Skocz do zawartości

Program Drugi Polskiego Radia


Palikot
 Udostępnij

Co sądzisz o Programie Drugim Polskiego Radia?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o Programie Drugim Polskiego Radia?

    • Przyjemność dla ucha
      5
    • Lubię PR2
      2
    • Czasami słucham
      2
    • Nie mam zdania
      12
    • Nie lubię
      5
    • Nie trawię
      9
    • Inne (napisz jakie)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

de gustibus non est disputandum...

Aczkolwiek, chciałbym nieskromnie przyznać, że radiowa Dwójka jest jedną z dwóch stacji (jeszcze Trójka), jakich słucham... Cenię ją za "klasę"- tj. intrygujące wieczory literackie i wszelakie audycje muzyczne (skupiające się głównie wokół mojego idola Mozarta i gatunku muzycznego- Jazzu), które najchętniej słucham wieczorami... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o radiowa dwojke to sluchalem jej w latach 80-tych jak jeszcze grali tam muzyke rozrywkowa :wink: Pamietam takie audycje ktorych chyba nigdy nie zapomne jak np: "Studio Stereo" nadawane w sobotni wieczor ktore prowadzil Jerzy Rowinski czy Bogdan Fabianski (obecnie RDC) albo "Sluchajmy razem" w piatkowe wieczory od 22:00 - 23:00. Oj, nagrywalo sie wtedy muzyke na kasety magnetofonowe do dzisiaj mam jeszcze skromna kolekcje :P Natomiast jezeli chodzi o dzisiejsza dwojke to ona mnie w ogole nie interesuje. Dla mnie PR2 Polskiego Radia nie istnieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja "bajka" muzyczna, ale powinna być równowaga na świecie i każdy gatunek powinien mieć miejsce w eterze (niestety ostatnio coś ciężko z tym i komercyjna papka zaczyna też władać falami radiowymi :( ), dlatego nie mam nic przeciwko istnieniu PR 2 (no może poza marnym zasięgiem, który ma zresztą zostać jeszcze zmniejszony...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten kanał z muzyką poważną i słuchowiskami? Jeśli tak to wolałbym sobie w łeb strzelić niż go słuchać, chyba że zostałyby same słuchowiska bo mam słabość do audio-book'ów.

 

PS

Co ciekawe u mnie jest on naziemnie z Krosna na 87.9MHz.

Wymienię z kimś na Wawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając (chyba wczoraj) programu o afiszach, zapomniałem o świecie. Tak ciekawej audycji nie słyszałem nigdy.

Warto poszerzać swoje horyzonty myślowe, a PR2 właśnie to robi. Szkoda, że większość woli puszkę będącą rąbanką dla małolatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo wartosciowa stacja i chyba jedyna ktora dziala w sposob zblizony do BBC. Nadawca publiczny powinien zapewnic odbiorca to czego nie znajdza w komercyjnych rozglosniach. BBC ma kilkanascie kanalow tematycznych gdzie puszczaja AMBITNA muzyke nowoczesna, AMBITNA elektronike, czy AMBITNE brzmienia czarne. AMBITNA - czyli nie hity, nie to co sie sprzedaje najlepiej, tylko to co ma najlepsze recnezje, prezentuje najwyzszy poziom artystyczny. Tak jak Preisner czy Możdzer, Novika czy Adamus, Nas czy Eldo - Nowoczesna, Techniczna, Czarna. U nas byla szansa zeby - co prawda jednym - kanalem tego typu stal sie BIS, jednak szybko zmieniono go w PIS i kolejne EskoMaxxxoRadiostacje papke do robienia pieniedzy. Cieszy tym bradziej ze chodz jeden kanal PR jest stricte nie komercyjny. W koncu PR ma misje a nie plan wykonania zysku w piorytecie.

 

Pracuje w branzy fonograficznej i wiem jak dziala medialna maszynka. Bylem tez swiadkiem upadku starej RDST, Bisa i Trójki, a na lokalnym rynku ex. KissFM - RMF Maxxxa.

 

Brakuje mi w polsce stacji alternatywnych. Prawdziwej stacji Jazzowej, stacji z czarna muzyką nowoczesna - rnb, rapem, soulem. W sferze alternatywnej w Poznaniu, mamy chociaz Afere z ciezkim brzmieniem i RMI FM z elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateo.poznan Dotknąłeś sedna sprawy.Polskie Radio komercjalizuje się. Widać to nawet po oprawie dźwiękowej stacji. Jedynie Dwójka jakoś się obroniła.

Kiedyś lubiłem PR4. Ale nie teraz. Od kilku lat Czwórka zrównała się poziomem z Radiostacją i RMF Maxxx. Wolałem edukacyjny format, ponieważ mogłem czegoś się dowiedzieć. Dla mnie radio jest po to, aby poszerzyć wiedzę, a nie do grania bez sensu w tle.

Z Dwójki można się bardzo wiele dowiedzieć i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Według mnie, stacja, której słuchamy, po części odzwierciedla nasz poziom. Choć nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jeśli akurat nie ma Hip-Hopu)

 

Wierz mi na słowo! Tam w 80% jest Hip-Hop tylko z nazwy. Prawdziwego rapu, rnb, czy soulu w polskim eterze praktycznie nie ma. Jednym z niewielu pozytywnych przykładów jest Szczecińskie PR z legendarną audycją WuDoo prowadzoną przez Aśkę Tyszkiewicz.

 

ps. Hip-Hop to kultura, której jednym z elementów jest muzyka - rap. Nie żebym się czepiał - nie każdy musi wiedzieć. Hip-Hop to coś więcej niż papka z radia. To styl życia, malowanie graffiti - i tu też nie mówię o bohomazach pod przejściem podziemnym, rap, dj`ing czy breakdance - sport. Hip-Hop to pokojowa rywalizacja między MC, B-Boyami czy DJ`ami. Hip-Hop to pewien schemat zachowań - ale nie ściśle określony - jak często utożsamiane z nami "machanie rękami, joł" - każdy coś może coś wnieść do kultury Hip-Hop. Każdy prawdziwy "hiphopowiec" ma swój własny Hip-Hop. Więc prosze nie mylcie nas z radiem Eska, które między papką puści coś co nazwie hip-hopem - a nim nie jest! - i w plącze to nowy kawałek Nasa, czy Fat Joe bo to jest fajne...

 

Ale sie rozpisałem, sorry za ten offtopic, yo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...