Skocz do zawartości

Nickelodeon w 1990-2009


VistaFan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecki Nickelodeon w połowie lat 90 to było coś, konkurencja dla angielskiego Cartoon Network. Polską wersję na początku zapamiętałem, gdyż jakoś w 2009 roku przez 3 tygodnie była nadawana FTA, a Cyfra+ nie dała kanału do listy i musiałem dla dzieci puszczać przez stary tuner FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widać ciekawostkę - Nick DE miał swój feed niż nasz polski (od 2012 już też swój, poprzedni od 2010 był z Europy). Dodatkowo jak my zamiast tyłówek mamy belki produkcyjne pod koniec odcinka danego serialu, to w Niemczech też tak było i jest - jak wstawił VistaFan12 po odcinkach emitowano krótki dżingiel z lektorką, fragmentem serialu i informacjami o serialu na grafice z oprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Nick zerżnął oprawę graficzną z takich krajów:

Arabia (identy z plamką)

Niemcy (od nowej oprawy graficznej z 2010 gdy Polska była połączona z Nick Europe oraz gdy została odlaczona z Nick Europe)

No i tyle. Teraz niełatwo znaleść jakieś identy z Polskiego Nicka - ja znalazłem tylko 3.

Edytowane przez VistaFan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale Fantastic leciały programy znane z Nickelodeon w ramach 12 godzinnego pasma, oba kanały nie miały ze sobą nic wspólnego.

Racja, bo to nie był Nickelodeon - ten kanał Fantastic był od Zone Vision, a nie Viacomu. Nawet logo inne, bo żadnej pomarańczowej plamy tu nie ma. Po zakończeniu Fantastic niektóre seriale Nicka moglibyśmy oglądać na ZigZapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "moglibyśmy", tylko "mogliśmy", bo starsze produkcje z Nickelodeon były nadawane na ZigZapie. Pamiętam że był taki serial jak "Szał na Amandę", to pod koniec lat 90 produkowano. Nawet fajne to było, to nawet nie był taki zwyczajny serial, tylko raczej coś w rodzaju programu rozrywkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "moglibyśmy", tylko "mogliśmy", bo starsze produkcje z Nickelodeon były nadawane na ZigZapie. Pamiętam że był taki serial jak "Szał na Amandę", to pod koniec lat 90 produkowano. Nawet fajne to było, to nawet nie był taki zwyczajny serial, tylko raczej coś w rodzaju programu rozrywkowego.

No tak, fajnie by było gdyby powtórzyli to na naszym dzisiejszym Nicku. Był też "Zoey 101", od tego samego autora co Szał na Amandę (The Amanda Show), tylko że produkowany już na początku pierwszej dekady XXI wieku - to też by przypomnieli, podobnie jak Drake i Josh, Nieidealna, Czy boisz się ciemności, Kenan i Kel, Pełzaki, Hej Arnold i tak dalej... Proponuję, żeby w nocy do 6:00 puścili takie fajne coś a nie tylko ciągle Rodzina zastępcza i Rodzina zastępcza, bo to nie jest produkcja Nickelodeon i mnie to już denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Nick pozwala na Rodzinę zastępczą, to kto by wyemitował Pełzaki, Hej Arnolda, Klarysę, Słowem Ginger, Dziką rodzinę i wiele innych starszych seriali? Nickelodeon HD?!

On MUSI. Inaczej nie miałby koncepcji na nadawanie w polskiej wersji od KRRiD. A Nickelodeon HD ma koncepcje od Czechów na nadawanie w innych krajach. Co jest dziwne, bo wcześnej nie musiał mieć śmieciowych ograniczeń wiekowych, zanim dołączyło Nick Europe.

Edytowane przez VistaFan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT. nie KRRiD. Jak musi, to dobra, niech będzie. Skąd wiesz, że Nick HD ma koncesję od Czechów? Bo ja myślałem, że ma koncesję od Anglików. Pytasz o to, co jest dla mnie dziwne? Jeśli tak to wolę żeby oznaczenia wiekowe przesunęli na prawy górny róg. A co więcej, w latach 2008-2010 nie było w naszym Nicku oznaczeń wiekowych, ale... czasami pod logiem lub po lewej stronie był przeźroczysty napis "nick.com.pl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o to, co jest dla mnie dziwne? 

Nie, mówiłem że dziwne że wcześniej były ograniczenia xD

 

 Skąd wiesz, że Nick HD ma koncesję od Czechów? 

Kanał otrzymał zgodę na nadawanie od czeskiego RRTV na nadawanie w krajach: PolskaBelgiaRosjaIzraelDaniaŁotwaLitwaEstoniaFinlandiaNorwegiaSzwecja,FrancjaNiemcySzwajcariaHolandiaHiszpaniaWęgryArgentynaChileKolumbiaEkwadorMeksykPeruUrugwajWenezuelaMalta.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nickelodeon_HD_Europa

Wikipedia nie gryźie.

Edytowane przez VistaFan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...