie wiem. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...