Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kubica pojechał bardzo rozważnie i mądrze. Chyba dobrze czuje się w Renault, chociaż to jeszcze za wcześnie by wysuwać takie wnioski. Wszystko jest na dobrej drodze by w tym sezonie Kubica znów zaczął się liczyć. Komentatorów znów nie było na miejscu co odbijało się na jakości komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Kubica pojechał bardzo rozważnie i mądrze. Chyba dobrze czuje się w Renault, chociaż to jeszcze za wcześnie by wysuwać takie wnioski. Wszystko jest na dobrej drodze by w tym sezonie Kubica znów zaczął się liczyć. Komentatorów znów nie było na miejscu co odbijało się na jakości komentarza.

Borówa i Kochański byli na otwarciu sezonu w Bahrajnie, ale teraz wysyłają Sobierajskiego - najwyraźniej taniej wychodzi. W ogóle szkoda, że od jakiegoś czasu Polsat zaniedbuje F1. Wciąż nie mogę przeboleć tego czerwono-niebieskiego studia z publicznością i bolidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą komentować z toru podczas europejskich wyścigów F1. A co do wyścigu to jeden z najlepszych od kilku lat. W końcu mnóstwo manewrów wyprzedzania i to w czołówce. Zero czasu na nudę. Ciągle coś się działo a realizator nie nadążał z powtórkami. Do tego Polak jadący najlepszy wyścig w karierze. W Malezji może byc jeszcze lepiej gdyż jest więcej miejsc do wyprzedzania tylko żeby nie lało jak rok temu. Wyścig ze względu na warunki FIA przesunęła o godzinę więc jest szansa na unikniecie ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorów znów nie było na miejscu co odbijało się na jakości komentarza.
Borówa i Kochański byli na otwarciu sezonu w Bahrajnie.

 

Wiem, że w Bahrajnie komentowali na miejscu. Pisząc "znów" miałem na myśli poprzedni sezon gdzie siedzieli w warszawskim studiu bardzo często. Podejrzewam, że za tydzień również ich nie będzie na torze bo za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi tylko o to, że na wyjazdy na drugi koniec świata jest im za drogo, dlatego będą tylko jeździć po Europie. Nie jest źle, a nawet ich rozumiem. Porsche Supercup też mam zamiar oglądać. Może za rok, czy dwa też będą go emitować w głównym Polsacie? Oczywiście, jeżeli polski team się dobrze spisze i PS będzie popularny. Mam nadzieje, że będzie tak, jak z F1, bo chętnie bym oglądał wyścigi z udziałem polskiego teamu w tv (obecnie przez internet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zastanawiam się tylko, dlaczego nie było powtórki wyścigu po południu lub wieczorem. Przecież nie każdy może oglądać o ósmej rano.

Na RTL-u była. Tam szanuje się widzów. Na PS dopiero dziś o 22:40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stewardzi otrzymali zalecenie, że odległość pomiędzy bolidem włączającym się do ruchu, a tym jadącym aleją nie powinna wynosić mniej niż 55 m. Z uwagi na specyfikę alei na torze Albert Park długość tę zredukowano do 30 m. Są to tylko liczby pomocnicze i jak pisze serwis BBC nie funkcjonują one w oficjalnych przepisach.

Robert Kubica, gdy wymieniał opony przejściowe na slicki wjechał do boksu z grupą kilku kierowców. Wszystko trwało trochę ponad 4 s, a Polak zmieścił się tuż przed samym bolidem zespołu Sauber. - Dzięki temu Kubica wyprzedził Massę, którego zespół bardziej stosował się do nowych reguł. Kubica wykorzystał ten prezent i pojechał później doskonały wyścig. Dobrze było go znów widzieć na podium- pisze PlanetF1.com.

W przypadku Kubicy stewardzi albo faktycznie nie zauważyli tego manewru albo uznali, że nie był on specjalnie niebezpieczny. Gdyby tak było Polak otrzymałby tzw. karę "stop and go". BBC podało także, że stewardzi mogą przymrużyć oko na takie zachowanie, zwłaszcza gdy do alei zjeżdża kilka zespołów. Wówczas dopuszcza się możliwość "wklejania" przed inne pojazdy. A tak było właśnie w tym wypadku.

 

Już się doszukują przyczyn sukcesu Kubicy. Ten przepis to według mnie nie życiowy strasznie. Nikt nie będzie krokami odległości mierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najszybsze są bolidy Red bull [ Vettel,Webber].Ferrari też piekielnie szybkie. Mclaren również jest w ścisłej czołówce. Bolidy Renault w kwalifikacjach są trochę za czołówką , jednak w wyścigu są zdecydowanie lepsze i nie ustępują wiele . :wink: Na pewno sprawi jeszcze niespodziankę Robert Kubica. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...