Jump to content
tomek6680t

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo

Recommended Posts

Witam. Czy znajdę do tego tunera oprogramowanie, które chodziłoby szybciej i płynniej? Dekoder od początku delikatnie muli, Android czasami złapie zwiechę na kilka sekund i ogólnie DTV chodzi, jakby chciało, a nie mogło. Ktoś już testował inny program na tym dekoderze? Pozdrawiam. :) 

• Like 1

W dniu 15.01.2019 o 16:31, grzestel napisał:

Pytanie do Fergusona:

Witam.

Czy zamierzacie wypuścić oprogramowanie do czytnika kart w modelach Ariva 4k, 
które pozwoli na ponowne działanie z kartami nc+ cameleon? Jak pewnie wiecie nc+ pozmieniało provaidera na 00fdec i mcas teraz nie działa. Na tunery z E2 można pobrać nowszą wersję oscama. Na Arivę 4k trzebabyło by skompilować poprawioną wersję. 
W tej chwili funkcjonalność tego tunera z karta nc+ = 0.

Odpowied od Fergusona:
Expert

witam,

nie przewidujemy takiej aktualizacji. podobno Klienci obchodzą to zakupując tzw. bloker sygnału (np. https://sklep.awhandel.pl/blocker-smartcard-nc-camelon-sparowane-karty-nc.html).

No i to cały Ferguson :D Nic tylko kupowac ich wyroby produktopodobne licząc na wsparcie posprzedażne    :D 

Cytat
Expert

witam,

nie przewidujemy takiej aktualizacji. podobno Klienci obchodzą to zakupując tzw. bloker sygnału (np. https://sklep.awhandel.pl/blocker-smartcard-nc-camelon-sparowane-karty-nc.html).

He he, a w opisie blokera z ww. linku:

Z naszej wiedzy wynika, że blocker nie współpracuje z odbiornikiem FERGUSON ARIVA 203 oraz ARIVA 4K

Fachowcy w tym Fergusonie pracują. :D

Dzien dobry

Mam Arivę 4K Combo. Musiałem w niej przywrócić ustawienia fabryczne. Po tej operacji niby wszystko jest OK, ale nie mam ikonek z nazwami kanałów. Przedtem udało mi się to jakoś załadować "Automatycznie" ale obecnie żadna opcja w tunerze nie działa. Czy ktoś wie jak wgrać te ikony bez modyfikacji sprzetu? W menu do aktualizacji bazy jest coś Download icons ale nie działa. A Aktualizacja TP przez całą noc nic nie zrobiła. Kręciło się tylko kólko. Nie mam pomysłu jak to wgrać, a porady z rootowaniem dekodera to nie dla mnie. 

Posted (edited)

Witam mam arive 4k combo i stara od 8 lat aktywna kartę n na karte. Jak ustawić multiroom Master? Na drugim ariva 202e mam ustawione slave

Edited by Sali33

W dniu 2.08.2019 o 08:06, Sali33 napisał:

Witam mam arive 4k combo i stara od 8 lat aktywna kartę n na karte. Jak ustawić multiroom Master? Na drugim ariva 202e mam ustawione slave

W Arivie 4k nie ma opcji Master-slave. Trzeba z sieci pobrać alternatywny mcas. W 202e trzeba wgrać soft z gwiazdką, wpisać IP arivy 4k,port i hasło. 

W dniu 28.01.2019 o 14:15, zbyck napisał:

Ten tuner już tak ma. Musisz go zrootować według opisu j00zek .Gdzieś na forum jest opis. I wtedy tuner inaczej i szybciej chodzi.

Tu masz linka:. http://j00zek.one.pl/Ariva4K/root/rootowanie.txt

witam próbuje według opisu ale uruchamia mi się recowery z robocikiem a nie TWRP.   Co robić?

W dniu 16.08.2019 o 23:16, burdi4 napisał:

W Arivie 4k nie ma opcji Master-slave. Trzeba z sieci pobrać alternatywny mcas. W 202e trzeba wgrać soft z gwiazdką, wpisać IP arivy 4k,port i hasło. 

witam poinstalowałem  wszystko jeszcze z konfiguracją mam problem

Posted (edited)

Aby uruchomiło się TWRP pamięć karty nie może być większa niż 2G, też to przerabialem włożyłem kartę 32G i jej nie widział. 

Edited by Kopec122

Cześć.

U mnie największym problemem było nierozpoznawanie twardego dysku zamontowanego w wewnętrznej kieszeni.

Próbowałem z różnymi modelami o różnej pojemności i nic. 

Tak jak przypuszczałem lub w moim modelu Ariva 4k Combo za słaby jest zasilacz.

Znalazłem taki 12V/3A z taką samą wtyczką.

Co za zmiana!

Rozpoznaje każdy dysk, który mu zamontuję.

Sam tuner tak jakby ożył i zrobił się żwawszy co nie znaczy że wszystkie bolączki minęły.

Teraz inne pytanie:

- czy można poprzez domową sieć LAN połączyć się z dyskiem HDD w tunerze aby zgrać np. na komputer nagrane programy?

Pozdrawiam

Leszek99

Witam,Mam pytanko, czy ten Ferdek odczytuje Karty z systemem kodowania Viaccess.(erotyczne :)Przepraszam jak co jestem Laikiem w tych sprawach😉