Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod tym linkiem macie wyjaśnienie dziwnego braku odbioru w całej Polsce.

Było to spowodowane nie przez śnieg ale przez potężny koronalny wyrzut masy słońca (czyli taki skierowany w Ziemię, jaki nastąpił w czwartek 19 stycznia o czym informowała NASA. Miał dotrzeć do Ziemi właśnie w sobotę 21 stycznia 2012 ok godziny 22.00 - 23.30. Możliwe były zorze polarne nad Europą, Rosją i Kanadą. Więcej szczegółów pod linkiem:

http://www.astronomia24.com/news.php?readmore=194

 

Siła sygnału była OK ale jakość była bliska zeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam problem, od 22:30 nie mam zadnego kanalu :/ Patrzylam na talerz, to wcale nie jest jakos mocno zasniezony, pozatym bodajze rok temu w nocy byla temp ok -20, snieg padal jak szalony a sygnal byl.....

 

To, że pada obficie śnieg nie musi oznaczać, że będzie brak sygnału. Oczywiście, jeśli jest mokry i oblepia czaszę lub konwerter to logiczne, że może zasłonić drogę sygnału z satelity do konwertera. To samo z temperaturą, nawet silne mrozy nie przeszkadzają w odbiorze. Co innego gęstość i grubość chmur, czy to latem, czy to zimą mogą poważnie utrudniać odbiór sygnału.

 

Ja wczoraj ani przez chwilę nie zauważyłem pogorszenia odbioru, sprawdzałem jakość sygnału po godzinie 22 i cały czas była podobna do jakości przy idealnej pogodzie, a antenę mam raptem 70cm co spokojnie wystarcza także do odbioru kanałów HD z Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne te zaniki bo nic takiego nie zaobserwowałem a siedziałem przed telewizorem prawie cały dzień. Podejrzewam, że te dziwne zaniki to wina oblepiającego się śniegu na antenie i konwerterach. Jeśli śnieg jest suchy to przeszkadza zdecydowanie mniej. W przypadku mokrego śniegu lub wody to wystarczy kropla na konwerterze by przy gorzej ustawionej antenie sygnał zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałew link od @kersa i do głowy mi weszedł kalendarz majów. A tak na poważnie to co roku są jakieś burze na słońcu i ma wpływ na satelity, szkoda że cyfra nie informuje w żaden sposób tylko tu na forum dowiadujemy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba tv przełączyć do trybu 3D. Ale jak wybieram tryb 3D to wcześniej miałem możliwość wyboru w jaki sposób podzielony jest obraz- w poziomie czy pionie. A teraz te opcje są niedostępne, tylko możliwość konwersji zwykłego obrazu 2D do 3D- czyli takie pseudo 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...