Skocz do zawartości

TVS - emisja eksperymentalna


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś jak pisałem do nich, to mi przecież odpowiedzieli co do innego kanału zamiast polsatu, ale to tylko może gadanie...

https://forum.satkurier.pl/topic/14944-tvs-emisja-eksperymentalna/?do=findComment&comment=1788777

 

____

 

"

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że stacja chce nadawać w DVB-T2/HEVC nie tylko ze stolicy województwa śląskiego, ale także z innych lokalizacji poza regionem. W grę wchodzi uruchomienie dodatkowych multipleksów eksperymentalnych lub dogadanie się z innymi operatorami multipleksów lokalnych lub testowych. Takowe działają na przykład w Rybniku, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Częstochowie, Wrocławiu, Świdnicy, Jeleniej Górze, Lubaniu, Bolesławcu, Głogowie i Lubinie. Spółka MWE prowadzi też emisję próbną w Szczecinie i chce uruchomić próbne nadajniki w Warszawie, Trójmieście oraz reaktywować multipleksy testowe w Łodzi i Katowicach "

www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-slask-dvb-t2-hevc-multipleks-testowy-tvs

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Minęły już prawie dwa miesiące od powrotu multipleksu TVS, a 3 Mb/s dalej niewykorzystane. Biorąc pod uwagę bitrate innych kanałów na tym MUXie, mogliby tu zmieścić jeszcze jeden kanał HD albo dwa kanały SD! 

 

Zastanawiam się też, kiedy kanaly znajdujące się w tym MUXie przejdą na HEVC. Przecież wyszłoby im to na duży plus! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 13:02, kobi666 napisał:

Po co jest jeszcze Polsat w Muxie TVS ? TVT powinno być.

TVT ma własny mux lokalny. 

Gdyby TVS miał swój mux lokalny wtedy byłby sens na wymiane sie kanałami.

TVT nie jest zainteresowana nadawaniem na mux eksperymentalnym.

Tpo sie tez tyczy TVS który nie po to uruchamiał swój mux eksperymentalny aby nadawac dodatkowo w muxie TVT.

 

To są decyzje biznesowe nadawców którzy swój program kieruja do tej samej grupy odbiorców.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmiany w nadawaniu kanałów w MUX TVS!

- Wszystkie kanały są nadawane w HEVC

- TVS, Polsat, TV Okazje są teraz nadawane w 1080p50. A kanał TV Republika jest nadawany w 576p50.

- Bitrate niektórych kanałów został podniesiony.

 

Tak więc obecnie MUX oferuje 3 kanały Full HD i 1 kanał SD. Wcześniej były to 2 kanały Full HD i 2 kanały SD.

Jestem bardzo zdziwiony tym, że pomimo nadawania w DVB-T2 i HEVC Polsat HD nadal nadaje w tym multipleksie. Czemu Grupa Polsat tego nie chce podmienić i naprzykład udostępnić kanał Nowa TV HD, albo coś jeszcze w NTC niedostępnego?

 

Źródło: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX-TVS&liste=1&live=13&lang=en

 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu Polsat coraz częściej stara się udostępniać kanał Nowa TV w HD, na multipleksach lokalnych, eksperymentalnych itp. 

 

Ciekawe czy i tutaj, czyli na multipleksie TVS będą chcieli zrobić to samo? Polsat w HD mamy już w ogólnopolskim multipleksie, natomiast kanał Nowa TV w ogólnopolskim multipleksie jest tylko w SD, więc miło by było zobaczyć ten kanał w HD 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Napisałem do telewizji TVS, chyba w październiku odnośnie składu ich multipleksu. Dostałem wtedy odpowiedź, że do maja nie ulegnie on zmianie. Z tego wynika, że coś może się zmienić na przełomie maja i czerwca. Powtorzyłem pytanie pod koniec marca, ale oni już przestali odpowiadać na wiadomości...

 

Mamy już maj, więc coś się może zmienić. Może ktoś chciałby napisać, zapytać się Telewizji TVS czy w najbliższym czasie skład multipleksu się zmieni :)

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...