Skocz do zawartości

HD w C+


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diavolo, Canal+HD będzie nadawany niezależnie od już istniejących C+. Także będziesz mógł spokojnie oglądać dotychczasowe kanały. C+HD będzie miał inną ramówkę niż główny C+ Będą tam wybrane filmy i piłka nożna (liga angielska i francuska). Ma być oferowany w pakiecie C+ Multiplex i tak jak napisał arsenal, żeby to obejrzeć trzeba będzie wymienić dekoder na taki co obsługuje HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca informacja dla niedowiarków:

 

Canal + już testuje w HDTV

 

Parametry przekazu:

 

tp. 110 (10.719V SR=27500 FEC=3/4)

 

PID V=169 (H.264 Video)

PID A=116

PID PCR=169

SID=4410

PMT=1010

ECM=1610

EMM=182

 

Kodowany w Seca 2. Aktualnie nic tam nie leci - tylko tyle, że włączyli kanał na którym będą testować. Zapewne same testy włączą za kilkadziesiąt godzin.

Wyszukuje się jako kanał DVB-S/MPEG-4/HDTV (H.264)

 

BTW: Dziwne, że nikt tego nie zgłosił wcześniej, bo już włączyli to dobre kilka godzin temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym tu się zachwycać? Robią HD bo muszą. Jedyny plus, to taki, że może poprawi się konkurencja z pożytkiem dla potencjalnych klientów.

Jasne - przecież to na Cyfrze... gdyby to było na innych platformach to dopiero byłby krzyk i euforia .. a tak to wiadomo - najlepsza platforma i powinna już dawno mieć taki kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal 218

na N masz JESZCZE LM??????

Nie osmieszaj sie.

Tam masz TYLKO LM.

Nie bede Ci wymienial co jest na C+ bo za dluga lista ,ale pozwolisz ze zrobimy tak.

Ty sobie weź ta N i ogladaj tę LM (ja zrezta tez ale na Turbo i TVP) a ja sobie w niedziele siade i zobacze MU-Liverpool a wieczorem Real- Barca.

Potem Ci opowiem :)

Tyle w tym temacie

 

ps.na 11.719 jest nowy test:)

wiadomo jaki:)

Wezme co zechce,ale :

PISALEM O POSIADANIU I CYFRY I N-KI,a nie czegos zamiast czegos.Na turbo poogladasz sobie tylko mecze grupowe i bez HD.Moja wypowiedz tyczyla sie najlepszego rozwiazania dla posiadania jak najwiekszej oferty kanalow HD i niezlej oferty kanalow starodawnej jakosci.Mecz Real-Barca ja tez obejrze(niewazne gdzie i jak,ale obejrze),a MU-Liverpool interesuje mnie tak jak mecz z dolu polskiej ligi-czyli wcale,poza tym do niego tez mam dostep.Nie bede wiec musial czytac tych [beep]n,zwanych opowiescia o meczu.

Zreszta Cyfre mialem przez lata i wiem co tam jest.Nie bede sie rozwijal na ten temat,bo zaraz poleci zarzut,ze pisze to po raz setny.Jak widac powinienem to robic przy okazji,raz na jakis czas,bo ciagle pojawiaja sie nowi z takimi samymi zarzutami wobec mnie i nie wiedza dlaczego tak,a nie inaczej podchodze do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym tu się zachwycać? Robią HD bo muszą. Jedyny plus, to taki, że może poprawi się konkurencja z pożytkiem dla potencjalnych klientów.

 

W pełni się zgadzam!!! Gdyby nie ITI i szumu wokół HD, to nikt by do tej pory nie widział i nie słyszał o HD w Cyfrze+!!!

 

Pożytek z konkurencji dla abo Cyfry+:

 

1. HD

2. DD na HBO

3. 16:9 na Canal+ Film.

 

Może to mało, może dużo nie wiem, ale dobrze że w ogóle.

 

A skoro o zmianach, to tak na dokładkę - może by tak pomyśleć o MCM, w końcu z tego co wiem to Canal+ macza w tym palce jako właściciel czy coś takiego. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop pamiętaj, że przyszły rok jest długi. To, że mówili o przyszłym roku, to nie oznacza wcale, że mieli na myśli na przykład marzec (grudzień to też mógł być). A poza tym kto powiedział, że trzymaliby się terminu??? Przecież zawsze można byłoby odłożyć to jeszcze w czasie, na przykład na 2008 rok ( choćby ze "względów technicznych"). Mylę się??????? :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowiając pakiet AXN zapytałem o HD i co otrzymałem z ICA Cyfry: Podsumowując pragnę dodać, że usługa High Definition jest również w fazie realizacji i już w na początku przyszłego roku zainteresowani Abonenci będą mogli z niej korzystać. Programami nadawanymi w całości w nowym standardzie wysokiej jakości obrazu początek dźwięku będą na początek Canal+ Film i Canal+ Sport. Do odbioru będą niezbędne dekodery nowego typu obsługujące Funkcję "HD" oraz telewizory z obsługą "HD Ready". O decyzjach, co do cen: nowo wprowadzanej usługi oraz dekoderów, zostanie Pan poinformowany na początku przyszłego roku. Ufam, iż moje wyjaśnienia okażą się pomocne. Z poważaniem, Rafał Konwa Internetowe Centrum Abonentów CYFRY+ http://www.ica.cyfraplus.pl CTA - tel.: 0801 801 801 lub (22) 57 40 777 dla połączeń z telefonów komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wymiana sprzętu? Nie muszą wymieniać w tym momencie każdemu sprzęt. Dla tych faktycznie zainteresowanych HD napewo będzie taka możliwość.
Ciekawe ile osob w Polsce ma tuner HD? Tysiac,nie chyba przesadzilem,duzo duzo mniej.Ile osob stac na taki tuner za 1700zl. I C+ mialby wydawac grube pieniadze na HD dla tych kilkuset osob?Watpie.Wymiana konieczna.Na TV za 3tys beda chetni,ale tunery za 1700 raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim niestety sie łaczy jezeli cie stac na TV HD to znaczy, ze do biednych nie nalezych i bez problemu kupisz se tuner HD. C+ napewno przygotuje tunery HD ale napewno nie musi dawac je wszytkim. Po co ci taki tuner jezeli nie masz TV HD? A oferta kupienia włąsnego sprzetu jest bardzo interesujaca i spora czesc abonetów C+ ma włąsnie inne sprzet niz operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tuner potrzebny jest do ogladania w MPEG-4,a to wiadomo pozwala na zwiekszenie pojemnosci transpondera.Odbiornikow tv HD jest juz duzo i ceny sa przystepne,ale cena ok 2 tys(z modulem)za dekoder to jest przesada.Nie porownujmy tunerow z telewizorami.To ze mnie np. stac kupic telewizor za 5 tys,nie oznacza,ze stac mnie/czy mam ochote wydac 2 tys na dekoder.Na telewizor zbieralem kase ponad rok,a jest od duzo berdziej potrzebnym urzadzeniem.Co bedzie jak strace prace?Telewizor zostanie nadal i bedzie przydatny,a z platformy(czy Cyfra czy N-nie ma znaczenia)raczej trzeba byloby zrezygnowac.Wtedy zostaje niepotrzebny sprzet,ktory mozna sprzedac,ale za 1/3 ceny.Dlatego oferty dzierzawy sprzetu tak jak w N sa bardzo dobre.Cyfra tez tak robila,ale ze wzgledu na swoja chciwosc przeszla na comiesieczna oplate,co jest jednak wyzyskiem,biorac pod uwage dluzsze umowy niz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A W ITi nie bedzie to w błoto? Te 449 zwórci ci sie po kilku latach. A wez sobie daj taki przykład konczy ci sie umowa za rok i masz super promocje i co? Znowu wydasz 449 zł czy podpisze przedłuzysz umowe? Ja osobiscie wole płacic co meisiac za dzierrzawe sprzetu. W C+ nie przedłuzasz umowy i bierzesz od nowa kozystajc z promocji. To było przemyslane działani ze strony nowej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluzajac umowe nie musze drugi raz placic za sprzet.Promocje ktore stosuje Cyfra od lat sa niemal identyczne.Finansowo caly czas wychodzi niemal na to samo,tak wiec na Super Promocje nie ma co liczyc.Ja z gory zakladam dluzsze umowy,mnie wlsnie wkurzalo to,ze musialem co roku przerabiac to samo:wypowiedzenie,rozmowy tel.,podpisanie nowej umowy,zeby cokolwiek wyrwac im z kieszeni.To jest chore i pomimo slabszej oferty jestem zadowolony z przenosin.A jak mnie to znudzi,zrobie to co pisalem w ktoryms temacie,zejde w N na pakiety tylko z HD i dobiore Pakiety z HD w Cyfrze.Starej jakosci nie chce juz widziec na oczy.Owszem w N sa kanaly w starym standardzie,ale odbieraja duzo lepiej niz na Cyfrze.Mam porownanie i wiem co pisze,do tego mam DD prawie wszedzie gdzie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego oferty dzierzawy sprzetu tak jak w N sa bardzo dobre.Cyfra tez tak robila,ale ze wzgledu na swoja chciwosc przeszla na comiesieczna oplate,co jest jednak wyzyskiem,biorac pod uwage dluzsze umowy niz na rok.

Cyfra od początku miała 10 PLN za dzierżawe. Wiem, bo mam Cyfre od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...