Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jedna zagadka rozstrzygnięta - prawa otrzymała TVP, konferencja dziś o 14:30 w TVP Info.

 

Teraz czekamy na Ligę Mistrzów. Na pewno Polsat bardzo się zmobilizuje (czyt. wyłoży sporo milionów) żeby wygrać przetarg.

Jeśli Polsat nie zdobędzie praw do pokazywania Champions League to oferta piłkarska tego kanału będzie żenująca. Nie wszyscy kibice chcą oglądać tylko siatkówkę, piłkę reczną i F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to się coś zdaje, że Polsat specjalnie odpuścił przetarg na Euro 2012, żeby powalczyć (mam nadzieję skutecznie) o Ligę Mistrzów. Brawa jednak dla TVP, że wygrali przetrag, bo głupio by to wyglądąło, gdyby Euro w Polsce transmitowała telewizja komercyjna/prywanta, a nie publiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trnasmisja odbędzie się na kanale TVP Info od godziny 11:10.

Przy okazji, ile już snuto scenariuszy na temat podziału miast organizujących Euro 2012 pomiędzy Polską i Ukrainą... w końcu okaże się, że wynik będzie zupełnie inny, niż ten zapowiadany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak 4 miasta w Polsce i 4 na Ukrainie..Kraków i Chorzów odpadają 8) Trochę szkoda Śląskiego ale cóż...

Sytuacja na Ukrainie trochę bardziej skomplikowana..pewny swego jest tylko Kijów..co do trzech pozostałych mają czas na poprawę do jesieni :?

Jeśli nie podołają to 4 miasta polskie i 2 ukraińskie będą organizatorami Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeden wielki skandal. Może nie do końca decyzją UEFA ale wyborem 4 głównych miast przez PZPN. Dzięki tym leśnym dziadkom Chorzów i Kraków straciły szansę na turniej. Paranojom jest to że stadion Narodowy(Śląski) na którym wszystkie ważne mecze rozgrywała nasza reprezentacja wypadł za burtę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek wczoraj mówił: nie było mowy i nie ma mowy aby mecze Euro były w Chorzowie i Krakowie. I dobrze gadał. Całe szczęście że nie będzie meczów w Chorzowie (nie ma tam ani stadionu ani kibiców) i Krakowie (malutki stadion i krakowscy nożownicy).

 

Pierwotna decyzja była najlepsza i taka pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakby Chorzów czy tam Katowice dostałyby organizację Euro to by było za dużo miast w jednym regionie. A tak mamy na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku. Według mnie dobrze się stało, że zostały wybrane akurat te cztery miasta. Szkoda mi trochę Krakowa bo na pewno miałby się czym pochwalić, no może poza stadionem. Zresztą stadion w Poznaniu wbrew pozorom nie jest wcale taki wspaniały. Ma bardzo wiele niedociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Szkoda mi trochę Krakowa bo na pewno miałby się czym pochwalić, no może poza stadionem.(...)

i poza syfem dookoła (na) dworcu na którym by się wszyscy meldowali po przyjechaniu (a także przyleceniu) do kraka :]

(za to Kraków dostał gratis Donka i zapewne płonące opony na 4 czerwca ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Kijów straci szansę na mecz finałowy, i jest jedynym miastem zaakceptowanym przez UEFA. Lwów, Donieck i Charków mają czas do 30 listopada na spęlnienie wymogów stawianych przez UEFA.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym, żeby mecz otwarcia odbył się na Ukrainie, a u nas niech by się odbył finał :] W finale zagrają dwie najlepsze drużyny tej imprezy, otoczka etc. To nie to samo, co mecz otwarcia.

Lepiej odwrotnie. Na początku to przynajmniej "nasi" będą jeszcze w grze. ;)

 

Zgodnie z twierdzeniem:

Jakie trzy mecze rozgrywa Polska reprezentacja?

1. mecz otwarcia

2. mecz o wszystko

3. mecz o honor

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeden wielki skandal. Może nie do końca decyzją UEFA ale wyborem 4 głównych miast przez PZPN. Dzięki tym leśnym dziadkom Chorzów i Kraków straciły szansę na turniej. Paranojom jest to że stadion Narodowy(Śląski) na którym wszystkie ważne mecze rozgrywała nasza reprezentacja wypadł za burtę!

Euro na Śląskim nie żartuj. Wstyd. Ten stadion jest do zburzenia. To jest jedna wielka ruina nie ważne ile kasy włoży się remont i tam nią będzie tak samo jak dworzec centralny w Warszawie. Na zachodzenie burza stadiony i nikt nie płacze a u nas wolał ładować miliony w ich modernizacje. Nikt nie płakał po zburzeniu Wembley. Gdyby powstał tam nowy stadion byłbym jak najbardziej, za Euro w Chorzowie ale nie na tym obecnym molochu.

 

Sprawa jest bardzo prosta oferta złożona na Euro 2012 wyglądała w ten sposób, że pierwotnymi organizatorami w naszym kraju miały być Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk i tak jest a te 2 miasta znalazły się jedynie na liście rezerwowej a jeśli żadne z 4 nie odpadło to absurdem Uefy byłoby zamiana któregokolwiek z miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad za wyburzeniem stadionu i zbudowaniem go od nowa to ja również byłem za. Sam dobrze wiem ile przez te liczne modernizacje pieniędzy zostało utopionych. Ale kompletnie nie mogę się zgodzić z Tobą że na Euro byłby wstyd. Tutaj nie chodzi o wygląd stadionu ale o spełnienie norm UEFA. I sam dobrze wiesz że realizacja przebudowy Śląskiego została przez UEFA zaakceptowana a za postęp prac nawet pochwalona. Dla mnie jeszcze raz powtórzę: skandalem jest to że wszystkie najważniejsze mecze od lat rozgrywamy na Śląskim ale na Euro go nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...