Skocz do zawartości

Kącik GSM


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu doszedłem co i jak :arrow:(tutaj)

Dane pakietowe muszą być włączone. Napisze z jakimi ustawieniami mi działa, bo są zupełnie inne niż te opisane w Internecie. Może się komuś kiedyś przyda. Niewymienione opcje nie są ustawione:

 

  • Internet:
    Nazwa: P4 internet
    APN: internet
    Komórkowy kod kraju: 260
    Kod sieci komórkowej: 06
    Tryb uwierzytelniania: brak
    Typ APN: internet
  • MMS
    Nazwa: P4 mms
    APN: mms
    MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc
    Proxy MMS: 10.10.25.5
    Port MMS: 8080
    Komórkowy kod kraju: 260
    Kod sieci komórkowej: 06
    Tryb uwierzytelniania: brak
    Typ APN: mms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też od niedawna Galaxy S2 (Plus GSM) i jeszcze nigdy nie przyszedł mi MMS tak jak powinien, szczytem technologii był SMS z informacją, że mam MMS :lol2: Teraz przykombinowałem tak, że zmieniłem APN internet na cokolwiek innego, a w mms wyłączyłem uwierzytelnianie; teraz czekam aż mi ktoś z MMS-em się trafi (ale nie omieszkam skomentować, że to paranoja jakaś, w starym C902 MMS-y przychodziły bez łaski, a tu jakieś cuda w konfiguracji trzeba robić :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zawiadamiam że jak klient kupi nowy tel (wypasiony technologicznie) to jak coś nie działa np: mms wysłany lub odebrany, gprs to wina oprogramowania telefonu nie należy samemu kombinować bo wysłany mms może czasem być liczony nie 40gr tylko razy dwa. Należy się udać do salonu i powiedzieć co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam do salonu zaraz :P Samodzielne znalezienie rozwiązania problemu daje frajdę ;) Na starcie zacząłem od aktualizacji softu, ale na MMS-y nie pomogło, podobnie jak przywracanie domyślnych nazw punktów dostępu (znalazłem w sieci info, że komuś to pomogło - mi nie). Teraz podejście trzecie ;)

 

Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem biorąc Galaxy S2, trochę Nokia Lumia 800/900 mnie kusi teraz :P Windows Phone wydaje się być sexi :P A do tego Windows 8 na PC będzie mieć też kafelki, więc dobrze byłoby się przyzwyczajać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebeyu kupiłem iphona4G to jak ściągłem konfigurację z plusa to mi nie działał internet, jak zacząłem palce pchać to tak ustawiłem że więcej za neta pobierało. Ja nie mówię o Panu Mr.Orbita bo pan się zna na technice jak mało kto. Ja mówię o takich ludziach co kupią dla szpanu a potem jest lament i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zawiadamiam że jak klient kupi nowy tel (wypasiony technologicznie) to jak coś nie działa np: mms wysłany lub odebrany, gprs to wina oprogramowania telefonu nie należy samemu kombinować bo wysłany mms może czasem być liczony nie 40gr tylko razy dwa. Należy się udać do salonu i powiedzieć co się dzieje.

Do salonu nie pójdę, bo telefon mam na kartę, a kupiłem go w sklepie. Poza tym, od czego jest Google, fora internetowe i metoda prób i błędów. Bez sensu jest latać z byle [beep]em do salonu.

... Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem biorąc Galaxy S2, trochę Nokia Lumia 800/900 mnie kusi teraz :P Windows Phone wydaje się być sexi :P A do tego Windows 8 na PC będzie mieć też kafelki, więc dobrze byłoby się przyzwyczajać :P

Mimo kilku niedociągnięć ja bym go nie zamienił na żadną Nokię N9, czy też inną, czy iPhone'a. W sumie więcej używam go do zabawy, niż do dzwonienia, czy też odbierania/wysyłania sms/mms :D Fajny jest jeszcze Samsung Note, ale jak na telefon trochę za duży. Chyba w lipcu będzie można kupić Galaxy S3 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według portalu media2 MTV Mobile - nowa telefonia komórkowa w Polsce. Nielimitowane SMS-y.29 marca 2012 roku do sprzedaży w Polsce trafi nowa oferta telefonii komórkowej - MTV Mobile powered by T-Mobile. Oferta skierowana jest do młodych ludzi. Będzie dostępna w dwóch wersjach - MTV Mobile na kartę oraz MTV Mobile mix. Źródło i link http://media2.pl/telekomunikacja/90085- ... SMS-y.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ostatnio mam taki problem. Od kilkunastu dni na moje dwa tel. komórkowe

dostaję kilkakrotnie w ciągu dnia telefony z "dziwnych" numerów, ktore

wydają się być tel. stacjonarnymi np. (22) 4413100, (22) 2447500, (42)

6838210, zazwyczaj po odebraniu jest cisza w słuchawce albo numer sam

się rozłącza. Puszczane są też krótkie "sygnaly" tak że nie zdąrzy się

odebrać.

 

Gdzies czytalem ze te numery i podobne "nękanie" to jakieś automaty z

call center, i innych dziwnych firm telemarketingowych.

 

Mam pytanie jak się pozbyć tego badziewia? Czy trzeba to zglaszac

operatorowi i jeszcze jedno pytanie czy po odebraniu takiego połączenia

może mi naliczyc jakąs oplatę bez mojej wiedzy?

Słyszałem że niektórzy po odebraniu tych połączen potracili kasę na

koncie!

Czy jest to w ogole możliwe? Ja mam tel. na abonamnet po sprawdzeniu

biezacego konta nie zauwazylem zadnych dodatkowych oplat. Ale warto

sie upewnic.

 

Dodam że nie odddzwaniam na te polaczenia, czasami tylko odbieram bo te numery są łudząco podobne do innych tel. stacjonarnych. Przeciez

czlowiek czasami czeka na jakis tel. i odbierze nie zwracając uwagi na

numer telefonującego.

 

Dzieki z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie takiej aplikacji, która by blokowała pewne połączenia, myślę, żejest to możliwe.np. na metroone pl, wystarczy zgłosić swój projekt i można w łatwy sposób znaleźć programistów chętnych do wykonania takiej aplikacji, nie muszę mówić chyba, że rynek aplikacji mobilnych to ogromny potencjał i można w ten sposób sobie całkiem dobrze zarobić sprzedając taką aplikację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej :) Może ktoś pomoże ??? Mam problem z Androidem a jestem całkowitym laikiem w tym systemie (Wcześniej miałem Nokie z Symbianem znałem ten system na "pamieć hahahaha )

 

Od lutego jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu Samsung GT-S5660 Galaxy Gio z systemem Android wersja 2.3.3 . Wszystko było ładnie pięknie ale od tygodnia system zdecydowanie zaczął się "ciąć" tzn widoczne jest to przy odtwarzaniu muzyki (karta 8gb Platinet) w rożnych odtwarzaczach muzyki ( wbudowanym i Winamp Pro). Jednak to chyba nie wina kart pamięci gdyż cały telefon od kilku dni zdecydowanie zwolnił tzn ekran się odblokowuje z 5 sekund sms szybciej jest wibracja od dźwięku . Otwieranie smsów trwa sporo czasu funkcje internetowe również ... Ogólnie wszystko straciło na płynności :(

Pamięci RAM po wyczyszczeniu średnio mam 216mb na 279 możliwej pamięć domyślna 121mb zajęte na 181mb karta pamięci około 6,30gb .Poza systemowych aplikacji mam mało ( FB Opera i antywirus ) . Po skanowaniu antywirusem AVG nic nie pomogło :(

 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3.3 to dość archaiczna wersja. Od pewnego czasu dostępna jest wersja 2.3.6 (zarówno niebrandowana jak i wersja PLAY jeśli masz telefon od operatora i nie chcesz stracić gwarancji), która zdecydowanie przyspiesza działanie systemu, ogranicza "zamuły" i pozytywnie wpływa na pracę baterii (wiadomo nie ma co liczyć na cuda, ale poprawa jest). Poszperaj na http://www.s5660.pl w dziale Romy i modyfikacje czy jakoś tak. :)

 

Zrób sobie backup danych, potem zrób hard reseta (*2767*3855# i zielona słuchawka), wgraj nowe oprogramowanie przez Kiesa i po wgraniu znowu hard reset. Szczegóły tych czynności znajdziesz na tym forum co podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

na kartę masz numer?

 

jeśli tak to numer musi być zarejestrowany (przez specjalny formularz w t-mobile), później idziesz do play i tam wypełniasz papiery do przeniesienia

wszystkie formalności za ciebie właściwie załatwia play

 

 

teraz doczytałem że w abonamencie

wtedy od razu idziesz do play i podpisujesz papiery i oni rozwiązują za ciebie umowę w t-mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej :) Znów mam problem z moim Samsungiem GIO S5660 . Tydzień temu telefon upadł mi w zaspę śnieżna na początku myślałem że nic się nie stało (telefon w środku był suchy tylko z na zewnątrz mokry)Problem pojawił się przy ładowaniu baterii tzn. Wyskakuje komunikat "Bateria za zimna lub za ciepła - przerwane ładowanie"Telefon nie ładuje się do końca po odłączeniu pokazuje się komunikat "Ładuje" i nagle wskakuje 100% ale komunikat ładuje nadal jest mimo ze ładowarka odłączona .Ładowarka jest ok.Bateria nie zmieniła kształtu "nie spuchła".Czy to jest wina baterii czy systemu czy coś głębszego ??? Telefon ma równy rok.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...