Skocz do zawartości

TVP Sport w DVB-T [Wisła]


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Sport w DVB-T

 

Od dziś, tj. 6.04.2007, od godziny 15:00 na kanale 38 nadawany jest tematyczny kanał TVP Sport. Emisja odbywa się w ramach pakietu DVB-T nadawanego z Radiowo-Telewizyjnego Ośrodka Nadawczego Wisła/G.Skrzyczne. Przypomnijmy, że w pakiecie DVB-T nadawanym od 30 grudnia 2004 ze Skrzycznego znajdują się 3 programy publicznej telewizji, zasięgiem obejmuje on południową część województwa śląskiego i małopolskiego. TVP Sport do tej pory emitowany był tylko drogą satelitarną. /Forum RP/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Jaworznie odbiór dvb-t z Wisły bardzo dobry, parametry na skymaxie combo to poziom sygnału 50% i jakość 80%. Dobrze się stało, że TVP dołączyła kanał sportowy do tej ubogiej oferty jaką w tej chwili proponuje w digitalu. Nie oceniam tutaj samej zawartości i propozycji TVP Sport (bo i po co..., każdy wie jaka ona jest, odsyłam tylko do oferty czeskiej CT4 Sport - np. bundesliga live). Jest jeszcze jedna sprawa godna podkreślenia, jeśli chodzi o nadajnik Wisła-Skrzyczne, otóż jest tam przygotowana jeszcze jedna częstotliwość pod cyfrówkę, więc myślę, że kolejne cztery kanały TVP powinny wkrótce ruszyć w tej ofercie.

Może SAT KURIER przyłączy się również do tego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pani Streżyńska będzie dalej zajmować sie wyłącznie nakładaniem kolejnych milionowych kar na tepsę (kórych ta i tak nie płaci) to cyfrowa tv nastanie w Polsce za 100 lat :(

Typowym [beep]skim tłumaczeniem jest to że brakuje częstotliwości. W W. Brytanii nadaje 5 kanałów analogowych i 5 muxów cyfrowych i jakoś o dziwo się wszystkie się mieszczą a używają tu wyłącznie UHFu (kanały 21-60). Albo rzekomo trzeba 'uzgadniać parametry nadawania (częstotliwości i moc) z sąsiadami' - jakoś Czesi nadają z bandyckimi mocami (CT można odbierać w Wielkopolsce) i mają Polaków gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Strezynska reguluje rynek telekomunikacyjny i dba o to by pojawili sie nowi operatorzy i dobrze im bylo a efekt tego raczej jest marny bo marne ma narzedzia (kary i prawo telekomunikacyjne). W przypadku telewizji UKE ma silne narzedzia (czestotliwosci) ale tego rynku nie chce sie regulowac bo nie dostrzega sie oligopolu (TVP, TVN i Polsat), zreszta utrzymania tego oligopolu chce Krajowa Rada i politycy wiec cyfryzacja telewizji naziemnej to po prostu wrzod na d... ktorego nikt sie nie chce tykac bo narazilby sie nadawcom i operatorom satelitarnym i kablowym. No i latwiej jest znalezc poparcie wyborcow w walce z TP SA niz w walce z dominujacymi nadawcami, ktorzy jeszcze mogliby sie na takich wojujacych politykach odegrac wiec nikt nadawcom nie podskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi oto żeby 'walczyć' z tvp, polsatem i tvn ale aby stworzyć warunki do rozpoczęcia cyfrowej emisji tv. W tym celu zdało by się przydzielić częstotliwości na początek dwóm muxom: tvp i polsatowsko-tvnowskiemu na obszarze całego kraju oraz zobowiązać ich do rozpoczęcia emisji na wypadek gdyby sami nie byli zbyt skorzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ma byc tylko 1 multipleks na drugi nie ma miejsca, trzeba by wylaczac analog a tego wlasnie politycy nie chca. "Walka" powinna wlasnie polegac na zmuszaniu nadawcow do wylaczania nadajnikow analogowych ale tego politycy sie boja bo nie chca naruszac interesow 4 wladzy... W 1 multipleksie mozna upchnac 7 programow w MPEG2 albo 10 w MPEG4 wiec nawet to byloby ciekawa oferta ale latwiej zdobyc popularnosc "tepiac" tepse niz otwierajac rynek programow telewizyjnych, zreszta pani Strezynska sama nie reguluje rynku mediow wiec jest tu mocno ograniczana przez politykow. A ci nie sa tak wojujacy jak ona i raczej chca miec przychylnosc mediow... Kazdy polityk bedzie sie bal powiedziec nadawcy ze ma wylaczyc analog wiec odsuwa sie ta perspektywe jak najdalej. Dobrze ze pojawia sie cos takiego jak TVP Sport w DVB-T bo to moze otworzyc oczy politykom i zaczna rozumiec czym jest cyfryzacja i co moze ludziom dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze transmisje TVP Sport rozpoczeto ze Skrzycznego bo to jedyny nadajnik ktory nie obejmuje w standardowym zasiegu wiekszych miast. (wiem ze na Slasku, gdy ustawi sie antene kierunkowa to i odbiorą to ludzie na polnoc od Katowic, ale to i tak utrudniony dostep do sygnalu dla anten np. pokojowych) W Warszawie, Wroclawiu czy Rzeszowie nie wiem czy tak szybko pojawi sie TVP Sport. Tu dzialaja wieksze sieci Tv Kablowej a TVP za nadawanie TVP Sport w kablówce żąda kasy. Wiec gdyby byla dostepna w DVB-T to kablowki mialyby dostep do darmowego sygnalu TVP Sport. Chyba ze sie juz myle i strategia TVP w temacie TVP Sport sie zmienila, gdy okazuje sie ze nie tak duzo w tej chwili kablowek go oferuje i nie kwapi sie do dołączenia tego kanału do oferty, patrz dla przykładu platformy cyfrowe: Cyfra+ i Polsat Cyfrowy. Cyfra+ ma dobrze, bo oferuje już odbiorniki combo z wbudowanym modulem DVB-T (mpeg2 i mpeg4) wiec bezplatnie automatycznie ma ten kanal w ofercie dla ludzi w zasiegu Skrzycznego. A wszystkim zainteresowanym odradzałbym kupowanie teraz odbiorników DVB-T np. na Allegro bo są to odbiorniki tylko na standard mpeg2 praktycznie z rynku niemieckiego, a jak ktoś śledzi temat DVB-T w Polsce, wie dlaczego odradzam. Bo URTiP przyjął za standard do wdrożenia w Polsce mpeg4 a takich odborników trudno teraz kupić. Cyfra+ to ma i to plus dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaski nie masz racji.... pomimo, że kablówki miałyby dostęp do sygnału, to nie mogłyby go retransmitować. Od jakiegoś czasu kablówki muszą mieć umowy ze wszystkimi nadawcami(także zagranicznymi), których stacje nadają. Nie byłoby więc to możliwe ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo pojawi sie TVP Sport z nadajnika we Wroclawiu wiem to od zaprzyjaznionych kolegow wiec teza o kablowkach nie ma uzasadnienia.

 

Vitek o co Ci chodzi? W najnowszej strategii, ktora mozna sciagnac ze strony rzadowej jest wyraznie napisane ze w Polsce bedzie uruchamiany na starcie JEDEN ogolnopolski multipleks DVB-T. Takie sa decyzje politykow i ja nic na to nie poradze. Tez bym wolal tak jak bylo w starej strategii uruchamianie 2 multipleksow na kolejnych wyspach w kraju ale wowczas trzeba by wylaczac kanaly analogowe na wyspach a na to zgody nadawcow nie ma. UK to specyficzny przyklad nie maja sasiadow z ktorymi musza uzgadniac kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chodzi mi o to że mamy do dyspozycji od groma kanałów (co najmniej 50), z których w przeważającej części kraju aż 3 - 4 :) są zajęte (tvp1, 2, polsat, czasem tvp 3). A między tymi stacjami są oceany telewizyjnej pustki. W takiej sytuacji twierdzenie że rzekomo brakuje miejsca na kanały cyfrowe jest śmieszne. Uzgadnianie z sąsiadami? A czy Czesi uzgadniają z Polską zasieg swoich nadajników, skoro ct można odbierać w Wielkopolsce?

Ja wiem że politycy itp. ale niekoniecznie musimy po nich wszystkie bzdury powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie TVP Sport naziemnie dostępny jest tylko na Górnym Śląsku, może się niedługo pojawi we Wrocławiu:

 

Niedlugo pojawi sie TVP Sport z nadajnika we Wroclawiu wiem to od zaprzyjaznionych kolegow wiec teza o kablowkach nie ma uzasadnienia.

 

Co do anten to nie musi być wcale z napisem "DVB-T" (takie właściwie są najgorsze), wystarczy zwykła antena kierunkowa z wzmacniaczem lub bez w zależności od twojego oddalenia od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...