Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, maxnet napisał:

E2 na arivie to byłaby bajka. Ja chętnie bym potestował ale zupełnie nie mam pojęcia skąd wziąć taki sterownik.

No właśnie to była by bajka :)  Postanowiłem zainteresować się tematem bo dekoder zaczynał mnie już dobijać ostatnimi czasy rebootami i zwiechami, pogrzebałem tu i tam i zaczęło  od uruchomienia coreelec z powodzeniem oczywiście, ale również brakowało sterownika do głowicy dvb-s. Ariva 4k jest oparta o układ AVL6211LAX, szukam na innych forach sprzętu opartego o ten układ, może uda się coś znaleźć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, netzmark napisał:

Jak masz to rozbebeszone to nie podłączył byś zasilania i zmierzył napięcia na tej cewce po stronie bliżej środka płyty (bliżej tych elektrolitów)? 

Jak najbardziej mogę zmierzyć ale najwcześniej jutro ponieważ miernik został w pracy :)

 

A wracając do E2, działa lan, mam połączenie z boxem przez ssh jak i przez ftp. W przeglądarce zgłasza się webif. Nie działa pilot wiec używam na razie klawiatury ale to nie problem, pilota można dodać nawet innego więc może coś z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro super, dzięki z góry:-). To jest najprawdopodobniej MP1471 i obstawiam napęcie 2,5V. Problem, że te przetwornice (1469, 1470, 1471) z takimi samymi elementami zewnętrznymi dają zdaje się trochę różniące się napięcia a szkoda uwalić coś więcej (o ile żyje).

A wracając do tematu firmware'u. To ja się poddałem z szukaniem driverów a przejechałem ich sporo. Na forum coreeleca było z tym trochę prób ale bezowocnych. Skończyło się na tunerze dvbt (sat mnie nie interesuje) na usb. Niestety też lipa bo wydajność usb w tunerze jest nędzna i miałem dziesiątki tysięcy błędów. Więc tuner wylądował na innym kompie z linuxem i serwerem a w ariwie chodzi client. Karkołomne trochę ale działa, pod coreeleckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, netzmark napisał:

A wracając do tematu firmware'u. To ja się poddałem z szukaniem driverów a przejechałem ich sporo. Na forum coreeleca było z tym trochę prób ale bezowocnych. Skończyło się na tunerze dvbt (sat mnie nie interesuje) na usb. Niestety też lipa bo wydajność usb w tunerze jest nędzna i miałem dziesiątki tysięcy błędów. Więc tuner wylądował na innym kompie z linuxem i serwerem a w ariwie chodzi client. Karkołomne trochę ale działa, pod coreeleckiem.

No więc w tym image które testuje również można wykorzystać strem z innego boxa, ja narazie skupię się nad obsługą pilota i głowicy, sterowniki do AVL6211 również znalazłem lecz wydaje mi się że tu pewnie bez jakiejś kompilacji jądra może być problem. Wyczytałem też na innym forum że plik dtb.img  ma duże znaczenie. Ja opieram się o Mecool K1 plus i o image stworzone właśnie na ten box.

Edytowane przez Mati7979
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 01:19, barni napisał:

Przywroc do wartosci domyslnych i skonfiguruj od nowa. Kazdy STB z Androidem tak ma po jakimś kwartale częstego użytkowania.

 

Dzięki, zrobiłem pełny reset i trochę pomogło.

Jest jednak problem z aktualizacją aplikacji, które nadal przymulają.

Jakie Wy posiadacie wersje Netflixa i YouTube?

U mnie działają takie:

Netflix 6.26.1 build 15 31696 (nodpi, armeabi-v7a)

YouTube 14.34.54 (nodpi, arm-v7a)

 

Nie wiem dlaczego Ariva z procesorem Amlogic S905-B, Quad core Cortex A5 nie obsługuje apek pod architekturę ARMv8a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu coreeleca działa działa dobrze,  stabilnie i zero problemów. Fakt, że problem z tunerami - co mnie akurat nie boli kompletnie.

Oryginalny system to porażka, Ferguson zresztą dla mnie też już jest skreślony. Czym by nie zachęcał to wolę nie-udawanego Chińczyka - support na identycznym poziomie a za ułamek ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał choć trochę rozumu, już dawno sprzedał ten złom lub wrzucił do szafy. Dzień bez problemów, dniem straconym. Sprzęt kompetentny niewypał, stąd śmieszna cena na portalach aukcyjnych.
Jaka alternatywa ?
Potrzebuje po conax smart hd, combo (DVBT T2 H.265 po niemiecką telewizję naziemna) i oczywiście Netflix.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i uporał ktoś się z ext4 na hdd pod ariva aby dekoder go widział i można było nagrac ? fat32 widzi ale pamietajny za fat jest wolny i ograniczenie plików do 4gb wiec za duzo nie nagramy, wiec ktos cos? ja patrze tu i tam ale nic. fstab nie da sie zedytowac trzeba scrypt pisac to to nic ale zeby dtv widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 14:32, Mati7979 napisał:

Dekoder bootuje z karty sd, android został nie ruszony, po wyjęciu karty mamy nadal androida. To samo tyczy się coreelec.

Kolego jak to zrobiles skad soft jakis opis czym boota zmieniasz podzielisz sie ? chcialbym potestowac od wcziraj mam arive 4k i ten android mnie ekurza obecnie na nbox openpli siedze i arive tez bym przerobil.

Edytowane przez ptaq1
Blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...