Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ HB i Astra (bez DiseqC?)


sebekss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam pytanie odnośnie ustawienia na mediaboxie+ kanałów z satelity HotBird i Astra. Chciałbym dodać do odbioru kanały z Astry. Mam dostępne 2 talerze, jeden obecnie używany ustawiony na HotBirda, drugi do tej pory nie używany, ustawiony na Astrę. Czy mogę teraz w tym układzie podłączyć kable antenowe do dekodera bez używania przełącznika DiseqC, którego nie posiadam? Czyli np. do wejścia ANT1 w dekoderze podłączę jeden kabel z anteny ustawionej na HotBirda, a pod wejście ANT2 w dekoderze podłączę kabel z anteny ustawionej na Astrę. Czy taka konfiguracja będzie ok? Czyli po jednym kablu z każdej satelity i bez DiseqC? Czy będę wtedy odbierał kanały z HB i Astry?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie odnośnie ustawienia na mediaboxie+ kanałów z satelity HotBird i Astra. Chciałbym dodać do odbioru kanały z Astry. Mam dostępne 2 talerze, jeden obecnie używany ustawiony na HotBirda, drugi do tej pory nie używany, ustawiony na Astrę. Czy mogę teraz w tym układzie podłączyć kable antenowe do dekodera bez używania przełącznika DiseqC, którego nie posiadam? Czyli np. do wejścia ANT1 w dekoderze podłączę jeden kabel z anteny ustawionej na HotBirda, a pod wejście ANT2 w dekoderze podłączę kabel z anteny ustawionej na Astrę. Czy taka konfiguracja będzie ok? Czyli po jednym kablu z każdej satelity i bez DiseqC? Czy będę wtedy odbierał kanały z HB i Astry?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Nie skonfigurujesz w ten sposób układu aby jeden tuner odbierał Astrę a drugi HB.Kup przełącznik diseqc i podłącz go przy samym tunerze.Koszt przełącznika to raptem kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o rade,podlaczylem sobie na Euro,drugi konwerter(pozostal od czasu jak mama zyla i ogladala TV TRWAM),tzw zeza za pomocą dISEQ. Do Pejsatego z nc+,tylko czemu tak jest ze czasami przelaczajac kanal z HB na Astre czasami "widzi" od razu a raz musze się nakombinować aby "zalapal". Zaznacze ze przelaczajac z Astry na HB kanal od razu się wyswietla. Proszę o porade,dodam ze zmieniam na typ pojedynczy lub na twim ale bez zmian.

Edytowane przez wiesiekcycon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...