Skocz do zawartości

TechniSat DIGIT MF4-k


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam :)

 

Ja mam podobny problem z dekoderem z Vectry. Wczoraj odebraliśmy ten dekoder z pakietem Złotym (wcześniej był Srebrny). Podłączaliśmy go we wszystkich możliwych konfiguracjach i za każdym razem przy wyszukiwaniu programów wyszukuje ich tylko 7 - m.in. TVP1, TVP2, Disney Channel, National Geographic ( :lol: ). Zgłosiłam problem na infolinii, ma się ze mną kontaktować technik. Przypuszczamy, że powodem może być słaby sygnał. Po odpięciu dekodera, podłączeniu kabla do tv i ustawieniu automatycznego wyszukiwania kanałów na tv znajduje również kanały z pakietu złotego (Discovery, TVN Turbo, TVN 24... itd.), ale są bardzo zaśnieżone. Może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał bez technika? ;)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Proszę o pomoc ! "Skrzynka" jak w temacie zastrajkowała (albo operator skrzynki ułomny). W skrócie: połączenie z tv przez euro. kanały przełącza,jest fonia tv i totalny brak wizji. Wejście euro w tv ok. kabel ok. Ekran tv śliczne czarny bez jakichkolwiek oznak "życia" I co dla mnie nie zrozumiałe -tv nie informuje o braku sygnału czy złym połączeniu. Czary jakieś ? Jeśli ktoś z czytających spotkał się z takim problemem to proszę o poradę. Życzę Wszystkim radosnych Świąt. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz drugi tv sprawdź czy na nim także występuje problem (zakładam, że kabel Euro faktycznie jest ok). Poza wezwaniem serwisu możesz (jeśli chcesz) spróbować przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych - może coś się zwiesiło w nim ;) W tym celu wyjmij wtyczkę zasilania, naciśnij jednocześnie na obudowie przyciski zmiany kanałów w górę i w dół i z wciśniętymi przyciskami podłącz wtyczkę zasilania. Po resecie ustawień oczywiście będziesz musiał niestety wyszukać programy na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cassub odbiornik o którym mówisz był robiony dla sieci Vectra, stąd "V" w oznaczeniu. Pod względem oprogramowania był dopasowywany dla tej konkretnej sieci.

Nie gwarantuje poprawnego działania w innych kablówkach (wyszukiwanie programów, ..etc)

Czytnik conaxa w tym odbiorniku był parowany z kartą więc pozostaje Ci tylko moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. :) Mam pewien problem z dekoderem właśnie z tego tematu. Objawia się on tym że od około miesiąca występują przerwy w EPG programowym na niektórych stacjach. Mianowicie np. na Comedy Central Family program telewizyjny podany jest od 8 do 11, potem jest przerwa do 17 a później trochę programu do 20 i następnie znowu przerwa. Te przerwy występują jednocześnie na kilku stacjach w różnych godzinach. Dekoder mam od Cyfrowej Vectry. Będę bardzo wdzięczna za w miarę szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Cassub odbiornik o którym mówisz był robiony dla sieci Vectra, stąd "V" w oznaczeniu. Pod względem oprogramowania był dopasowywany dla tej konkretnej sieci.

Nie gwarantuje poprawnego działania w innych kablówkach (wyszukiwanie programów, ..etc)

Czytnik conaxa w tym odbiorniku był parowany z kartą więc pozostaje Ci tylko moduł.

Witaj Marcin1984

Widzę, że jakieś informacje są przez Ciebie znane w tym temacie. Planuję zakupić dekoder Technisat Digit MF4-K lub Technisat Digit MF4-KX. W moim mieście jedynym operatorem TV kablowej jest Vectra, która udostępniła kanały z DVB-T niekodowane tj. TVP, Polsatu, TVN, Fokus TV itp. Zwracam się z pytaniem, czy dekodery wymienione wyżej przeze mnie będą odbierały te niekodowane programy, czyli bez konieczności użycia karty ? Czekam na odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć ;)

Te dekodery nie mają głowicy DVB-T, mają tylko głowicę DVB-C, więc nie będą odbierać tych podstawowych kanałów (bo rozumiem, że Twoja kablówka retransmituje te kanały w DVB-T). Poza tym, są to stare dekodery SD, raczej nie opłaca się ich kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć ;)

Te dekodery nie mają głowicy DVB-T, mają tylko głowicę DVB-C, więc nie będą odbierać tych podstawowych kanałów (bo rozumiem, że Twoja kablówka retransmituje te kanały w DVB-T). Poza tym, są to stare dekodery SD, raczej nie opłaca się ich kupno.

Rozumiem, że nie mają głowicy DVB-T. Ale kanały, które są w DVB-T retransmitowane, przetwarzane są przez kablówkę na DVB-C. Są dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. A zrobili tak, żeby ludzie nie kupowali dodatkowych anten naziemnych. Jestem z Morąga i Vectra gra tu na fortepianie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam. :):jupi:

 

Te dekodery Technisata bez problemu sobie poradzą z odbiorem niekodowanych kanałów w Vectrze, ale odbierają sygnał w MPEG2, a nie wiadomo kiedy Vectra z tego systemu zrezygnuje. poszukaj czegoś z MPEG4.

No właśnie w styczniu zakupiłem dekoder ADB-3831CDX. Początkowo działał pięknie. Odbierał radio i kanały niekodowane z DVB-T jakie daje u mnie Vectra. Tydzień później naszła aktualizacja, oprogramowanie się uaktualniło i...koniec. Po oglądaniu :/ Nawet na kanałach, które są w DVB-T wywala komunikat w ramce na czerwono ,,Karta nie jest włożona''. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, stare poczciwe dekodery Technisat SD bez problemu działają w Vectrze (do odbioru programów niekodowanych w MPEG-2). Jak dobrze poszukać używane można dostać prawie za grosze ;)

A czy nowy dekoder Technisat K3 X e (prosto ze sklepu) znalazłby niekodowane kanały DVB-T, jakie daje mi Vectra ? :smile: O dekoderach Technisat digit MF4-K, i Technisat MF4-KX zapomniałem dodać, iż są to dekodery używane umieszczone na olx.pl. Akurat przymierzam się do zakupu dekodera, aby odbierać te niekodowane kanały, jakie daje mi kablówka. Wobec tego który byłby lepszy, bądź najlepszy ?:

- Technisat Digit MF4-K

- Technisat Digit MF4-KX

- Technisat Digit K3 X e

Bardzo proszę o Wasze opinie. :wink:

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...