Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od około tygodnia posiadam Pace DSR 2221 i wszystko było ok do dnia w którym dokonywana byla zmiana godziny czyli niedziela. Od niedzieli moj pilot zwariował działa jak chce. Czasami muszę włączać dekoder przyciskiem na panelu przednim dekodera bo dekoder nie odbiera sygnału z pilota :/ po odłączeniu dekodera z gniazda sieciowego i ponownym podłączeniu pilot działa przez jakiś czas później pojawia się ten sam problem. Z pilotem jest wszystko ok był sprawdzany podejrzewam że przyczyna leży po stronie technicznej samego dekodera, czyli pewnie przy zmianie godziny wystąpiły jakieś problemy z softem i jest tak a nie inaczej :/ Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i dał sobie z nim radę ? Dodam że mieszkam w Anglii i nie uśmiecha mi sie odsylanie dekodera do Polski :/. Wersja mojego oprogramowania to 100/s10 cyf1.9 czyli z tego co sie orientuję raczej jest ono nie aktualne :/

 

 

Nikt nic nie wie ? :/

do sprawdzenia na innej instalacji antenowej. PS. to aktualna wersja oprogramowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co niby da mi inna instalacja ? :) W przypadku zawieszania się dekodera na funkcję pilota ? Jest coś zrąbane z softem na dekoderze i tyle. Pytanie moje brzmi czy planowana jest jakaś aktualizacja dla tego dekodera w najblizszych dniach a czy jesli nie to mozna bedzie zaktualizować do tej wersji ktora mam teraz od nowa bez żadnych błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja tu nie pisze o epg tylko o pilocie zdalnego sterowanie :!: o tym do którego wkładasz baterię AAA. Gdyby chodziło o samo EPG to bym sobie tym glowy nawet nie zawracał. Zacznę od początku. Pilot zdalnego sterowania działa jednak dekoder nie odbiera jego sygnału gdy odlacze go na parę minut z sieci i ponownie włączę wszystko jest ok czyli pilot i wszystkie jego funkcje działają mija kilka minut okolo 3 i znowu to samo nie można ani wyłączyć dekodera za pomocą pilota ani przełączyć kanału nic nie można :!: zostaje jedynie panel przedni dekodera ktory działa bez zarzutu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja pilot to wlasnie epg. I myslalem ze o to Ci chodzi. Druga kwestia jak juz sie czepiamy, to co ma pilot do tematu wątku: "Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+" Czy to wina nadawcy?

Ale wracajac do sedna: Sprawdzilbym dekoder z innym pilotem. Ewentualnie wymiana (dekoder + pilot) dla swietego spokoju.

Sprawdz dodatkowe opcje telewizora typu - autoregulacja jasnosci itd. (Czasem takie czujniki sie gryza z pilotami).

do sprawdzenia na innej instalacji antenowej. PS. to aktualna wersja oprogramowania,

 

Hmm a co niby da mi inna instalacja ? :) W przypadku zawieszania się dekodera na funkcję pilota ? Jest coś zrąbane z softem na dekoderze i tyle. Pytanie moje brzmi czy planowana jest jakaś aktualizacja dla tego dekodera w najblizszych dniach a czy jesli nie to mozna bedzie zaktualizować do tej wersji ktora mam teraz od nowa bez żadnych błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już trace nadzieje ;/

nie wiem co jest nie tak ;/

Canal+ GOL HD -94%

Canal+ WEEKEND HD - 74%

ale ciagle brak sygnału ;/ ehh

 

Opticum HD TS 9600 Prima

napisze informacje o systemie

Model - P-Combo

Wersja Hardware - 3.02

Wersja oprogramowainia - 4.39

Wersja Loadera - 1.09

Data aktualizacji - Jun 17 2011

 

Częstotiliwosc - 11411

Symbol Rate - 27500 - ok

Polaryzacja - H - ok

Tryb S2 - Wyłaczony - zmieniłem na Wł.

Modulacja - 8-psik - ok

Wskaźnik FEC 5/6 - ok

Pilot - Wyłczony - ok

 

po zapisaniu tych ustawien te kanały (GOL/WEEKEND HD) znikły :evil:

tp - 11411 - też znikł :?

 

dodałem go ręcznie - zapisałem - dałem wyszukiwanie kanałów - i nie znalało mi ich (GOL/WEEKEND HD)

co jest nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam problem z kanałami HD nowymi w ofercie . pokazuje brak sygnału ale tvnhd bez problemu , canal + sport też ale już canal weekend czy canal hd nie działa, dekodery Pace HD i PVR Pace hd,czy mam coś zmieniać w ustawieniach, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio keers podał jak sprawdzic sygnał na roznych kanałach , mam pace pvr 500 gb i teraz tak , sprawdziłem nowe kanaly canal + hd oraz tvn hd , około 4 na zielono wszystko ok jak na razie nic nie tnie ( przestawiłem antene bo zacinaly ) , chcialem jeszcze sprawdzic fox life hd i tu problem po wpisaniu 12265 V 2/3 nie ma nic , nastepna sprawa fox life hd od zawsze przy przełaczaniu na niego jakby sie zamrażał albo dlugo jest czarny obraz i dopiero wskakuje normalnie , co to może byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...