Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomina się rok 2004. Wtedy w ostatniej kolejce fazy grupowej Dania i Szwecja zagrały na remis, bo to im dawało awans, a Włosi pojechali do domów.

Ja myślę, że Hiszpania nie będzie kalkulowała i zagra dzisiaj na 100% o zwycięstwo. Może Irlandczycy sprawią miłą niespodziankę swoim kibicom w dzisiejszym meczu i to da awans Chorwatom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym aby Chorwaci awansowali dalej grają przyjemnie dla oka,gra Włochów nie przekonała mnie to już nie tak klasa co kilka lat wstecz.Moim głównym faworytem są Niemcy i będę im kibicował grają znakomicie to świetnie zgrana drużyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj(17.06) w meczu Portugalia vs. Holandia zakończonym wynikiem 2:1 znakomite spotkanie rozegrał Cristiano Ronaldo, który pokazał zdobywając dwie ładne bramki po błędach obrony Holandii, że na tym turnieju oprócz asyst i ładnie dogrywanych piłek, potrafi także samodzielnie przesądzić o losach meczu, i wykorzystać decydujące o końcowym rezultacie sytuacje.Pierwszą bramkę w meczu zdobył dobrym strzałem przy słupku z dystansu Rafael van der Vaart dla Holandii, a mimo to przeciwnicy pokazali charakter i klasę, odpowiadając na nią dwoma trafieniami.

W drugim meczu dnia obyło się bez niespodzianki, chociaż pewną część czasu była ona możliwa, mecz Dania vs. Niemcy zakończył się rezultatem 1:2.Bramkę dla Niemiec zdobył w wieku 27 lat, w swoim setnym meczu w kadrze Lukas Podolski, a drugie trafienie przesądzające o triumfie zaliczył Lars Bender.Jedyną bramkę dla Duńczyków strzelił Krohn-Dehli, po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym.

Podsumowując rozgrywki Grupy B, pierwsze miejsce zajęła Reprezentacja Niemiec z pełną pulą, czyli uzyskała 9 pkt., drugą lokatę zajęła Portugalia z 6-oma punktami na koncie, trzecią pozycję zajęła Dania z 3 pkt., a ostatnie 4 miejsce w tabeli, zajęła Reprezentacja Holandii z 0 pkt., na koncie.

Największą "niepozytywną" niespodzianką grupy, o ile nie całego Euro 2012, na którym była jednym z faworytów, okazała się Holandia, która przegrała wszystkie 3 spotkania, co było równoznaczne z ostatnim miejscem w Grupie B.

Dzisiaj mam nadzieję, że Hiszpania zagra z Chorwacją, tak jak czyniła to z Reprezentacją Włoch i Reprezentacją Irlandii, czyli prezentując ładny, ciekawy dla oka futbol i wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

W drugim meczu myślę, że Włochy powinny spoglądając na dotychczasowe poczynania Irlandii wygrać spokojnie ten mecz, oddając wiele ładnych technicznych strzałów, pamiętając o tym, że bramki rywali broni dobry bramkarz - Shay Given.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portugalia pokonała Holandię 2:1 na Stadionie Metalista w Charkowie. Na prowadzenie Holendrów wyprowadził w 11 minucie Rafael van der Vaart, który pokonał bramkarza rywali ładnym strzałem z dystansu, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Do remisu doprowadził w 28 minucie Cristiano Ronaldo, który otrzymał wspaniałe podanie od João Pereiry i w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Maartena Stekelenburga. Wynik meczu ustalił w 74 minucie Cristiano Ronaldo, który po ograniu jednego z obrońców w polu karnym nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Portugalczycy byli zespołem zdecydowanie lepszym i mogli wygrać o wiele wyżej m.in. Cristiano Ronaldo dwa razy trafił w słupek, swoją szansę na strzelenie gola miał także Nani. Holandia stwarzała niewiele sytuacji, po jednej z nich Rafael van der Vaart oddał piękny strzał z dystansu, ale piłka trafiła w słupek. Tak więc Holandia odpadła z turnieju z ostatniego miejsca w grupie z zerowym dorobkiem punktowym i tylko z dwoma strzelonymi bramkami, co jest wręcz kompromitacją, gdyż Holandia jest przecież obecnym Wicemistrzem Świata i była losowana do tego turnieju z 1. koszyka.

W kolejnym meczu grupy B we Lwowie Niemcy pokonali Danię 2:1 na stadionie Arena Lwów. Na prowadzenie Niemców wyprowadził w 19 minucie Lukas Podolski, który dopadł do piłki, która znalazła się w polu karnym i mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Do remisu doprowadził w 24 minucie Michael Krohn-Dehli, który po rzucie rożnym otrzymał piłkę zgraną przez Nicklasa Bendtnera i oddał strzał głową, po którym piłka wpadła do bramki. Zwycięskiego gola zdobył w 80 minucie Lars Bender, który po dobrze przeprowadzonej kontrze doszedł do piłki w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał Stephana Andersena. Niemcy zasłużenie wygrali, kontrolowali mecz, stwarzali sporo sytuacji, m.in. za sprawą Thomasa Müllera, Samiego Khediry, czy Mario Gomeza, którzy mieli okazje do zdobycia bramki, ale Duńczycy też mieli swoje okazje, m.in. po strzałach Jakoba Poulsena, czy Nicklasa Bendtnera. Tak więc Dania odpadła z turnieju, ale wstydu swoim kibicom na pewno nie przyniosła. Wygrała z Holandią, a z Portugalią i Niemcami przegrała minimalnie, różnicą tylko jednej bramki.

 

@qxq123

Lars Bender, a nie Sven Bender ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaż szkoda że Chorwacja odpadła...Osobiście cieszyłem się że znów mogłem usłyszeć w Poznaniu "Srce Vatreno" czy "Samo je jedno". I oczywiście być na obu meczach Chorwacji.Równie niezapomniana atmosfera była w Klagenfurcie w 2008 przed i na meczu Polska-Chorwacja. Mentalnie to właśnie kibice Chorwacji są bardzo podobni do naszych. Ten ich trener to by nam się bardzo przydał.. Ale cóż trzeba kibicować pozostałym Polakom na imprezie czyli reprezentacji Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja Smudy bym niezwolnił. Leo tez dali szanse ,wiec czemu Smude zwolnić? Tez szanse dac ,jak niewyjdzie to zmienic, co bedzie jesli nastepca przegra el ms? Dac szanse Smudzie.

Tylko na jakiej podstawie dać szansę Smudzie? Przez dwa i pół roku nie wygrał żadnego meczu z finalistą ME.Za to kadra Beenhakkera wyszła z bardzo trudnej grupy w świetnym stylu, na dodatek ugrywając z ówczesnym v-ce mistrzem Europy 4 pkt. w dwumeczu.No i trzeba dodać, że Leo miał nieporównywalnie trudniejsze zadanie, bo praktycznie wygrał te eliminacje nie mając takich piłkarzy jakich ma teraz Smuda, grających regularnie w dobrych europejskich klubach.Wtedy większość przesiadywała na ławkach rezerwowych swoich klubów i trzeba docenić to co zrobił Holender z naszą kadrą.Wtedy awans to było max na co stać było drużynę, teraz wręcz przeciwnie, ogromny potencjał został zmarnowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto, to, niektórzy maja słabą pamięć i szablon w głowie.

Oceńcie sami: Smuda obiecywał, ze wszystko jest na dobrej drodze, w zasadzie nikt nie oponował (na zasadzie dajmy chłopu szansę). Coś nie wypaliło albo były błędne załozenia, może za duza presja i stad przesadna ostrozność, a moze zwykła nieudolność gospodarką sił i motywacji. (kondycja fizyczna)

po co durne (okragle, ble, ble) w stylu "daliśmy z siebie wszystko" jak przecietny kibic (nawet jak nie oczekiwał cudu) nie widział tego "gryzienia trawy"

Bilek potrafił oprzeć druzyne na graczach Pilzna, a Smuda mając potężny tercet z Borussi NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek potrafił oprzeć druzyne na graczach Pilzna, a Smuda mając potężny tercet z Borussi NIE.

 

Ale tercet to nadal tylko trzy osoby, niecałe 25% drużyny, a biorąc pod uwagę, że każdy z nich to zawodnik ofensywny to jeszcze mniej, bo drużynę zaczyna się budować od obrony. Pozatym na moje oko to właśnie, aż za bardzo chciał oprzeć grę na chłopakach z BVB. Mało gry środkiem, większość ataków wyprowadzanych prawą stroną, każda piłka na Lewego. Tylko Polański miał odwagę brać grę na siebie, a reszta większość piłek przerzucała od razu na prawo...

 

Zgadzam się Chorwatów szkoda (...) trenera mają zarąbistego jest świetny brałbym go w ciemno do naszej reprezentacji :D

 

Niestety, ale już przed EURO było jasne że od połowy lipca zajmie się moskiewskim Lokomotivem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj(18.06) mecz Chorwacja vs. Hiszpania zakończył się rezultatem 0:1.Mecz był dość wyrównany, Chorwaci stwarzali sobie groźne okazje, jak choćby ta, w której Iker Casillas musiał interweniować w trudnej sytuacji dwa razy w odstępie kilku sekund, po strzałach z niewielkiej odległości.Mimo dobrej gry Chorwacji, zwycięstwo wywalczyła Hiszpania, po bramce Jesusa Navasa, który wykorzystał znakomite podanie od Andresa Iniesty.

W drugim meczu dnia obyło się bez niespodzianki, spotkanie Włochy vs. Irlandia zakończyło się wynikiem 2:0.Pierwszą bramkę zdobył Antonio Cassano, ładnym uderzeniem głową po rzucie rożnym, piłka odbiła się o poprzeczkę i wpadała za linię bramkową.Drugie trafienie dołożył Mario Balotelli, który strzelił pięknie z przewrotki, pod poprzeczkę bramki bronionej przez Shaya Givena.

Podsumowując awans z pierwszego miejsca wywalczała Hiszpania, z liczbą 7 pkt., z drugiego z 5 pkt. awansowali Włosi, a z rywalizacją pożegnała się Reprezentacja Chorwacji z 4 pkt., a także Irlandia z 0 pkt. na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja przegrała w Gdańsku z Hiszpanią 0:1 na stadionie Arena Gdańsk. Jedyna bramka padła dopiero w 88 minucie, a strzelił ją wprowadzony z ławki rezerwowych Jesús Navas po pięknej akcji Hiszpanów, w której najpierw Cesc Fabregas pięknie górą podał piłkę do Andreasa Iniesty, który uniknął spalonego i zagrał do Navasa, który wepchnął futbolówkę do pustej bramki. W całym meczu nie było zbyt wiele sytuacji podbramkowych, ale mimo, ze Hiszpania tradycyjnie miała większe posiadanie piłki, to mogła ten mecz przegrać, gdyż Chorwaci kilka razy groźnie zaatakowali, m.in. Ivan Rakitic z kilku metrów oddał strzał głową po świetnym dośrodkowaniu Luki Modricia i zamiast trafić do bramki trafił w Ikera Casillasa. Ivan Perisic również miał swoją szansę, ale jego strzał obronił bramkarz Realu Madryt.

Reprezentacja Włoch pokonała Irlandię 2:0 na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Na prowadzenie drużynę włoską wyprowadził w 35 minucie Antonio Cassano, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał głową i piłka wpadła do bramki, którą wybił jeszcze Damien Duff, ale już zza linii. Wynik meczu ustalił w 90 minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Mario Balotelli, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się kapitalnym wolejem z pierwszej piłki, strzelając przepiękną bramkę. W całym meczu oczywiście zdecydowanie przeważali Włosi, którzy oddali o wiele więcej strzałów na bramkę i spokojnie zapewnili sobie zwycięstwo. Irlandczycy stworzyli sobie niewiele sytuacji i kończyli mecz w 10, gdyż w 89 minucie Keith Andrews ujrzał czerwoną kartkę za drugą żółtą. Tak więc Irlandia odpadła z turnieju, zajmując ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym i z dramatycznym bilansem bramkowym. Irlandia prawdopodobnie zajmie ostatnie miejsce w całym turnieju, bo Szwecja raczej nie zostanie rozgromiona zbyt wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 20.45 nas Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie sie pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w którym zagrają nasi południowi sąsiedzi czyli Czesi z Portugalią, faworytami wydają sie być Portugalczycy, ale Czesi pokazali, że walcza do konca i mogą być groźni dla wszystkich, może być wyrównane spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ciekawa sytuacja z trawą na Narodowym. Zostały odwołane wczorajsze oficjalne treningi ze względu na stan murawy. Ciekawe jak dziś będzie wyglądała. Przed mistrzostwami nie spodziewałem się, że gdziekolwiek indziej będą problemy z murawą oprócz Poznania :] A w Poznaniu w czasie Euro na płycie boiska "trawa rośnie", pewnie do czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 20.45 nas Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie sie pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w którym zagrają nasi południowi sąsiedzi czyli Czesi z Portugalią, faworytami wydają sie być Portugalczycy, ale Czesi pokazali, że walcza do konca i mogą być groźni dla wszystkich, może być wyrównane spotkanie.

Jak dla mnie mało ciekawy mecz,ponieważ nie cierpię tych druzyn ,ale mimo wszystko wolałbym żeby Czechy wygrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi jako reprezentacja przebiegli dotychczas najdłuższy dystans ze wszystkich drużyn w fazie grupowej, co dobrze świadczy o ich przygotowaniu fizycznym i kondycyjnym, na drugim biegunie tej klasyfikacji znaleźli sie Grecy którzy przebiegli najkrótszy dystans, Czesi zdobyli również najszybszą bramkę w Euro 2012, Portugalczycy mogą pochwalić sie ty;ko jednym rekordem, Cristiano Ronaldo jest na pierwszym miejscy w klasyfikacji oddanych strzałów - na bramkę rywali strzelał do tej pory 21 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jestem wyjątkowo neutralny i trzymam za obie reprezentacje, ale chyba bardziej wolałbym zwycięstwo Czechów, byłoby ciekawiej. Teraz tak naprawdę po odpadnięciu Polaków kibicuję tylko mojej ulubionej Espanii żeby obronili tytuł i przeszli do historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorkowym meczu Szwecja vs. Francja w Doniecku, dość nieoczekiwanie 2:0 wygrali Szwedzi, którzy nie byli stawiani w roli faworyta.Pierwszą bramkę spotkania zdobył Zlatan Ibrahimović pięknym, strzałem przy słupku z półobrotu.Drugie trafienie dołożył Sebastian Larsson, mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, z dobitki po strzale który odbił się od poprzeczki.

W drugim spotkaniu dnia, Anglia pokonała Ukrainę 1:0.Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył powracający po karze dwóch spotkań Wayne Rooney, po dobrym dośrodkowaniu Stevena Gerrarda, co można już nazwać jego specjalnością na tym turnieju.

Podsumowując, w grupie D pierwsze miejsce z 7 pkt. wywalczyła Anglia, drugą lokatę zajęła Francja z 4 pkt., na trzecim miejscu znalazła się Ukraina z 3 pkt., a na ostatnim miejscu nr 4 rozgrywki grupowe zakończyła Szwecja, także z 3 pkt.

Anglia grała w grupie ładnie, a co najważniejsze skutecznie i zakończyła ten etap bez żadnej porażki.Francja awansowała mimo porażki w meczu z Szwecją, który jej nie wyszedł.Ukraina zajęła trzecie miejsce dzięki triumfie nad ekipą Szwecji.Wymieniana wcześniej Reprezentacja Szwecji mimo niespodziewanej wygranej z Francją, ukończyła rozgrywki na ostatnim miejscu.

Dzisiaj liczę, że Portugalia wygra w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Euro 2012, z Czechami o 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.Czesi zachwycili wygrywając grupę A, podnosząc się po wysokiej porażce 1:4 z Rosją, zwyciężając dwukrotnie.Portugalia grała podobnie pod względem wyników, najpierw przegrała 0:1 z Niemcami, aby potem triumfować nad Danią i Holandią.Gdy Cristiano Ronaldo, zaprezentuje się w tym spotkaniu tak znakomicie, jak w meczu z Reprezentacją Holandii, to Portugalczycy mogą być spokojni o wynik, ale aby tak się stało jego koledzy powinni się postarać mu w tym pomóc dokładnymi podaniami, których od niego otrzymają też trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę jak telewizje na świecie pokazują Euro 2012. Najbardziej belki z wynikiem podobają mi się w ESPN USA:

 

f99312dad86138f05be3b0790acccf94.png

 

BBC UK używa swojej tradycyjnej belki, także w innych transmisjach sportowych.

 

PNbiy.png

 

ITV UK także używa swojej specjalnej belki.

 

vlcsnap2012061221h42m56.png

 

ARD/ZDF używa lekko zmodyfikowanej oficjalnej Euro.

 

VU0QD.png

 

Reszta telewizji (w tym polska TVP), które widziałem używa oficjalnej belki Euro 2012 od UEFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia pokonała Ukrainę 1:0 na stadionie Donbass Arena w Doniecku. Jedyną bramkę zdobył w 48 minucie Wayne Rooney, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne, co prawda zostało ono przyblokowane przez zawodników ukraińskich, ale jednak piłka dotarła do Rooneya, który strzelił gola głową do pustej bramki z najbliższej odległości. W całym meczu zdecydowanie przeważała Ukraina i stworzyła sobie bardzo dużo dogodnych sytuacji, a najlepszą okazję miał Marko Devic, który właściwie strzelił gola, ale sędzia bramkowy popełnił koszmarny błąd, twierdząc, że piłka nie wpadła do bramki, bo ona wpadła, co pokazały powtórki. Devic w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, który Joe Hart zdołał przyblokować, ale piłka i tak nieuchronnie zmierzała do bramki, a wybić ją próbował John Terry i ostatecznie wybił, ale już zza linii. Oczywiście na początku tej akcji był spalony, którego nie wiedzieć czemu nie odgwizdał sędzia liniowy, no ale skoro gra została puszczona dalej to bramka powinna zostać uznana, oczywiście gdyby sędzia bramkowy widział piłkę w bramce. Dobre sytuacje mieli również Yevhen Konoplyanka, Artem Milevskiy, Oleg Gusev, czy Andriy Yarmolenko. Był to ostatni mecz Andriya Shevchenki w reprezentacji Ukrainy.

Szwecja pokonała Francję 2:0 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Na prowadzenie Szwedów wyprowadził w 54 minucie napastnik Zlatan Ibrahimovic, który po znakomitym dośrodkowaniu Sebastiana Larssona fantastycznie złożył się do strzału z woleja i pokonał Hugo Llorisa. Na 2:0 w 90 minucie podwyższył właśnie Sebastian Larsson, który mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce, po tym jak Samuel Holmén trafił w poprzeczkę, a piłka spadła w pole karne. W tej akcji świetnie piłkę dośrodkował Christian Wilhelmsson. Szwecja zasłużenie wygrała ten ostatni mecz, tzw. mecz o honor. Francuzi niby starali się atakować, ale niewiele z tego wynikało. Najlepsze okazje na zdobycie gola mieli m.in. Franck Ribéry, Yann M'Vila, czy Karim Benzema. Dla Szwedów mógł gola strzelić także Ola Toivonen, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, z ostrego konta trafił w słupek. W 68 minucie żółtą kartkę obejrzał Philippe Mexès i nie zagra on w ćwierćfinale z Hiszpanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...