Skocz do zawartości

Jaką platformę satelitarną polecacie?


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam do was także pytanie:

 

Umowa z cyfrowym polsatem kończy mi się w grudniu. Wiem, że jeszcze dużo czasu do grudnia. Mam pakiet familijny. I nie wiem co miałbym wybrać jako, że cyfrowy polsat mam od samego początku mojej przygody z tv/sat. Wim, że cyfra ma jak dla mnie lepsze kanały, ale nie mam zamiaru płacić za nie ok. 150 zł miesięcznie. Z tego co patrzyłem odpowiadałby mi pakiet komfortowy (jeżeli chodzi o teraźniejszą promocję 50% taniej przez 8 miesięcy przy umowie na 13 miesięcy). Cenowo chciałbym coś dobrać tak do 40-60 zł na miesiąc. Moja prośba jest taka: co wy byście wybrali: cyfre( pakiet podstawowy lub komfortowy :lol: ) czy dalej cyfrowy polsat ( pakiet familijny). Gdyby były kanały polsatu w cyfrze to bym ją wybrał, ale nie wiem czy nie będzie mi ich brakować w cyfrze.

 

Za dużo pogmatwałem.

 

Napiszcie co jest zawartościowo lepsze: podstawowy czy familijny. Ewentualnie komfortowy (w jakiejś promocji) czy familijny.

 

Jeszcze pewnie dużo się pozmieniają promocje przed świętami i może sam będę wiedział co chciałbym wybrać.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Adam :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to wybrałbym Cyfrę+ z pakietem komfortowym. Tam jest praktycznie wszystko czego mi potrzeba: dużo kanałów filmowych, National Geographic itp. Jedyne czego brak z podstawowych kanałów to Polsat, który trzeba by odbierać naziemnie niestety.

I to jest w zasadzie jedyny powód, dla którego bym się zawahał biorąc ten pakiet - konieczność odbioru Polsatu naziemnie.

Pomijając to, moja subiektywna opinia jest taka, że Komfortowy bije na głowę Familijny. Co do Relax Mix - też wydaje mi się Komfortowy lepszy od niego.

A jeśli chodzi o ceny to na to bym nie patrzył teraz. Tak jak powiedziałeś - na Święta będą inne bo będą jakieś promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat u mnie dobrze odbiera polsat naziemnie, bo także myślałem, że szkoda mi będzie braku polsatu sport czy polsatu sport extra, ale z tego co zauważyłem to jedynie przydają mi się gdy chcę obejrzeć trening f1 (pse) i czasem siatkówkę, ale nie Polskie reprezentacji bo to można obejrzeć w polsacie otwartym, i męczy mnie boks, siatkówka, boks, siatkówka, boks, siatkówka. Kiedyś coś czytałem na forum, że polsat będzie w n i cyfrze. czy to prawda?

 

a tak to nie zależy mi na dodatkowo płatnych kanałach hd, chyba że byłyby ze dwa w pakiecie

 

 

a porównując podstawowy do familijnego, to który według was lepszy?? :)

 

a i dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam2370

Ja osobiście wybrałbym bym pakiet podstawowy. Dlaczego? Dlatego,że według mnie PP w C+ jest bogatszy kanałowo od pakietu familijnego. W podstawowym masz: NG, Planete, Ale Kino, etc, natomiast w familijnym już takiej dużej atrakcyjności kanałowej nie ma (pakiet familijny rozkręca się dopiero z pakietem Relax Mix)*.

 

a tak to nie zależy mi na dodatkowo płatnych kanałach hd, chyba że byłyby ze dwa w pakiecie

Niestety, ale kanały HD są oferowane do pakietów, ale jako opcja dodatkowa. Jedynym kanałem HD, który jest w pakiecie to stacja FilmBox HD, ale wtedy musiałbyś wykupić całą paczkę FilmBoxów.

 

* - Oczywiście to tylko moja opinia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam co wybrać w grudniu. Może będzie taka promocja jak rok temu :D Jeżeli tak, to biorę Komfortowy+, dekoder HD PVR, canal+ za free przez 12 miesięcy i do tego opcję canal+HD za 6 zł. I jak dobrze liczę to miesięczna rata wynosiła by przez 9 miesięcy ~38zł, co bije na głowę pakiet Familijny w CP. Tylko czy będzie taka sama promocja? Mogła by być. A jeżeli nie będzie to biorę "n" z dekoderem turbo, mającym tak samo jak dekoder PVR HD z cyfry opcję DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał do grudnia, na razie C+ nie oferuje obecnie jakiś wielkich promocji jak to było w grudniu 2008, ja osobiście rezygnuje z komfortowego jak dla mnie wydawanie 63zł za kanały, które może oglądam w połowie to totalna pomyłka, rabat mi się już skończył i płacę 100% abonamentu. Mi będzie szkoda tylko kanału Planete za Canal+ też, ale 30zł miesięcznie nie dał bym za ten kanał, NG nie ma co tęsknić w miesiącu puszczą może z 5-10 nowości i potem przez cały miesiąc puszczają to w kółko. Skłonny jestem wydać na telewizje max 40zł i tutaj tylko CP oferuje mi najwięcej za przystępną cenę.

Zastanawiałem się nad TNK, ale za mało przyrodniczych kanałów oferują.

Przedłużenie z C+ się zgodzę, ale tylko pod warunkiem że będę miał 50% rabatu na abonament przez cały okres umowy, może zimą C+ znowu zaatakuje cenami.

 

Poczekał bym też na start platformy TVP może coś zaoferują uczciwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie w podstawowym brakowałoby mi może z przyzwyczajenia takich kanałów jak: polsat, polsat news, polsat sport extra, animal planet, discovery world. Ale w sumie za prawie takie same pieniądze ( a w cyfrze jeszcze z jakąś 50% promocją) miałbym ALE KINO!, KUCHNIA.TV, DOMO.TV, PLANETE, TRACE TV, INVESTIGATION DISCOVERY, COMEDY CENTRAL, HALLMARK, MOVIES 24, UNIVERSAL CHANNEL, KINO POLSKA, DISCOVERY TRAVEL & LIVING, NATIONAL GEOGRAPHIC, MTV POLSKA, których w cyfrowym polsacie brak. W cyfrowym polsacie nie oglądam kanałów bbc, axn i bajkowych. Trochę mało kanałów sportowych w tym pakiecie ( eurosport, orange sport info, extreme sports) i tu zamiast tego extreme, który mnie jako tako nie interesuje, mógłby być tvp sport, albo eurosport 2, ale gdybym miał dekoder hd to tvp sport bym ściągał z astry i byłoby to jakimś rozwiązaniem.

 

 

i moje pytanie jest też odnośnie dekoderów w cyfrze:

 

może lepiej kupić sobie jakiś samemu ( max. 250 zł)

 

czy lepiej wziąć jakiś od cyfry?

 

z góry dzięki za pomoc :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam2370

Jeżeli tak będzie Ci brakować kanałów z grupy Polsat, to możesz sobie wziąć pakiet Minimax w CP i wtedy będziesz miał Polsat Sport, News, Play i Cafe. Wiem, że to dodatkowy abonament, no ale wtedy masz większość kanałów Polsatu :wink:

Co do tego dekodera, to chyba lepiej wziąść dekoder na własną rękę. Możesz wtedy odbierać kilka platform na jednym dekoderze, np. masz Cyfrę i chcesz dokupić CP czy TNK, wtedy kupujesz moduł, wkładasz platformę i już. Na dekoderach platform, musiałbyś mieć przynajmniej dwie, żeby mieć 2 platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowy koszt to 600 PLN i wyżej. Choć zdarzają się wyjątki jak np. nowy Ariva 200 ze stajni Fergusona, czy też model 8500HD. W przypadku tego ostatniego to trzeba jeszcze dokupić moduł Cyfry, więc ostateczna cena też zbliży się do 6 stówek ;)

 

W sumie tak się zastanawiam, co tu robi ten temat... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szykuje się cenowe "bum" w przypadku odbiorników DVB-S2/MPEG4. Warto zaczekać do grudnia, gdy wystartuje Digital TVP (wtedy na rynku pojawi się sprzęt do odbioru platformy i ich pełna specyfikacja), ewentualnie jakichś większych i ciekawszych ruchów w tym kierunku będzie można się spodziewać w pierwszej połowie 2010 roku. Warto zaczekać - ja czekam, nie chcę przepłacać, a nóż może na piwo się coś ostanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...