Skocz do zawartości

Kącik GSM


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dzwonil do mnie konsultant z sieci Era z nowa oferta dla mnie. Po czterech latach regularnego oplacania abonamentu w tej sieci dostalem 205 minut do sieci Plusa, Orange, Era i wszystkie krajowe sieci stacjonarne za 55 zl z umowa na dwa lata. Zyczylem panu milego dnia i poinformowalem, ze w cenie 50 zl u konkurencji daja mi 500 minut do wszystkich sieci i umowa na rok. Mysla, ze klijenci u nich zostana bo to siec Era.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

a ja korzystam z TAK TAKa i wcale nie narzekam, dali mi bezpłatne połaczenia bez zadnych oplat z jednym numer w duostarterze, oszczedzam na tym jak nie wiem co. daja podwojne doladowania i z tego tylko korzystam i mi starcza, a dzwonie kiedy tylko musze. jak dla mnie oferta ok. fakt era sie sypie, a raczej sie kloca na gorze o nią z niekorzyścią wychodzi to dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam abonament i nie uwazam zebym duzo placil a podpisywalem umowe prawie dwa lata temu. Teraz sa jescze lepsze oferty z sieci komorkowych niz kiedys i duzo osob przechodzi z prepaidow na abonament. Jesli siec komorkowa daje 240 minut za 24,50 zl brutto i umowe na rok to jest to bardzo dobra oferta i nie wiem czy jakis prepaid oferuje wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak jest że ci co mają Prepaidy maja tanie połączenia smsy i usługi a ludzie posiadający telefony na abonament mają drogo.

Różnica jest bardzo widoczna. Czemu ci co maja cyrograf na 24mc i płaca spory abo co miesiąc maja drożej?

 

Może dlatego że operatorowi musi się zwrócić dofinansowanie do telefonów, w systemie pre-paid nie ma tego czynnika, ale zauważ że te osoby które mają abonament, lecz nie brali do niego telefonu, to płacom mniej, a minut w abonamencie mają więcej.

 

Dzisiaj przeglądałem cennik telefonów w sieci Era i ceny niektórych telefonów są dobre np. W abonamentach Multimedialnych - Nokia E71 za 1 zł, Sony Ericsson Xperia X10 Mini za 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mobo40 wszystko sie zgadza tylko zapomniales dodac, ze najtanszy abonament w taryfie multimedialnej to 99 zl (minuty w abonamencie nie uwzglendniaja sieci PLAY, Cyfrowy Polsat, Centernet) razy 24 miesiace bo na tyle jest minimum umowa to daje nam 2376 zl, plus telefon 99 zl i mamy lacznie 2475 zl za ten dobry telefon. Na jednej aukcji internetowej taki telefon mozez kupic nowy za 900 zl, podpisujesz umowe z operatorem na rok a nie na dwa lata i bez telefonu bo juz go masz. Na takiej operacji oszczedzasz jakies 1200 zl . Nie bierzcie telefonow z sieci bo tak naprawde splacacie go w abonamencie i przeplacacie dwa razy tyle niz jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłeś że tyle niby kosztuje telefon na dwa lata ? A zważ że w ramach abonamentu masz co miesiąc 440 minut do wykorzystania i blueconnect 300 MB. Jeżeli np. wybierzesz telefon Black Berry to jeszcze masz usługę Era Mail Black Berry (nieodzowną w tych terminalach) dorzucaną, to w kwocie 99 zł za abonament. Wydaje mi się że to znośna propozycja. . Niestety nikt nam za darmo nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tyle wyszlo z faktami sie nie dyskutuje. 440 minut w abonamencie bez sieci PLAY, Cyfrowego Polsatu i Centernetu, gdzie siec Play ma juz ponad 4 miliony klijentow, ciezko bedzie omijac kolejne koszty do abonamentu. Masz swoje zdanie szanuje je, jednak dla mnie koszt okolo 2500 zl za 300 MB blueconnectu w telefonie to jednak troche duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

mam pytanie do osób mających MIXturę w PLAYu

Musze sobie zakupić tel w Play i chce zakupić MIXture 50 wraz w Samungiem Wave

I mam pytanie

Czy zakupując pakiet Internet i Stan darmowy będzie on potrącany z pakietu który mam opłacać te 50zł czy bede musiał opłacac więcej miesięcznie o wartość tych pakietów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIXTURA 50 na 40 doładowań

Ewentualnie tu sie zastanawiam na MIXTURą 30 na 40 doładowań, zawsze to szybciej bedzie nowy telefon, niby płatny stan darmowy ale częściej uzupełniane konto i szyciej telefon. I tak mi wyjdzie kozystniej jak płacenie 0,75gr za min w Orange do Play

 

Dlatego mam jeszcze dylemat ale która z tych opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...