Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skokow komentowanych przez Chruscickiego nie da sie ogladac, podobny poziom co Szaranowicz na TVP.

Niestety muszę się zgodzić. Bogdan Chruścicki jest fatalnym komentatorem i na dodatek komentuje w Eurosporcie mnóstwo dyscyplin: narciarstwo klasyczne, wioślarstwo, kajakarstwo, szermierkę, judo, zapasy, bardzo rzadko biatlon i inne konkurencje. Marek Rudziński jest bardzo profesjonalnym komentatorem dlatego zderzenie tych dwóch postaci wypada bardzo źle dla Chruścickiego. Porównywanie Szaranowicza do Chruścickiego to obraza dla tego pierwszego i moim zdaniem nie powinno się takich porównań robić.

Nie przesadzaj. Chruścicki aż taki zły nie jest. Może Rudzińskiemu nie dorównuje (Rudziński ma czasami "gorsze dni", kiedy wali babolami :lol: ), ale komentować potrafi. Od niedawna oglądam zawody PŚ w skokach z lat 2001-2005 z komentarzem Chruścickiego z bodajże ubiegłego roku. Komentuje te skróty naprawdę fajnie. Może i podczas zawodów live denerwuje to jego zrzędzenie, ale jakoś da się z nim wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chruścicki wygląda na sympatycznego Pana, ale jego, jak to nazwałeś zrzędzenie, jest nie do zniesienia. Całkiem inaczej wygląda to, gdy jest zapraszany do jakiegoś studia. Dużo mniej zrzędzenia, marudzenia, wszystko wygląda dużo bardziej optymistycznie. Pajda też jest denerwujący, co innego Rudziński - od groma przejęzyczeń, ale i tak można go słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info. Wpadłem na to tylko przez to że szukałem Sportitalia który jest tam FTA.

Kto na Hotbirdzie ma aktywny kanał EUROSPORT 2 Bundesliga na satelicie Atlantic Bird 1 na 12,5 W również będzie rozkodowany :smile:

Parametry:

Atlantic Bird 1 @ 12,5 W

11355 H SR-11781 FEC-7/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie czy u Was jest podobnie ale u mnie na HB 11 240 śmigają wszystkie Eurosporty co prawda bez fonii językowej poszczególnych krajów ale angielska hula :jupi:

Może to tylko chwilowe okienko? Wiecie może coś na ten temat?

 

ps. Dla przypomnienia fonie Polską można dostać na kanale ESP 10 719 oczywiście FTA :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne:

 

Hot Bird 6 (13E)

10,853 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S

pakiet Media Broadcast

 

Eurosport 2 Bundesliga Polish (ID: ESP2 Polish)

SID: 8652

PID V: 5110

PID A: 5120

 

Co to za kanal ? To zwykly ESP2 ? Czy Eurosport uruchamiany na weekend kiedy leci Bundesliga i mozna sobie wybrac dany mecz ? Pytam bo skad inad -> http://video.eurosport.pl/eurosport-player/teaser.shtml wiem ze cos takiego jest dostepne ale tylko w internecie poki co...

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HB 11 240 śmigają wszystkie Eurosporty.

Nie wiem gdzie widzisz te wszystkie "hulające" Eurosporty, skoro Eurosport 2 jest z tej częstotliwości zakodowany. Tylko Eurosport na PID-ach V2577 A2562 jest dostępny.

 

Logo Eurosportu i Eurosportu 2 ma czapkę Świętego Mikołaja. W poprzednich latach czapka pojawiała się na kilka sekund co kilka minut. Teraz jest cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie widzisz te wszystkie "hulające" Eurosporty, skoro Eurosport 2 jest z tej częstotliwości zakodowany. Tylko Eurosport na PID-ach V2577 A2562 jest dostępny.

 

Chodziło mi oczywiście o Eurosport-y 1 a nie o Eurosport-y 2 :)

 

Aktualizacja:

Jak teraz zobaczyłem to są już zakodowane obrazy na tych kanałach natomiast głos na niektórych się pojawił! Muszą coś testować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Eurosporty to ściśle mówiąc jeden i ten sam Eurosport, który wyszukuje się kilka razy z różnymi nazwami i różnymi ścieżkami językowymi. Jak zakodowali wizję to oczywiste jest, że wszędzie zniknęła bo korzysta z tego samego PID-u video.

 

W czasie magazynu Eurogols w Eurosporcie logo kanału nie jest ubrane w czapkę Świętego Mikołaja. Prawdopodobnie dlatego, że zamiast logo kanału jest co kilkadziesiąt sekund pokazywane logo programu Eurogole. Ponadto jest już świąteczna oprawa stacji, taka sama jak rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport oglądam od 22 stycznia 1995 roku (data mojego pierwszego zestawu satelitarnego). Przez wiele lat uważałem ten kanał za najlepszą sportową telewizję w Polsce. Przez ostatnie lata kanał schodzi na psy. Nie myślę tu o ofercie sportowej bo ta jest bardzo bogata, myślę o sposobie pokazywania tej oferty. Do tego, że transmisja z narciarstwa alpejskiego urywa się po przejeździe 30 zawodników już się przyzwyczaiłem. Problem w tym, że nawet czołowej trzydziestki nie ma bo jak wrzucą reklamy to już jeden przejazd ucieka bo reklamy trwają dokładnie tyle ile przejazd a w narciarstwie alpejskim nie ma miejsca na umieszczanie reklam to Eurosport doszedł do wniosku, że daruje sobie przejazd kilku zawodników i tam je wepchnie. To tak jakby nie pokazywali niektórych skoków tylko doszli do wniosku: "Eee... Teraz to Małysz będzie to zamiast jego skoku dajmy reklamy". Z innymi dyscyplinami jest podobnie. W lekką atletykę też wpychane są reklamy i wiele z transmisji ucieka. Dziś transmisja z saneczkarstwa i dwa przejazdy były wycięte bo nadawane były wtedy reklamy. Albo się coś transmituje albo robi się z widzów idiotów. Co to jest za transmisja jak pokazuje się tylko wybranych zawodników? Kto decyduje, że Szwajcara pokazujemy a Belga już nie. To się nazywa transmisja? Kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie wiesz jak tow hAmeryce robią czy nawet na Wyspach. Choćby takie wydarzenie jak tragiczny wypadek Alexa Zanardiego w czasie wyścigu w Niemczech w 2001. Cały świat widział jak Włoch traci dwie nogi i dramat na zapleczu, a w ESPN w tym czasie trwała jedna z kilku dłuższych commercial break, by transmisję wznowić jakieś 3 minuty pod tragicznym wydarzeniu. Nie wspominając o transmisji wyścigów (wyścigi w F1 w Speed tv trwają po ucięciu reklam około 40minut :crazy: ).

 

Polacy naprawdę nie wiedzą jak wielkie szczęście ich spotkało w postaci 3 rozdziału ustawy o radiofonii i telewizji z 1992. Na zachodzie tak nie mają.

 

A Eurosport spada na psy, bo obecnie kasę na nowe licencje (albo przedłużenie starych) przeznaczył na rozwój technologiczny jak HD czy regionalizacja Eurosportu 2. I tak stracili WRC w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Eurosport ślepo naśladuje amerykańskie przykłady. Niedługo nic nie będzie pokazywane tylko same reklamy i studio na koniec w którym dowiemy się o wynikach rywalizacji.

Dziś na kombinacji norweskiej ktoś zapomniał wcisnąć guzik i kilka początkowych minut można było oglądać w letterboksie. Niestety tylko kilka minut bo później znów to sztucznie zrobione 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki.

Jak podaje media2.pl Eurosport przedłużył prawa do Pucharu Narodów Afryki na lata 2010 i 2012.

Dzięki temu te rozgrywki będą dostępne tam gdzie jest Eurosport oprócz Francji. Oczywiście transmisje w HD.

 

Jak dla mnie super. Te rozgrywki i tak są kojarzone z tą stacją więc tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przez ciekawość - jacy byli inni konkurenci? :P

Eurosport wziął te prawa za pół darmo, bo tylko ta stacja gwarantowała odpowiedni zasięg na kontynent europejski sponsorom, a krajowi nadawcy, zapewne kodowani, nie zapewniliby tego, o ile w ogóle by się zainteresowali tymi rozgrywkami.

W Końcu Eurosport słynie z brania licencji na sporty, które nawet nie były na liście zainteresowań szefów krajowych kanałów sportowych. Baa, Eurosport w ten sposób zarabia, bo wiele federacji sportowych po prostu kupuje miejsce w ramówce przez co niektórzy odnoszą mylne wrażenie, że to co oglądają jest popularniejsze niż w rzeczywistości. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Narodów Afryki to duża impreza i popularna. Wystarczy popatrzeć na ligi europejskie jak ten turniej się zacznie. Z Barcy Czy Chelsea czy innych wielkich klubów wyjadą piłkarze na te rozgrywki.

A jak chcesz wiedzeć kto startował do przetargu to zapytaj AfrykańskA Federacje Piłakrską i Sportfive.

 

Ja zgaduje że Screensport. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...