Skocz do zawartości

TVP Sport w DVB-T [Wisła]


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu, Ostravę też powinieneś złapać. Siła będzie bardzo duża, skoro w Bytomiu i Tarnowskich Górach jest 60%/100%

 

U mnie w Wodzislawiu Sl (ok 20km od Ostravy i ok 60km od Skrzycznego)odbieram zarowno Skrzyczne (k.38) jak i Ostrave (k.39). Dla tych co jeszcze nie wiedza, podaje info iz od 10.04.2007 ze Skrzycznego jest emisja TVP Sport. Mam zwykla szerokopasmowa antene logarytmiczna nakierowana na Skrzyczne. Sluzyla zawsze (i sluzy nadal) do odbioru programow analogowych. Z tego wzgledu odbior od czasu do czasu zanika. Powodem jest "mala czystosc" sygnalu mimo ze poziom jest wysoki. Jesli w miejsce logarytmu daje Yagi (nawet bez wzmacniacza) to problem wyskakiwania odbioru zanika mimo ze wskaznik sygnalu pokazuje mniejszy poziom sygnalu. Proby byly na Skymax771Combo Opticum3000TS jak i 2 tunerach cyfrowych naziemnych ktorych juz nie mam. Z moich obeserwcji wynika ze odstep tylko 1 kanalu miedzy Ostrava i Skrzycznem nie ma zadnego wplywu na odbior. Odbior byl taki sam zanim wystartowal nadajnik w Ostravie. Kat miedzy Skrzycznem a Ostrava to blisko 80 stopni. Jestem wiec zdziwiony ze Ostrava chce dzialac, mimo nakierowania anteny na Skrzyczne. Czesi sa zdecydowanie lepsi od nas. Jest wiecej kanalow, sa programy radiowe i jest EPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas testów w redakcji najczulszą głowicę miały Styx F-9000TM i Ferguson CF-2000 AT (obydwa mamy na sklepie), sprawdziliśmy też Technisata Multymedia TS-1 i Philipsa ściągniętego z Holandii, ale nie poradziły sobie z odbiorem TVP Sport w Krakowie (test przeprowadzono w redakcji SK na Anieli Krzywoń rzecz jasna ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na pozostałych przekażnikach cyfrowych cisza. Dostałem odpowiedż z TVP, że nie mają koncesji na nadawanie cyfrowe TVP Sport naziemnie. Przekaz z Wisły jest testem. Na pytanie dlaczego na pozostałych nadajnikach nie mogą testować TVP Sport minęło kilka dni bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze sie dobrac bo w fazie testow mozna nadawac kazdy program ktory ma koncesje, a wiec takze TVP Sport. Poniewaz sa emisje testowe (np. Wisla, Wroclaw) i koncesyjne (tak jest na podkarpaciu) w tym drugim przypadku KRRiT moglaby sie przyczepisc, w tym pierwszym nie. Podobnie POT nie ma koncesji na nadawanie naziemne innych programow niz TVN i Polsat a w testach beda mogli uzywac innych programow beda nawet musieli uzywac innych jesli beda chcieli testowac HD bo ani Polsat ani TVN nie jest HD i KRRiT nic do testow sie nie przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli nadawać od Wisły, ponieważ ma największy zasięg, ja odbieram bez większych problemów, a mam aż 95 KM w linii prostej do Wisły.

Ja mam podobną odległość do Wisły(okolice Wadowic,Skawiny), do jakich programów miałbym dostęp po zakupieniu tunera DVB-T.?(oprócz tvp sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te najtańsze mają bardzo małą czułość głowicy. Przy dalszych odległościach od nadajnika ma to znaczenie, ponieważ może się okazać, że nasz "tani" zakup nie odbiera nic, bo jest na granicy zasięgu, albo bardzo często szatkuje. Oprócz dobrej anteny jest to bardzo ważny czynnik decydujący o odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej RZ jest artykul mowiacy o tym ze POT zaskarzyl do KRRiT sprawe emisji TVP Sport w DVB-T. Wyglada na to ze walka konkurentow zaczyna sie i moze juz niedlugo TVP zostanie zmuszona przez KRRiT (za namowa POT) do wylaczenia TVP Sport. Tak wyglada "popieranie" rozwoju DVB-T przez POT: popieramy pod warunkiem ze dotyczy naszych emisji a nie emisji konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej RZ jest artykul mowiacy o tym ze POT zaskarzyl do KRRiT sprawe emisji TVP Sport w DVB-T. Wyglada na to ze walka konkurentow zaczyna sie i moze juz niedlugo TVP zostanie zmuszona przez KRRiT (za namowa POT) do wylaczenia TVP Sport. Tak wyglada "popieranie" rozwoju DVB-T przez POT: popieramy pod warunkiem ze dotyczy naszych emisji a nie emisji konkurencji...

 

Chodzi o to, że POT dostał zgodę tylko na 3 programy w multiplexie testowym, bo Polsat i TVN mają razem tylko 3 programy z koncesjami naziemnymi. Nie moga tam wpuścić np.TVN7 ani TVN24, bo te kanały mają koncesje satelitarne. Stąd w muxie POTu taka niesymetria - 2 kanały z holdingu Polsatu i 1 z Grupy TVN - pomimo, że w POT TVN i Polsat mają po 50% udziałów. Więc POT uznał, ze skoro oni nie mogą wpuszczać w testy DVB-T probgramów posiadających tylko koncesję satelitarną, to niby czemu może TVP? Myślę, że zrobili słusznie, ze zaskarżyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie powinny byc przydzielane w trybie nadzwyczajnym tymczasowe koncesje na dvb-t - mniej rygorystyczna i bezplatna na potrzeby testow - dla juz nadajacych kanalow (starelitarnych, naziemnych) z mozliwoscia pozniejszego przejscia w trwale koncesje (po rozpoczeciu emisji regularnych multiplexow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...