Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie to był niezasłużony numer 1. Kategoria bodajże ludzie za reporterami przy czym w większości przypadków byli to ludzie za, obok a głównie przed reporterami. :) To była jakaś relacja live chyba z Euro2012. Pewnie gdzieś w sieci to będzie albo już jest.

 

 

Są wszystkie Top 10 oprócz tego z reporterami

http://tv.sb.eurosport.com/watts/tv-vid ... 1260.shtml

Numer 4 :lol:

 

A jednak jest, od 6 min.

https://www.facebook.com/video.php?v=10152949031628809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten ojciec Dos Santosa? ;)

Ten sam, a jakże :lol2:

 

Na Eurosporcie teraz lecą prawie non stop Watts. To jest mistrzostwo świata tak dobrać piosenki i różne dźwięki :D W jednej z kategorii w Top 10 i to na pierwszym miejscu znalazł się Siezieniewski :)

...też się kiedyś nad tym zastanawiałem :shock: Nie jest jestem w stanie pojąć jak oni to ogarniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na miejscu 9 jest dość infantylna i bezradna zarazem reporterka z Ukrainy. Niestety, w programie na żywo podczas Euro prowadzonym w Eurosporcie przez pewnego Włocha, powiedzieli że to polska reporterka i się śmiali. Trochę mnie to wkurzyło, że poszło to na nasze konto i z nas mieli bekę, a przecież słyszałem że nie mówi po polsku, widać też, że to idą kibice Holandii, która nie grała na Euro w Polsce żadnego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz Chruścickiego na wysokim poziomie, ten gość pokazuje, że niektórzy nie wiedzą kiedy ze sceny zejść.

 

Amerykanki słabo (ale prowadzi); będzie tuż przed (a jednak tuż za); nie da rady (a jednak); no i tej ajj ejj ujj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmisji np Skoków Narciarskich w Eurosporcie, to zaczęto pokazywać dekoracje przynajmniej raz za jakieś czas

i są nareszcie jakieś wywiady po polsku a nie tylko Niemce i ich znakomici skoczkowie :'(

Co do komentarza widać że znają się na rzeczy to samo w biegach Igor blachut i Bogdan Chruscicki to dwa bardzo dobre przykłady. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa ;) W każdym razie nie ma u niego takiego słowotoku jak u komentatora z TVP ;)

Co do Rudzińskiego - i w Eurosporcie zdarzało mu się dosyć często mylić, więc nie dziwi mnie że w TVP jest podobnie. Chyba najlepiej wypadł... w duecie z Chruścickim na IO 2010. Wtedy nawet dobrze się ich słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczyna się Puchar Azji ,zamiast o faworytach chwiałbym napisać o komentatorach ,niektórzy z nich mają trudne zadanie bo przy komentowaniu takich meczów jak np. Arabia Saudyjska - Chiny ,Korea Północna - Arabia Saudyjska można połamać język , i komentować te mecze muszą chyba za kare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy Eurosportu w tym tygodniu komentują Puchar Azji,. A za tydzień Puchar Narodów Afryki od 17 -20 . To dużo mają do komentowania .

Andrzej Strejlau powiedział do Tomasz Lach to będzie potrzebować Leżaka do odpoczywania i poprosić o podwyżkę.

Bo rano Puchar Azji a potem Puchar Narodów Afryki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej "komentuje" bo tak nieudolnie tłumaczył to co kto mówi, że masakra. A jak juz nie umiał tłumaczyć to mógł się powstrzymać chociaż od śmiechu w pewnym momencie i dać posłuchać co kto mówi...

Wyszło bardzo słabo. Wielu zdań nie przetłumaczył na język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Nie wypadło to zbyt dobrze. Jeśli osoba relacjonuje wydarzenie i zaczyna tłumaczyć na żywo jakąś wypowiedź, to należałoby zrobić to solidnie, od początku do końca. Miałem wrażenie, że wczoraj czekał, aż ktoś mu do słuchawki poda tłumaczenie wypowiedzi Ronaldo, a on tylko to powtarzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że tych gal już od kilku lat ne oglądam. Dla mnie są bezwartościowe. Wyniki nieraz wręcz żenujące. Do końca lat 90 i może ewentualnie jeszcze początku dwutysięcznych miało to jakąś wartość, prestiż. Teraz to już tylko rozlazło się na Galę FIFA, Złotą Piłkę i jeszcze coś tam. Tak jak w boksie, kiedyś było wiadomo kto mistrzem w danej kategorii, a teraz kilku mistrzów w różnych federacjach. W roku MŚ wybierają piłkarza, który strzelił 1 (słownie: jedną) bramkę, 10 minut przed końcem w ostatnim, bez znaczenia meczu. Którego gry na tych MŚ praktycznie nikt już nie pamięta. Cztery lata wcześniej wygrał piłkarz, który miał jeszcze lepsze osiągnięcia na najważniejszej, kluczowej imprezie tamtego roku. Messi 0 bramek, przy chyba 19 strzałach. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca lat 90 i może ewentualnie jeszcze początku dwutysięcznych miało to jakąś wartość, prestiż. Teraz to już tylko rozlazło się na Galę FIFA, Złotą Piłkę i jeszcze coś tam.

Chyba sobie strzeliłeś samobója. To właśnie kiedyś to były osobne imprezy, a od 2010 r. są połączone. :arrow:http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_Pi%C5%82ka_FIFA

 

Tłumaczenie wczoraj tragiczne! Dobrze, że Fifa puszczała stream live na YT bez komentarza to mogłem szybko zareagować. Gość się kompromitował. Trudno znaleźć było jedno-dwa zdania, które przetłumaczyłby w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już tylko rozlazło się na Galę FIFA, Złotą Piłkę i jeszcze coś tam. Tak jak w boksie, kiedyś było wiadomo kto mistrzem w danej kategorii, a teraz kilku mistrzów w różnych federacjach. W roku MŚ wybierają piłkarza, który strzelił 1 (słownie: jedną) bramkę, 10 minut przed końcem w ostatnim, bez znaczenia meczu. Którego gry na tych MŚ praktycznie nikt już nie pamięta. Cztery lata wcześniej wygrał piłkarz, który miał jeszcze lepsze osiągnięcia na najważniejszej, kluczowej imprezie tamtego roku. Messi 0 bramek, przy chyba 19 strzałach. Tragedia.

 

Widzę, że pojęcie o piłce masz ZEROWE, więc Cię uświadomię. Mianowicie nie ostatnio rozlazło się to na kilka tytułów tylko ostatnio właśnie Złotą Piłkę i tytuł Piłkarza Roku połączono w jedno trofeum. Co do opisu zwycięzców w tym roku też stawiałem na Neuera, ale statystyki Ronaldo miał najlepsze ( nieznacznie przed Messim, ale miał), a co do wyboru sprzed 4 lat>? Messi w tamtym roku strzelił 93 bramki. Pokaż mi piłkarza, którzy przybliżył się do tego wyniku chociażby na 20 bramek w ostatnich 20 leciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie rozmów jest tez trudne . Te rozmowy z zawodnikami którzy byli na Gali Zurychu były tlumacznone na Angielski a potem po Polsku.

A ciężka było na dożyć nad tłumaczeniem. Ktoś z nim powinien być i pomagać i tłumaczyć? Ktoś musiał tłumaczyć Innych jeżyków na Polski a on mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ostatnich galach pojęcie mam zerowe. Za to czysto o sporcie zerowe masz właśnie ty. Na pewno widziałem dwa razy więcej meczów niż ty. Messi 91 goli strzelił dopiero w 2012 roku. Oczywiście, statystyki się liczą, zwłaszcza w przypadku tych piłkarzy. Ale w roku MŚ, tak jak IO, najlepszym powinien zostawać, ten, który tam zabłysnął. Dla piłkarstwa MŚ to szczyt szczytów, Pele, Maradona tam przechodzili do historii, legendy. Liga Mistrzów połowę mniej warta. Wygranie zwykłej ligi czy strzelanie w niej liczy się dla mnie jak 1 czy 2 do 10 w porównaniu do MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie rozmów jest tez trudne . Te rozmowy z zawodnikami którzy byli na Gali Zurychu były tlumacznone na Angielski a potem po Polsku.

A ciężka było na dożyć nad tłumaczeniem. Ktoś z nim powinien być i pomagać i tłumaczyć? Ktoś musiał tłumaczyć Innych jeżyków na Polski a on mówił.

 

Bardzo ciężko komentować taki slowotok na scenie, sam miałem przyjemność coś takiego komentować/tłumaczyć i uwierzciee mi, że wymaga to dużego skupienia. Tym bardziej, że wielu rzeczy fifa nie tłumaczyła z niemieckiego na angielski, a Kowalski potrafi tylko angielski i włoski. No i jeszcze francuski, bo np.jak przemawiał Blatter to tłumacz z francuskiego na angielski się zamknął no i Kowalskiemu było ciężko :P Ja robiłem całą gale w pewnym radio i miałem ten problem z niemieckim, bo angielski i francuski znam bardzo dobrze. Ale mówicie, że on gadał [beep]oly podczas gdy ktoś mówił to faktycznie mógł się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że Kowalski zna angielski. No i właśnie podczas wypowiedzi Pablo Aimara, o której ktoś wcześniej wspominał, były napisy po angielsku. Tymczasem ten Kowalski gdy (zapewne) przeczytał w myślach tekst Pablo do Messiego o playstation to się zaśmiał i przez chwilę już nic nie mówił. Skoro się zaśmiał to znaczy, że zrozumiał. Ale dlaczego nie przetłumaczył tym, którzy mają problem z angielskim? Pewnie mało takich osób, ale jednak. To może świadczyć, że po prostu nie potrafi tego robić. A skoro nie potrafi to nie powinien być do tego wyznaczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...